Skyscraper City Forum banner
1 - 7 of 7 Posts

·
Registered
16 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam,
Jakoś od niedawna zacząłem "jarać się" inwestycjami w naszym kraju, bardzo często czytam to forum i oczywiście nie wytrzymałem aby założyć konto. Postanowiłem raz na jakiś czas napisać co się dzieje w mojej mieścinie, ponieważ jak już widziałem, pozostałe tematy umarły :sad2:

Multishop Sochaczew

Jakiś czas temu nijaki brytyjski inwestor - McKinlay Development - zaplanował budowę kilku parków handlowych "Multishop" z których pierwszy (aktualnie w trakcie realizacji) w Sochaczewie. W przyszłości spółka chce postawić swoje centra między innymi w Żywcu, Ciechanowie, Iławie, Sieradzu, Wrześni, Jeleniej Górze, Wyszkowie czy Mławie.

Inwestycja o powierzchni ok. 21 tys mkw. będzie największym kompleksem handlowym w regionie. Na razie oficjalnymi najemcami są OBI (ukończone), Tesco oraz Jysk - w sumie ma być 17 punktów handlowych.
Na potrzeby dobrego połączenia drogowego zbudowano nowoczesne, duże, dwupasmowe rondo. Na terenie centrum znajdzie się 660 miejsc parkingowych.
Zakończenie całego projektu planowane jest na luty 2013r.

Obecnie oddany do użytku jest hipermarket budowlany OBI (otwarty 29 czerwca) a także trwa awantura z GDDKiA o budowane przez nich ekrany wzdłuż obwodnicy Sochaczewa, które mają zasłaniać Multishop'a.

Zrobiłem zdjęcie z wyglądem przyszłego CH obecnie:

Wizualizacja wygląda tak:

·
Registered
2,231 Posts
Carrefour ma pozwolenie na budowę retail parku w Sochaczewie

Carrefour Polska - będąc obecnie właścicielem działki zlokalizowanej przy sochaczewskiej obwodnicy, otrzymał ostateczne pozwolenie na budowę obiektu Sonata Park. Nowy retail park powstanie obok istniejącego hipermarketu Carrefour przy ul. Warszawskiej w Sochaczewie.

Sonata Park to 6 tys. mkw. powierzchni handlowej, na której znajdą się sklepy z sektora odzieżowego, kosmetycznego oraz RTV i AGD. Dodatkowo do dyspozycji klientów będzie parking zewnętrzny na 400 miejsc postojowych. Otwarcie obiektu planowane jest na 2014 rok.

- Rozbudowa ta znacząco podniesie nie tylko atrakcyjność istniejącego obiektu, ale również dostarczy klientom nową ofertę handlową, nieobecną dotychczas w Sochaczewie.- komentuje Ewa Karska Dyrektor Działu Centrów Handlowych w Carrefour Polska...

http://www.thecity.com.pl/Obiekty-h...zwolenie-na-budowe-retail-parku-w-Sochaczewie

·
Registered
2,231 Posts
Carrefour wbił pierwszą łopatę w Sochaczewie

Ronan Martin, wiceprezes firmy Carrefour Polska, uroczyście rozpoczął dziś budowę parku handlowego Sonata Park w Sochaczewie. Wbicie pierwszej łopaty odbyło się w gronie zaproszonych gości: Jerzego Mirgosa, prezesa zarządu spółki Mirbud - generalnego wykonawcy, Stanisława Wachowskiego, zastępcy burmistrza miasta, Sebastiana Bieganowskiego, architekta z pracowni Group Arch, która przygotowała projekt.
Sonata Park powstanie przy ulicy Warszawskiej, przy istniejącym hipermarkecie Carrefour. Obiekt będzie miał 6 tys. mkw. powierzchni najmu i 10 lokali. - Obiekt jest w całości wynajęty - powiedział magazynowi "Eurobuild CEE" Ronan Martin. - W maju obiekt będzie zadaszony. Budowa zakończy się w październiku - dodał Jerzy Mirgos.

http://eurobuildcee.com/?page=news&id=16607&link=carrefour-wbil-pierwsza-lopate-w-sochaczewie

1 - 7 of 7 Posts