SkyscraperCity Forum banner
1 - 3 of 3 Posts

·
SMS -Stoł. Miast. So
Joined
·
243 Posts
Discussion Starter · #1 ·
PW Development Sp. z o.o. planuje wypudować 2 budynki mieszkalne przy ul. Kochanowskiego ktora znajduje się za osiedlem Viktoria. Jak pisze na oficjalnej stronie tej o to spółki:

"Najlepsza i najbezpieczniejsza inwestycja w Sochaczewie.

Prestiżowe i kameralne osiedle w centrum Sochaczewa swoją nowoczesną architekturą i nowatorskimi rozwiązaniami ma zadanie zmienić wizerunek miasta i sprawić aby ludzie chcieli tu mieszkać.

Dwa pięciopiętrowe budynki posiadają zróżnicowana gamę komfortowych i funkcjonalnych mieszkań od 32 m2 do 67 m2 , z balkonami lub obszernymi tarasami na parterze wyposażone w garaże i miejsca postojowe w terenie.
Ciche i bezpieczne windy z poziomu podziemnego garażu - to skłon wobec ludzi starszych i niepełnosprawnych.

Tradycyjna technologia budowy z wysokiej jakości ekologicznych materiałów w połączeniu z nowoczesnością rozwiązań technicznych sprawiają, że mieszkania są przyjazne dla ludzi a zieleń wokół budynków stwarza niepowtarzalny klimat i miejsce do wypoczynku mieszkańcom.

Bliskość szkół i przedszkoli a także parku rozrywki dla dzieci oraz sieci supermarketówi, aptek, banków, poczty, kompleksu sportowego z pływalnią i skateparkiem sprawiają, że jest to miejsce gdzie chce się mieszkać.

Dogodne usytuowanie na szlaku komunikacyjnym pozwala na szybki dojazd do Warszawy lub Łodzi oraz pobliskiej Puszczy Kampinoskiej.


Mieszkania zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić przyszłym użytkownikom dogodne kształtowanie wnętrz i przystosowanie funkcji mieszkania do własnych, indywidualnych potrzeb"

Osiedle powstanie napewno, gdyz z tego co się orientuje, są już wstepne oferty sprzedaży potencjalnych mieszkań, lecz puki co jak zwykle musiał się pojawić konflikt. A stronami tego konfliktu jest burmistrz oraz Rada Miasta. Całasprawa tyczy się grunku potrzebnego do wybudowania drogi dojazdowej do tego osiedla. Działka jest warta ok 300.000 zł. Burmistrz po rozmowie z przedstawicelami PW Development wystąpił o oddanie za darmo tej działki firmie która zobowiązała sie w zamian wybudować droge z własnych funduszy po czym chce ją przekazać miastu. Rada Miasta jest przeciwna temu gdyż uważa, że koszt utrzymania tej drogi (szczególnie oświetlenia) bedzie zbyt wysoki a miasto i tak ma ogromne zadłużenie. Burmistrz juz 3 razy wystąpił podczas obrad o oddanie tej działki lecz za kazdym razem Rada sie nie zgadza...ale to nie koniec tej komedii gdyż burmistrz dalej będzie ste starał o zrealizowanie swoich założeń. Cóż z tego co się orientuje w założeniach budowy drogi dojazdowej w normalnym wypadku nie ma...a budowa jej bedzie tylko wtedy gdy działkę spółka otzryma za darmo. Rozumiem głosy Rady Miasta, tylko ciekawy jestem gdzie byli Ci ludzie, gdy Firma ProLogis zobowiązala sie i zbudowala przedłużenie ul. Olimpijskiej po której moze w przeciągu 5 minut przejedzie góra 8 samochodów a koszt jej oświetlenia z pewnością jest wiekszy niż wszystkich innych ulic w centrum miasta razem wziętych. Do tego rownolegle do tej ulicy leży ulica Warszawska...główna ul. miasta która od Olimpijskiej znajduje się góra 200 metrów. Może gdy park logistyczny zostanie ukończony ta ulica nabierze dopiero pełnych wymiarów ale nie zmienia to faktu, że tą funkcje któą ma pełnić mogła pełnić ul. Warszawska z niewiele gorszym skutkiem. Dobra koniec tego OT :)

Tutaj są wizualki tych budynków pochodzące ze strony PW Development Sp. z o.o. :

blok 1
blok 2
Jak widać, pozytywnych walorów architektonicznych ciężko się doszukać ale lepsze to niż nic, szczególnie, że na tle całego miasta to i tak będzie się wyróżniać w dobrym znaczeniu tego słowa.:cheers:
 
1 - 3 of 3 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top