Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 67 Posts

·
Registered
68,659 Posts
ŁoŁ

Faktycznie fontanna i ryneczek- przyjemne :) NATOMIAST drugi secik FULL WYPAS- pierwsze super klimatyczne, następne- świetna reklama miasta
SZACUNECZEK :) i POZDROWIONKA :)

·
SMS -Stoł. Miast. So
243 Posts
Discussion Starter · #6 · (Edited)
Miasteczko ok 40 tys mieszkancow. Ogólnie bardzo niedoceniane, znane jedynie dzieki Żelazowej Woli. Chociaz gdyby cofnąć sie o jakies poltorej roku to w miejscu tego rynku był parking na taksówki, kosciół nie miał zwieńczenia i zegara (w nocy prawie go nie bylo widac teraz jadąc do Sochaczewa w nocy jest bardzo dokladnie widoczny, zawdzięczając to renowacji i ciekawemu sposobowi w jaki został oświetlony). Dzis otworzyli nową droge z pierwszą w miescie scieżką rowerową. Na 90% powstanie cywilny port lotniczy (co napewno przyspieszy rozwój miasta, zapraszam na www.airsochaczew.com ). Ogólnie od zmiany burmistrza miasto zmienia sie w niewiarygodnym tępie, na korzysc rzecz jasna:)

·
Poor Leno
7,333 Posts
Miasto w porządku, choć trochę za dużo samochodów w 'centrum', poza tym 40000 to trochę chyba za dużo jak na określenie miasteczko:):):)
sochomakaron: Pewnie bardzo dużo ludzi pracuje w Łodzi i Warszawie?

·
SMS -Stoł. Miast. So
243 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Tak, ogromna rzesza ludzi pracuje w stolicy, w Łodzi już znacznie mniej. Faktem jest, ze w Sochaczewie pracy nie ma. Chociaż firma ProLogis wykupiła Pola Czerwonkowskie (54 hektary terenu pod inwestycje) i wybudowała 2 magazyny ( 3 chyba jest w trakcie budowy). To wlasnie ta firma wybudowała nam nową drogę gdyż była do tego zobowiązana w umowie. Ja mam tylko nadzieje ze te 3 magazyny zostaną i wiecej nie będą budowac bo byly plany zeby cale te pola obsadzic blaszanymi potworami:bash: . Slyszalem ze wlasnie po ukonczeniu 3 firma bedzie chciala sprzedac reszte erenu i jestem za tym pomysłem. Tak ze praca jaka jedynie tu jest to prywatna dzialalnosc gospodarcza, koncern Boryszew, hipermarkety i to chyba wszystko:nuts:

·
Registered
218 Posts
Sochaczew jest "cool"

Mysle ze Sochaczew jest "cool". Jest to typowe miasto na Mazowszu. Nie ma
okazalego centrum ale ludzie zyja tu dostatnio. Jesli do Warszawy jest 50 km to wiadomo gdzie ludzie robia wazniejsze zakupy albo gdzie chdza do szkoly.
Nie nazwalbym Sochaczewa prowincja jesli w godzine mozna dojechac do Opery albo Filcharmonii w Warszawie. Mazowsze jest piekne nie za okazale kamienice w rynku miast ale za rownomierna zamoznosc jego mieszkancow, swiadczy o tym ilosc okazalych domow jednorodzinnych w okolicach Sochaczewa.

·
Poor Leno
7,333 Posts
A jak jest z infrastrukturą tzn. sklepy, kultura. Na Twoich zdjęciach wygląda nieźle, za to na tych lotniczych już jak totalne blokowisko. Wydaję mi się, że to kwestia czasu, jak zaczną pojawiać się tu jakieś inne inwestycje, choć nie ukrywam to miasto pewnie zawsze będzie sypialnią...
Ile trwa dojazd DK2 do Warszawy w tempie powiedzmy średnim?

·
SMS -Stoł. Miast. So
243 Posts
Discussion Starter · #11 ·
te zdjecia lotnicze muszą byc bardzo stare bo wszystkie te bloki ktore sie znajdują na tych fotografiach juz dawno są odnowione (moze kilka "niedobitkow" sie znajdzie ale to kwestia czasu kiedy przestaną straszyc). Co do sklepów to w sumie kupi sie tu wszytko co mozna dostac w wiekszych miastach, tyle ze nie ma jakiegos skupionego miejsca typu centrum handlowe. Jest kilka pizzerii gdzie tylko jedna należy do sieci (Da Grasso). Jest tez kilka ciekawszych lokali gdzie mozna kulturalnie sie pobawic lub cos zjesc (Żelazowa wola, niedaleko parku z dworem F. Chopina, w hotelu Chopin*** gdzie restauracja jest otwarta rowniez dla ludzi z zewnątrz ale tam tzreba liczyc sie ze sporymi kosztami) Jest kino, jest dom kultury, komunikacja miejska dobrze funkcjonuje, stan drog tez nie ejst najgorszy, jest obwodnica ktorej zdjecie przedstawilem. Co do dojazdu to z Warszawy pociągiem jedzie sie ok 40 minut, to samo samochodem. Szkoda ze nie ma bezposredniej trasy PKP do Łodzi...trzeba sie przesiadac w Łowiczu:):)

·
SMS -Stoł. Miast. So
243 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Tak wogóle co roku odbywa sie tu wiele imprez typu biesiady piwa. ostatnio byly Królewskiego i Tyskiego. Co roku również odbywają sie Dni Sochaczewa (3 dni) a pierwszy dzien jest juz jutro:). W sobote o ile sie nie myje koncert daje M. Rodowicz i napewno ktos jeszcze, w niedziele The Jet Set i tez ktos (moze cos pomylilem ale nie wazne). Ogolnie zabawa jest przednia i wyjątkowo bezpieczna:) mozna sie napic piwa, potanczyc, pospiewac do samej północy. Zainteresowanych zapraszam do Sochaczewa

·
SMS -Stoł. Miast. So
243 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Ceny mieszkań są zbliżone do cen warszawskich...są droższe niż w Łodzi czy innych miastach. :(. 40 metrowe mieszkanie można kupić w granicach 80-90 tyś złotych.

·
Poor Leno
7,333 Posts
Raczej coś Ci się pomieszało, bo mieszkanie 40m mieszkanie w Warszawie kosztuje koło 300tys, jak nie więcej.

·
SMS -Stoł. Miast. So
243 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Ja podalem cene najtanszego mieszkania:) Nie wiem ja srednio sie orientuje w cenach mieszkan. byl okres ze w Warszawie i Sochaczewie byly one bardzo podobne. Byc moze sie to pozmienialo

1 - 20 of 67 Posts