SkyscraperCity Forum banner

[Sofia|София] Construction, Projects & Updates [2018]

398131 1778
С пожелание за по-красиви и качествени проекти!

А за вас една по-успешна година. Бъдете здрави!
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 27 Posts
Кевин, недей да мрънкаш по-малко. Не е като да няма за какво. Продължавай в същия дух, имаш особен начин на изказване, който не само на мен ми харесва. Честита Нова Година на всички, много щастие, късмет и най-вече ЗДРАВЕ! :cheers:
Честита Нова година! Обещавам да мрънкам по-малко :) Бъдете здрави!
Абе какви са тия форми по дяв*лите? 90-те години отдавна минаха :bash:
"Манастирски ливади са ми Бразилия"
Еб*ха му майката на Младост с това ново строителство!
  • Like
Reactions: risist
Добре бе, какво ще стане, като презастроим всичко? Ще надстрояваме сгради или чак тогава София ще започна да расте по площ, тоест ще се планират нови квартали извън пределите на града? От София нищо няма да става след време, а беше известна едно време със зеленината си...
Велика архитектурна мисъл е последната сграда :bash:
  • Like
Reactions: racata and linker_
^^
Страхотен лукс, направо на "Монастери хилс" да го преименуваме тоя квартал.
  • Like
Reactions: sinite1914
Не само, че е твърде висока, а и стилово не се вписва в този парцел. На такива линии сме се нагледали, по-добре да е с нeо-класическа фасада - в центъра е все пак.
Тази на Васил Левски не се вписва там. :nuts: Прекалено е висока. Мястото обаче сега е кофти и принципно е добре да се застрои.
Систематичното уплътняване да не влиза в програмата на СО до 2050-та година? :bash:
  • Like
Reactions: sinite1914
Споко, Боил Банов ще я възстановява и тази. Може да вградят един прозорец от къщата в стъклената фасада на бъдещата кооперация. Интересно ми е, защо и е свален статута? Не се вписва в пространството и не достига кота корниз на грозилището залепено до нея ли? Корумпирани боклуци... :bash::bash:
Жилищна сграда свалена
Досие: 727
Декларирана: п.№1787 от 21.05.1976г. №544
Обявена: —
Свалена: п.№7308 от 18.08.2005г.
Изменения: —
Вид: архитектурно-строителен
Категория: /предв.кат./ за сведение
Район: Оборище
Зона: Зона на Исторически Развилия се Градски Център
Ансамбъл: гр.ПК с граници п.№253 от 08.08.1996г.
Как може да се допускат такива високи сгради при тази селска инфраструктура?!
  • Like
Reactions: Inverno and cdk
Балконите на новите кооперации висят на разбитите тротоари от един метър. Ако от горе живее някой селяк и си изтупа покривката или измие балкона, като на село, всичко отива долу върху хората и колите. А озеленяването нещо ми се губи, то май и никой не следи дали има такова. Ще чакаме да се застрои всичко, като в месопотамски град, за да светне лампичката.
Къде такава зеленина в Манастирски, като на рeндърите :lol:
  • Like
Reactions: Joro_Yordanov
Баси мутренската архитектура, някой неща просто не си се промениха в България :nuts:
Младост и Студентски град бяха много просторни едно време, това им беше хубавото, парковете и гледката към планината. С това застрояване им видяха сметката, вместо да ходим към подобряване стандартите на живот, ние ги влошихме с това уплътняване. А идеята при построяването на Студентски град е била да бъде кампус, а не чалга-квартал.
^^

Откога мутробарокът е "престижен" и "аристократичен"? :nuts:
Баси грозотията :puke::puke::puke:
  • Like
Reactions: i.meh
^^

Леле какъв ужас е тая сграда :picard:
G-тауър и бул. Монтевидео

Снимка : Павел Джунев / Забелязано в София
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10215257443580672&set=g.593440387482217&type=1&theater&ifg=1
Ето така горе-долу да изглеждаха новите сгради в София (или поне в центъра). Семпло и стилно..
1 - 20 of 27 Posts
Status
Not open for further replies.