SkyscraperCity Forum banner

Jak oceniasz?

1 - 20 of 35 Posts

·
'less is more'
Joined
·
6,087 Posts
Uwielbiam taką ekologiczną architekturę. Świetne. Chyba najlepsze z tych spa hoteli.
Tak ekologiczną, że IKEA wycięła 600 letnie drzewa w Karelii aby postawić ten budynek :D

Poczekam z oceną aż będzie poprawny poll.
 

·
bezrobotny
Joined
·
7,336 Posts
Mi taki pool wystarczy. Minus pół za brak zróżnicowania materiału, który np tutaj mi nie pasuje, oraz za wykładzinę w korytarzu i ośmiorniczkę.
9.5
 

·
3D
Joined
·
7,313 Posts
Brakuje sytuacji/rzutu z góry. Dużo zdjęć, które pokazują tylko fragmenty, a tak jak mówię chciałbym zobaczyć całość. Bryła momentami trochę chaotyczna, takie sytuacje jak umiejscowienie tych balkonów za ścianą to już błędy projektowe.

To, że budynek jest obłożony deskami nie oznacza, że jest ekologiczny.
 

·
3D
Joined
·
7,313 Posts
Myślę nad tym budynkiem i nie wiem. Ma kilka miejsc, które się okazały, czyli wyszły w praniu (na przykład tu wyszło, że będzie ślepa ściana i trudno). Co oznacza, że architekt nie miał pełnej kontroli nad procesem. Ewentualnie szedł na wygodne kompromisy, albo za wszelką cenę chciał przeforsować jakąś koncepcję, która w dalszym stadium nie miała już takiej siły jak pierwotnie. Są miejsca, gdzie widać cieszącą oko rzeźbiarską formę, ale całość wydaje się już trochę niedopracowana. Strefa wejściowa jest trochę nieczytelna i fasada od tej strony zdradza też gdzie znajduje się serwis. W sumie przez to drewno i nawet dobry detal budynek sprawia przyjemne wrażenie, ale coś tu jest nie tak. Za dużo pomysłów, brak konsekwencji, a może brak ogólnego pomysłu na organizację całego założenia? Nie wiem... Poza tym chętnie zobaczyłbym jeszcze budynek od jednego i drugiego boku i jak zawsze plany, ale o to czasami ciężko.
 

·
Moderator
Joined
·
8,350 Posts
poll

Wstawiłem nowy, prawidłowy poll, ale w związku z tym wszystkie dotychczasowe głosy zostały anulowane i wszyscy którzy wcześniej zagłosowali proszeni są o ponowne zagłosowanie ;)
 

·
Registered
Joined
·
15,699 Posts
9,5

nareszcie godny Hotel w godnym miejscu nad Polskim morzem.

jak się kiedyś zdecyduje odwiedzić naszą Bałtycką kałuże to już wiem przynajmniej gdzie zamieszkam :eek:kay:
 
1 - 20 of 35 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top