SkyscraperCity banner

Jak oceniasz?

1 - 20 of 35 Posts

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,128 Posts
:eek2:

Żeby nie było, mam jedno zastrzeżenie. Wykładzina w kwiatki mi się nie podoba, więc odejmę 5 punktów ;)

Uwielbiam taką ekologiczną architekturę. Świetne. Chyba najlepsze z tych spa hoteli.

Jak zrobicie 10, to kliknę :D

·
'less is more'
5,671 Posts
Uwielbiam taką ekologiczną architekturę. Świetne. Chyba najlepsze z tych spa hoteli.
Tak ekologiczną, że IKEA wycięła 600 letnie drzewa w Karelii aby postawić ten budynek :D

Poczekam z oceną aż będzie poprawny poll.

·
bezrobotny
7,149 Posts
Mi taki pool wystarczy. Minus pół za brak zróżnicowania materiału, który np tutaj mi nie pasuje, oraz za wykładzinę w korytarzu i ośmiorniczkę.
9.5

·
3D
7,274 Posts
Brakuje sytuacji/rzutu z góry. Dużo zdjęć, które pokazują tylko fragmenty, a tak jak mówię chciałbym zobaczyć całość. Bryła momentami trochę chaotyczna, takie sytuacje jak umiejscowienie tych balkonów za ścianą to już błędy projektowe.

To, że budynek jest obłożony deskami nie oznacza, że jest ekologiczny.

·
3D
7,274 Posts
Myślę nad tym budynkiem i nie wiem. Ma kilka miejsc, które się okazały, czyli wyszły w praniu (na przykład tu wyszło, że będzie ślepa ściana i trudno). Co oznacza, że architekt nie miał pełnej kontroli nad procesem. Ewentualnie szedł na wygodne kompromisy, albo za wszelką cenę chciał przeforsować jakąś koncepcję, która w dalszym stadium nie miała już takiej siły jak pierwotnie. Są miejsca, gdzie widać cieszącą oko rzeźbiarską formę, ale całość wydaje się już trochę niedopracowana. Strefa wejściowa jest trochę nieczytelna i fasada od tej strony zdradza też gdzie znajduje się serwis. W sumie przez to drewno i nawet dobry detal budynek sprawia przyjemne wrażenie, ale coś tu jest nie tak. Za dużo pomysłów, brak konsekwencji, a może brak ogólnego pomysłu na organizację całego założenia? Nie wiem... Poza tym chętnie zobaczyłbym jeszcze budynek od jednego i drugiego boku i jak zawsze plany, ale o to czasami ciężko.

·
Moderator
8,175 Posts
poll

Wstawiłem nowy, prawidłowy poll, ale w związku z tym wszystkie dotychczasowe głosy zostały anulowane i wszyscy którzy wcześniej zagłosowali proszeni są o ponowne zagłosowanie ;)

·
Registered
568 Posts
9,5/10 bo deski na dachu szybko beda sie starzec. A gdzie meble zamawiali/kupowali ?? ;)

·
nigdziesiestadnierusze
144 Posts
Nie ma za co odejmować nie będąc malkontentem. Dzieła wybitne pozostawiam do oceny historii i nie rezerwuję not. Dla hotelu dycha=bardzo dobry.

1 - 20 of 35 Posts