Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 232 Posts

·
Registered
752 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Zakładam nowy wątek o jednej z najważniejszych inwestycji w Sosnowcu, Sosnowiec Plaza:

Ze strony Plaza Centers:
Powierzchnia łączna 33 000 m2
dwie kondygnacje przeznaczone na handel i rozrywkę
420 miejsc parkingowych na 2 poziomach

W Sosnowiec Plaza znajdą się:

100 sklepów uznanych marek w pasażu
handlowo-usługowym
delikatesy
6 sal kinowych Cinema City
centrum rozrywki Fantasy Park z kręgielnią, bilardami, grami komputerowymi, placem zabaw
dla dzieci, kafejką internetową i dyskoteką
ogródek gastronomiczny

Kilka zdjęć z tej strony:

A teraz kilka moich zdjęć z budowy :) - zrobiłem je w ostatni czwartek:

Okolica jest stopniowo poddawana rewitalizacji, więc za kilka lat będzie będzie naprawdę fajnie :)

·
Kapitan Paleta
165 Posts
bez obrazy, ale jakies strasznie kiczowate to centrum wydaje sie...

jeszcze najlepiej z nich wszystkich wyglada Cinema City, ale te kolory... rzeczywiscie maja byc takie dziwne?

hm, zobaczymy jak to bedzie wygladalo w rzeczywistosci...

·
lublinianin
3,698 Posts
^^
bez przesady, maciek...po tem co tu zobaczyłem zaczynam jednak doceniać powściągliwość i prostotę plazy lubelskiej :) - będziemymieli chyba najmniej kiczowatą plazę ze wszystkich bo ta w sosnowcu to wygląda jakby się archtekt pastylkami miętowymi inspirował :D

·
hræddur köttur
4,669 Posts
@Raine
to nie wiesz, że dopóki się miśki w Urzędzie miejskim nie zorientowały jakie konotacje ze sobą to niesie, to haslem reklamowym miasta było: "Sosnowiec - tęczowe miasto"?
ervinn said:
najpierw galeria, po paru latach nadbudowa
po paru latach... Albo wcale.
Słabi mnie to wszystko, te pomysły, te pseudorewitalizacje, plazy, heliosy i inne koszmary

·
Dubaj mnie nie kręci
4,320 Posts
ervinn said:
^^
bez przesady, maciek...po tem co tu zobaczyłem zaczynam jednak doceniać powściągliwość i prostotę plazy lubelskiej :) - będziemymieli chyba najmniej kiczowatą plazę ze wszystkich bo ta w sosnowcu to wygląda jakby się archtekt pastylkami miętowymi inspirował :D
hehe racja :) tylko że naszej plazy render jest tylko z przodu, nei wiemy czy nam jakiejś pastylki nie zafundują z boku czy z tryłu :D albo będzie bunkier przycmentarny :D

·
Registered
172 Posts
w Sosnowcu się mury pną do góry!

na tablicy widać jakie zmiany w organizacji rychu wprowadzono wokół placu budowy.

od strony Szklarnianej resztki dawnego targowiska miejskiego

·
hræddur köttur
4,669 Posts
@pimys
Przypadiem świetnie udało Ci się uchwycić charakterystyczną rzecz dla centrum. Na pierwszej fotce. Stan chodników - to jest mniej więcej ta jakosć wykonania, chociaż tego, co się dzieje na Zwyciętswa niewiele jest w stanie przebić.
PS.
I jak? Nie boisz się tak robić zdjecia w Gorolowcu? ;)

·
Registered
172 Posts
powinienem się bać? chcesz mi coś powiedzieć? ;)

a na poważnie to uczyłem się tam 5 lat, żone mam z Sosnowca, kupe znajomych. lubie to miasto tak samo jak katowice, gliwice czy inne zadupie śląsko-dąbrowskie

1 - 20 of 232 Posts