Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 673 Posts

·
.
3,197 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
[Zagłębie] Inwestycje mieszkaniowe

Więc zaczynamy nowy wątek! Ostatnie informacje chyba pozwalają nam na taki krok. Poza tym mam nadzieje że za niedługo takich inwestycji przybędzie ;)

Więc może na początek pewne zestawienie. Obecnie planuje się lub wykonuje takie inwestycje:

Cynamonowy dom

"Budynek mieszkalny wielorodzinny przeznaczony jest do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych najemców. W obiekcie, poza podstawową funkcją mieszkalną przewidziano usługowe lokale użytkowe oraz pomieszczenia pomocnicze, miejsca parkingowe w kondygnacji podziemnej, pomieszczenia gospodarcze i techniczne.

Planowana ilość mieszkań - około 110 w tym:

Mieszkań 1 pokojowych - około 17
Mieszkań 2 pokojowych - około 51
Mieszkań 3 pokojowych – około 42

Planowana ilość lokali użytkowych: 7 dla gastronomii, handlu, administracji, nieuciążliwego rzemiosła itp.

Planowane rozpoczęcie inwestycji to rok 2008 r."

Budynki przy Dęblińskiej

"Budynek nr 9

Mieszkalno-usługowy, 5-kondygnacyjny, z pełnym podpiwniczeniem, mieszkania: 1-, 2-, oraz 3- pokojowe:

Ilość mieszkań: 12
Ilość lokali usługowych: 2

Budynek nr 9A

Mieszkalno-usługowy, 6-kondygnacyjny z pełnym podpiwniczeniem, mieszkania: 1-, 2-, oraz 3- pokojowe:
Ilość mieszkań: 14
Ilość lokali usługowych: 3

Zakończono fazę projektową, w bieżącym roku planujemy rozpocząć fazę budowlaną."

Budynek przy Kilińskiego

Ostatnie postępy:

Budynek przy Wojska Polskiego

"Atrakcyjny apartamentowiec zawierający 146 mieszkań 1, 2, 3, 4 pokojowych o powierzchni od 30 do 91 m2. Budynek położony u zbiegu ulic 11 Listopada, Wojska Polskiego oraz Gen. Wł. Andersa w dzielnicy Dańdówka.

Budynek będzie posiadał 6 pięter. Wejście do mieszkań będzie odbywało się przez 2 klatki schodowe, każda wyposażona w windę. Przeważająca część mieszkań 3 oraz wszystkie mieszkania 4 pokojowe mieszczą się na dwóch kondygnacjach.

Termin oddania: Grudzień 2008"

Widok bieżący:

Uff, koniec. Dzięki za wszystkie nie moje zdjęcia ich autorom. Mam nadzieje że teraz nikt nie ma wątpliwości co do zasadności tworzenia tego wątku :D

Pozdrawiam

·
Registered
752 Posts
Dobrze, że coś się w mieście dzieje. Spośród tych projektów moim zdaniem Cynamonowy Dom jest zdecydowanie najlepszy. Podoba mi się jego modernistyczna, wyważona i elegancka architektura. Pozostałe (z wyjątkiem budynków na ul. Dęblińskiej)to raczej średni postmodernizm.

·
Registered
76 Posts
witam

wracajac do adaptacji hotelu robotniczego
szkoda ze sie nie postarali chlopaki, jakby pozostawili elewacje z cegly wygladalo by to lepiej.
niestety styropian rzadzi (w niektorych krajach (francja gdzie estetyka sie liczy) stosuje sie izolacje od wewnatrz poniewaz straty przez mosty termiczne sa nikle w porownaniu do okien). bedzie nastepny budynek z kiepskim tynkiem bez charakteru.

mam nadzieje ze poczekaja z ocieplaniem (termodynamizacja) niektorych blokow, bo jak widze nowo odnowione bloki z bylejakim tynkiem i kolorowymi wzorkami to mi sie zle robi.
za urzedem miasta sa bardzo porzadne punktowce, niestety niektore z nich juz zostale zmasakrowane plytami azbestowymi lub styropianem (ten ostani najgorszy).
dolacze zdjecia wkrotce

·
hræddur köttur
4,581 Posts
Budynek przy Wojska Polskiego

"Atrakcyjny apartamentowiec
Muehehe, nie wytrzymam. A okolica jaka atrakcyjna!!
Tak właściwie to dzieje się niewiele, bo trudno TBSy uznać za typowe inwestycje mieskzaniowe.

·
.
3,197 Posts
Discussion Starter · #5 ·
^^ Tu muszę się z Tobą zgodzić - nabywca będzie mógł powiedzieć z dumą "mieszkam w byłym hotelu robotniczym" :D Chyba że potraktować to jako loft, a hotel roborniczy jako pozostałość po industrialej przeszłości - niemniej chyba niewiele tam zostanie z gotelu robotniczego... ;)

@magique: wiesz, ocieplać od środka to sobie można w nowych lokalach, ale jak to przeprowadzić w zamieszkałych budynkach? Tymczasowa przeprowadzka pod chmurkę z całym dobytkiem i zmniejszone mieszkanie po przeprowadzeniu termoizolacji?:D Co do tych punktowców - masz na myśli te obok "dworca autobusowego"? Rzeczywiście widać że są to nieco bardziej przemyślane architektoniczne konstrukcje niż bloczki z przełomu lat 70'-80' produkowane w fabrykach takie same dla całej Polski.

Pozdrawiam

·
Registered
76 Posts
zdjecia punktowcow za dworcem autobusowym

oryginalna wersja

wersja azbestowa

i na koniec wersja "wspolczesna"

porownajcie zdjecie nr2 (widac jak odprowadzana jest woda zeby fasada szybko sie nie brudzila) i ostatnie, to jest sciana o tej samej konfiguracji, czyzby nie stracilo troche na wyrazie, w dodatku sciana beddac calkowicie plaska, za kilka miesiecu juz beda smugi.

jest tylko jedna sciana tak okropnie "odnowiona", mam nadzieje ze zauwazono
ze wyglada duzo gorzej niz ta ktora przetrwala kilkadziesiat lat

mam nadziej ze przynajmniej te ciekawsze bloki zostana inteligentnie ocieplone. na bloku ktore ma plaskie sciany bez wyrazu, niech bedzie styropian prosze bardzo, ale te bardziej przyjazne bloki zamieniac na beznadziejne bloczyska to bezsens.

pozdrawiam

·
hræddur köttur
4,581 Posts
bloczysko pozostaje bloczyskiem bez względu na finezję elewacji.
A co do przeróbek byłych hoteli robotnicznych - np. ten na Kosynierów jest zrobiony całkiem nieźle (pomijając balkoniki absurdalnej wielkości).

·
Registered
752 Posts
Ja się obawiam, jak będą modernizowane budynki socrealistyczne wokół Urzędu Miasta. Na pierwszy rzut oka niezbyt ciekawe, po dokładniejszym przyjrzeniu okazują się całkiem ciekawe i wartościowe. Są pełne detali, a tynk, którym są pokryte, fajnie błyszczy się w słońcu. Ta okolica ma potencjał.

·
hræddur köttur
4,581 Posts
^^
hola hola - dookoła Urzędu to nie tylko socreal!! Jest tam też sporo (może nie w bezpośrednim sąsiedztwie, ale było nie było na Zwycięstwa) całkiem niezłej moderny.

·
Registered
752 Posts
^^ Wiem, lubię ją. Natomiast jeśli chodzi o socreal, jest on praktycznie w ogóle nie remontowany, w przeciwieństwie do wielu mniej lub bardziej udanych remontów budynków modernistycznych.

·
Registered
76 Posts
na stronie mzbm, przeczytalem ze przetarg na budowe plomby przesuniete o miesiac bo jedyna propozycja byla za droga.
miejmy ze budowa rozpocznie sie jeszcze w tym roku

·
Registered
76 Posts
jeszcze wklejam zdjecie budynku mieszkalnego w budowie na ul.rozwojowej. tablicy informacyjnej nie widzialem, nastepnym razem sprawdze (mozliwe ze wczesniej byla)

trudno powiedziec co z tego bedzie

·
Registered
752 Posts
Myślę, że dobrze byłoby rozszerzyć tematykę wątku na pozostałe miasta Zagłębia. Nie ma sensu tworzyć dla każdego z tych miast odrębnego wątku, bo nie ma na tyle inwestycji mieszkaniowych (albo ja przynajmniej o nich nie wiem :p), ale warto byłoby pokazać te wartościowe. Napiszcie, co o tym myślicie, poprosiłoby się moda o zmianę nazwy.

Przeszedłem się dzisiaj po Dąbrowie Górniczej i zrobiłem kilka fotek modernizowanych obecnie bloków. Podaję pozytywne moim zdaniem przykłady:

dzielnica Mydlice:

Tak w większości wyglądają bloki na osiedlu:

A tak wyglądają te, które wyremontowano:

A teraz bloki na Redenie, blisko centrum miasta:

Pierwotny wygląd zespołu budynków:

Jeden odremontowany, całkiem fajnie moim zdaniem:

·
Registered
233 Posts
a moim skromnym zdaniem bez urazy ale skoro jest temat o sosnowcu to chyba nie o dąbrowie , ale co za problem założyć nowy wątek
pozdrawiam

·
hræddur köttur
4,581 Posts
@Adasmos
widzę, że udało się wrócić z aparatem ze spaceru po Mydlicach ;)

·
tararam
7,621 Posts
^^ O, widzę że w Dąbrowie coś ruszyło z remontami bloków, co bardzo cieszy. Kolory są dobrze dobrane, w podobnej kolorystyce.
hmm...
tak zupelnie szczerze to jedynym przykladem gdzie rzeczywiscie dobrze dobrano kolory i remonty przeprowadza sie nie gwalcac estetyki mozna spotkac na osiedlu Tysiaclecia w Katowicah

bo to co robi KSM to jest po prostu "jogurty kontratakuja" :eek:hno:

·
Registered
19,731 Posts
hmm...
tak zupelnie szczerze to jedynym przykladem gdzie rzeczywiscie dobrze dobrano kolory i remonty przeprowadza sie nie gwalcac estetyki mozna spotkac na osiedlu Tysiaclecia w Katowicah

bo to co robi KSM to jest po prostu "jogurty kontratakuja" :eek:hno:
E tam, lepsze takie jednolite jugurty niż oczoj....ne kolory na rzeczowskich czy łódzkich blokowiskach, w dodoatku każdy blok o innych kolorach. W GOPie bloki na osiedlach są malowane raczej w jednolite barwy co można uznać za znośne.
Osiedle Tysiaclecia ma swoją specyfikę. Tamtejszym "blokom" nie pasowałby inny kolor aniżeli biały. Tak samo nie chcialbym żeby wszystkie osiedla były pomalowane w jednakowy sposób, przykładowo na bialo, bo jak by to wyglądalo :nuts:

·
Registered
752 Posts
a moim skromnym zdaniem bez urazy ale skoro jest temat o sosnowcu to chyba nie o dąbrowie , ale co za problem założyć nowy wątek
pozdrawiam
Przeczytaj dokładnie mojego poprzedniego posta, poddałem pomysł rozszerzenia tematyki tego wątku na pozostałe miasta Zagłębia.

@ hermit
Tam jest aż tak źle w Twoim mniemaniu ? :) Wszystko zależy od nastawienia, z jakim się gdzieś udajesz.

1 - 20 of 673 Posts