Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 156 Posts

·
Registered
256 Posts
Hvala na otvaranju zasebne teme. Već sam na starim dretvama spominjao da Žnjan ne bi trebao biti neki preveliki problem gradu Splitu dovesti u red. I već sad su počeli sa infrastrukturom jer zemljište nema nikakvih sporova i to će ići jako jako brzo.

S guštom ću pratiti uređenje nečega što se nadam da će Splitu pokazati kako je priobalni pojas do Stobreča budućnost Splita.

Pa pogledajte samo Duilovo na ovim renderima. Skupa sa Žnjanom i kvartovima u pozadini može doista postat nova vizura Splita. Ono kad članak bude o nečemu xy u Splitu pa stave sliku s vidilice ili iz ACI marine. To za 20-30 godina može biti ovaj dio grada. Kad bi se uložilo u ceste 200-300 mil kn u ovom dijelu grada, investicije bi dolazile same od sebe.

Nautička marina, visoki elitni stambenjaci tipa Bel etage, niski stambeni blokovi do 4-5 katova, resort hoteli i boutique hoteli, manje uredske/hotelske zgrade tipa Doubletree Hilton u Zagrebu.... Za šta god bi se odlučili, investitora ima. A blizina mora (uz nužnu infrastrukturu) je garancija izgradnje. A na ovom dijelu Duilova ispod ceste ostaviti dvije parcele za Pomorski muzej i koncertnu dvoranu. Jednog dana....

·
URBANI JUGOSLAVEN
2,195 Posts
i tako razbucali posljednji fukodrom grada Splita.:)
Kašuni i čitav plato Obojene koji je dodatno proširen rušenjem onog smeća šta je bilo tamo od onog lika šta ga triba namlatit i strpat u zatvor

·
Registered
3,799 Posts
Valjda ste svi svjesni da je ovo novo privremeno-trajno stanje.:)

Ovo je vruhunac što ovaj grad ima kapaciteta napravit.
Normalno je da ljudi imaju ovakva očekivanja radi prijašnjih iskustava. Međutim ovdje nema neriješenih imovinskih odnosa, a i ne vidim neke velike građevinske radove. Mislim treba napravit par cesta, provuć struju vodu, i napravit par manjih objekta i terena i zasadit bilje. Ako se mogla napravit Riva, ako se mogla nadograđivat Zapadna obala, zašto se nebi moga napravit ovi projekt koji je vjerojatno i puno jeftiniji?

Vidit ćemo, stvarno bi bila šteta. Ovo bi diglo turizam u Splitu za cilu jednu razinu

·
Registered
22 Posts
Jel ima ikakav thread vezano za splitske plaze? Nisam trenutno u RH al po slikama na portalima cini mi se da je gradska tvrtka koja je zaduzena za uredenje opet nespremno docekala sezonu. Nikako da shvate da u Splitu sezona vise nije od 1.7. - 30.8. vec da u travnju i svibnju ima turista koji idu na plaze. Gledam slike sa baca puno one izumrle trave, isto tako vjerovatno i fire. Inace za jedan turisticki grad velicine splita stanje plaza je blago receno katastrofa. Nadamo se da ce znjan popravit stanje, ajde i kasuni su napravili pozitivan pomak iako nebi volija da ide u tom smjeru da se da koncesija na citatavu plazu. Nek samo vide kako to u tel avivu funkcionira, uredeno bez koncesija, ljudi s obiteljima provode vrijeme tamo, rekreacija, kafici, mladi, al di je izrael di smo mi :(

·
Registered
581 Posts
Jel ima ikakav thread vezano za splitske plaze? Nisam trenutno u RH al po slikama na portalima cini mi se da je gradska tvrtka koja je zaduzena za uredenje opet nespremno docekala sezonu. Nikako da shvate da u Splitu sezona vise nije od 1.7. - 30.8. vec da u travnju i svibnju ima turista koji idu na plaze. Gledam slike sa baca puno one izumrle trave, isto tako vjerovatno i fire. Inace za jedan turisticki grad velicine splita stanje plaza je blago receno katastrofa. Nadamo se da ce znjan popravit stanje, ajde i kasuni su napravili pozitivan pomak iako nebi volija da ide u tom smjeru da se da koncesija na citatavu plazu. Nek samo vide kako to u tel avivu funkcionira, uredeno bez koncesija, ljudi s obiteljima provode vrijeme tamo, rekreacija, kafici, mladi, al di je izrael di smo mi :(
ne možeš uređivat plaže dok se južina ne smiri...dakle prije kraja svibnja.

·
Registered
116 Posts
Valjda ste svi svjesni da je ovo novo privremeno-trajno stanje.:)

Ovo je vruhunac što ovaj grad ima kapaciteta napravit.
Dobra konstatacija. Iako je ovo privremeno rješenje infrastrukture i pješačkih staza, ti radovi zahtjevaju građevinsku dozvolu po kojoj bi se gradilo. Do sada predstavljena dokumentacija nije dovoljna za izvođenje radova koje sada vidimo. Očito se uz prešutno odobrenje građ. inspekcije i ostalih nadležnih izvode radovi koji će ostati trajno i prejudicirati konačno rješenje, ako se ikada i krene u dovršenje.

1 - 20 of 156 Posts