SkyscraperCity banner

2341 - 2360 of 3901 Posts

·
ZAG-DMK
10,032 Posts
Ne razumijem zašto se ne može napraviti normalan čvor (truba) nego izvode kerefeke sa vjerojatno skupljim a lošijim rješenjem, deniveliranim rotorom.

·
Registered
12,715 Posts
Ne razumijem zašto se ne može napraviti normalan čvor (truba) nego izvode kerefeke sa vjerojatno skupljim a lošijim rješenjem, deniveliranim rotorom.
Da mogu povezati lokalne prometnice, a i ako se misli nastavit dalje prema Solinu je ovako jednostavnije.

·
ZAG-DMK
10,032 Posts
Kad vidim kakve su to lokalne prometnice dođe mi muka. Mislim da je čvor Mravince svakako trebalo projektirati kao truba a lokalne ako se moraju spojiti nek se spoje na pravac prema TTTSu kao denivelirani rotor. A ne ovako sve nabaci na taj rotor i eto ga...

·
Registered
1,362 Posts
ovo je nešto novo? :(

Prošlogodišnja prezentacija hrvatskih cesta "Nova multimodalna platforma splitske aglomeracije" taj čvor prikazuje kao projektiranu trubu

a i nacrti IGH iz pretkriznog vremena prikazuju moderni denivelirani čvor bez ikakvog rotora :shifty:

·
Registered
12,715 Posts
ovo je nešto krivo?

Prošlogodišnja prezentacija hrvatskih cesta "Nova multimodalna platforma splitske aglomeracije" taj čvor prikazuje kao projektiranu trubu

a i nacrti IGH iz pretkriznog vremena prikazuju moderni denivelirani čvor bez ikakvog rotora :shifty:
Nije krivo. Ovo je konačno odabrana varijanta.

·
Registered
174 Posts
U Splitu javni prijevoz prakticki ne postoji tj. nevjerovatno je spor, neprikladan ,neudoban itd. i to sve uz napola izgradennu infrastrukturu za metro tj. laku zeljeznicu , tu ne postoji niti jedna upotrebljiva biciklistička staza ili cesta prikladna za bicikle da vodi od istoka na zapad i prema gradu.
A što mi imamo u planu?
Pa naravno, možemo nasrat još brzih cesta na sve strane ,gdje ni ne treba i zacementirat nas u beskonačnom dugu.
Nevjerovatno!!!

·
Registered
447 Posts
U Splitu javni prijevoz prakticki ne postoji tj. nevjerovatno je spor, neprikladan ,neudoban itd. i to sve uz napola izgradennu infrastrukturu za metro tj. laku zeljeznicu , tu ne postoji niti jedna upotrebljiva biciklistička staza ili cesta prikladna za bicikle da vodi od istoka na zapad i prema gradu.
A što mi imamo u planu?
Pa naravno, možemo nasrat još brzih cesta na sve strane ,gdje ni ne treba i zacementirat nas u beskonačnom dugu.
Nevjerovatno!!!
Davno sam čitao nekakvu studiju o isplativosti metro-a i ispalo je da bi Split trebao imati cca. 10x više stanovnika, odnosno ljudi koji graviraju prema Splitu da bi mu se isplatilo graditi i održavati metro. Tj. da je cijena svega toga daleko veća od same rupe koju imamo. Iako sam mnogo puta pomislio da bi bilo divno imati barem taj "metro" s jednom linijom (na kraju krajeva cijeli Rim ima samo dvije linije) kojoj bi glavni tok bio stinice tj. sj. luka u koju bi se izmestio dio trajektne, ako i prostor za povoljan (ili besplatan) parking tako da raja je ulazi u sam centar s autima i busevima već ih se iskrca tamo pa dalje do centra s metro-om.

·
Registered
3,787 Posts
Ne treba graditi nikakvi metro i ta sranja, nego iskoristiti liniju koju imamo sada. Ne treba graditi ni podzemnu stanicu na trgu HBZ kako bi se uštedili troškovi. Imaš dvi stanice u gradu koje treba uredit, i imaš kroz Kaštela prugu koju treba produžit do Trogira.

Autobus 37 je pun zimi, pa bi bija i taj vlak, a autobus odma može smanjit broj polazaka. Ne treba gradit nikakve ostale produžetke put Omiša i metroe i ostale naše mokre snove. Ali ovo osnovno je neophodno za nekakav smisleni razvoj Splita i njegovih predgrađa.
Ni autocesta od zg do st nije isplativa, ali je neophodna za život u 21 stoljeću. A kredite za takvu izgradnju bi trebali isplatit iz nekih drugih resursa. Drugi problem je šta smo debilni

·
Registered
174 Posts
Ne treba graditi nikakvi metro i ta sranja, nego iskoristiti liniju koju imamo sada. Ne treba graditi ni podzemnu stanicu na trgu HBZ kako bi se uštedili troškovi. Imaš dvi stanice u gradu koje treba uredit, i imaš kroz Kaštela prugu koju treba produžit do Trogira.
Da ,tako!
Iskoristit infrastrukturu koju imamo samo adaptirat i dodat sto treba.
Po meni se treba i napravit par km kolosjeka za povezat aerodrom i priblizit urbana Kastelanska podrucja ,a i Trogir dugorocno.
To sve "gura" prema "pametnijem " prometu koji je prihvatljiviji za cijelo ovo podrucje.

To je puno za pocetak ,ali kasnije bi veza Solin-TTS definitivno
Problem je samo u prioritetima.
Puno se cesta ne bi gradilo da se gleda samo izravna i kratkorocna korist.

Postoja je i idejni projekt cini mi se gdje je sve to ugrubo razradeno ( mislim da ga jos imam negdje na disku) .
Ne znam tko ga je pisao ,ocigledno nitko nije shvatija ozbiljno te cudne vizionare nego se razmislja samo o cestovnoj infrastrukturi
koja vodi jos vecoj zasicenosti prometom.

To bi se savrseno poklopilo u prometnom smislu sa kolodvorom za autobuse i vlakove
koji bi trebao biti u Kopilici.

Splitske probleme nece rijesit nikakvo bjesmucno dodavanje "brzih cesta" ,ali za takvo nesto treba imat dugorocni plan koji bi se implementirao u urbanisticke planove da bi se mogao realizirat.

Ali ,ok ,realno nista od ovoga nije za ocekivat ,tj. i dalje cemo pokusavat "glavom kroz zid" bez ikakva smisla .
Zalit ce neke buduce generacije .

·
Registered
12,715 Posts
e treba graditi ni podzemnu stanicu na trgu HBZ kako bi se uštedili troškovi. Imaš dvi stanice u gradu koje treba uredit, i imaš kroz Kaštela prugu koju treba produžit do Trogira.

LOL

Produljenje pruge do ZL je masu puta skuplja investicija od gradnje podzemnog stajališta kod Trga HBZ.

·
Registered
447 Posts
Sve je to fino reći (i sanjati), ali ne radi se tu o kanti jupola već investiciji od nekih par stotina milijuna kuna. Ne možeš dizelske lokomotive i ljude spustiti u cijev bez ventilacije, nek se nešto dogodi imat ćeš na desetke mrtvih. Ako će se nešto raditi to treba biti u skladu s pravilima struke i u skladu s svim sigurnosnim pravilima. A u tom slučaju to košta. 37 u jednoj rotaciji preveze nekih 80-100 ljudi, dok moderan el. vlak preveze 10x toliko.

·
Registered
174 Posts
Sve je to fino reći (i sanjati), ali ne radi se tu o kanti jupola već investiciji od nekih par stotina milijuna kuna. Ne možeš dizelske lokomotive i ljude spustiti u cijev bez ventilacije, nek se nešto dogodi imat ćeš na desetke mrtvih. Ako će se nešto raditi to treba biti u skladu s pravilima struke i u skladu s svim sigurnosnim pravilima.
Naravno kao i druge investicije kod kojih cijena nije bitna previše

]A u tom slučaju to košta. 37 u jednoj rotaciji preveze nekih 80-100 ljudi, dok moderan el. vlak preveze 10x toliko.
Kad ne radiš na sustavu dulje vrijeme i praktički ga sabotiraš, naravno da se rezultat vidi.
37 iz Trogira treba 1:30 ili tu negdi , ruta istočno-zapadno predgrađe ne postoji , usluga je stvarno na razini.
Vidi se i na prometu ,a ovo je još dobro šta će bit.

2341 - 2360 of 3901 Posts