SkyscraperCity Forum banner

St Louis

2875 Views 19 Replies 11 Participants Last post by  olekorlo
Mam parę zdjęć z mojego pobytu w tym mieście więc się podziele.
1 - 20 of 20 Posts
Typowe amerykańskie miasto, nic nadzwyczajnego ale ten łuk jest świetny. Szkoda że nie przerzucili go z jednego brzegu rzeki na drugi.
Mam parę zdjęć z mojego pobytu w tym mieście więc się podziele.Akurat to zdjecie to jest w Chicago :) Ten czerwony budynek to Harrison Hotel Travelodge na 65 East Harrison. Na estakadzie kolejka linii pomaranczowej albo zielonej, a Ty zrobiles to zdjecie stojac na South State Street :) W St. Louis jest zupelnie inne metro...
Ten luk zawsze mi sie podobal, ale po tych zdjeciach musze powiedziec ze jest on GENIALNY, samo miasto wyglada w miare przyjemnie, ale typowo amerykansko: duzo samochodow, szerokie ulice, kilka boxow, malo pieszych.
Jak byłem w podstawówce i gimnazjum to bardzo mi sie podobało to miasto, nie wiem czemu ale tak było ;_) :dunno:

Thx za fotki!
Trochę przerażająca pustka i te nieszczęsne domki wciśnięte między autostrady, jakby tam całe życie toczyło się w samochodzie, a nie w domu. Ale Łuk oczywiście super. :D

Znajomy z Florydy mówił, że St. Louis ma problem podobny do Detroit - ucieczka białych z centrum na przedmieścia, ale urban decay pewnie nie na tak wielką skalę.
ale brzydactwo..jej...:eek:hno:
To miasto wygląda jakoś tak bezdusznie:eek:hno:
Nie lubię amerykańskich miast.
Nie lubię amerykańskich miast.
^^ Bardzo nieprzemyślany post. Gdybys napisał "nie lubię takich miast jak ST-Louis, to bym jeszcze zrozumiał.


PS A w avatarze chyba też masz amerykańskie miasto. ;)
^^ Dlaczego?? Jednym miastem w USA które mi się podoba jest Nowy Jork. Byłem w Stanach i wiem co mi się podoba a co nie :)
Ja byłem nie tylko w NYC.
San Francisco, Chicago, Miami, Fort Lauderdale, Boston, Austin to sa świetne miasta.
Austin? To spoko, mój kolega prawdopodobnie tam będzie... Może powiesz coś jeszcze :_) Ty to zawsze potrafisz asa z rękawa wyciągnąć :D
Ja byłem nie tylko w NYC
Ale gdzie ja napisałem że byłem tylko w NYC? W tych też byłem :)
San Francisco, Chicago, Miami
A także w wielu wielu innych w których Ty nie byłeś :)
:lol: To jak? Wracamy do wątku "kto gdzie byl" ?
w ogóle mi sie nie podoba:eek:hno:
A także w wielu wielu innych w których Ty nie byłeś :)
A skąd pochopnie wyciagasz wniosek, że byłem tylko w tych które wcześniej wymieniłem? :)Tamte miasta podałem tylko jako przykład świetnych amerykańskich miast, ale znam jeszcze kilka innych, których za świetne (urbanistycznie) nie uważam - choćby LA, czy Las Vegas.
Jakub said:
Austin? To spoko, mój kolega prawdopodobnie tam będzie... Może powiesz coś jeszcze :_)
Miłe miasto, fajny klimat, dużo studentów. ;)
Akurat to zdjecie to jest w Chicago :) Ten czerwony budynek to Harrison Hotel Travelodge na 65 East Harrison. Na estakadzie kolejka linii pomaranczowej albo zielonej, a Ty zrobiles to zdjecie stojac na South State Street :) W St. Louis jest zupelnie inne metro...
Tak masz racje zaplątało mi sie sorry. W te wakacje byłem też w Chicago i tam jest zdecydowanie ładniej niż w ST Louis, ale wątków z Chicago jest już tyle że daruje sobie robienie następnego z moimi zdjęciami.
Trochę przerażająca pustka i te nieszczęsne domki wciśnięte między autostrady, jakby tam całe życie toczyło się w samochodzie, a nie w domu. Ale Łuk oczywiście super. :D

Znajomy z Florydy mówił, że St. Louis ma problem podobny do Detroit - ucieczka białych z centrum na przedmieścia, ale urban decay pewnie nie na tak wielką skalę.
Tak w 100% prawda downtown St Louis po pracy prawie całkowicie pustoszeje. A zapełnia sie tylko podczas meczów Cardinals,Rams lub Blues. Co mi sie jeszcze nie podobało to to że praktycznie nie ma tam knajp i imprez naprawde musielismy sie niezle napocic aby cos znalezc. Podobno jest ich tam więcej ale za rzeką w stanie Illinois a jest to czarna dzielnica i ludzie nie polecali nam jako białym obcokrajowca tam chodzic.
byłem w St Louis - łuk robi ogromne wrażenie. Prawdą jest też ze nocą downtown bezpieczne nie jest i... jest strasznie puste. W Detroit nie byłem, ale widziałem zdjęcia na forum - w St Louis centrum jest w miare zadbane.
Aby ozywic miasto na jedną noc zamknięto most (nie pamietam ktory), odbywały się festyny, pokazy fajerwerków - swietne wrazenie ze spaceru po moscie, którym normalnie jezdzi mnóstwo samochodów i piekny widok na łuk. Natomiast "normalnie" potwierdzam ze jest wieczorami niesamowicie pusto
1 - 20 of 20 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top