SkyscraperCity banner

6041 - 6048 of 6048 Posts

·
Registered
298 Posts
Nu vad ce mare jmecherie in 2020 sa ai stadion acoperit. In sensul ca la noi orice stadion acoperit e numit OZN, farfurie zburatoare, arena ultra moderna... parca asta face diferenta intre un stadion nou si unul vechi.

De ce trebuie sa fie orice stadion nou acoperit pana la urma? In America inca se fac stadioane neacoperite si aia baga bani grei in stadioane... meanwhile in Europa vor sa acopere Bernabeu si Camp Nou... o sa arate ca orice alt stadion nou
Vorbești de 110mil de euro, cel mai scump stadion după cel național din București. Poți să ai pretenții la așa bani.
Și ca spectator preferi să ai acoperiș deasupra capului.

·
Registered
644 Posts
Vorbești de 110mil de euro, cel mai scump stadion după cel național din București. Poți să ai pretenții la așa bani.
Și ca spectator preferi să ai acoperiș deasupra capului.
Chiar ma gândesc ce poate sa aibe stadionul asa special de sa coste atâta? Chiar dacă sunt din Timișoara, nu ma încălzește un asemenea preț, vrem doar un stadion care sa poată găzdui competiții și evenimente ca în momentul de fata nu avem unde...

·
Registered
298 Posts
Răspunsul e simplu: calitatea materialelor și folosirea finisajelor. Uită-te și la stadionul Puskas din Budapeste ce finisaje are, comparativ cu al nostru național. Sau la Wimbledon, stadionul național din Singapore, etc.
Eu mă bucur că acum e un buget mai mare pentru Timișoara.

·
Registered
535 Posts
CNI, adica statul roman e gata sa bage 110 buloane de euro intr-un stadion? :) Plus sala . Atunci e bine :) Nici sala din Iasi, pe care cei de la iasi vor s-o faca, nu cred sa fie ieftina. Ca sa nu mai spun de sala ce se doreste sa se faca la Brasov.Are balta peste...pardon, euroi.
Ala din timisoara, a spus ca vrea ca, constructorul stadionului si salii,sa fie strain.Nu inteleg de ce vrea sa fie strain...Fiind la 2 saptamani de alegeri parlamentare, as merge mai incet cu promisiuni de stadioane, sali, samd.Sa vedem ce fac dupa 6 decembrie....

·
Registered
298 Posts
Nu are cum să deranjeze pe cineva construcția stadionului. Multe familii și firme trăiesc de pe urma sectorului construcțiilor.

6041 - 6048 of 6048 Posts