SkyscraperCity banner

541 - 560 of 596 Posts

·
Registered
1,694 Posts
Fajne zdjęcia, lecz przed wrzuceniem może warto je odwrócić?

• Like
Reactions: harnas

·
Registered
1,787 Posts
Już nie ma tej sztucznej murawy, została zdarta. Prawdopodobnie było z nią coś nie tak i ma być nowa. Podobno jest jeszcze jakiś inny poważniejszy problem z płytą główną, niby coś z odprowadzaniem wody ale niestety nie wiem o co dokładnie chodzi.

·
Registered
4 Posts
Sorry, zapomniałem o moim poście z pytaniem i wpisałem drugi raz, ale jeśli chodzi o samą pojemność to 3,650 to trochę mało jak na taki projekt, to już Mielec ma większy stadion,czy stadion Stalówki będzie jeszcze rozbudowywany czy 3 i pół tysiąca to już pojemność ostateczna,? Może pytanie dziwne ale jestem ciekaw..

·
Registered
546 Posts
Czy będzie to pojemność za mała to się okaże, moim zdaniem nie będzie. Najpierw trzeba zapełnić taką ilość jak będzie przez cały sezon na poziomie min. 90%, żeby powiększenie trybun miało sens. W takiej sytuacji nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby wybudować trybuny za bramkami (nic poza finansami, bo technicznie nie ma przeciwskazań). W chwili obecnej stadion może okazać się za mały tylko na jeden mecz w sezonie - jak ewentualnie w pucharze Polski przyjedzie drużyna z Ekstraklasy. Wybudowanie dużego stadionu, żeby był pusty w 60 - 70%, to jak wybudowanie większego domu niż ma sąsiad, żeby się pokazać.

·
Registered
8 Posts
Zgadzam się z przedmówcą, w Polsce panuje jakieś dziwne przeświadczenie, że stadion ma mieć taką pojemność żeby przy okazji jakiegoś arcyprestiżowego meczu pomieścić wszystkich zainteresowanych. Nawet jak zdarza się on raz na dekadę.
W Anglii czy Niemczech mimo, że mają pieniądze i ogromne zainteresowanie mniejsze kluby nie budują ponad stan, z myślą o meczach z Chelsea czy Liverpoolem. Tylko karnetowcy mają nagrodę za lojalne wspieranie klubu cały sezon.
Atmosfera meczu przy prawie stuprocentowej frekwencji jest całkiem inna niż na pustawym stadionie. A gdy masz mądrze zaplanowaną pojemność dostajesz dobrą atmosferę na kilkunastu meczach na sezon zamiast jednego na dekadę (patrz Wrocław).
Dlatego u nas, póki co, te dwie trybuny i ich pojemność wydają się być opcją optymalną, a nawet ze sporym zapasem.
Chociaż marzy się zabudowanie przestrzeni za bramkami, (co na marginesie podniosłoby oprócz prestiżu stadionu również komfort oglądania meczu i znacznie poprawiło akustykę) to trzeba patrzeć realnie na frekwencje ostatnich lat.
Najlepiej spojrzeć na ostatni mecz sezonu 14/15 z Błękitnymi Stargard. Mecz o awans po świetnym sezonue, ogromne zainteresowanie i DARMOWE wejściówki. 3 500 osób. Sądzę, że większego maksymalnego zapotrzebowania, mimo magii nowego stadionu, na tę chwilę również nie ma.
A nawet martwię się, że poza meczem otwarcia będzie od początku świecił pustkami.
Orientuje się ktoś w planowanych cenach biletów? Mam nadzieję, że nikt nie zwariuje i nie przekroczą 15/25 złotych - stara/nowa trybuna.
Do zobaczania już w październiku na H15! 🙂

541 - 560 of 596 Posts