SkyscraperCity banner

581 - 596 of 596 Posts

·
Registered
1,687 Posts
Darrro może jak to mówisz "nie jesteś za nikim", jednak twoje dwa ostatnie posty nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji, a wręcz ocierają się o "politykowanie".

Władze miasta są zobligowane, aby inwestycje realizowane z budżetowych (czyli naszych z podatków) pieniędzy były zrealizowane, bez żadnych uchybień. Posiadają ku temu wszelkie środki, wiec nie wyobrażam sobie, ze stadion może być oddany z nawet najmniejszą usterka.

·
Registered
69 Posts
Darrro może jak to mówisz "nie jesteś za nikim", jednak twoje dwa ostatnie posty nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji, a wręcz ocierają się o "politykowanie".

Władze miasta są zobligowane, aby inwestycje realizowane z budżetowych (czyli naszych z podatków) pieniędzy były zrealizowane, bez żadnych uchybień. Posiadają ku temu wszelkie środki, wiec nie wyobrażam sobie, ze stadion może być oddany z nawet najmniejszą usterka.
A co powiesz o istniejącej już usterce a można powiedzieć, że usterkach od strony Hutniczej? Tą usterkę sobie wyobrażasz i może być?
Znając życie wszystko wyjdzie w praniu co będzie nie tak i co by nie było będziemy chodzić na mecze bo to moje czy setek ludzi - miejsce.

·
environment engineer
213 Posts
Discussion Starter #583

Z tym, że nic nie wniosły nie mogę się zgodzić. Ciężko jest się odnieść do "politykującego" artykułu, bez przynajmniej lekkiego "politykowania". Pierwszy post był odniesieniem się do artykułu i wyrażeniem opinii, w drugim starałem się odpowiedzieć innemu użytkownikowi dlaczego tak sądzę.

Zawsze można odbierać poszczególne etapy, nie trzeba całości.
W tym przypadku każdy kolejny mecz w Boguchwale to straty dla klubu i co za tym idzie dla miasta. To też nie są małe pieniądze.
Nie twierdzę też, że mamy oddawać bubel jak to było z poprzednią trybuną, jednak jestem zdania, że o ile są to drobnostki to można je poprawić w późniejszym terminie (możliwie jak najszybciej).

·
Registered
1,785 Posts
To, że poprzednie władze (w których wówczas zasiadał jako radny, obecny Prezydent) dopuściły do usterek i nie usunięcia ich, nie oznacza, że obecne władze mogą postąpić tak samo.
master cone said:
co będzie nie tak i co by nie było będziemy chodzić na mecze bo to moje czy setek ludzi - miejsce.
To po co było budować nową trybunę, skoro po Twojej wypowiedzi można stwierdzić, że jakby nie było to i tak będziesz Ty i inni chodzić? Po to są odbiory, testy by nie wychodziło w praniu tylko by ewentualne wykryć i zminimalizować ryzyko powstania usterek, a powstałe i wykryte usunąć.
Może odpowiesz na pytania:
Skoro budowa jest zakończona, to:
Dlaczego nie są usunięte ogrodzenia blokujące wstęp na teren budowy?
Kiedy były lub będą odbiory?
Dlaczego nie można korzystać z boisk treningowych, przez drużyny trenujące w klubie?
Dlaczego nie jest włączone oświetlenie ciągów komunikacyjnych na terenie obiektu?
Dlaczego klub nie otrzymał licencji na grę na stadionie w Stalowej Woli?

·
environment engineer
213 Posts
Discussion Starter #585
To, że poprzednie władze (w których wówczas zasiadał jako radny, obecny Prezydent) dopuściły do usterek i nie usunięcia ich, nie oznacza, że obecne władze mogą postąpić tak samo.
To po co było budować nową trybunę, skoro po Twojej wypowiedzi można stwierdzić, że jakby nie było to i tak będziesz Ty i inni chodzić? Po to są odbiory, testy by nie wychodziło w praniu tylko by ewentualne wykryć i zminimalizować ryzyko powstania usterek, a powstałe i wykryte usunąć.
Może odpowiesz na pytania:
Skoro budowa jest zakończona, to:
Dlaczego nie są usunięte ogrodzenia blokujące wstęp na teren budowy?
Kiedy były lub będą odbiory?
Dlaczego nie można korzystać z boisk treningowych, przez drużyny trenujące w klubie?
Dlaczego nie jest włączone oświetlenie ciągów komunikacyjnych na terenie obiektu?
Dlaczego klub nie otrzymał licencji na grę na stadionie w Stalowej Woli?
Jak dobrze pamiętam obecny prezydent był wtedy w opozycji.

Według mnie największym błędem był wybór projektanta, tym bardziej, że w konkursie brały udział firmy projektujące stadiony. Pan Gierulski, z całym szacunkiem dla Jego osoby, na naszym stadionie się po prostu uczył, ponieważ był to jego pierwszy i jak narazie jedyny obiekt sportowy. Nie mogę winić też prezydenta Szlęzaka, że wybrał stalowowolskiego projektanta.

Przypominam, że to nie jest inwestycja jak inne, gdzie termin oddania nie ma większego znaczenia. Gdybyśmy grali na stadionie zastępczym w Stalowej Woli lub najbliższej okolicy też by problemu nie było. Można by było poczekać.
W tym przypadku jednak chodzi o finanse zarówno klubu jak i miasta, które jest właścicielem.
Każdy mecz w Boguchwale to tysiące zł straty.

Dalej uważam, że jeżeli nie są to usterki stwarzające zagrożenie to nic nie stoi na przeszkodzie by je naprawić rozgrywając już mecze w Stalowej Woli.

Odnośnie Twoich pytań RST, na część nie znam odpowiedzi ale ciągi komunikacyjne, jak i boiska są oświetlone. Boiska z naturalną nawierzchnią nie są użytkowane z takiego samego względu jak istniejące już boisko, które nie było zawarte w zakresie budowy PCPN. Po prostu jest okres zimowy, boiska nie są ogrzewane i użytkowanie ich w tym czasie mogłoby je po prostu zniszczyć. Być może są nieodebrane ale nawet gdyby były i tak nie byłyby w tym okresie użytkowane.

Kilka dni temu na obiekcie odbywały się już szkolenia organizowane przez PZPN związane z kursem trenerskim UEFA PRO.

Skąd masz informację, że stadion nie jest zgłoszony w PZPN.

·
Registered
1,785 Posts
Był w opozycji, wytykał błędy, teraz jest przy pełni władzy i powinien się liczyć, że będą wytykać jego błędy. Taka kolej rzeczy. Mimo wszystko był w radzie która mimo wszystko miała wgląd i instrumenty do kontroli. Zawsze lepiej jest zgonić na innych, szukać winy u inny, niż pokazać się i przyznać do swoich błędów.
Wybór projektanta i jego projektu pomijam, bo mimo wszystko projekt pierwotny został w wielu aspektach zmieniony do tego stopnia, że można powiedzieć, że to inny stadion o tym samym kształcie.
W czym ta inwestycja jest inna? O którym terminie mówisz, pierwotnym, październik 2018, luty 2019, czerwiec 2019, listopad 2019, czy też luty 2020? Koszty które ponosi klub i miasto, to czyja wina? Kto rozpisywał przetarg? Kto podpisywał umowy? Dlaczego terminy nie zostały dotrzymane?
Jak kupujesz samochód w salonie i nie będzie miał jakiś części które nie zagrażają bezpieczeństwu to też stwierdzisz, że później mogą zamontować jak już będziesz użytkował. W sumie czemu nie, przecież jeździ.
Kiedy są oświetlone? bywam tam wieczorem i jakoś nie widać by latarnie na obiekcie się świeciły. Oświetlone jest tylko boisko ze sztuczna nawierzchnią od strony ul.Hutniczej, które nie było objęte budową.
Co do boisk trawiastych, można przyjąć, że ze względu na porę roku i obawę zniszczenia wyłączone są z użytku ale nowe sztuczne?
Na którym boisku odbywały się szkolenia trenerskie? Na tych nie objętych terenem budowy.
Skąd mam informację, że stadion nie jest zgłoszony w PZPN? Bo nie ma informacji, że został zgłoszony, a już na pewno, że otrzymał licencje. Dlaczego? Może dlatego, że budowa nie jest zakończona? Nie było odbiorów?
Nie zastanawia Was dlaczego brak jakichkolwiek informacji? Że robi się z tego tajemnicę? Co w przypadku gdyby termin 29 luty nie został jednak dotrzymany? Jaki znów będzie powód? Zostało 3 tygodnie.

·
environment engineer
213 Posts
Discussion Starter #587
Był w opozycji, wytykał błędy, teraz jest przy pełni władzy i powinien się liczyć, że będą wytykać jego błędy. Taka kolej rzeczy. Mimo wszystko był w radzie która mimo wszystko miała wgląd i instrumenty do kontroli. Zawsze lepiej jest zgonić na innych, szukać winy u inny, niż pokazać się i przyznać do swoich błędów.
Wybór projektanta i jego projektu pomijam, bo mimo wszystko projekt pierwotny został w wielu aspektach zmieniony do tego stopnia, że można powiedzieć, że to inny stadion o tym samym kształcie.
W czym ta inwestycja jest inna? O którym terminie mówisz, pierwotnym, październik 2018, luty 2019, czerwiec 2019, listopad 2019, czy też luty 2020? Koszty które ponosi klub i miasto, to czyja wina? Kto rozpisywał przetarg? Kto podpisywał umowy? Dlaczego terminy nie zostały dotrzymane?
Jak kupujesz samochód w salonie i nie będzie miał jakiś części które nie zagrażają bezpieczeństwu to też stwierdzisz, że później mogą zamontować jak już będziesz użytkował. W sumie czemu nie, przecież jeździ.
Kiedy są oświetlone? bywam tam wieczorem i jakoś nie widać by latarnie na obiekcie się świeciły. Oświetlone jest tylko boisko ze sztuczna nawierzchnią od strony ul.Hutniczej, które nie było objęte budową.
Co do boisk trawiastych, można przyjąć, że ze względu na porę roku i obawę zniszczenia wyłączone są z użytku ale nowe sztuczne?
Na którym boisku odbywały się szkolenia trenerskie? Na tych nie objętych terenem budowy.
Skąd mam informację, że stadion nie jest zgłoszony w PZPN? Bo nie ma informacji, że został zgłoszony, a już na pewno, że otrzymał licencje. Dlaczego? Może dlatego, że budowa nie jest zakończona? Nie było odbiorów?
Nie zastanawia Was dlaczego brak jakichkolwiek informacji? Że robi się z tego tajemnicę? Co w przypadku gdyby termin 29 luty nie został jednak dotrzymany? Jaki znów będzie powód? Zostało 3 tygodnie.
Teraz wychodzę na osobę która broni prezydenta. Nie o to mi chodzi. Ja widzę błędy, chciałbym żeby były wytykane, jednak chciałbym żeby było robione to w sposób rzetelny, a nie na podstawie domysłów.

Błędy były popełnione na pewno, co do tego nie ma wątpliwości.
Znaleźliśmy się w sytuacji takiej, a nie innej. Błędów się nie da cofnąć.

Porównanie do samochodu jest nieodpowiednie. Tutaj całość jest złożona z kilku elementów. Nie widzę przeszkód np. żeby otworzyć trybunę, bez boiska pod balonem. To boisko jest ogrodzone i osoby postronne podczas meczu nie mają do niego dostępu.

Ja od początku byłem za rozwiązaniem żeby przystosować trybunę wzdłuż Hutniczej, dostawić baraki tymczasowe, które pełniłby funkcję szatni itp., na początku zrobić murawę i grać w tym czasie w Stalowej.
Tak się dzieje na zdecydowanej większości budów stadionów.

Stadion trzeba było zgłosić do miesiąca przed meczem. Kiedy zbiera się komisja licencyjna PZPN tego nie wiem.

Klub i prezydent otwarcie i już oficjalnie mówią o otwarciu 29-go lutego.

Ps. oświetlenie widziałem na zdjęciu na profilu
Stalowa Wola z Lotu Ptaka.

·
Registered
1,785 Posts
Teraz wychodzę na osobę która broni prezydenta. Nie o to mi chodzi. Ja widzę błędy, chciałbym żeby były wytykane, jednak chciałbym żeby było robione to w sposób rzetelny, a nie na podstawie domysłów.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że to domysły?
A czy go będziesz bronił, czy nie, to Twoja sprawa. Według mnie zagalopował się z tym otwarciem i teraz nie wie jak się wycofać. Tyle już było terminów, że można było poczekać te jeszcze 2 miesiące, a nie otwierać pod presją mimo usterek lub innych czynników, które w przyszłości mogą spowodować znacznie większe koszty napraw. Nie wiadomo też jakie dokładnie są uchybienia, bo przecież budowa stadionu jest owiana tajemnicą i tak naprawdę nic nie wiadomo. Może dlatego tworzą się domysły, a może te domysły są zasadne i maja jakieś podstawy?

Błędy były popełnione na pewno, co do tego nie ma wątpliwości.
Znaleźliśmy się w sytuacji takiej, a nie innej. Błędów się nie da cofnąć.
Nie da się cofnąć ale da się naprawić, tylko do błędów ludzkich trzeba najpierw się przyznać, w wykonaniu trzeba naprawić. Pierwsze to już nie moja sprawa, na drugie potrzeba czasu, którego nie ma i podejrzewam, że pieniędzy też.

Porównanie do samochodu jest nieodpowiednie. Tutaj całość jest złożona z kilku elementów. Nie widzę przeszkód np. żeby otworzyć trybunę, bez boiska pod balonem. To boisko jest ogrodzone i osoby postronne podczas meczu nie mają do niego dostępu.

Ja od początku byłem za rozwiązaniem żeby przystosować trybunę wzdłuż Hutniczej, dostawić baraki tymczasowe, które pełniłby funkcję szatni itp., na początku zrobić murawę i grać w tym czasie w Stalowej.
Tak się dzieje na zdecydowanej większości budów stadionów.
Akuart w tym przypadku odpowiednie. Też jest wykonany z elementów które mogą działać osobno ale tworzą całość. Jeśli nie pasuje Ci to porównanie, to porównajmy do mieszkania, są pokoje, kuchnia, łazienka jest nawet woda w kranach ale nie ma kanalizacji i okien. Niby można mieszkać, a resztę zrobią za rok. PCPN był budowany jako całość i tak go musimy rozpatrywać. To jak mógł a nie jest to już inna bajka. Dlatego jest, jak jest.

Stadion trzeba było zgłosić do miesiąca przed meczem. Kiedy zbiera się komisja licencyjna PZPN tego nie wiem.
Żeby był zgłoszony to musi być zakończona budowa, muszą być odbiory, musi być dopuszczony do użytku, a dopiero później może być w ogóle rozpatrywany wniosek o licencję na rozgrywki. Dlatego były moje wcześniejsze pytania. A czasu coraz mniej, mniej niż miesiąc.
Wiem, że są zakusy ze strony Um by odebrać i udostępnić tylko część stadionu, ale nie wiem czy to możliwe.

Klub i prezydent otwarcie i już oficjalnie mówią o otwarciu 29-go lutego.
Terminy też były oficjalnie różne, więc akurat znów może się oficjalnie zmienić z różnych powodów.

Ps. oświetlenie widziałem na zdjęciu na profilu
Stalowa Wola z Lotu Ptaka.
Próby oświetlenia też widziałem, nawet oświetlenia płyty głównej, a także tablicy wyników. Tylko, że to było już jakiś kawałek temu i od tamtej pory panuje ciemność.

·
environment engineer
213 Posts
Discussion Starter #589
Jak czyta to jakiś moderator to proszę usunąć moje poprzednie posty od momentu odpowiedzi na artykuł zamieszczony przez użytkownika RST. Odnoszenie się do domysłów nie ma sensu, tak jak cytowanie tych domysłów. Jeżeli będą pewne i poważne informacje z poważnych mediów regionalnych to z chęcią się odniosę i to samo proponuję innym :).

Na obecną chwilę wygląda to tak, że ruszyła rejestracja (taka sama jak w innych klubach min. identycznie wygląda to w Wiśle Kraków i ten sam system mają również inne kluby ekstraklasy czy I ligi). Sprzedaż karnetów i biletów rusza lada dzień.

·
Moderator
4,125 Posts
Dyskusja była ciekawa i na temat, więc ja osobiście bym nic nie usuwał. To jest forum i można czasem po prostu pogdybać.

·
Registered
69 Posts
Czy przy PCPN-ie jest potrzebny hotel?

W 2017 roku pisaliśmy o planach związanych z budową hotelu dla piłkarzy, który miałby powstać przy Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej. Mówiło się wtedy o terenie przy CKU na ul. Hutniczej. Z tego pomysłu nie zrezygnowano, choć na razie nie ma szczegółów w zakresie tego zadania.

- Pewnym niezrealizowanym do końca elementem PCPN-u jest obiekt o charakterze hotelowym tak, aby zgrupowania, które się tutaj odbywają w jednym miejscu miały dostęp w najbliższej odległości do wszystkich elementów infrastruktury. Pamiętajmy, że Stalowa Wola ma naprawdę unikatową lokalizację obiektów sportowych. Po drugiej stronie ulicy Hutniczej jest basen, hala, siłownia, obiekty do biegania. To wszystko ze sobą będzie współgrać- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent dokonywane są analizy ekonomiczne związane z tym czy taki obiekt by się bilansował. Sprawdzane jest także to, czy miasto mogłoby pozyskać środki na ten cel.

- Skłaniamy się ku temu żeby zagospodarować przestrzeń, która jest w tej chwili schowana za trybuną, żeby centralnie był tam ustawiony obiekt, który miałby w sobie część hotelową, ale również obsługę szatniową dla grup młodzieżowych- mówi prezydent miasta.

Dopóki hotel dla zawodników nie powstanie, przyjezdne drużyny będą musiały nocować w różnych miejscach. W Stalowej Woli odbędzie się wkrótce turniej młodzieżowy U16. Młodzi ludzie będą musieli zatrzymać się w kilku miejscach na terenie miasta.

+ artykuł i zdjęcia odnośnie ćwiczeń policyjnych na obiekcie
-> http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=48237

·
Registered
1,785 Posts
Stało się. Mimo moich obaw i pytań, na które mimo wszystko nie znalazłem odpowiedzi i źródeł, stadion został otwarty.
Filmik w którym jest trochę stadionu i pochlebnych słów.
oraz

Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie powstanie baza hotelowa oraz "balon", PCPN będzie dobrze zarządzane, a warunki stworzone zawodnikom oraz kibicom przyczynią się do lepszych wyników sportowych.

·
Stary Rower
393 Posts

·
Registered
1,785 Posts
581 - 596 of 596 Posts