SkyscraperCity banner

61 - 80 of 596 Posts

·
Registered
Joined
·
1,785 Posts
U nas za to jest firma z Janowa która ma w dorobku Orlika gdzieś na wsi i ostatnio sąd u nas w mieście...
No niestety muszę Cię rozczarować, budowali również kino w Zamościu: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=413075
Filharmonię w Częstochowie chyba też oni przebudowywali oraz budynek IPN w Warszawie, aktualnie budują chyba również siedzibę archiwum państwowego w Radomiu, a wcześniej budowali pawilon ginekologiczno-położniczy w szpitalu w Radomiu. Więc coś tam jednak budowali i pewnie to co podałem to nie wszystko ale jednak, co prawda w Zamościu z poślizgiem.
Ale to nie temat o tej firmie, więc koniec OT
 

·
Registered
Joined
·
232 Posts
No niestety muszę Cię rozczarować, budowali również kino w Zamościu: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=413075
Filharmonię w Częstochowie chyba też oni przebudowywali oraz budynek IPN w Warszawie, aktualnie budują chyba również siedzibę archiwum państwowego w Radomiu, a wcześniej budowali pawilon ginekologiczno-położniczy w szpitalu w Radomiu. Więc coś tam jednak budowali i pewnie to co podałem to nie wszystko ale jednak, co prawda w Zamościu z poślizgiem.
Ale to nie temat o tej firmie, więc koniec OT
^^ biję się w pierś w takim razie.. Tak to jest gdy za źródło informacji ma się lokalną prasę :nuts: :

Przetarg na budowę obiektu wygrała firma "Flis” z Janowa Lubelskiego i jej partner "Termochem” z Puław. Budowa sądu to duża inwestycja i dla niewielkiej firmy z Janowa była sporym wyzwaniem. Do tej pory pochwalić się ona mogła m.in. budową hali widowiskowo-sportowej w Kraśniku i boiskiem Orlik.
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110805/POWIAT0303/948367146
 

·
Registered
Joined
·
1,785 Posts
Zakończono prace przy fundamentach trybuny na stadionie piłkarskim

- To co wydawało się na tym etapie największym zagrożeniem, czyli prace przy tych stopach fundamentowych po konstrukcję, która będzie utrzymywała dach nad trybuną są zakończone i pozytywnie odebrane – zaznaczył prezydent miasta. Na stadion przeznaczonych jest 7 mln zł.

Miasto ma obawy o to, czy inwestor podoła wyznaczonemu zadaniu. - Teraz czekamy na dalszy krok wykonawcy i jak sobie poradzi z montażem konstrukcji stalowych – dodał Szlęzak. Według fachowców jest to bardzo trudny element przedsięwzięcia. Wykonawca ma miesięczne opóźnienie. - Patrząc na praktykę sporów sądowych w takich sprawach, mamy duże obawy, że nie uda nam się usunąć inwestora z tej budowy i rozpisać nowego przetargu. Na każdym kroku z jego strony występuje próba oszustwa – podsumował prezydent. Jeżeli wykonawcy uda się zakończyć budowę w określonym terminie, to miasto może w tym w budżecie zaoszczędzić 1,5 mln zł.
źródło:http://www.rst24.pl

Sam już nie wiem czy się cieszyć z tego artykułu, ba nad całością zaawansowania prac można tylko zapłakać. Przez ten czas jaki upłynął od wejścia wykonawcy na budowę do teraz powinny być już zakończone wszystkie roboty betonowania, a nie tylko fundamenty.
 

·
Registered
Joined
·
540 Posts
^^
Jeżeli chodzi o stadion to podchodze z dużym dystansem do opini Szlęzaka, pamiętacie odwołanie pierwszego przetargu i jego powód? To już dużo dawało do myślenia, jeżeli chodzi o podejście miasta to tej przebudowy - Szlęzak zresztą nigdy nie krył swojego sceptycyzmu jeżeli chodzi wogóle o sens tej inwestycji i moim zdaniem robi wszystko, aby budowe opóźnić, a pieniądze przeznaczyć na inne cele, czy słusznie to już inna sprawa. Co do opóźnień, to myśle, że przy takim małym zakresie prac i tak dalekim terminie ukończenia, jest to spokojnie do nadrobienia, w końcu z o wiele wiekszą budową sądu i prokuratury sobie poradzili.
 

·
Registered
Joined
·
16 Posts
Mimo obaw prace na stadionie MOSiR idą do przodu

Gotowe są już fundamenty pod konstrukcję, która będzie podtrzymywać dach nad trybuną wschodnią stadionu piłkarskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Koszt zakończonych robót to 500 tys. zł. Prezydent Andrzej Szlęzak nie kryje zdziwienia tym, że firmie udało się wykonać prace, które jak podkreślił, "na tym etapie wydawały się być największym zagrożeniem".

- "Prace przy stopach fundamentowych zostały zakończone i pozytywnie odebrane" - poinformował Szlęzak. Teraz miasto czeka na oddanie kolejnych zadań według harmonogramu.

Mimo miłego zaskoczenia związanego z wykonaniem fundamentów prezydent podchodzi do inwestycji z rezerwą i obawą, że wykonawca nie podoła całemu zadaniu. Kolejny etap prac to montaż konstrukcji stalowych, który zdaniem fachowców jest bardzo trudnym elementem tego przedsięwzięcia.

Szlęzak otwarcie mówi, że chętnie usunąłby janowską firmę z placu budowy i rozpisał nowy przetarg, jednak wstrzymuje się od tej decyzji nauczony poprzednimi doświadczeniami m.in. ze Stadionem Lekkoatletycznym przy ul. Staszica, w obawie przed przegraną w sądzie. Wykonawca natomiast deklaruje, że mimo miesięcznego opóźnienia odda inwestycję w terminie, a nawet zakończy ją przed czasem.

- "Osobiście nie daję temu wiary, bo to trudny wykonawca. Trzeba go trzymać za rękę przy każdym zadaniu. Jeśli uda mu się zakończyć inwestycję nawet z pewnym poślizgiem to będzie to szczęście w nieszczęściu" - ocenił prezydent.

BUDŻETOWE MODYFIKACJE

Problem może stanowić kwota jaką w przetargu zaproponowała firma. Zdaniem Szlęzaka wydaje się być zdecydowanie za niska, ale jak zaznaczył prezydent - "to już zmartwienie wykonawcy". Miasto natomiast, jeśli firma zakończy budowę zaoszczędzi ok. 1,5 mln zł.

W związku z obawami, że wykonawca do końca tego roku nic nie zrobi, w listopadzie ściągnięto z tegorocznego budżetu 2 mln zł przeznaczone na ta inwestycję. Podczas ostatniej sesji rady miasta konieczna była więc modyfikacja, dzięki której miasto może wypłacić janowskiej firmie 500 tys. zł za wykonane fundamenty. Dalsze prace tego etapu wyceniono na milion złotych, który zostanie uwzględniony w budżecie na 2012 rok.

Prace modernizacyjne na stadionie piłkarskim rozpoczęły się z dwumiesięcznym opóźnieniem. Zakończenie pierwszego etapu związanego z przebudową i zadaszeniem jedenastorzędowej trybuny wschodniej z 1430 miejscami siedzącymi oraz wykonaniem instalacji deszczowej i oświetlenia zaplanowano na 2013 rok.

Kolejne etapy obejmą rozbiórkę części wałów ziemnych i budowę trybun bocznych po stronie północnej i południowej. Ostatnim zadaniem będzie budowa trybuny głównej z budynkiem administracyjno-socjalnym, w którym znajdą się m.in. gabinety odnowy, sauna, mała sala gimnastyczna, szatnie oraz sanitariaty.

Po modernizacji obiekt będzie miał m.in. podgrzewaną murawę, nowe oświetlenie i kompleks boisk pomocniczych. Nowy stadion ma pomieścić w sumie 10 tysięcy osób. Łączny koszt inwestycji zaplanowanej na minimum sześć lat realizacji oszacowano na ok. 50 mln zł, które pochodzić mają w całości z budżetu miasta.
źródło: stalowka.net
 

·
Registered
Joined
·
168 Posts
Problemy ze stadionami w Stalowej to dobre przykłady na to jak durne jest prawo zamówień publicznych, gdzie powszechnie stosowanym kryterium jest cena. Jeśli miasto X szacuje jakąś hipotetyczną inwestycję na np: 10 milionów, a oferent składa propozycję opiewając np; na 6 milionów to średnio inteligentny człowiek połapie się, że "coś jest nie halo". I, że to się nie może udać.

Niemniej wracając do stadionu Stali, to informacja, że fundamenty są wylane jest dla mnie pozytywną wiadomością, bo już prawdę mówiąc przestałem na to liczyć przed zimą.

Szlęzak zresztą nigdy nie krył swojego sceptycyzmu jeżeli chodzi w ogóle o sens tej inwestycji
Owszem to się zgadza. Tym bardziej doceniam, że potrafił odłożyć swoje poglądy i swoją dumę na bok i dał zielone światło dla tej inwestycji.
Moim zdaniem można było jednak pokusić się o dofinansowanie zewnętrzne.

...i moim zdaniem robi wszystko, aby budowę opóźnić, a pieniądze przeznaczyć na inne cele, czy słusznie to już inna sprawa.
Działania Prezydenta, z którymi oczywiście nie trzeba się zgadzać, charakteryzuje jak dotąd pewna prawidłowość - są transparentne i nie ma tutaj owijania w bawełnę.
Sądzę, że wyjątku dla tej sprawy nie ma. Reasumując gdyby Szlęzak nie chciał tej inwestycji to by jej w budżecie nie było. :)
 

·
Registered
Joined
·
2,881 Posts
Stadion w Stalowej Woli droższy o milion złotych?

Po bankructwie wykonawcy stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Staszica w Stalowej Woli, koszty dokończenia inwestycji mogą wynieść o milion złotych więcej. Właśnie kończona jest inwentaryzacja, aby można było ogłosić przetarg na dokończenie prac.

Bankrutem jest Zakład Instalatorstwa i Teletechniki „Łączbud” w Rzeszowie. Zdążył wykonać nieco ponad połowę robót i zbankrutował.

Jak przypomniał prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak, oferta tej spółki została odrzucona w przetargu. Ale spółka się odwołała i decyzją sądu miasto musiało jej zlecić wykonanie prac przebudowy stadionu. Wartość kontraktu to ponad 3 mln zł.

– Po raz kolejny okazało się, że co tanie, to drogie – ocenił prezydent.

„Jak chore jest to prawo”

Inwestycja jest w połowie finansowana przez Urząd Marszałkowski. Problem dotyczy nie tylko Stalowej Woli, ale i kilku innych miast na Podkarpaciu, gdzie „Łączbud” był wykonawcą.

– Zostaliśmy prawem przymuszeni do wyboru tej oferty. I to pokazuje, jak chore jest to prawo, które wiążę ręce inwestorowi, w tym przypadku miastu – powiedział prezydent.

Miasto musiałoby teraz dopłacić milion złotych więcej w stosunku do tego, co w przetargu zaoferował Łączbud. O jakości pracy świadczyć może choćby to, że cztery razy skuwany był beton na zbudowanych trybunach.

Czerwiec przyszłego roku

Miasto wypowiedziało umowę bankrutowi. „Łączbud”, którego współwłaściciele kwestionują postępowanie syndyka, domaga się zwrotu należności za wykonane do tej pory roboty, czyli wybetonowane bieżnie, odwodnienie, trybuny. Różnica między odszkodowaniem, jakiego domaga się miasto, a należnością za wykonane prace wynosi 200 tys. zł.

Zdaniem prezydenta, po wyłonieniu w przetargu wykonawcy, który dokończy przebudowę stadionu, prace powinny się zakończyć w czerwcu przyszłego roku.

Przebudowa stadionu lekkoatletycznego rozpoczęła się przed rokiem, miała się zakończyć w sierpniu tego roku. W planach jest trybuna na osiemset miejsc, ośmiotorowa bieżnia tartanowa na czterysta metrów, miejsca do konkurencji lekkoatletycznych.
gc nowiny
 

·
Registered
Joined
·
344 Posts
W przyszłorocznym budżecie przewidziano 7 baniek na stadion jest więc szansa, ze ten 1 etap zakończy się jesienią. teraz wszystko w rękach Robotników....
 

·
Registered
Joined
·
540 Posts
Hahaha mowiłem jak pojawił się projekt stadionu, że zrobią jedną trybune, a dalej d...a? Mam teraz wątpliwą satysfakcje. Rada miasta głosowała nad zmianą, bodajże planu rozwoju miasta na kolejne lata, zmiana dotyczyła....."przesunięcia budowy stadionu o trzy lata" !!!!! Zmiana nie przeszła (na razie), ale jak nie tak i teraz to stadion zostanie wycięty w inny sposób. Szkoda że Szlęzak mydlił oczy inwestycją, której od zawsze był przeciwny, przed wyborami, kiedy potrzebował głosów, a teraz już od kilku lat za każdym razie robi wszystko żeby ją udupić.
 

·
Banned
Joined
·
97 Posts
Stadion .Skandal z budowa.

"Z pewnością wszystkich kibiców zaniepokoił artykuł red. Surowańca z Echa Dnia.Niestety artykuł nie jest dostępny online, ale wszyscy którzy czytali papierowe wydanie tej gazety będą wiedzieli o co chodzi Już same tytuły: ”Strzał w kolano” i „Emocje przy stadionie” jednoznacznie wskazują na kłopoty związane z budową stadionu w Stalowej Woli. Problem polega jednak na tym że autor nie wykazał się należytą starannością i rzetelnością przy pisaniu. Mijając się niejednokrotnie z prawdą i żonglując faktami według własnego uznania, zamiast wyjaśnić okoliczności budowy i związane z nią trudności, jeszcze bardziej je zagmatwał. Ciekawe dlaczego?
Odniosę się do informacji podanych w gazecie, które są dla nas wszystkich istotne i które mogą mieć daleko idące skutki dla piłki nożnej w Stalowej Woli.
Cała burza wokół budowy stadionu rozpętana została w związku z uchwałą dotyczącą wieloletniej prognozy finansowej, w której zawarte są plany miasta na przyszłość. Jednym z punktów tej prognozy jest modernizacja stadionu przy ulicy Hutniczej, która miała zgodnie z tym planem zakończyć się w roku 2015 i pochłonąć od 60 do 90 mln złotych. Co do wielkości inwestycji różne źródła podają różne kwoty i trudno się w tym wszystkim połapać. Projekt przewiduje stadion na 10500 miejsc z możliwością powiększenia pojemności do 15 000.
Pan redaktor w swoim artykule pojemność stadionu określił na 7000 miejsc, którą nie wiem skąd wziął. Radny Danaj (reprezentant SKSSW w Radzie Miasta)nie obudził się jak to sugeruje red. Surowaniec, tylko wykazał się zdrowym rozsądkiem, mierząc zamiary na siły, podał że obiekt na 7000 miejsc w zupełności by wystarczył. Przy czym należy zauważyć że ani radny Danaj, ani nikt z jego kolegów nie był pomysłodawcą i autorem projektu stadionu. O tym Pan redaktor zapomniał napisać. Od paru lat słyszyę że nasze miasto zasługuje i powinno mieć obiekt spełniający europejskie standardy na 10-15 tysięcy. I bardzo dobrze! Tylko czy miasto na to stać? Nie naszą rolą jest oceniać, tylko jego pomysłodawców. Jeżeli władze chcą mieszkańcom naszego miasta zafundować taki obiekt to my kibice możemy takim planom tylko przyklasnąć. Tym bardziej że wszystkie okoliczne miasta budują nie tylko stadiony, ale również wydatnie poprawiają infrastrukturę sportową. Przykłady ? Proszę bardzo! Tarnobrzeg-nowoczesn a trybuna i sztuczne boisko, Mielec-w kwietniu do użytku ma być oddana nowoczesna trybuna, sztuczne, pełnowymiarowe boisko już jest, Sandomierz mały kameralny nowoczesny stadion. Przykłady można mnożyć. Jak wyglądają obiekty piłkarskie przy ulicy Hutniczej, każdy mieszkaniec naszego miasta wie i lepiej nawet tego nie komentować.
W związku z wieloletnim planem finansowym pojawiły się jednak trudności, bo wygląda na to że miasto chce się tylnymi drzwiami wycofać z inwestycji, lub jak kto woli rozciągnąć ją w czasie. W projekcie zmian do planu finansowego władze miasta, ustami Pani skarbnik proponuje przełożenie zakończenia budowy stadionu na rok 2018, ponieważ miasto nie może w tak krótkim czasie zrealizować tak dużej inwestycji. Nasuwa się pytanie, które zapomniał zadać pan redaktor Surowaniec a mianowicie : czy Władze Miasta z Panią skarbnik na czele dowiedziały się o tym wczoraj? Przecież plany rozbudowy stadionu wałkowane były parę lat temu. Prawdopodobnie w 2009 roku znany był już wstępny kosztorys budowy. Władze potrzebowały aż 3 lat na stwierdzenie że miasta nie stać na tak dużą inwestycję. Tutaj nasuwa się kolejne pytanie, które zapomniał zadać pan redaktor. Jak to się stało, że wszystkie miasta w Polsce budują obiekty sportowe w oparciu o dotacje unijne, tylko Stalowa Wola nie. Podobnie było z modernizacją naszego basenu, która była jedyną znaną nam modernizacją takiego obiektu w regionie, która nie korzystała ze wsparcia unijnego. Pytań jest wiele, odpowiedzi mało….
Ja i myślę że wszyscy kibice zakładaliśmy jednak dobrą wolę Władz naszego Miasta i to, że skoro zaplanowano taką budowę to zrobiono to świadomie, zdając sobie sprawę z kosztów związanych z tą inwestycją i z ciężarem dla budżetu miasta. Teraz okazuje się jednak , że ludzie za to odpowiedzialni albo nie dostrzegli wagi problemu w odpowiednim czasie, albo go nie chcieli dostrzec. Dla Kibiców oznacza to , że władze miasta chcą zakończyć budowę stadionu w 2018 roku. Może…. bo jak będzie naprawdę tego nie wie nikt. Popatrzmy na tempo budowy stadionów ,np. w Mielcu, Rzeszowie, czy choćby w Tarnobrzegu. Dużo bardziej skomplikowane obiekty niż nasza trybuna od strony ulicy Hutniczej są już na ukończeniu. Na wiosnę do użytku mają być oddane trybuny w Mielcu i Rzeszowie, a Tarnobrzeg ma już trybunę oddaną, pozostaje kwestia wykończenia pomieszczeń użytkowych mieszczących się pod nią. Budowa wyżej wspomnianej trybuny od strony ulicy Hutniczej ślimaczy się niemiłosiernie, trybuny która jest najprostszym i najtańszym elementem składającym się na całość projektowanego stadionu. Do tego poprawki w planie finansowym miasta dodatkowo wydłużają czas budowy pozostałej części stadionu. Wychodzi na to że nasz obiekt będzie budowany w najlepszym wypadku co najmniej 10 lat. Śmiechu warte. Dla przykładu, większe stadiony (pojemność ok. 15 tys.) w Gliwicach (Piast) i Gdyni (Arka) budowane były odpowiednio w 15 i 14 miesięcy.
W kontekście tempa budowy w Stalowej Woli, nadużyciem wydaje się zdjęcie zamieszczone przez redaktora Surowańca ilustrujące jak to mimo zimy trwają prace przy budowie „trybun” .
Każdy kto choć czasami przechodzi obok budowy wie jak jest naprawdę i jak często mimo dobrej pogody budowa świeci pustakami. Jak już ktoś jest, to ilość robotników przypomina tą z budowy małego domku jednorodzinnego w Wąchocku, a nie obiektu sportowego w Stalowej Woli. No może pan redaktor nie jest mieszkańcem naszego miasta i tego nie widzi?
Jak widzimy problemów i niedomówień związanych z budową nowego stadionu w naszym mieście jest wiele. Osobnym tematem jest , jaki wpływ to wszystko będzie miało na naszą piłkę nożną i drużynę drugoligowej Stali? Jedyną drużynę która reprezentuje nas na centralnym szczeblu rozgrywek. Przestarzałe obiekty, brak sztucznego pełnowymiarowego boiska i ślimacząca się budowa stadionu mogą pogrzebać futbol w Stalowej Woli. Miasto, w którym nie tak dawno mieliśmy koszykówkę w ekstraklasie i piłkę nożną w I lidze, wkrótce może zniknąć ze sportowej mapy Polski."
Szkoda słów.......
 

·
Registered
Joined
·
4,122 Posts
Komentarz rzeczowy, starasz się podawać przykłady innych miast co bardzo mi się podoba. Nie lubię narzekania bez porównywania sytuacji z innymi podobnymi miastami. Znalazłem jednak dwie rzeczy które wymagają sporostowania.

Jak to się stało, że wszystkie miasta w Polsce budują obiekty sportowe w oparciu o dotacje unijne, tylko Stalowa Wola nie
Z tego co się orientuje to większość miast o podobnej roli jak Stalowa Wola buduje stadiony za własne pieniądze. Na Podkarpaciu w RPO był jeden konkurs na infrastrukturę sportową. Maksymalne dofinansowanie wynosiło tam 3 mln. zł. Z tego dofinansowania z przeznaczeniem na stadion skorzystał Tarnobrzeg. W Krośnie za to wybudowano stadion lekkoatletyczny. Mielec buduje stadion z własnych środków a Rzeszów ....... :D to stolica regionu i przebudowę swojego stadionu ma wpisaną jako inwestycję kluczową w RPO. Ma możliwość uzyskania największej dotacji bez konkursu. Rzeszów buduje swoją trybunę wydając na to mniej niż Stalowa, Mielec czy Tarnobrzeg. No ale to już inna historia. Po prostu miasto uprzywilejowane i żadne inne miasto z Podkarpacia nie ma i nie będzie miało takich możliwości.

Osobnym tematem jest , jaki wpływ to wszystko będzie miało na naszą piłkę nożną i drużynę drugoligowej Stali? Jedyną drużynę która reprezentuje nas na centralnym szczeblu rozgrywek.
Tak było jak Stalówka grała na zapleczu ekstraklasy. Teraz w 2 lidze są 3 drużyny z regionu. Resovia, Stal Rzeszów i Stal Stalowa Wola.
 

·
Registered
Joined
·
232 Posts
Pozornie nic się nie dzieje, ale prace na stadionie idą do przodu​

Takie zapewnienie usłyszeli radni i kibice podczas sesji rady miasta w Stalowej Woli z ust dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzeja Chmielewskiego, który odpowiada za budowę Stadionu Piłkarskiego przy ul. Hutniczej. Jak się okazało plany nieco się zmieniły. Obiekt pomieści maksymalnie 8 tysięcy widzów, nie będzie miał sztucznego oświetlenia ani podgrzewanej murawy. Koszty mają zamknąć się w 70 mln zł, a zakończenia budowy można spodziewać się w 2016 roku.

Wcześniej mówiono, że na stadion jednorazowo będzie mogło wejść 10 tys. kibiców, teraz plany nieco się zmieniły. Obiekt będzie mniejszy niż zakładano. Będzie miał dwie trybuny po 2 tys. miejsc siedzących, jedną - od ul. Hutniczej z 1,4 tys. krzesełek pod dachem oraz trybuną główną w miejscu obecnej zadaszonej, gdzie zlokalizowane zostaną pozostałe miejsca dla kibiców. Ile dokładnie ich będzie jeszcze nie wiadomo, bo choć projekt budowy jest od dawna gotowy będzie zmieniany i aktualizowany na każdym etapie realizacji.

Dziś wiadomo już, że projekt nie zakłada instalacji sztucznego oświetlenia ani podgrzewanej murawy. Będzie można jednak nadrobić te braki w przyszłości jeśli miasto będzie miało na to środki, ponieważ instalacje zostały tak zaprojektowane, aby można było do nich w każdej chwili podpiąć zarówno jupitery jak i podgrzewane boisko.

Nie będzie też zaplecza sanitarnego w budowanej właśnie trybunie przy ul. Hutniczej wartej 7 mln zł, ale jak podkreślił Chmielewski będą osobne wejścia na nią. Dzięki temu mimo trwającego remontu już jesienią będą mogli korzystać z niej kibice.

WSZYSTKO IDZIE ZGODNIE Z PLANEM

Zdaniem dyrektora MOSiR i prezydenta miasta Andrzeja Szlęzaka dzięki dobrej pogodzie do stycznia istnieją realne szanse, że wykonawca skończy zaplanowane prace w terminie. Chmielewski zapewnił, że choć tego nie widać prace związane z pierwszym etapem budowy cały czas idą do przodu. - "Dopóki nie mieliśmy mrozów trwały prace związane z szalowaniem i zbrojeniem trybuny. Podwykonawca przygotowuje dziewięć pionów i jak tylko skończy się zima będą one montowane" - poinformował dyrektor.

Chmielewski uspokoił radnych i kibiców obawiających się o to, że stalowowolski stadion, który ma być chlubą miasta nie będzie spełniał wymagań Polskiego Związku Piłki Nożnej i przez to uniemożliwi Stali występy w wyższej lidze. - "Wszystkie dokumenty były sporządzane na podstawie bieżących przepisów PZPN, to nie jest prowizorka. Mamy pełną dokumentację, która wymaga stałej aktualizacji na etapie realizacji, więc nie ma żadnych obaw, że nie da się tu grać. Ten stadion będzie spełniał wymogi PZPN" - zapewniał dyrektor.

Prezydent poinformował, że zakończenie budowy planowane jest na 2016 rok mimo wpisu w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta do 2018 roku. Wcześniej niż za cztery lata otwarcia nowego stadionu spodziewać się nie można, ponieważ Stalowa Wola nie ma szans na zewnętrzne dofinansowanie na tą inwestycję, a wartość budowy stanowi kwotę, jaką w najlepszym wypadku w ciągu dwóch lat miasto może wydać na wszystkie inwestycje. - "Nie możemy wszystkich pieniędzy, jakie mamy w budżecie na inwestycje wydać tylko na stadion. Dla takich miast jak Stalowa Wola nigdy nie będzie środków na dofinansowanie takich inwestycji jak nasz stadion" - tłumaczył Szlęzak.

Ku niezadowoleniu radnych i kibiców dopiero w ostatnim etapie budowana będzie od nowa jedyna dziś zadaszona trybuna z budynkiem administracyjno-socjalnym, w którym znajdą się m.in. gabinety odnowy, sauna, mała sala gimnastyczna, szatnie oraz sanitariaty. Radni i kibice uważają, że od tego powinna zacząć się budowa obiektu, ponieważ budynek socjalny jest w tak złym stanie, że nazywa się go powszechnie "barakiem" lub "skansenem", w którym panujące warunki pozostawiają wiele do życzenia.

Okazuje się, że rozpoczęcie inwestycji od tego zadania nie było możliwe, ponieważ jest to najdroższa część projektu, na którą w tej chwili miasto nie ma pieniędzy ze względu na inne duże przedsięwzięcia związane np. z budową kompleksowanej bazy akademickiej.
źródło : stalowka.net

http://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=7966


Niestety, wszelkie czarnowidztwo w sprawie budowy stadionu na razie znajduje pokrycie...

"Dla takich miast jak Stalowa Wola nigdy nie będzie środków na dofinansowanie takich inwestycji jak nasz stadion-tłumaczył Szlęzak"
Dlaczego? Miasto jest za małe? Za duże? Co stoi na przeszkodzie?

Białystok - http://stadiony.net/aktualnosci/2010/07/107_milionow_z_unii_na_stadion_jagiellonii

Lublin - http://stadiony.net/aktualnosci/2012/01/lublin_wladze_miasta_chca_dofinansowania_budowy_stadionu_motoru

Kołobrzeg - http://www.sport.kolobrzeg.pl/stadion.htm

Przykładów jest mnóstwo..
 

·
Registered
Joined
·
540 Posts
Grupa około stu kibiców Stali Stalowa Wola spotkała się w poniedziałkowe popołudnie w stalowowolskim magistracie z prezydentem Andrzejem Szlęzakiem, dyrektorem MOSiR Andrzejem Chmielewskim i projektantem tutejszego stadionu piłkarskiego Markiem Gierulskim. Jak poinformował Gierulski, możliwe jest wcześniejsze zakończenie inwestycji. Warunkiem jest jednak okrojenie projektu i redukcja kosztów budowy.

Projektant stalowowolskiego stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który od lat służy piłkarzom poinformował, że od dwóch tygodni trwają prace nad nowym projektem budowy stadionu. Nowa koncepcja ma umożliwić wcześniejsze zakończenie inwestycji i zamknąć jej koszty w 70 mln zł.

- "Powstała propozycja, aby w drugim etapie budowy zająć się trybuną główną, w której jest całe zaplecze socjalne i techniczne ze wszystkimi mediami i monitoringiem" - mówił Gierulski.

Aby było to możliwe konieczne będzie okrojenie projektu. Zdaniem projektanta najlepszym sposobem na ograniczenie wydatków na ten cel jest redukcja tzw. Zespołów szatniowych z siedmiu do trzech. W pierwotnym zamyśle miało być ich siedem, w tym pięć dla ćwiczących przy obiekcie juniorów. Po poprawkach miałyby być tylko trzy. Jak podkreślił Gierulski mimo cięć projektowych zachowana zostałaby pełna infrastruktura wymagana do gry w ekstraklasie.

Według wstępnych szacunków po zaplanowanych w nowym projekcie zmianach koszt budowy trybuny głównej wyniósłby ok. 20 mln zł. - "To dużo patrząc na zadania inwestycyjne miasta w najbliższych latach. Może to być duże wyzwanie dla miasta, ale myślę, że na tą chwilę jest to realne" - ocenił prezydent miasta.

Ponadto zmniejszy się pojemność trybun. Bez zmian zostanie tylko realizowana obecnie trybuna przy ul. Hutniczej, gdzie miejsce dla siebie znajdzie 1,3 tys. osób. Zredukowane zostaną natomiast miejsca za bramkami i na głównej trybunie. Ostatecznie stadion ma pomieścić nie 10 tys. kibiców jak planowano pierwotnie, ale 7 może 8 tysięcy.

Projektant stadionu sprostował również wcześniejsze informacje dotyczące podgrzewanej murawy i oświetlenia obiektu. - "W projektach jest zarówno podgrzewana murawa jak i oświetlenie" - podkreślił Gierulski.

Jak wyjaśnił Szlęzak, pierwszy projekt zakładał instalacje oświetlenia wewnątrz stadionu, ale nie było to do przyjęcia. Drugi zakłada oświetlenie poza obiektem. - "Mieliśmy możliwość kupienia starego oświetlenia demontowanego na starym obiekcie Zagłębia Lublin, ale zrezygnowaliśmy z tego, ponieważ postęp technologiczny w tej dziedzinie jest tak duży, że to nie miało sensu, bo nowe w eksploatacji jest tańsze" - dodał.

Prezydent podkreślił, że najpierw trzeba skończyć i uruchomić nowy stadion, a następnie zastanowić się nad kupnem oświetlenia kiedy będą na to środki. Jak poinformował Szlęzak, kilka lat temu koszt takiego przedsięwzięcia sięgał 5 mln zł.
za stalowka.net

Czyli jednak, podgrzewana murawa i oświetlenie w kosztach budowy. Dziwne, że wcześniej nikt o tym nie mówił - nie wiedział, czy to doraźnie wprowadzone zmiany? Żenada. Jest możliwość budowy trybuny z zapleczem w drugim etapie - wcześniej też była taka możliwość jeżeli chodzi o względy techniczne - wszystko rozbijało się o pieniądze - trybuna najdroższa została odsunięta jak najbardziej w czasie, czyli teraz ( w przyszłym roku) znajdą się jednak pieniądze na jej budowe? 20 mln? Szczerze wątpie. Moim zdaniem według tych informacji spotkanie niczego nie wyjaśniło (poza tym, że podgrzewana murawa i oświetlenie jednak są przewidziane i są we wstępnym kosztorysie) i w żaden sposób nie przyśpieszy budowy stadionu. Trybuna z zapleczem będzie budowana jako druga jak się znajdą pieniądze, podgrzewana murawa i oświetlenie na końcu prac. Czyli wszystko po staremu :(.
 

·
Registered
Joined
·
170 Posts
Pojawiły się zdjęcia okrojonej trybuny, ale nie wygląda to dobrze, wydaje mi się, że w poprzednim projekcie dach był równy, teraz widać jak to wygląda :eek:hno: cztery różne długości i wysokości. Poza tym jest duża dziura pomiędzy już budowaną trybuną a trybuną za bramką - zdjęcie 2 (chyba, że tam będzie główne wejście, ale mimo wszystko nie wygląda to dobrze).

Źródło: stalówka.eu
 

·
Registered
Joined
·
1,785 Posts
Pojawiły się zdjęcia okrojonej trybuny, ale nie wygląda to dobrze, wydaje mi się, że w poprzednim projekcie dach był równy, teraz widać jak to wygląda :eek:hno: cztery różne długości i wysokości. Poza tym jest duża dziura pomiędzy już budowaną trybuną a trybuną za bramką - zdjęcie 2 (chyba, że tam będzie główne wejście, ale mimo wszystko nie wygląda to dobrze).
Niestety wydaje Ci się, dach nigdy nie był równy (patrz post 1)
"Dziura" pomiędzy trybunami od ul Hutniczej i od bramy głównej "młyn" to może być wjazd na płytę dla pogotowia, straży pożarnej, policji. Nie pamiętam czy był w takiej formie w pierwszym projekcie (chyba nie) ale jeżeli ttrybuny zostały zmniejszone to chyba z tego względu nie możnabyło zrobić tunelu (tak mi się wydaje - tunel pod trybuną musiałby mieć pewną wysokość.
 
61 - 80 of 596 Posts
Top