SkyscraperCity banner

81 - 100 of 596 Posts

·
Registered
Joined
·
348 Posts
mialem przyjemnosc byc na tej sesji Rady Miasta,
dzieki uprzejmosci pana projektanta dostalem najnowsze wizualizacje i szkice, ktore za jego zgoda umieszczam na forum

zrodlo: Biuro Projektowe Gierulskicdn.
 

·
Registered
Joined
·
540 Posts
Dlaczego pierwszy rząd nie jest wyżej, jak np. w Gliwicach? Czy to podniosłoby koszty? Czy na konferencji podnoszono tą kwestie?
 

·
Registered
Joined
·
168 Posts
Widzę, że pokrycie dachu na 90% powierzchni także będzie inne niż zakładano. Szkoda bo na poprzednich wizkach, to szko (?) prezentowało się świetnie, wyróżniało stadion i dodawało lekkości.
A teraz, zdaje się, że to co zamierzają położyć na dach to jakas blacha? Oby tylko nie wyszła tandeta...
 

·
Registered
Joined
·
2,169 Posts
Jeśli nie położą w miejscu szarego dachu blachy falowanej to powinno być dobrze. To brązowe szkło mi średnio pasowało, ale wystarczyłoby gdyby zmienili kolor na ten zgniły zielony... ochydne są za to podpory - zarówno maszty jak i konstrukcja dachu wyglądały lepiej i mniej raziły.
 

·
Registered
Joined
·
244 Posts
mialem przyjemnosc byc na tej sesji Rady Miasta,
dzieki uprzejmosci pana projektanta dostalem najnowsze wizualizacje i szkice, ktore za jego zgoda umieszczam na forum

z informacji prasowych wynika, że teraz obiekt ma być projektowo odchudzony i to o grube miliony zł :)
sam jestem bardzo ciekawy jak całość bedzie wygladała po ewentualnych zmianach...
skończona trybuna od Hutniczej właściwie da ten przedsmak.. będzie nieźle..

wizualizacje przedstawiają chyba aktualną wersje projektu, z nierównymi zadaszeniami trybun, z tego co pamiętam jednolity równy dach był tylko na przedstawionej koncepcji która wygrała konkurs, przynajmniej tak to wyglądało;
 

·
Registered
Joined
·
1,785 Posts
Dwa duże filary stanęły na budowie stadionu MOSiR

W tym tygodniu do Stalowej Woli sprowadzone zostały pierwsze dwa filary pod zadaszenie trybuny stadionu piłkarskiego od strony ul. Hutniczej. W najbliższych dniach zainstalowane zostaną kolejne dwa. Firma z Janowa Lubelskiego pracuje także nad zbrojeniem miejsca, gdzie w przyszłości pojawią się siedziska. Koniec prac zaplanowano na wrzesień.
źródło:http://www.stalowka.net
 

·
Registered
Joined
·
1,785 Posts
Niestety sądząc po poniższym artykule to wyjdzie kicha która nigdy nie zostanie dokończona :eek:hno:

W Niedzielę Palmową ruszyły prace przy budowie trybun na stadionie piłkarskim w Stalowej Woli

Zaraz po tym jak miasto zapłaciło spółce Flis z Janowa Lubelskiego pieniądze za rozliczony kolejny etap prac przy budowie trybuny stadionu piłkarskiego w Stalowej Woli, prace wznowione zostały z kopyta. Montowano elementy w Niedzielę Palową!
- Sam się zdziwiłem jak się szybko zabrali do roboty, tak że nawet w niedzielę montowali słupy – śmieje się dyrektor MOSiR Andrzej Chmielewski. Termin na wybudowanie zadaszonej trybuny od strony ulicy Hutniczej mija w październiku tego roku.

PRZEPROJEKTOWANIE

Tymczasem miasto nieco spuszcza z tonu jeśli chodzi o wielkość stadionu. Okazuje się że nie tylko jego budowa, odbywająca się bez unijnego wsparcia, ale także eksploatacja kolosa mogłaby zbyt mocno obciążyć miasto. Dojdzie więc do przeprojektowania pierwotnej wersji stadionu.

Radni zgodzili się dać na przeprojektowanie 300 tys. zł. Można jednak powiedzieć, że nie będzie to miasto obciążać, ponieważ przed kilku laty projektant został obłożony karą 400 tys. zł za spóźnienie się z dokumentacją. Teraz przeróbki mają obniżyć koszty budowy o ponad 20 mln zł.

ZNIKNIE BARAK

Stadion ma być na 7 tysięcy miejsc dla publiczności, a nie na 9 czy 10, jak jeszcze niedawno planowano. Zgodnie z pierwotnymi planami powstanie właśnie budowana zadaszona trybuna od strony ulicy Hutniczej i po drugiej stronie płyty główna trybuna z zapleczem socjalnym czyli szatniami, łazienkami, pomieszczeniami do rehabilitacji i treningów. Dzięki temu zniknie barak z dymiącym kominem, z kotłownią opalaną węglem. Nie wiadomo kiedy ruszy budowa głównej trybuny. Jeśli znajdą się pieniądze w przyszłym roku, dojdzie do ogłoszenia przetargu.

Natomiast boczne trybuny to śpiewka przyszłości. Kiedy powstaną, pewne jest, że nie będą mieć zadaszenia. Zadaszenie będzie można postawić, kiedy znajdą się na to pieniądze. Przyjęto więc wariant oszczędniejszy, ale gwarantujący szybsze zmodernizowanie obiektu.
źródło:http://www.echodnia.eu/
 

·
Registered
Joined
·
84 Posts
Przygotowania w cieniu stadionu
Wieloletnia prognoza finansowa – tak nazywa się dokument, który postawił pod znakiem zapytania tempo i zakres prac na stadionie piłkarskim w Stalowej Woli. Zgodnie z wprowadzoną do prognozy korekty remont obiektu może skończyć się dopiero w 2018 roku.


Sam dokument został przyjęty przez radnych miejskich w grudniu ubiegłego roku. Wprowadzenie korekty wymusiła Regionalna Izba Obrachunkowa – organ, który sprawuje kontrolę i nadzór nad gospodarką finansową prowadzoną przez jednostki samorządu terytorialnego. RIO stwierdziła, że niektóre inwestycje wymagają nakładów finansowych, które przewyższają możliwości budżetu naszego miasta, przez co należy wydłużyć czas ich realizacji.

Jak się okazało w centrum uwagi znalazł się stadion MOSiR przy ulicy Hutniczej. Obiekt, którego modernizacja miała się zakończyć w 2015 roku według zmian przyjętych do wieloletniej prognozy finansowej ma być w pełni gotowy dopiero w 2018 roku, a w przyszłym roku nie mają na nim być prowadzone żadne prace. Mniejsza ma być też jego pojemność – zamiast zakładanych dziesięciu – około siedmiu-ośmiu tysięcy miejsc. Wiadomo też, że na razie trzeba zapomnieć o podgrzewanej murawie i sztucznym oświetleniu.

To nie spodobało się kibicom Stali. Byli obecni na piątkowej sesji Rady Miasta, na której wprowadzano poprawkę do prognozy, a we wtorek spotkali się z dyrektorem MOSiR Andrzejem Chmielewskim. Jednak mieli rozmawiać nie z dyrektorem, a z prezydentem Andrzejem Szlęzakiem. Nieobecny wczoraj włodarz miasta ma się z nimi spotkać za dwa tygodnie.

Zarówno kibice, jak i Prezes Stali Grzegorz Zając obawiają się, że wydłużenie czasu realizacji modernizacji stadionu, a przede wszytskim przyszłoroczna przerwa w pracach może skutkować brakiem licencji na występy w II lidze w przyszłym sezonie. Obecnie nasz klub ma licencję warunkową, a PZPN stosuje wobec niego m.in. nadzór infrastrukturalny. Nerwy starał się łagodzić Chmielewski, mówiąc, że o licencję nie ma się co obawiać, i Szlęzak, twierdząc, że pomimo zapisów w wieloletniej prognozie finansowej przebudowa stadionu zakończy się w 2016 roku. Przypomnijmy, że pod koniec 2008 roku nieżyjący już ówczesny dyrektor MOSiR Tadeusz Duszyński informował, że prace na obiekcie zakończą się w… 2013 roku.

Co, jeśli piłkarska centrala jednak nie przyzna licencji naszemu klubowi? Stal będzie musiała zadowolić się występami w najlepszym wypadku na poziomie III ligi. Wówczas frekwencja może być jeszcze niższa niż obecnie, bo w końcu KS Zaczernie czy Chełmianka Chełm nie są zespołami, które przyciągają kibiców na stadiony. A jak nie będzie kibiców, to okaże się, że i wyremontowany stadion nie jest nikomu do niczego potrzebny, a miasto chętnie zrzuci wielomilionowy balast z budżetu. W efekcie Stalowa Wola na dobre znikniez piłkarskiej mapy Polski. Trzeba jednak wierzyć w zapewnienia osób odpowiedzialnych za przebudowę obiektu oraz władz miasta i oczekiwać, że nasz zespół będzie mógł nadal występować na szczeblu centralnym, a w perspektywie czterech lat doczeka się stadionu z zapleczem z prawdziwego zdarzenia.
źródło: http://wstalowej.pl
 
81 - 100 of 596 Posts
Top