SkyscraperCity banner

121 - 140 of 596 Posts

·
Registered
1,785 Posts
Dziś przejeżdżałem obok stadionu i jeszcze takiego ruchu na budowie nie widziałem. Jedna ekipa montowała łuki konstrukcji dachu (pozostał chyba tylko jeden od strony sektora gości) Druga ekipa robiła zbrojenia i jeszcze sporo robotników kręciło się po placu budowy.

·
Registered
2,169 Posts
drgnęło oby już nie przestało, niby jesienią mają skończyć ale juz widać, że raczej nie zdążą...
Jeśli będą szli tak jak teraz i nie zwolnią to mogą się szybko uwinąć z robotą. Najważniejsze elementy już są i pogoda dopisuje więc trzeba być dobrej myśli :D
Z dnia na dzień konstrukcja wygląda coraz lepiej i mam nadzieję, że nie będą próbowali czegoś spierniczyć z dachem albo kolorystyką trybuny.

·
Registered
69 Posts
O kosztach, zakończeniu budowy, wykonanych pracach oraz innych inwestycjach sportowych portal RST24 rozmawiał z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, Andrzejem Chmielewskim.

Justyna Argasińska: Czy znany jest termin zakończenia pierwszego etapu budowy trybuny na stadionie przy ul. Hutniczej?
Andrzej Chmielewski: Wykonawcę obowiązuje termin zawarty w umowie, czyli koniec października. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, firma nie ukończy prac przed planowanym terminem.

JA: Co zostało już zrobione?
AC: Od jakiegoś czasu na budowie można zaobserwować całodzienny ruch. Są wylane ściany oporowe, trwają przygotowania do wykonania wszystkich wylewek, aby można było montować siedzenia. Przygotowana jest konstrukcja dachowa, ale firma na razie nie chce się angażować w dach, gdyż utrudniałoby to wylewanie betonu. Dach zostanie zrobiony na końcu. Koszt pierwszego etapu to ponad 5 milionów złotych.

JA: Kiedy rozpocznie się budowa kolejnych części trybuny?
AC:
Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpocznie się budowa kolejnych etapów trybuny. Jednak wiemy, że zostanie zmieniony harmonogram kolejnych etapów. Jako drugą część będziemy budować trybunę główną łącznie z zapleczem socjalnym, a łuki zostawimy na później. Teraz trwają prace projektowe związane z drugim etapem. Z tym etapem chcemy postawić sanitariaty, całe zaplecze socjalne, sportowe, organizacyjne, elektronikę, nagłośnienie, monitoring, oświetlenie, płyta ma być również podgrzewana. Cały stadion będzie miał około 7 tys. miejsc.

JA: Jaki jest ostateczny koszt inwestycji?
AC:
Po ostatnich ustaleniach z prezydentem i architektem pierwotna kwota zostanie pomniejszona o kilkadziesiąt milionów złotych. Dokładnej kwoty nie znam, gdyż trwają obecnie prace projektowe, które ukończone zostaną na początku przyszłego roku.

JA: Co z budynkiem socjalnym znajdującym się za stadionem? Może warto byłoby go wyremontować?
AC: Budynek jest w leciwym stanie i był wielokrotnie modernizowany. Chcemy, aby można było z niego korzystać jak najdłużej. Jeżeli będziemy zmuszeni zamknąć stadion ze względu na budowę, chcemy żeby ten budynek funkcjonował. Jest szansa, że uda się zrobić nową trybunę i połączyć nowe szatnie ze starymi, a kiedy nowe zaczną działać, wyburzymy budynek.

JA: Istnieje szansa na wybudowanie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią?
AC:
W tej chwili nie, gdyż generuje to duże koszty. Jest również trudność techniczna. Plac budowy potrzebuje zaplecza i to miejsce, które można byłoby przeznaczyć na boisko ze sztuczną nawierzchnią jest potrzebne po to, aby rozładować część elementów związanych z budową.

źródło: rst24.pl

·
Registered
73 Posts
W dniu dzisiejszym tj. 11.07 rozpoczęli montaż masztów/wysięgnikw pod oświetlenie (niestety brak foto). Rzeczywiście przyśpieszyli z robotą. Oby tak dalej.

·
Registered
1,785 Posts
Prezydent: raczej będziemy mieć problem ze stadionem piłkarskim

Prace na stadionie piłkarskim przy ul. Hutniczej jakiś czas temu ruszyły pełną parą. - Od jakiegoś czasu na budowie można zaobserwować całodzienny ruch – mówił Andrzej Chmielewski, dyrektor MOSiR-u. Jednak prezydent miasta Andrzej Szlęzak uważa, że wykonawca nie zdąży zakończyć prac w wyznaczonym terminie.

Zakończenie pierwszego etapu budowy trybuny piłkarskiej planowano na koniec października tego roku. – Prace przyspieszyły, ale nie chciałbym zapeszać. Raczej nie zmieniam zdania, że będziemy mieć z tym problem. Uważam, iż wykonawca ma coraz mniejsze szanse, aby zdążyć na czas, ale różnie to bywa – mówi prezydent.

- Chciałbym żeby skoczył to, co jest najtrudniejsze w tym przedsięwzięciu, czyli całą konstrukcję nośną dla dachu i sztucznego oświetlania, może mu się uda – dodaje Szlęzak.

Drugim etapem budowy będzie trybuna główna łącznie z zapleczem socjalnym, zaś łuki zostaną wybudowane w późniejszym terminie. Teraz trwają prace projektowe związane z drugim etapem. Z tym etapem planowane jest postawienie sanitariatów, całego zaplecza socjalnego, sportowego, organizacyjnego, elektroniki, nagłośnienia, monitoringu, oświetlenia, płyta ma być również podgrzewana. Cały stadion będzie miał około 7 tys. miejsc.
źródło:http://www.rst24.pl/

·
Registered
1,687 Posts
Smutne jest to, że normalna firma taką inwestycję oddała by po pół roku...

·
Registered
610 Posts
Witam, dlaczego zdecydowano się na budowę trybuny wypełnioną ziemią? dlaczego nie zagospodarowno tam powierzchni pod wynajem? dość archaiczny sposób budowy, chyba ,że ma to jakieś zalety? Czy trybuny na łukach też będą w ten sposób budowane? Poza tym to podoa mi się wygląd w środku dość kameralny stadionik typowo piłkarski jeśli uda się go skończyć to pewnie będzie jeden z ładniejszych w regionie. Jedno co nie pasuje to to że glówna trybuna ma być dwupiętrowa strasznie psuje to całą bryłe. Oby starczyło kaski na reszte!

121 - 140 of 596 Posts