SkyscraperCity banner

141 - 160 of 596 Posts

·
Registered
Joined
·
70 Posts
Przejezdzalem tam kolo 20 to jeszcze beton lali... no ale jak sie tyle miesiecy stalo w miejscu to niestety ;]

A co do dachu... szklo "ledwo" zielonkawe przezroczyste... jestem ciekaw kto to bedzie myl ;] jutro postaram sie cos pstryknac
 

·
Registered
Joined
·
1,785 Posts
A co do dachu... szklo "ledwo" zielonkawe przezroczyste... jestem ciekaw kto to bedzie myl ;]
Jak się zabrudzi to nie będzie wtedy "ledwo" zielonkawe przeźroczyste tylko "ledwo" zielonkawe brudne nieprzeźroczyste
 

·
Bob budowniczy
Joined
·
348 Posts
Sam odbiór zajmnie więcej plus wykończeniówka. W tym sezonie na 100% nie będzie tam meczu.
Efekt szkła fajny, zobaczymy jak w połączeniu z blachą będzie to wygładało ;)
 

·
Registered
Joined
·
104 Posts
trzeba przyznać że zadaszenie wygląda super a to czy szyby są zbyt jasne czy też nie to nie ma znaczenia bo i tak brudem to zajdzie i będą nie prześwitujące
 

·
Registered
Joined
·
344 Posts
Ciekawe jaki teraz płot postawią przed nową trybuną, czy znowu połowa trybuny będzie za siatką a widoczność będzie hmmm:) Bo w styl angielski nie wierzę.
Dobrze, że krzesełka będą zielone.
 

·
Registered
Joined
·
1,689 Posts
Miarkując po zdjęciu, (wiem że jeszcze nie ma pełnego zadaszenia) to przy zacinającym deszczu nie zmokną 3 rzędy trybun.
 

·
Stalówka :)
Joined
·
19 Posts
Panowie, nie ma co dramatyzować. Celowo zrobiłem kiedyś takie zdjęcia:

Wiadomo, że przy ostrym wietrze i deszczu pierwsze rzędy zmokną, ale to nie jest chociażby tak kiepsko, jak na stadionie w Gdyni (chociaż tam m.in. bliskość ulicy nie pozwoliła na inną konstrukcję dachu):
Dla porównania jeszcze stadion w Gdańsku po deszczu:Reasumując: Zapewne w skrajnych warunkach zmokną ludzie w dolnych rzędach. Jak zawieje, trochę kropel na ludzi spadnie, ale nigdy ten deszcz nie będzie tak mocny, jak na otwartej przestrzeni.
Moim skromnym zdaniem są większe mankamenty w projekcie naszego stadionu niż za krótki dach. W pierwszych rzędach ze względu na kiepską widoczność będą siadać ludzie tylko wtedy, gdy będziemy mieli na stadionie komplet, także nie ma się póki co zamartwiać :)
 

·
Registered
Joined
·
344 Posts
Piotrek tylko w naszym regionie zazwyczaj pada deszcz od zachodu czyli niestety dach jest spartaczony. Tak to wygląda obecnie, zobaczymy na żywo.
 

·
Registered
Joined
·
1,689 Posts
Jak dla mnie dach jest po prostu za wysoki, no a druga sprawa to wysokość pierwszego rzędu siedzisk ponad pow. murawy, niestety ale te dwa fakty obrazują pojęcie architekta w temacie budowy stadionów.
A co do porównywania stadionów to nie kojażę, żeby jakiś miał pokrycie dachem w 100% przy zacinającym deszczu, nielicząc w pełni zadaszonych ;)
 

·
Registered
Joined
·
1,785 Posts
Budowa trybuny głównej stadionu piłkarskiego przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli powinna rozpocząć się jesienią 2013 roku - zapowiedział prezydent miasta Andrzej Szlęzak. Koszt tej inwestycji to ok. 20 mln zł.
W tej chwili na stadionie MOSiR trwają prace związane z budową trybuny wschodniej. Ekipa z Janowa Lubelskiego zmierza do końca powierzonej jej inwestycji. Termin zakończenia budowy wyznaczono na koniec tego miesiąca.
- "Zobaczymy czy wykonawcy uda się skończyć w terminie. To, o co najbardziej obawialiśmy się jest już zrobione i odebrane" - podkreślił prezydent.
Szlęzak zapowiedział, że w przyszłym roku ruszą częściowe prace przy budowie trybuny głównej. Jej koszt oszacowano na ok. 20 mln zł. Prace budowlane rozpoczną się prawdopodobnie dopiero jesienią przyszłego roku. Wcześniej nie będzie to możliwe, ponieważ projektant nie zdąży przeprojektować tej części stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
W związku z tym przyszłoroczny budżet nie będzie obciążony w znacznym stopniu budową tego obiektu. - "Nawet jeśli budowa się rozpocznie w przyszłym roku, to płatności będą realizowane w 2014 roku" - mówił prezydent.

CZEGO NIE BĘDZIE, A CO ZOSTANIE?

Trybuna główna z zapleczem socjalnym i technicznym jest najdroższą częścią projektu budowy stadionu piłkarskiego i miała być realizowana w ostatnim etapie inwestycji. Na początku tego roku, po konsultacjach z kibicami zapadła jednak decyzja, że będzie budowana już w drugim etapie.
W lutym projektant obiektu Marek Gierulski rozpoczął prace związane z korektą projektu tak, aby obniżyć koszty budowy. Początkowo, inwestycja finansowana wyłącznie z budżetu miasta, miała kosztować 70 - 90 mln zł, ale władze miasta wyraziły nadzieję, że uda się wybudować stadion za ok. 60 mln zł.
Aby to było możliwe projektant ma m.in. zredukować liczbę zespołów szatniowych z planowanych siedmiu do trzech i liczbę miejsc na trybunach. Początkowo miało ich być 10 tysięcy, ale ostatecznie będzie to siedem do ośmiu tysięcy. Zaplanowana wcześniej infrastruktura pozostanie bez zmian. Stadion będzie miał podgrzewaną murawę i sztuczne oświetlenie. Dzięki zmianom projektowym i zmniejszeniu kosztów budowy zakończenie inwestycji może nastąpić w 2016, a nie jak zakładano wcześniej 2018 roku.
źródło:http://www.stalowka.net/
 
141 - 160 of 596 Posts
Top