SkyscraperCity banner

21 - 40 of 10038 Posts

·
Moderator
4,113 Posts
Discussion Starter #21
stalowy22 said:
hmm....nie jest podobny do naszego basenu a ponoc ma to byc tylko rozbudowa istniejacego juz basanu krytego, projekt wyglada ladnie ale ciekawe co bedzie jego rezultatem, wg mnie nie bedzie to takie piekne jak na zdjeciu (nigdy nie jest :) ), a np dzieki temu mamy wyremontowana droge...;) od huty w strone stacji PKP :)
Ja staram się być optymistą , jednak i ja mam pewne obawy . Nie wiem czy słyszałeś , że ta sama firma kupiła czy chce kupić tereny zajezdni autobusowej HSW ( i chyba także parking ) - teren ten miałby iść pod budowę hipermarketu budowlanego CASTORAMA . Boję się , że właśnie będą chcieli wcisnąć ten hipersklep , do tego jakiś hipermarket spożywczy ( a przeciez wiadomo chyba , że władze Stalowej Woli bronią się przed tym niesamowicie , ale to za długi temat by o tym pisać ) i na tym się zakończą inwestycje tej firmy w naszym mieście - nie będzie żadnego aquaparku , tylko 2 hiperblaszaki .

·
Moderator
4,113 Posts
Discussion Starter #22
Stalowa Wola otrzyma pieniądze na ożywienie terenów przemysłowych

Olbrzymi sukces odniosła władza Stalowej Woli. Udało się otrzymać pieniądze z unijnej kasy na budowę drogi biegnącej przez Hutę Stalowa Wola. Prace przy budowie ruszą w tym roku. Inwestycja warta jest 25 mln zł. Droga pozwoli na dostęp do terenów zbędnych hucie, na których można będzie rozwijać biznes, bez konieczności wjazdu przez bramę huty, gdzie są uciążliwe kontrole i gdzie za wjazd samochodem trzeba płacić.

Miasto posiada plan rewitalizacji terenów poprzemysłowych, co było warunkiem niezbędnym do starań o dotacje unijne. Droga przez hutę posłuży właśnie ożywieniu terenów, gdzie nie ma już produkcji, ale gdzie są wolne hale i niezbędne uzbrojenie. Argument dotyczący "ożywienia" pozwolił ubiegać się o pieniądze z programu rozwoju regionalnego, zarządzanego przez marszałka województwa podkarpackiego. Program zasilany jest z Unii.
Miasto na budowę drogi może dostać z unijnej kasy 12,2 mln zł! To olbrzymia kwota. Z miejskiej kasy na ten cel także pójdą niemałe pieniądze - 4,2 mln zł. Resztę da kasa państwowa.
Zaklepanie dla Stalowej Woli pieniędzy w programie rozwoju regionalnego to osobisty sukces wiceprezydenta Franciszka Zborowskiego. To pod jego okiem powstały dokumenty, które były podstawą ubiegania się o unijne wsparcie, bez którego nie byłoby możliwości podjęcia koniecznej inwestycji. Przyniesie ona ulgę hucie, bo huta pozbędzie się zbędnego majątku, co pozwoli odciążyć jej koszty działalności. Miasto będzie mogło natomiast przyciągać biznesmenów na tereny gotowe do szybkiego podjęcia produkcji.

·
Registered
536 Posts
hmm....nie jest podobny do naszego basenu a ponoc ma to byc tylko rozbudowa istniejacego juz basanu krytego
Rozbudowa basenu na MOSIRze swoją drogą, a auquapark swoją - to dwie różne inwestycje. Tylko czy coś z nich wyjdzie ???

S

·
Guest
0 Posts
hmmm, co z ta Huta, kazdy myśli ze jak sie zrobi droge to juz wszystko, stac i czekac jak sie inwestorzy "zwala" sie na glowę, nie wydaje mi sie, choc z badan wynika ze jest to jeden z najczesciej branych pod uwage aspektow podczas lokalizacji inwestycji, tzw dostepnosc przestrzenna terenu, ale trzeba wziasc takze pod uwage inne aspekty, wydaje mi sie ze nalezalo by troche popracowac nad wizerunkiem miasta wsrod inwestorow, bo chyba narazie nie jest najlepiej, ale zawsze moge sie nie znac, co dlaej? TA nieszczesna zajezdnia, hmm, raczej wladzem miasta nie zgodza sie na realizacje w tym miejscu hipermarketu, choc moim zdaniem przydalby sie taki z prawdziwego zdazenia w stalowce, poczekamy zobaczymy a tymczasem mozna to sprawdzic w MPZP (miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego), gdy ktos to sprawdzi niech da znac, bo bardzo mnie to ciekawi...:)

·
Człowiek z branży!:)
978 Posts
zmieniłem sobie profil więc teraz mam nazwę zamiast stalowy22 jest teraz stalowy...

·
Inwestor
2,615 Posts
Witam Was Panowie ze Stalowej :)

Widze , że się powolutku rozkręcacie . Bardzo dobrze - tak trzymać . Oralu prosze pilnuj tu porządku bo to jest Wasz wątek . Piszcie co się dzieje , nie martwcie się , że za wiele osób nie będzie brać udział w dyskusji , ale zapewniam , że wiele będzie czytać . Cieszy mnie , że również w mniejszych miejscowościach w Polsce dzieje sie to i owo .

PS . Stalowy , proponuje swoje zdjęcie umieścić w wątku " nasze zdjecia" w dziale - na zdrowie . Tam takie rzeczy umieszczamy .
Co do , że byłeś wyżej , wogóle tego nie neguje . Wielu z forumowiców było równie wysoko , ale..... co Polski to już nie jest to taka sprawa oczywista :) . Pierwsze zdjęcie to zostało wykonane na 36 piętrze WTT ( gdzieś na wysokości 145 m , ale tam było nas parę osób ), drugie to jest zdjęcie z dachu IC hotel w Warszawie - co według wielu z nas jest już wyczynem - bo to miejsce znajduje się na wysokości 155 m ( a tu byłem już tylko ja sam :) ) .

·
Moderator
4,113 Posts
Discussion Starter #29
Witam Cię Zbyszku serdecznie :)
Zapewniam , że będę starał się utrzymać tutaj porządek . Nasi nowi forumowicze są tutaj dzięki mojemu zaproszeniu - poznaliśmy się na innym forum i zaproponowałem udział tutaj , bo wiem , że mają co nieco do powiedzenia . Służę im dobrą radą i widzę , że coraz lepiej sobie poczynają na forum . Co do małego uczestnictwa innych forumowiczów w tym wątku , to fakt - trochę to zniechęca , śledzisz wszystkie gazety , szukasz info , biegasz po mieście z aparatem , by zaprezentować innym miejsca , których nie widzieli , a spotyka się to z obojętnością . Przejmowałem się tym wcześniej , ale teraz już się przyzwyczaiłem :) Po prostu będę robił swoje , nawet dla samego siebie . Chcę podziękować , że poświęcasz nam troche swojego cennego czasu i za słowa otuchy :)
Pozdrawiam serdecznie

·
Inwestor
2,615 Posts
^ Łukasz nie przejmuj się . Macie 500 odsłon na tym wątku . Nawet jeśli zrobiliście sami połowe :) tzn , że druga połowę zrobili inni . Trudno nam się ustosunkować to tego wszystkiego, gdyż nie znamy Waszego miasta - rozumiem , że po to założyłeś ten wątek abyśmy poznali :) . Stalówka dzięki Twojej tu obecności już miała kilka wątków a chyba sam przyznasz nie ma tutaj drugiego tej wielkości miasta z taką ilością wątków :) .

Mówicie , że Castorama się na Was szykuje ? No prosze , szukają nowych miejsc do inwestycji . Już w dużych aglomeracjach jest im za ciasno i ciężko . No ale Stalówka z okolicami to będzie spokojnie chyba ze 100 tyś ? Więc przecież to nie mało :) .

·
Moderator
4,113 Posts
Discussion Starter #31
cudak said:
^Mówicie , że Castorama się na Was szykuje ? No prosze , szukają nowych miejsc do inwestycji . Już w dużych aglomeracjach jest im za ciasno i ciężko . No ale Stalówka z okolicami to będzie spokojnie chyba ze 100 tyś ? Więc przecież to nie mało :) .
No do końca nie wiem czy Castorama , gdyż inne źródła mówią , że będzie OBI . Co do ilości mieszkańców , to w najbliższej okolicy będzie spokojnie 100tys. Sama Stalowa Wola teraz ma coś koło 70 tys. , zrośnięte jest z nim Nisko ( w którym tam naprawde mieszkam ;) ) , czyli 25 tys. , jest Pysznica ( gmina koło Stalówki , w której ludzi zamożni budują sobie swoje domy ) kilka tysięcy . Dodatkowo 25 km jest do Tarnobrzega ( ponad 50 tys. ) , 20 km do Sandomierza ( coś koło 20 tys. ludzi ) a po drodze jest jeszcze Grębów ( kolejne kilka tysięcy ) . Razem nam to daje coś koło 200 tys. ludzi ( wliczając jeszcze inne miasteczka i wsie ) , więc taki sklep miałby kogo obsługiwać , gdyż byłby on jedynym z tej branży sklepem wielkopowierzchniowym w okolicy .

·
978 Posts
Dzien dobry! co do postu szanownego pana Cudaka, nie pisze tego bynajmniej ironicznie, nie chcialem sie spierac ze bylem wyzej od pana, bo w sumie na ESB to kazdy moze sobie wjechac po zalpaceniu 12$ przy kasie, ale nie o to mi chodzilo, co do tej wysokosci, nie bede juz wiecej poruszal tego watku, obiecuje, wracajac do tego "niegrzecznego" hipermarketu, rzeczywiscie moim zdaniem przydalby sie taki w Stalowce, mozemy miec tylko nadzieje ze powstanie on wreszcie, a jakby nie patrzyl gdy bedzie to takie Obi lub Castorama to stworzy jakies miejsca pracy, ale pozostaje jeszcze jedno pytanie? Kiedy? I jakie to realne korzysci poza miejscami pracy da miastu? Miejmy nadzieje ze dobre...:)

·
978 Posts
Intryguje mnie jedna obecnie realizowana inwestycja, a mianowicie czy ktos mnie moze oswiecic i powiedziec mi co "planują" tam zlokalizowac? Chodzi mi o ralizowany budynek na dawnym placu glownym "hali targowej" KOlejny blaszak typu Major czy cosik zupelnie innego...czekam na odpowiedzi, jakby cos moj gg 1616086, z gory dzieki, pozdrawiam!:)

·
Registered
409 Posts
jesli moge cos zasugerowac. zamiast zdjec drog, skrzyżowań i well... malo spektakularnych dla oka inwestycji pokazcie to, co w Stalowej Woli obecnie najlepsze... moze jakas fotorelacja z centrum miasta or smth? na zdjeciach jakies szersze plany oraz przykuwajace oko szczegoly... to bym wolal :) pzdr

·
978 Posts
... moze jakas fotorelacja z centrum miasta or smth?

Moze bede sie czepial, no ale nie wiem czy wiesz ale sa niemale trudnosci z okresleniem centrum naszego miasta, a poza tym nie wiem co oznacza w Twoim języuku spektakularne? "Mamy" ci pokazac moze swiecaca choinkę przed Urzedem Miasta? Czy moze cos innego, moze napisz co Cie "zadowoli", a obiecuje ze sie postaram zobic "tego" zdjecia podczas mojego najblizszego pobytu w miescie...pozdrowki ;)

·
Registered
409 Posts
heh, chyba nie zdalem tej lekcji?
wiec z powodu nieznajomosci rzeczy niczego nie zamawiam, za to chetnie zobacze czym Wy chcielibyscie sie pochwalic :) ale pliz, nie droga, nie skrzyzowanie... lepiej troche budynkow i zycia! taka mam koncepcje ;)

·
978 Posts
w miare możliwości, za zgodą Oral_b postaram sie zaspokoić "żądzę" pokazania życia i budynków z naszego miasta, ale to dopiero koło lutego! A tak poza tym jeśli chcesz sobie popatrzyć jak wygląda nasze miasto to jest taki watek w "dziale" Architektura i Urbanistyka, temat Stalowa Wola w Obiektywie, lub zapraszam na strone www.stalowawola.pl ...pozdrowki!:) ;)

·
Registered
536 Posts
Intryguje mnie jedna obecnie realizowana inwestycja, a mianowicie czy ktos mnie moze oswiecic i powiedziec mi co "planują" tam zlokalizowac? Chodzi mi o ralizowany budynek na dawnym placu glownym "hali targowej"
Będzie to coś w stylu "Centrum" na ulicy Niezłomnych, tylko prawdopodobnie bez sklepu spożywczego, same hmmm "butiki". Tak słyszałem, mam nadzieję że bedzie to coś właśnie takiego, a nie kolejna hala targowa z mikroskopijnymi boksami. A że za piękne to nie jest...

·
978 Posts
hmm ciekawe co z tego wyjdzie, bo jesli ma to byc cos takiego jak jest opodal to ciekawe jaki to ma sens? dla mnie nie ma wogole, wg mnie powinno sie wreszcie doprowadzic do porzadku caly ten teren,..., no wlasnie bedac samokrytycznym doprowadzic mozna do porzadku ale co tam zrobic abyl ten porzadek> szczrze mowiac sam nie wiem...ciekawe jak to wyglada w MPZP?

21 - 40 of 10038 Posts