SkyscraperCity banner

41 - 60 of 10037 Posts

·
Registered
536 Posts
Moim zdaniem jednak jest sens takiego sklepu, uważam że jednak jest ich troche mało, im więcej tym lepiej - no ale to nie miejsce na tego rodzaju rozważania ;). A czy wie ktoś może co to jest za budynek piętrowy (chyba ze dwa piętra) z tyłu hali targowej - w stronę dworca autobusowego? No i te niedokończone też piętrowe budynki za stacją Petrochemii koło salonu Opla???

·
Człowiek z branży!:)
977 Posts
bartos4 said:
No i te niedokończone też piętrowe budynki za stacją Petrochemii koło salonu Opla???

z tego co mi wiadmo to mialo to byc kiedy cos w rodzaju centrum handlowego, cos jak juz istniejace Centrum Stalowa Wola, do tego mial byc tam zlokalizowany jakis salon samochodowy, ale nie wiem na pweno wiec tylkosobie mniemam...:)

·
Moderator
4,111 Posts
Discussion Starter #43
Już wszystko tłumaczę - ta hala co się buduje na Okulickiego , należy do jakiegos biznesmena z Tarnobrzega i będzie to zwykła hala targowa . Co do tej konstrukcji na salonem Opla , to teren i cała reszta należy do pana Kochwary , który stara sie o wybudowanie tam swojego hipermarketu .Władze miasta przedłużały jak mogły datę wydania decyzji , ale wszystko idzie ku budowie sklepu . Pewnie po którtkim czasie odsprzeda go jakiemuś TESCO , lub czemuś podobnemu ( jak to zrobił np. z Halinką kiedyś ) .

·
977 Posts
Co do tej konstrukcji na salonem Opla , to teren i cała reszta należy do pana Kochwary , który stara sie o wybudowanie tam swojego hipermarketu .Władze miasta przedłużały jak mogły datę wydania decyzji , ale wszystko idzie ku budowie sklepu . Pewnie po którtkim czasie odsprzeda go jakiemuś TESCO , lub czemuś podobnemu ( jak to zrobił np. z Halinką kiedyś ) .

hmmm, a rzeczywiscie gdzies o tym czytałem, ale nie dziw sie, wlasciciel budynku Biedronki kolo ronda w Rozwadowie rowniez wybudowali budynek i czekali az ktos da wystarczajaco dobra cene za wynajem, mial byc tam Mc Donald's, potem jakis inny obiekt handlowy az wreszcie Biedronka dala wystarczajaco duze pieniadze i dopiela swego i tym sposobem mamy kolejna biedronke w miescie....:)

·
Registered
536 Posts
O tym budynku, który buduje ten gość z Tarnobrzega to wiem , chodziło mi o ten piętrowy, wysoki z cegły za halą - taki niedokończony, co to? O tej szopce z panem K. słyszałem, ale ten budynek niedokończony jakoś dziwnie wygląda jak na hiper - widzieliście piętrowy hipermarket?

·
Moderator
4,111 Posts
Discussion Starter #46
bartos4 said:
O tym budynku, który buduje ten gość z Tarnobrzega to wiem , chodziło mi o ten piętrowy, wysoki z cegły za halą - taki niedokończony, co to? O tej szopce z panem K. słyszałem, ale ten budynek niedokończony jakoś dziwnie wygląda jak na hiper - widzieliście piętrowy hipermarket?
Z tą szopką ceglaną na Okulickiego , to kiedyś o tym było , tylko już nie pamiętam - chyba właścicielowi brakło kasy i jest za granicą teraz i nie bardzo jest jak rozwiązać ten problem ( a najlepiej byłoby to zburzyć , bo niepasuje to gówno tam jak ... ) . Co do tych piętrowych hipermarketów , to widziałem takie :) Konstrukcja jest dość stara i nie wiem czy będzie wykorzystana . Z resztą wtedy , co to stawiali , były inne trendy . Teraz wiadomo mi , że może już sie rozpocząć budowa bez jakichkolwiek przeszkód - po dwóch latach zwlekania w końcu musieli uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego tej części miasta i inwestor może zacząć budowę praktycznie z dnia na dzień . Ja jakoś tak bardzo nie cieszę się z tego powodu , ale fakt faktem , że napewno taki sklep przyciągnie do Stalowej wiele osób z regionu . Mam tylko nadzieję , że choć w sklepie pana K. nie będzie wykorzystywania pracownikow do hranic możliwości .

·
977 Posts
apropos tego planu zagospodarowania przestrzennego tej czesci miasta to nie wiem na pewno ale jak ostatnio (grudzien) bylem w Urzedzie MIasta to powiedzieli ze ten plan jest w realizacji ( czytac w trakcie uchwalania), a sredni czas realizacji planu zagospodarowania przestrzennego i to jak dobrze pojdzie wynosi okolo 7 miesiecy, jesli oczywiscie nie ma zazalen, wnioskow do NSA itd. , itp., ale co do tej inwestycji to rzeczywiscie budowa moze ruszyc lada dzien jesli tylko inwestor otrzymal decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terneu...pewnie tak jest...:) miejmy tylko nadzieje ze dany "sklep" przyciagnie do STW ludzi z regionu i ze bedzie przynosil takze korzysci dla samego miasta...:)

·
Moderator
4,111 Posts
Discussion Starter #48
Cytut ze SZTAFETY

"(...) ...oraz rozpatrzą projekty uchwał w sprawie zmian w miejscowym planie zagospodarowania terenów Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Stalowej Woli oraz zatwierdzenia takiego planu obejmującego obszar w rejonie ulic KEN , Niezłomnych i Przemysłowej .
Uchwalenie tego ostatniego punktu oznacza jedno - po jego uchwaleniu ruszy budowa hipermarketu Zbigniewa Koczwary , który czekał blisko dwa lata na wydanie takiego dokumentu . (...)"

Dodam tylko , że sesja , na której miały być uchwalone wmiany w planach przestrzennych wyżej wymienionych terenów , odbyła się 21 stycznia . Jak będę miał jakieś nowe info , to niezwłocznie dam znać .

·
977 Posts
oralB said:
Cytut ze SZTAFETY

"(...) ...oraz rozpatrzą projekty uchwał w sprawie zmian w miejscowym planie zagospodarowania terenów Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Stalowej Woli oraz zatwierdzenia takiego planu obejmującego obszar w rejonie ulic KEN , Niezłomnych i Przemysłowej .
Uchwalenie tego ostatniego punktu oznacza jedno - po jego uchwaleniu ruszy budowa hipermarketu Zbigniewa Koczwary , który czekał blisko dwa lata na wydanie takiego dokumentu . (...)"

Dodam tylko , że sesja , na której miały być uchwalone wmiany w planach przestrzennych wyżej wymienionych terenów , odbyła się 21 stycznia . Jak będę miał jakieś nowe info , to niezwłocznie dam znać .

a wiec przepraszam najmocniej jesli wprowadzilem kogos w blad, niestety w STW bylem dosc dawno temu i dlatego pisze to co wiem, pozdrawiam...:)

·
Registered
536 Posts
Cytat ze strony stalowka.net
"W niedalekiej przyszłości w Stalowej Woli mają rozpocząć się prace nad budową nowej hali targowej.

Jej właścicielem ma być stalowowolskie Stowarzyszenie Kupieckie, które wydzierżawiło od miasta działkę o powierzchni około 2140 m kw. Plany budynku są już gotowe."

No i bedziemy mieć trzecią halę targową - wszystkie koło siebie. Podobno ma być to budynek w stylu tej starej, czyli nic efektownego.

·
977 Posts
bartos4 said:
"W niedalekiej przyszłości w Stalowej Woli mają rozpocząć się prace nad budową nowej hali targowej.

Jej właścicielem ma być stalowowolskie Stowarzyszenie Kupieckie, które wydzierżawiło od miasta działkę o powierzchni około 2140 m kw. Plany budynku są już gotowe."

No i bedziemy mieć trzecią halę targową - wszystkie koło siebie. Podobno ma być to budynek w stylu tej starej, czyli nic efektownego.

w ktorym miejscu?

·
Moderator
4,111 Posts
Discussion Starter #53
bartos4 said:

Piszą o tym w dzisiejszym numerze Sztafety ( jest nawet wizualizacja ) . Skomentule to tak - niby to środek miasta a robi nam się prawdziwy kurnik - kolejna blaszana hala ( w dodatku kupcy powiedzieli , że będą oszczędzać na czym się tylko da - więc jakość będzie mierna ) , postawiona bez ładu i składu - po prostu ręce opadają :( Nie lubie tych kupców - wiem , że to czym się trudnią daje im pieniądze na życie , ale choćby za ten syf co zawsze po sobie pozostawiają na Okulickiego bym ich po ryju sprał :bash:

·
Moderator
4,111 Posts
Discussion Starter #54
W dzisiejszym numerze gazety "ECHO DNIA" jest artykuł o nowej hali targowej , która ma powstać na ul. Okulickiego , a jeszcze bardziej o sporze między handlującymi na stalowowolskim bazarze - przytoczę tylko fragmencik , by wiadomo było o co biega ( a tylko fragmencik , bo jest mało ciekawy i niedotyczący jakoś bardzo samej inwestycji ) .

Namioty kontra hala

W Stalowej Woli rozgorzał spór między dwoma grupami sprzedawców na bazarze

Narasta konflikt wśród handlujących w Stalowej Woli. Kilkadziesiąt osób, od wielu lat sprzedających w namiotach i na stołach na targowisku w centrum Stalowej Woli, będzie musiało się wynieść w inne miejsce lub zwinąć interes, jeśli ruszy budowa hali targowej przy ulicy Okulickiego. Halę ma zamiar postawić Stalowowolskie Stowarzyszenie Kupieckie.

- Upatrzyli sobie nasze miejsca i chcą nas pozbawić pracy - złoszczą się właściciele namiotów.
Handlujący pod gołym niebem przy pawilonie "Rzemieślnik" z prasy dowiedzieli się, że niedługo mogą być wypchnięci z tego miejsca. Radni dali Stowarzyszeniu Kupieckiemu na ostatniej sesji zgodę na wydzierżawienie działki pod budowę hali targowej. Kupcy nie ukrywają, że ich hala jest uprzedzeniem ciosu, za jaki uważają plany budowy w mieście hipermarketu.
Kupcy ze stowarzyszenia mają już decyzję o warunkach zabudowy piętrowej hali, o powierzchni 2,7 tys. m kw., z parkingiem na 60 samochodów osobowych i sześć ciężarowych. - Nigdy o czymś takim nie słyszeliśmy, nikt nas o tym nie informował. Co z nami teraz zrobią - denerwują się właściciele handlowych namiotów, którzy przyszli do "Echa Dnia". Hala stowarzyszenia byłaby już trzecią halą na placu targowym. Pierwsza należy do "Społem", drugą kończy budować tarnobrzeski przedsiębiorca.
(...)

Projekt hali targowej, jak± chce wybudować Stalowowolskie Stowarzyszenie Kupieckie.

ps. pozwole sobie na taki mały komentarz - zamiast małych gówienek , jakimi były stragany , będziemy mieli jedno , wielkie gówno !
:bash:

·
977 Posts
oralB said:
ps. pozwole sobie na taki mały komentarz - zamiast małych gówienek , jakimi były stragany , będziemy mieli jedno , wielkie gówno !
:bash:
moim zdaniem lepsze jedno wielkie gówno za które ktoś wreszcie weżmie odpowiedzialność niż 1000 małych gówieniek panąszących się po placu, a tak poza tym to na tych małych gówienkach ktoś także zarabia na życie!:) Prawda, że robią syf, ale może wreszcie ktoś zajmie sie tym syfem...poczekamy...zobaczymy...:)

·
977 Posts
ostatnio odkopałem plany rewitalizacji dotyczące HSW, jeśli piszą tam cała prawde i chca to wykonac wg planu to powiem ze jest to calkiem imponujace przedsiewziecie...poczekamy zobaczymy...:)

·
Registered
536 Posts
ostatnio odkopałem plany rewitalizacji dotyczące HSW, jeśli piszą tam cała prawde i chca to wykonac wg planu to powiem ze jest to calkiem imponujace przedsiewziecie...poczekamy zobaczymy...
A jakieś szczegóły, bo ja wiem tylko o drodze przez hutę.

·
977 Posts
w tym miejscu można pobrać cały plan w formie zip, na dole po lewej stronie, życzę przyjemnego czytania...po co bede opisywać jak można pozytac samemu...
http://www.stalowawola.pl/gosp.html

41 - 60 of 10037 Posts