SkyscraperCity banner

641 - 660 of 10131 Posts

·
Malkontent
262 Posts
Co do Burger King'ów, to zapewne ekspansja zacznie się od dużych miast, choć w sumie kto wie. W Złotych Tarasach w Warszawie np. nie ma McD's a jest BK - jedną bitwę mają wygraną :D
No właśnie, w Millennium Hall też tak ma być.

Raczysz żartować :lol: Jeśli chodzi o wystrój wnętrz, to może wypada to korzystnie w porównaniu z przydworcowymi budkami, ale ogólnie, to jest to takie swego rodzaju globalne przeciętniactwo.
A mi się nowy wystrój np. w Katowicach podoba. Zdjęcia niestety nie idzie znaleźć, widocznie McD strzeże swoich tajemnic zamiast się tym designem chwalić.

Co do "przyjazności" dla rodzin, to najbardziej "przyjazne" jest chyba dla ich żołądków i portfeli, no ale w wszystko jest dla ludzi i jak jest zachowany umiar, to jest ok :)
Wcale nie jestem fanem ich jedzenia, ale lody za 3 zł ani na jedno, ani na drugie rodzinom nie zaszkodzą. Raczej chodziło mi o to, że żule są przez obsługę natychmiast usuwani, zresztą i tak nie mają tam czego szukać (brak alkoholu, zakaz palenia), małe dziecko można posadzić na specjalnym siedzonku, no i przede wszystkim są zestawy z zabawką, za którymi sam przepadałem -naście lat temu.

Niech budują, ale mam jedną uwagę - jakby McD's miał powstać w centrum miasta, to wolałbym aby wykorzystali jakiś lokal w budynku niż budowali tą swoją chałupkę ;)
Na to bym raczej nie liczył. W Krośnie i Dębicy McD są przy przelotówkach/wylotówkach i są wyposażone w McDrive, a to implikuje chałupkę. Na ich miejscu wybudowałbym takową w okolicach zajazdu Sezam, bo tamtędy kawał regionu do Tesco przyjeżdża.

·
Człowiek z branży!:)
982 Posts
Jeśli chodzi o Maca w Stalowej to kiedyś był projekt żeby powstał w Rozwadowie tam gdzie teraz jest Biedronka...ale się ostatecznie nie dogadali...

wieści mam z pewnego źródła...

jak dla mnie Mac w Stalowej może być...najlepiej w narożniku na przeciw Sezamu...wtedy spragnieni hamburgerów mieszkańcy będą mieli niezłą lokalizację...

poza tym Mac rzadko instaluje się w jakiś budynkach...wyjątkiem są dworce i centra handlowe...tak wolą stawiać swoje MAc Budy o wątpliwej wartości architektonicznej bo od razu klient kojarzy, że to Mac, rozumiecie...takie przywiązanie klienta do wizerunku firmy...i jeśli jakiś inwestor, na umowie o franczyzne, chce budować Maca to musi być to taka buda...

jeśli zaś chodzi o rzeczy mniej ciekawe zachęcam aby zapoznać się z tym tekstem gdzie UM Stalowa Wola napisał co planuje i gdzie zmieniać...

można wystosować pisemko z wnioskami i troszkę zmienić ich koncepcję???

http://www.stalowawola.pl/pl/14,77/2...estrzenne.html

jak myślicie?

·
Registered
1,694 Posts
No dzisiaj jeden z nas cytowany jest w "sztafecie". W artykule o McD. przytaczaja wypowiedź blackvader'a.

·
Moderator
4,137 Posts
Discussion Starter #644
No dzisiaj jeden z nas cytowany jest w "sztafecie". W artykule o McD. przytaczaja wypowiedź blackvader'a.
Zaczynamy istnieć w mediach - prawie jak Forum Rozwoju Warszawy :lol: A tak swoją drogą, to może ktoś by wrzucił tu ten artykuł lub też chociaż streścił, bo nie wszyscy mają dostęp do lokalnej prasy a na stronie gazety jeszcze nie ma tego artykułu i znając ich może nie być go wcale.

·
982 Posts
Zaczynamy istnieć w mediach - prawie jak Forum Rozwoju Warszawy :lol: A tak swoją drogą, to może ktoś by wrzucił tu ten artykuł lub też chociaż streścił, bo nie wszyscy mają dostęp do lokalnej prasy a na stronie gazety jeszcze nie ma tego artykułu i znając ich może nie być go wcale.

Oral_b tu racja zaczynamy istnieć...więc może warto pomyśleć nad konkretnym Portalem?? A swoją drogą to która wypowiedź jest cytowana?? I czy podali gdzie się pojawiła?? (to pytanie kieruję do polac-a)

·
Registered
1,694 Posts
Mieli oglądać działki, ale nie przyjechali...

McDonald's w Stalowej Woli

Wielka sieć fast foodów planuje otworzyć swoją restaurację w Stalowej Woli. Obiekt ma stanąć w okolicy stacji paliw przy ul. Staszica albo u zbiegu Okulickiego i Popiełuszki.

- Przedstawiciele McDonald'sa mają kilka propozycji odnośnie lokalizacji. Jedną jest teren za stacją benzynową przy ul. Staszica. Nie wiem, czy reszta proponowanych lokalizacji to tereny należące do miasta - mówi Andrzej Szlęzak. - Jeśli fast food stanąłby w okolicach stacji, to inwestora chcielibysmy zaangażować w rozbudowę obiektu sportowego klubu "Sparta".
Jak się okazuje temat budowy restauracji wzbudził w Internecie na jednym ze stalowowolskich forów spora dyskusję /chodzi o stalowemiasto.pl a nie o skyscrapercity-moja wstawka ;)/. - W McDonald's jest praktycznie tylko niezdrowa żywność. Konsekwencje: większa zachorowalność - głównie choroby układu krążenia, smród w okolicy (masowa produkcja jedzenia opartego na smażonym tłuszczu, itp.), zajęcie miejsca innym inwestorom, którzy chcieliby wybudować coś konkretnego - pisze "auto".
- Bzdura. Przechodząc czasem w Lublinie koło Mcdonald's, nie czułem zadnego zapachu. Bo wbrew pozorom oni tam na miejscu świń nie trzymają. Za to we wspomnianym lublinie kawałek dalej budke z kurczakami czuć na 100 metrów. A co konkretniejszego mogłoby stanąć na takim placu przy stacji paliw? Bank? Sklepik z ciuchami? Działka stoi pusta... - odpowiada "blackvader".
Na razie w temacie budowy restauracji McDonalds'a w Stalowej Woli zastój. - Wysłalismy inwestorowi odpowiedź na piśmie, bo prosili o wskazanie działek pod inwestycje. Mieli przyjechać do miasta jakieś 2 tygodnie temu i oglądać. Do tej pory nikt się nie zgłosił. czekamy na sygnał... - powiedział "Sztafecie" prezydent Szlęzak.

żródło: Sztafeta

·
Registered
1,694 Posts
Przepraszam, że nie dodałem we wczesniejszym poście że cytat nie pochodził z tego forum.

·
982 Posts
Super, jeśli proponują działkę na Staszica obok Orlenu to będę miał Maca pod nosem...masakra...

już widzę te autokary przejeżdżające przez miasto i zatrzymujące się na Macu tylko po to by zapewnić dzieciakom rozrywkę....

ale z drugiej strony spoko niech sie buduje...będzie to przynajmniej coś a nie kolejna stokrotka...chociażby...

i teren jak najbardziej odpowiedni...

ale już pomysł zaangażowania inwestora w rozbudowę klubu sportowego Sparta?????

buhhahahahahahahahah i tyle...:bash::lol::lol::lol::lol::lol:

·
Registered
1,694 Posts
Kolejna koncepcja na centrum hutniczego grodu

Plac Piłsudzkiego chcą zmienić w rynek

Pomysł na zagospodarowanie placu Piłsudzkiego w Stalowej Woli ma firma architektoniczni-deweloperska, która na dworcu PKS chce budować galerię handlową. Dwa tygodnie temu pisaliśmy o tym. dziś pokazujemy, jak może wygladać plac Piłsudzkiego i okolice. /niestety nie posiadam skanera więc nie wkleję tej wizualki ale naprawde fajnie jest zrobiona. Moze ktos inny to zrobi./

Koncepcje opracowała firma Bieniasz-Nicholson Architekt z Wrocławia. Chce na miejscu dworca stawiać galerię handlową. Co poza tym znalazło sie w koncepcji? Z jednej strony placu Piłsudzkiego jest Miejski Dom Kultury - tego budować już nie trzeba. Po jednej stronie MDK, tam gdzie teraz sa pijalnie piwa - można postawić nowy, kilkupietrowy blok /nie jest on na wizualce dokładnie w miejscu drewutni tylko w jednej lini z blokiem stojącym po drugiej stronie ulicy/. Tu gdzie jest fryzjer i sklep z częściami do samochodów stanie hotel, połączony z sala bankietowo-konferencyjną, która będzie zbudowana wzdłuż torów. Obok - podziemne przejście pod torami. Połączy Zatorze i plac z dworcem PKS. Ale po przebudowie, którą planuje zrobić firma, Bieniasz-Nicholson Architekt, nie będzie to tylko dworzec, lecz nowo powstała 3-kondygnacyjna galeria handlowa. W jej podziemiach znajdzie się dworzec PKS. Bezpośrednio z peronów dworca PKS będzie wejście do podziemnej kondygnacji galerii handlowej. Na tym poziomie znajdzie się miejsce na restauracje szybkiej obsługi, kawiarnie. Tu też znajdą sie: wejście do przejścia podziemnego i bezpośrednie połączenie z peronem dworca PKP oraz reprezentacyjne schody w stronę przyszłego rynku. Parkingi znajda się przed galerią i na jej dachu. Tak "ukryte" auta - nie przerażają swoja liczbą i zajmuja mniej miejsca.
Za hotel zapłacić ma prywatny inwestor, misato - za salę bankietową. koszt budowy podziemnego przejścia to kwestia otwarta. Być może uda się siegnąć po pieniądze centralne lub środki z UE.
Jak do pomysłu odniosły się władze miasta? - Za pierwsze opracowanie dostało się nam. Ale słuchaliśmy, jak ma wygladać centrum Stalowej Woli, wiele godzin spedziliśmy tu, na miejscu, opracowaliśmy kolejną koncepcę. Mamy nadzieję, że ta wizja przekonuje władze miasta. plac Piłsudzkiego na szanse stać się Rynkiem Piłsudzkiego, to będzie nowa jakość dla miasta - tłumaczy Wacław Bieniasz z Bieniasz-Nicholson Architekt.
Prezydent Andrzej Szlęzak nie jest jednak hurraoptymistą. - Pewne rzeczy trezba bedzie zmienić. Do tej pory odbyły się dwie rozmowy, szczegółów na razie zdradzać nie chcę - powiedział "Sztafecie".
Od pomysłu do realizacji jest więc jeszcze daleko. Poza tym to nie pierwsza koncepcja przebudowy placu przed MDK. Inna zakładała budowę olbrzymiej kładki nad torami. W 2000 roku plany były zaś takie: całkowita modernizacja placu Piłsudzkiego do końca 2001 roku. Na połówce placu miał powstać parking z możliwością zainstalowania muszli koncertowej, miały też być zlikwidowane drewniane baraki usługowo-handlowe. Minęło siedem lat, a w tym miejscu nic się nie zmieniło. Jak do tej pory władze miasta od lat przymierzają się do likwidacji tzw. drewutni. Według ostatniego trerminu mają zniknąć w 2009 roku. Zobaczymy, czy tak bedzie...

źródło: Sztafeta

·
Registered
76 Posts
Brzmi świetnie. Naprawdę. A czy nie masz aparatu? albo sąsiada z aparatem? Bardzo chiałbym zobaczyć tę wizualkę (nie tylko zresztą ja). Nie mam jednak możliwości kupienia Sztafety, chwilowo nie ma mnie w Stalowej :( Jakby ktoś zeskanował w lepszej rozdzielczości to by się Twoje zdjęcie usuneło :)

---edit
"No dzisiaj jeden z nas cytowany jest w "sztafecie". W artykule o McD. przytaczaja wypowiedź blackvader'a."
Aż sobie jakoś kupię ;)

·
Moderator
4,137 Posts
Discussion Starter #652 (Edited)
Co do ewentualnych lokalizacji dla McD's, to dla miasta lepsza jest ta na Staszica a dla inwestora i klientów ta na rogu Okulickiego i Popiełuszki. Ta pierwsza działka jest mniej atrakcyjna i jakby udało się ją zagospodarować, to byłoby bardzo dobrze - lokalizacja przy drodze głównej, więc na klientów raczej by nie narzekali. Jeśli chodzi o drugą działkę, to trochę jej szkoda na takie przybytki - kiedyś chciało tam budować swoją stację benzynową Texaco (na szczęście nie udało się) a teraz McD's. Trzeba tez pamiętać właśnie o planach budowy galerii handlowej nad dworcem PKS - jakby doszła do skutku ta inwestycja, to tam zapewne też zainstalowały by się takie podmioty, więc chyba nie ma co powielać. Poza tym McD's przy Staszica to choć trochę mniejsze zagrożenie dla Bayer Bar i innych podmiotów gastronomicznych w Stalowej Woli. Niech budują - zawsze to kilkanaście nowych miejsc pracy, jakieś podatki do kasy miasta, zagospodarowany kolejny kawałek miasta (to się chwali McD's, że koło swoich lokali mają zawsze czysto i dość ładnie) oraz jakąś tam promocje miasta i magnes dla wielu ludzi (tak to już w tej Polsce jest ;)). No ale zobaczymy jak to będzie :)

ps. co do koncepcji firmy Bieniasz-Nicholson Architekt, to zobaczcie sobie na ich stronę internetową - mają kilka ciekawych realizacji (m.in. pasaż handlowy "Pod Błękitnym Słońcem" we Wrocławiu, który strasznie mnie się podoba :)) - oto link: www.bieniasz.com/polski.html

·
982 Posts
Co do ewentualnych lokalizacji dla McD's, to dla miasta lepsza jest ta na Staszica a dla inwestora i klientów ta na rogu Okulickiego i Popiełuszki. Ta pierwsza działka jest mniej atrakcyjna i jakby udało się ją zagospodarować, to byłoby bardzo dobrze - lokalizacja przy drodze głównej, więc na klientów raczej by nie narzekali. Jeśli chodzi o drugą działkę, to trochę jej szkoda na takie przybytki - kiedyś chciało tam budować swoją stację benzynową Texaco (na szczęście nie udało się) a teraz McD's. Trzeba tez pamiętać właśnie o planach budowy galerii handlowej nad dworcem PKS - jakby doszła do skutku ta inwestycja, to tam zapewne też zainstalowały by się takie podmioty, więc chyba nie ma co powielać. Poza tym McD's przy Staszica to choć trochę mniejsze zagrożenie dla Bayer Bar i innych podmiotów gastronomicznych w Stalowej Woli. Niech budują - zawsze to kilkanaście nowych miejsc pracy, jakieś podatki do kasy miasta, zagospodarowany kolejny kawałek miasta (to się chwali McD's, że koło swoich lokali mają zawsze czysto i dość ładnie) oraz jakąś tam promocje miasta i magnes dla wielu ludzi (tak to już w tej Polsce jest ;)). No ale zobaczymy jak to będzie :)

ps. co do koncepcji firmy Bieniasz-Nicholson Architekt, to zobaczcie sobie na ich stronę internetową - mają kilka ciekawych realizacji (m.in. pasaż handlowy "Pod Błękitnym Słońcem" we Wrocławiu, który strasznie mnie się podoba :)) - oto link: www.bieniasz.com/polski.html
co do lokalizacji dla mnie wygrywa Staszica...z jednego prostego wzgledu...lepsza jak dla mnie lokalizacja...

jesli chodzi o firme to mozna powiedziec kolokwialnie ze sa niezli...

a ten Pasaz...tutaj foto:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=107857

polecam zobaczyc jak bedzie we Wro...szczerze powiem ze wyczesana w kosmos...

podobne widzialem w Lubece...:)

w kazdym razie mam nadzieje ze cos wymyslili fajnego!:)

p.s. nie ublizajac poziomowi zadnego forum dzis napisalem do Sztafety ze troszke po zlych forach grzebia jesli chodzi o material do gazety...chociazby ze wzgledu na wulgaryzmy tam wystepujace itd...

podeslalem im to na ktorym aktualnie piszemy i zobaczymy...Pani redaktor odpisala mi ze wezma moje uwagi pod uwage...;)

tak wiec sie zobaczy!:)

·
Registered
76 Posts
Piękne dzięki :) generalnie mi się podoba koncepcja. ważne jest jeszcze jednak:
1) elewacja zarówno galerii handlowej, hotelu jak i bloku mieszkalnego.
2) utworzenie na dole hotelu i bloku mieszkanwego powierzchni do malego handlu/gastronomii. (moim zdaniem) tak aby można tam było przyjść na piwo/pizze, tak zeby w to miejsce tchnąć życie :)

A ten parking na dachu to ciekawa sprawa :) Bybłbyto ewenement w tej części Polski. :)

Mam też nadzieję że jak się policja wyprowadzi to w miejscu tego okropnego boku coś nowego ktoś zbuduje. mi się marzy budyneczek z galerią handlowa na parterze, a na pietrach biura :) Wbrew pozorom w Stalowej woli zaczyna brakować powierzchni biurowych. Np. w hotelu (!) Stal wszystkie biura na 4 piętrze są zajęte. W innych miejscach są pojedyńcze wolne lokale. Jakby ktoś chciał założyć biuro we w miarę reprezentacyjnym miejscu i w biurowcu o dość dobrym standardzi to będzie miał problem.

Odnośnie do wulgaryzmu na tamtym forum to się zgadzam, powinni to jakoś moderowac lepiej.

To już w jednym poście napisze...
Jak wszystko będzie dobrze, w weekend umieszczę wersję BETA strony naszego "portalu" :) zastosowałem gotowy CMS portalowy. Pisanie wszystkiego od początku trwałoby miesiącami (aktualnosci, dzialy, forum itp). A i efekt nie byłby ten sam. A tak będzie dobrze działający skrypt z mozliwością instalacji różnych pluginów (fora, kanały RSS, galerie, ankiety, sondy i inne bajery), których są setki. grafika oparta jest na darmowym szablonie, zmodyfikowanym pod naszą tematykę i nasze miasta :)
Pooglądamy ocenimy, w razie czego coś się przerobi.

-- edit
Przeliczyłem ze skali na zdjęciach internetowych (porównując z wizualką) i ta galeria i pks zajmowałyby obszar ok 130x100 m czyli 1,3 ha x 3 poziomy to prawie 5ha. no chyba ze 3 poziomy liczą jako PKS+ galeria na dole, galeria na parterze + parking na 1 piętrze, to by była trochę lipa :/ ale na wizualkach wygląda na min 2 piętra wzwż.

·
Registered
548 Posts
Moim zdaniem jedynym sensownym budynkiem w tym projekcie jest ta "galeria - dworzec" i o ten budynek chodzi ew. inwestorowi, reszta została doklejona na odczepnego. Co to jest "sala konferencyjna"? Sama sala (sale) jako budynek???? Albo hotel lub blok mieszkalny - w takim miejscu???? No i postawienie własnie takich budynków na tej części placu ostatecznie likwiduje powstanie w tym miejscu czegoś na kształt "rynku" (no chyba że ktoś lubi sobie pospacerować albo posiedzieć na ławce przed salą konferencyjną, hotelem lu blokiem mieszkalnym). Powtórzę zagospodarowanie samego placu w tym projekcie jest doklejone do galerii i jest beznadziejne.

·
Registered
76 Posts
Tak tragicznie moim zdaniem nie jest.
Właściwie co przesada o "rynkowości" rynku?
W miarę centralne miejsce - Jest
W dobre dojsćie - z tym gorzej, ale przejście podziemne to poprawi.
Przeciecie "szlaków handlowch" - chodzi mi o to żeby wokół rynku, w uliczkach powstawaly sklepiki, zakłady usługowe itp. - to jest kwestia czasu.
Kafejki, bary, resteuracje, ew sklepy z pamiątkami. Chodzi głównie o to żeby mozna było sobie przysiąść gdzieś.

Nie musimy obudowywać rynku z 3 stron piętrowymi sklepami. Wystarczy zostawić na dole miejsce na sklepiki/bary. Wyżej może byc ten hotel, czy sala konferencyjna. Odnośnie do bloku to jest nienajlepszy pomysł ze wzgledu na odbywające się tam imprezy.

Recepcja hotelu na dole, ale wszystkie inne pomieszczenia już wyżej.

·
OoOoo
1,271 Posts
Mim zdaniem projekt wygląda interesująco. Dyskwalifikuje go jednak brak parkingów. Jeżeli ma powstać hotel, sala bankietowa,restauracje, sklepy czy chociaż blok mieszkalny to potrzebne są miejsca parkingowe - i to całkiem sporo. Tymczasem na wizualizacji widać, że nie tylko nie przewidziano parkingów po stronie planowanego rynku, ale zlikwidowano obecne parki znajdujące się miedzy dworcem PKS a wieżowcem. To moim zdaniem dyskwalifikuje tę koncepcję. Gdyby jakoś ten problem rozwiązać to jestem za :)

·
Registered
315 Posts
Projekt moim zdaniem urbanistycznie nie do konca przemyslany i pierwsze co rzuca sie w oczy to brak pomyslu... poprostu powstawiane klocki w odpowiedniej skali tworzace pseudopierzeje placu ktorego nie ma narozniki placu sa zupelnie przypadkowe... umieszczenie sali konferencyjnej w odleglosci 20 metrow od lini kolejowej to pomysl bezmyslny... przy projektowaniu sal konferencyjnych sa odpowiednie normy poziomu halasu.. do tego wibracje... i wez tu przeprowadzaj konferencje...:bash: tak naprawde wogole nie jest wziety pod uwage pomysl na rozwiazanie urbanistyczne tego placu... wzieto pod uwage tylko ewentualny zysk inwestora galerii... poza tym mozna by bylo zaproponowac kladke a`la Calatrava laczaca plac z galeria i dworcem bo dojscie z placu na dworzec jest teraz albo przy policji albo gowniana, rdzewiejaca kladka ktora przechodzilem 8 lat swojego zycia do pobliskiej podstawowki :) Wiec problem komunikacji i dialogu miedzy placem a dworcem nie zostal rozwiazany... a jak widzimy na "dziko" przechodzi tam codziennie masa ludzi.. i to definiuje nam problem..

641 - 660 of 10131 Posts