Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 248 Posts

·
Człowiek z branży!:)
978 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Otwieram wątek w sprawie, o której już wcześniej rozmawialiśmy...mam nadzieję na płomienną dyskusję...

Na początek przekopiuję trochę wypowiedzi, z innego wątku...ale odnośnie Rozwadowa

·
978 Posts
Discussion Starter · #2 ·
ok to może inaczej, porozmawiajmy o Rozwadowie i pomyśle na odbudowę ratusza...zakładam tam m.in., że bez sensu jest kreowanie centrum w okolicach ZUS...

oto moja opinia, która najprawdopodobniej niedługo pojawi się w Sztafecie...

Odnawiać, odbudowywać czy może zostawić jak jest? Czyli jak ugryźć ten RYNEK???

W swojej pracy magisterskiej obronionej już ponad rok temu zastanawiałem się nad sposobem zmian przestrzeni Rynku w Rozwadowie. Temat pracy również nie był przypadkowy: „Rewitalizacja Rynku Rozwadowskiego w Stalowej Woli”, odnosił się więc do zmian przestrzennych, ekonomicznych i społecznych tej przestrzeni.

Zmiany społeczne powinny być potraktowane jako kluczowe dla tego tematu, gdyż rewitalizacja twarda, czyli nastawiona tylko i wyłącznie na projekty techniczne, jak zmiana posadzki rynku, odnowienie chodników, zmiana organizacji ruchu, odnowienie elewacji itd., nie załatwia problemów dotykających ten Rynek.

Jednym z projektów, który został zawarty w mojej pracy był projekt o numerze A4 czyli budowa budynku Ratusza w Rozwadowie w historycznym kształcie. Jest to temat bardzo rozległy i niezwykle ciekawy, który ostatnio wrócił do debaty publicznej wraz z artykułem w "Sztafecie". Jakie jest moje zdanie na ten temat?

Co mógłby wnieść do przestrzeni Rozwadowa odbudowany Ratusz? Na pewno wprowadzenie nowego budynku pomogłoby w ożywieniu tego terenu. Jednak koszt takich ożywień nie kończy się na wybudowaniu budynku Ratusza. Konieczne jest zachowanie ciągłości zmian na tym terenie. Obszar rynku jest obszarem o wysokim potencjale, który gdzieś tam sobie drzemie. Bez koncepcji zagospodarowania całej przestrzeni rynkowej, nie ma mowy o powodzeniu tej inwestycji, ale o tym za chwilę.

Konieczna jest jasna strategia, czy też filozofia jak wykorzystać potencjał tego budynku. Krótkie stwierdzenie, że będzie miał charakter, jaki posiadał zanim go zburzono, czyli na dole kawiarenki, restauracja, małe kioski, no i pomieszczenia biurowe nie załatwia tematu. Trzeba jasnej koncepcji, jakiej funkcji potrzebujemy? Czy idziemy w kierunku centrum pozwalającego na aktywizację lokalnej społeczności, poprzez możliwość wynajmu pomieszczeń po korzystnych cenach, stworzenie centrum kulturalno–handlowego z cyklicznymi wystawami, konkursami, imprezami mającymi na celu promocję Rozwadowa, Stalowej Woli i wyrobów, nazwijmy to regionalnych? Czy też może stawiamy na przyciągnięcie na ten teren „świeżej krwi”, która postawi na innowacyjność i stwarzamy w Rozwadowie coś w stylu inkubatora przedsiębiorczości, oczywiście nie w całym budynku, lecz tylko w jego części. Do drugiego pomysłu niezbędna jest przychylność władz, przychylność czy też pomoc uczelni wyższych no i oczywiście chęci samych ludzi.

Biorąc pod uwagę obecne zagospodarowanie tego obszaru, należy zgodzić się, że jest to teren pozostawiający dużo do życzenia. Z jednej strony mamy wysoką zieleń z drugiej strony mamy zajezdnię autobusową. Wyraźnie odczuwa się, że ten obszar jest ubogi w oferty przestrzenne dla ludności, przez co staje się im obcy. Nie może im zaoferować miejsca bezpiecznego, „czytanego” przez nich jako miejsce pozwalające im na chwilowe zatrzymanie się w tym miejscu, a co za tym idzie na penetrację i odkrywanie tego Rynku. Do tych problemów dochodzi jeszcze sprawa związana z nikłą jakością okolicznej zabudowy i znaczącą dysharmonią przestrzeni.

Reasumując, Rynek w Rozwadowie nie oferuje ludziom tam przybywającym przyjaznej przestrzeni publicznej o charakterze małomiasteczkowym, która by ich przyciągała i zatrzymywała na dłużej.

Można też się zastanowić nad innym pomysłem, czy warto odbudowywać ratusz w jego historycznym kształtem? Czy też może iść w kierunku kubatury, która będzie nawiązywała w niektórych jej częściach do nieistniejącego ratusza? Może należałoby pójść w kierunku stworzenia budynku o niebanalnej architekturze, z akcentem w postaci wieży, która istniała w ratuszu? Dlaczego? Odbudowa w historycznym kształcie kojarzy mi się ze staniem w miejscu, a Rozwadów potrzebuje iść do przodu, potrzebuje przysłowiowego „kopa”!!!

Odbudowa budynku przez prywatnego inwestora kojarzy mi się z chęcią zysków, ale należy postawić pytanie, czy odbudowany budynek jest w stanie sam na siebie zarobić?? Dlatego skłaniam się w kierunku podejścia do tematu w inny sposób.

Owszem można odbudować ratusz czy też budynek nawiązujący do jego historycznego kształtu ale na zasadzie partnerstwa publiczno–prywatnego. Stalowowolski Magistrat powinien się zastanowić, czy budowa ratusza w Rozwadowie nie jest lepszym pomysłem niż budowa ratusza i kreowanie sztucznego centrum w okolicach kościoła Św. Floriana i budynku Poczty Polskiej.

Zaangażowanie się UM Stalowej Woli w tę inicjatywę może nieść za sobą dodatkową korzyść. Pozwoli na zagwarantowanie dostępności tego budynku dla lokalnej społeczności oraz pokaże, że miasto również przejmuje się losem Rozwadowa i daje jasny i wyraźny znak, że Rozwadów nie musi się kojarzyć z brudnym i zapyziałym rynkiem, ale przestrzenią publiczną, przyjazną i dostępną dla każdego mieszkańca Stalowej Woli i nie tylko.

Należy przeprowadzić konkursy na tą przestrzeń, w których prawo głosu będą mieli mieszkańcy. Po pierwsze konkurs na koncepcję architektoniczną budynku Ratusza, po drugie konkurs na zagospodarowanie terenu okalającego. Niedopuszczalne byłoby wycięcie wszystkich drzew na tym obszarze i wybrukowania go, gdyż prowadzić to może do odwrócenia się ludzi od tego miejsca. Może się ono stać pustą przestrzenią z jednym budynkiem i niewieloma elementami małej architektury, które zamiast przyciągać, będzie odpychać i zachęcać ludzi do jak najszybszego opuszczenia tej "posadzki".

Według mnie należy raczej podążać w kierunku stopniowego i przemyślanego zagospodarowania tego terenu oraz stworzenia swego rodzaju stref, chociażby odpoczynku i zabawy dla dzieci w cieniu drzew, strefy handlu w okolicach Ratusza, strefy rozrywki i relaksu oraz strefy czysto reprezentacyjnej również w okolicach ratusza.

Podsumowując można powiedzieć, że owszem temat odbudowy Ratusza wydaje się ciekawym pomysłem, lecz sama w sobie odbudowa ratusza nic nie da. Należy stworzyć jasną strategię, która pozwoli na uratowanie od dalszego "staczania się" Rozwadowa w strukturze miasta. Projekty zawarte w tej strategii muszą być poparte głębokimi przemyśleniami, muszą zawierać jasną ścieżką realizacji. Niezbędna i wręcz konieczna jest w tym wszystkim partycypacja i poparcie społeczne. Tylko wtedy można liczyć, że Rozwadów zmieni swój trend spadkowy na trend rosnący.

Artykuł ze Sztafety mojego autorstwa:

Dziś jeszcze postaram się wrzucić parę moich wypocin z mojej mgr...

• Like
Reactions: marcin-stw

·
Stalowiak
654 Posts
Czy Rozwadów ma szansę stać się wizytówką miasta?

Długo zaniedbywany, wręcz zapomniany ma szansę stać się jedną z wizytówek miasta. Władze Stalowej Woli zleciły wykonanie wizualizacji placu rynkowego w Rozwadowie.

Władze miasta chcą, aby siedemnastowieczny Rozwadów odzyskał dawną świetność, stając się jedną z wizytówek miasta. Wizualizację zlecono firmie z zewnątrz. O postęp prac i zamierzony efekty zapytaliśmy prezydenta miasta, Andrzeja Szlęzaka. - To miasto jest tutaj inicjatorem i instytucją, która finansuje całe przedsięwzięcie. Na razie chcemy mieć tylko koncepcję rewitalizacji. Właśnie przygotowują ją fachowcy. Chcemy zobaczyć jak on będzie wyglądał i dopiero się zastanowić co z tym naprawdę zrobić.

Plany piękne, choć jak mówi włodarz dalekosiężne i wiążące się z dużym nakładem finansowym. Istnieją także obawy, że trudno będzie pogodzić racje koncepcji z racjami mieszkających tam ludzi. Na razie wiadomo tylko tyle, że rozwadowski Rynek miałby mieć swój niepowtarzalny styl. - Szczegółów nie znam, bo firma się ze mną w tej kwestii nie konsultuje. Nie wiem też co ta koncepcja będzie uwzględniać. My też nie musimy na szczęście jej przyjmować bez żadnych zastrzeżeń. Na pewno wolnej "amerykanki" nie będzie. Plan musi się trzymać pewnych kanonów architektonicznych. - powiedział nam prezydent.

Tymczasem część kamieniczek jest już odnawiana. W ich odrestaurowaniu jak zapewnił nas prezydent Szlęzak miasto nie bierze udziału. - To są prywatne inwestycje. Jeżeli chodzi o utrzymanie ich w pewnym stylu to nikt z nami tego nie konsultował. Dopiero gdy będziemy angażować w to przedsięwzięcie większe pieniądze miasta to dopiero się tym zainteresujemy. Na tym etapie nie mamy nawet tytułu, aby na to wpłynąć.

Źródlo - Stalowka.Net

======================================

Mocno wierze ze firma ktora zajela sie przygootowaniem rewitalizacji Rynku w Rozwadowie stanie na wysokosci zadania i zaprezentuje cos naprawde ciekawego :)

·
978 Posts
Discussion Starter · #4 ·
A ja zaczynam się martwić, bo jeśli zlecili ją na zewnątrz to zakładam, że trafiła do Krakowa do IRM, tak zazwyczaj to działa...

w każdym razie ciekawe dlaczego mówi nasz Prezydent, że nie mają wpływu na remonty kamienic...pragnę tylko przypomnieć, że Wydz. Arch. powinien wpływać na ten fakt...ale może nie chce??

·
Registered
1,856 Posts
W Rozwadowie trwa remont elewacji kamienicy (opisywany w ogólnym wątku stalowowolskim), a także zakończył się remont kamienicy gdzie mieści się sklep firmowy piekarni "pod telegrafem" (czy jakoś tak) jednak kolory tych elewacji są tak jaskrawe :bash::drool::wallbash::nuts::gaah:że nie nadają się do fotografowania bo może wypalić matrycę w aparacie. Jak ktoś chce zaryzykować to proszę bardzo i jeśli mu się uda bez uszkodzenia sprzętu lub uszczerbku na zdrowiu psychicznym to niech wrzuci. Jednak ostrzegałem i nie biorę odpowiedzialności za skutki.

·
978 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Witam wszystkich...wspólnie z osobą nie zarejestrowaną na forum wpadliśmy na pomysł, aby zrobić całościowy projekt rewitalizacji Rynku w Rozwadowie!

Na czym miało by to polegać...przede wszystkim chodzi o to, żeby każdą z kamieniczek otaczających Rynek wymodelować w realnych wymiarach w Sketchupie, później to wszystko połączyć w jedną całość, wymodelować podłoże, chodniki, jezdnie, zieleń oraz cały projekt nowego zagospodarowania samej płyty w rynku...

potrzeba jest pomoc, jeśli ktoś jest chętny proszę się wpisywać poniżej...jakoś się podzielimy...podkład zapewniam ja, co do rozmiarów i wyglądu konkretnej pierzei czy też kamieniczki trzeba radzić sobie samemu...

na sam koniec po złączeniu tego w jedną całość planujemy wrzucić to na Google Earth oraz postarać się wystartować w konkursie na koncepcję zagospodarowania Rynku gdyby taki został ogłoszony przez UM Stalowa Wola...

mam nadzieję, że znajdą się jacyś chętni...

·
Registered
348 Posts
Dzieki Lukaszu za wprowadzenie.

Witam wszystkich,

Ta osoba jestem ja. Zainspirowany projektem rewitalizacji rynku w Rozwadowie, zainicjowanym przez kolege Lukasza - postanowilem wziasc w nim czynny udzial.

Do tej pory "zrobilem" w SketchUp'e kamienice Rynek 1 i czesciowo Rynek 2 - dodatkowo zrobilem projekt pierzei wschodniej z arkadami, ktory postaram sie umiescic na forum do oceny nastepnym razem.

SketchUp jest dla mnie nowym programem - wiec praca idzie mi troche wolno, poznalem juz jego mozliwosci - wygladaja obiecujaco. Musze przyznac, ze jest to niezly program do wizualizacji. Pozwala na projektowanie komponentow, ktorymi mozna sie pozniej wymieniac.

Janusz

·
Registered
2 Posts
Udało mi się wreszcie zarejestrować na forum, choć wcześniej informowałem Pana Janusza przez e-mail, że nie mogę...

Przeczytałem większość wątków (wreszcie merytoryczna dyskusja, a nie ciągłe narzekanie jak to u nas jest źle) odnośnie rewitalizacji rynku w Rozwadowie oraz umownie to nazwijmy - centrum Stalowej Woli. Nasuwa mi się takie spostrzeżenie: na ile rodzące się na tym forum koncepcje zagospodarowania są niezależne od siebie, a na ile zależne - oba miejsca są przecież w jednym mieście, stosunkowo nawet blisko siebie.

Chodzi mi bowiem o to, czy nawet na takim etapie projektowania wirtualnego, nie należy sobie odpowiedzieć na pytanie: jakie funkcje społeczne będą pełniły te przestrzenie? Nie wiem, może centrum Stalowej Woli powinno iść bardziej w stronę usługowo-biznesowo-samorządowe, a rynek w Rozwadowie bardziej rekreacyjno-wypoczynkowego; co przy zakładanym zamknięciu głównej ulicy przelotowej nie byłoby chyba złym pomysłem. Do tego dochodzi trwająca powolna rewitalizacja parku w Charzewicach, działające prężnie muzeum, niedawno powstałe Rozwadowskie Towarzystwo Miłośników Kolei (planują stworzenie ścieżki edukacyjnej etc.), letnie koncerty organowe w Klasztorze i wiele innych inicjatyw...

To wszystko sprawia, iż w tej dzielnicy rośnie z roku na rok potencjalny kapitał rekreacyjny, wypoczynkowy i edukacyjny...

·
978 Posts
Discussion Starter · #9 · (Edited)
Powtórzę w każdym z wątków o Stalowej Woli:

III SPOTKANIE FORUMOWE, UŻYTKOWNIKÓW FORUM SSC ZE STALOWEJ WOLI I OKOLIC:

9 SIERPNIA 2009 ROKU, GODZ: 18:00, STALOWA WOLA

RESTAURACJA SŁONECZNA, ul Popiełuszki w parku przed torami kolejowymi gdyby ktoś nie wiedział!

Uprasza się wszystkich o przybycie, jest kilka ważnych spraw do omówienia !!!!!

·
Registered
348 Posts
Przepraszam za styl i ewentualne bledy.

Witam wszystkich

Zanim wrzuce obiecana kolumnade, chcialbym abyscie zapoznali sie moja wizja rewitalizacji rynku -
ewentualnie moze by kazdy przedstawil swoja wersje lub dodal lub zmienil cos w mojej.

Wracajac do mojego projektu czy wizji jak kto woli rewitalizacji rynku Rozwadowa - to zaklada on w swoim glownym punkcie odbudowe ratusza miejskiego w jego nie do konca historycznym ksztalcie. Chcialbym wprowadzic do budynku ratusza pewne modyfikacje:
przedewszystkim wieze ratuszowa wydluzyl bym proporcionalnie do jego kubatury, aby gorowala nad rynkiem i stala sie jego druga dominanta obok kosciola
na wiezy umiescil bym zegary ze wszystkich stron - mysle, ze z kurantem bylby to dobry pomysl i podswietlanym cyferblatem,
dodatkowo zmienil bym wyglad okien - wykorzystal bym ksztalt okien ktore, wystepuja w gorzelni lubomirskich.
W dolnych partiach wiezy przewiduje polaczenie z parkingiem podziemnym - schody plus winda do samej gory do punktu widokowego w wiezy.
Cale gorne pietro plus poddasze ratusza przeznaczyl bym na hotel.
Parter - powinna znajdowac sie w nim restauracja na wysokim poziomie, /no ostatecznie srednim/ - z mozliwoscia przeksztalcenia jej w sale seminaryjna, sale na wesela itp.
Glowne pomieszczenie restauracji powinno przebiegac przez caly ratusz jako otwarta przestrzen na osi wschod - zachod z duzymi przeszklonymi oknami po obu stronach zakonczonymi lukami. Podobne okna jakie wystepuja w bylym hotelu polskim przy dworcu.
W podziemiach ratusza - klub ze scena muzyczna.
Jezeli chodzi o strone wschodnia ratusza to uwazam, ze jest ona malo reprezentacyjna - wymaga ona pewnej modyfikacji zwlaszcza, ze jest to strona od glownej drogi przez Rozwadow - powinna byc bardziej okazala. Proponuje tutaj zrobic glowne wejscie do ratusza i dobudowac arkady.
Nie zdecydowalem jeszcze z ktorej strony ratusza dodal bym balkon.
Przed strona wschodnia polkolisty podjazd do ratusza z fontanna w srodku. Po prawej stronie ewentualnie parking dla dorozek. Gdy park w Charzewicach zostanie odrestaurowany tu moze byc dodatkowy postoj.

Na plycie rynku przewiduje oprocz ratusza wybudowanie trzech dodatkowych elementow tzn. amfiteatru i dwa ogrody - pierwszy nazwijmy go "magnoliowy" ze studnia, w narozniku polnocno- wschodnim, miejscu w ktorym jest przestrzen jaka zakresla luk drogi i pierzeje rynku polnocna i wschodnia.
-drugi "rozany" o podobnym ksztalcie w przeciwnym narozniku rynku - zakonczony od strony ratusza gdzie ogrod przybiera polkolisty ksztalt kolumnada, ktora zarazem stanowila by sciane graniczna dla amfiteatru.

Amfiteatr usytuowany w poludniowo-zachodnim narozniku rynku znajdowal by sie w idealnym polozeniu w zwiazku z tym ze promienie slonca padaly by na scene, nad scena gorowala by wieza ratusza i wraz ze sciana ratusza mogla by stanowic tlo dla sceny.

Aby nie podrazac kosztow rewitalizacji w plycie rynku mozna by "wyrzezbic" miejsce dla widowni - wykorzystujac ten sam material ktory sluzy do budowy plyty kostka itp, wznoszac lawki od strony podjum w niewysokich stopniach rozchodzacych sie w kolorowych lukach az do kolumnady.
W jeszcze tanszej wersji mozna by bylo zaznaczyc tylko ksztalt widowni i sceny w plycie rynku.

Jezeli chodzi o ogrod rozany graniczacy z amfiteatrem kolumnada - to powinen byc zasadzony tylko krzewami rozy w okresie kwitnienia stanowil by wizualna opozycje dla amfiteatru - nie wspominajac o roztaczjacym sie od niego zapachu roz. W kolumnadzie znajdowalo by sie ogrodzenie a w jej centralnym punkcie wejscie do ogrodu. Na luku kolumnady byla by pergola obsadzona pnacymi gatunkami roz. Dodatkowo znajdowaly by sie jeszcze dwa wejscia jedno od strony bylej lodziarni "Dominika" moglo by stanowic wejscie do wydzielonej czesc ogrodu stanowiacej zaplecze gastronomiczne lodziarni ze stolikami z parasolami.

Ogrod magnoliowy w drogim narozniku rynku zasadzony by byl glownie krzewami magnoli. W jego centralnej czesci znajdowala by sie studnia podobna jak na rynku w Sandomierzu tylko mniejsza - studnia w tym miejscu kiedys byla wiec by bylo to nawiazanie do tradycji, oczywiscie laweczki itp.
Od strony luku jezdni byla by pergola na calej dlugosci, obsadzona dzikim winem - stanowila by to ochrone od ulicy.
Obydwa ogrody byly by ogrodzone i zamykane na noc.

Pod plyta od strony poludniowej znajdowal by sie parking podziemny biegnacy na calej dlugosci rynku wzdluz pierzei wschodniej. Wejscie/wyjscie z parkingu znajdowalo by sie przy wiezy ratusza.

Reszta plyty to alejki i przestrzen i jakis plac zabaw dla dzieci.

Planowalem miejsce na choinke na osi uliczki wychodzacej z kosciola. Stanowilo by to ladny widok dla wychodzacych z kosciola i zamykalo by dodatkowo os ulicy w okresie swiatecznym.

Teraz pierzeje z kamieniczkami. W zwiazku z tym, ze kamieniczek zabytkowych w rynku i podlegajacych nadzorowi konserwatorskiemu jest niewiele. Proponuje przebudowe fasad pozostalych kamieniczek i wzbogacenia ich w oparciu o elementy i detale architektoniczne wystepujace w Rozwadowie i jego okolicach.
Przejrzalem chyba wszystkie mozliwe zdjecia w internecie - w okolicy rynku czy dalszej okolicy jest ich wiele - w porownaniu do rynku gdzie prawie nie wystepuja. Zrobilem ich maly katalog.
Samych okien poza standardowymi min kilkanascie.

Pierzeja wschodnia - chcialbym ja wzbogacic o arkady z podcieniami na calej dlugosci, ktore mogly by wyrownac troche jej krzywizne.
Narozne kamienice przy drodze do kosciola chcialbym wzbogacic o mury oporowe.
Zreszta wszystkie narozne kamieniczki wzmocnil bym naroznikami.
Chodniki przed kamieniczkami znacznie bym poszerzyl aby mogly miescic sie w nich ogrodki restauracyjne.
Zreszta ulice w rynku nie sa potrzebne takie szerokie.
Oczywiscie ruch jednokierunkowy - nie wiem w ktorym kierunku - trzeba by sie bylo zastanowic.

Wszystke drzewa z plyty rynku powinny byc usuniete i w nasadzeniu nowych gatunkow powinno sie wykorzystac drzewa wolno rosnace np. platany itp.

Dowolnosc w projektach kamieniczek pozostawiam grupie "architektow" i proponuje wykonac ja w sketchup-e.
W rynku jest ok 60 kamieniczek wiec proponuje podzial lub losowanie ich pomiedzy uczestnikami bioracych udzial w projekcie

Przy takiej przebudowie rynku idacej w kierunku zaplecza rozrywkowo-reprezentacyjnego dla Stalowej Woli mozna oczekiwac, ze wiekszosc wlasciceli kamienic bedzie chciala wykorzystac jego potencjal i przebranzowic sie w kierunku malej gasrtronomi - przebudowujac ich wnetrza w male restauracje, kluby, winiarnie, piwiarnie itp.

To tak w skrocie chociaz wiem, ze temat jest rzeka - co by tu jeszcze ....dodac

Ponizej podaje link do albumu do czasu uzupelnienia nowych wizualizacji.

http://picasaweb.google.com/107770136292321081347/RozwadowRRwRII?feat=directlink

·
Bob budowniczy
348 Posts
Co z zagospodarowaniem rynku w Rozwadowie?

^^
Koncepcja urbanistyczno - architektoniczna zagospodarowania rynku w Rozwadowie. Koncepcja i plan generalny rewitalizacji.
Koncepcja urbanistyczno - architektoniczna zagospodarowania rynku w Rozwadowie. Koncepcja i plan generalny rewitalizacji.
Fot. Jacek Rodecki

Zaniedbany, a w szczególności zapomniany Rozwadów czy będzie miał szansę stać się wizytówką miasta? Władze Stalowej Woli zleciły opracowanie koncepcji rynku, nad którym pracował Janusz Jerzak, współwłaściciel firmy Archicon s.c . O postępach w tej sprawie zapytaliśmy włodarza miasta.

"Koncepcja rynku w Rozwadowie już jest, ale jestem nią bardzo rozczarowany" - powiedział nam Andrzej Szlęzak. Miał być niepowtarzalny styl a jak na razie skończyło się jak widać jedynie na rozczarowaniu. Jak się dowiedzieliśmy w zaproponowanym projekcie występuje wiele niedociągnięć. "Zabrakło takiego nowego twórczego pomysłu, myślę, że projektanci poszli po najmniejszej linii oporu" - dodał włodarz miasta.

Projekt miał się trzymać pewnych kanonów architektonicznych. "W zasadzie według tej koncepcji tak naprawdę, aż tak wiele by się tam nie zmieniło. Nie wydaje mi się, żeby tam była nowa wyraźna jakość rynku" - skomentował prezydent miasta. Najwyraźniej projektanci pracujący nad nowym obliczem rynku w Rozwadowie podeszli zachowawczo, ostrożnie bez rozmachu. "Może uznali, że jakie pieniądze taki pomysł" - skwitował Andrzej Szlęzak.

"Projektanci są z wykształcenia urbanistami i powinni coś zaproponować, natomiast moja wiedza jest wystarczająca, aby ocenić czy to jest dobre, czy takie sobie, czy całkiem do dupy" - powiedział prezydent miasta.

Zaproponowana koncepcja urbanistyczno-architektoniczna zagospodarowania rynku w Rozwadowie zapewne ulegnie przeróbce. Czy pieniądze, które zainwestowało miasto zostały wyrzucone w błoto? "W tej chwili mamy punkt odniesienia, możemy dyskutować co można zrobić lepiej czy w inny sposób. Najlepszą metodą byłby konkurs. Jednak to są zbyt duże pieniądze. Aby w konkursie udział wzięli ci, którzy mają już osiągnięcia na takim polu, należy wtedy przeznaczyć ogromne pieniądze" - zakończył Andrzej Szlęzak.

Źródło www.stalowka.pl

·
Registered
325 Posts
"Projektanci są z wykształcenia urbanistami i powinni coś zaproponować, natomiast moja wiedza jest wystarczająca, aby ocenić czy to jest dobre, czy takie sobie, czy całkiem do dupy" - powiedział prezydent miasta.
Może to jest dobry moment zeby spróbować się umówić na spotkanie z prezydenem? I popracować trochę nad rynkiem rozwadowskim w porozumieniu z władzami miasta.

·
978 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Widziałem, że tak będzie to wyglądać...widocznie za mało zapłacili...heheheheh

·
Stalowiak
654 Posts
moze i projekt nie powala na kolana ale i tak w porownaniu z tym jak teraz wyglada rynek w Rozwadowie to to wydaje sie piekne ;) Ale zgodze sie z mysleniem prezydenta ze jak juz odnawiac to konkretnie ^^

Dla mnie w tej koncepcji nie pasuje to ze zostawili ta bude, po co ? wywalic i po klopocie. Nastepnie nie widze tu zadnej fontanny a przydalaby sie bo to zawsze dzieci przyciaga i ladnie wyglada. Fajnie ze uwzglednili w porjekcie remont obiektow stacji PKP i uliczki prowadzacej do niej - plus za pomysl. Ja osobiscie to wyrzucilbym wszyskie drzewa a zostwail np. linie drzew wzdluz kamienic, bo jednak rynek powinien byc miejscem otwartym przestrzennie

1 - 20 of 248 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.