SkyscraperCity banner

1 - 20 of 224 Posts

·
Moderator
4,126 Posts
Discussion Starter #1
Jak już pewnie niektórzy z Was wiedzą , zakupiłem sobie cyfróweczkę . Nie było wcześniej zbyt wielu zdjęć estewua na forum , więc postanowiłem nieco poprawić tą sytuację . Niestety nie miałem zbyt dużo czasu ( do tego padła mi bateria :bash: ) , ale obiecuję , że to nie ostatnia taka wyprawa :) Dodam tylko , że mam aparat cyfrowy pentax optio mx , polecony mi przez Cudaka ( dzięki za wszystko :cheers: ) . Mam go od piątku , więc wszelkie niedoskonałości prosze mi wybaczyć - cały czas uczę się robić nim zdjęcia .
Ok , więc zaczynamy :
widok z obwodnicy , tzw. Trasy Podskarpowej na betonową pustynię jaką jest niewątpliwie Stalowa Wola

widok na wieżowiec Mostostalu w kładki nad torami kolejowymi

ta sama kładka widok na najwyższy budynek mieszkalny w województwie podkarpackim :)

a to widok na Mostostal z estakady nad torami ( widać , że przydało by się malowanko )

ta sama estakada - widok w strone Tarnobrzega

biurowiec Raiffeisen Banku przy ul.KEN

nasz nowy nabytek - usługowo-handlowy budynek przy ul.KEN

ten sam budynek tyle , że z Mostostalem w tle

no i nasz "kochany" ZUS

·
Inwestor
2,618 Posts
Dzięki Łukasz za zdjęcia - są ostre i nie pod światło ( a to najważniejsze , nawet lepsze niż ja ostatnio robiłem :) ) . Trasa Podskarpowa już widzę jest gotowa . Stalówka to bardzo ciekawe miasto dla kogoś kto lubi combiblocks . Byłem w życiu tylko raz ok. 5 lat temu .

Z tą baterią mnie trochę zmartwiłeś ? Acha już wiem , mróz , niska temparatura nie sprzyja pracy akumulatora . Podczas używania w niskich ( ujemnych lub blisko ujemnych tem. - powinieneś aparat trzymać na persi pod kurtką , tylko wtedy kiedy chcesz użyć wyciągasz i za chwile chowasz ) inaczej akumulatory szybko wysiadają . Mam nadzieje , że ta uwaga Ci pomoże . Nie wiem co może być innego ? Wyśiwtelacz ciekłokrystaliczny jak nazwa mówi sama za siebie zamraza w niskich temperaturach .

·
Krakus rodowity
5,749 Posts
Fajne zdjęcia oralB!
Czekam na kolejne wątki o SW :)

@cudak
No właśnie, pamiętam jak rok temu wyłaziłem na CBC był cholerny mróz, aparat pożyczony od kumpla, nowe baterie i bardzo szybko sprzęt mi siadł. Aż się przestraszyłem dlaczego, nie wiedziałem, że tak temperatura działa na baterie. No i dlatego nie zrobiłem najfajniejszych fotek z CBC na północ Kraka :(

·
Moderator
4,126 Posts
Discussion Starter #5
No kurde z tą baterią to wyszło tak , że na zimnie mi pikało że się kończy , a w domu jeszcze mogłem trochę zdjęć porobić - więc to przez temperaturę . Ale martwi mnie jedna rzecz - zaczynałem się bawić tym sprzętem w piątek po 19 a w sobotę rano już musiałem naładować baterie - trochę mnie to zaniepokoiło , ale w sumie naprawde dużo fotek pstrykałem i na zimnie i tak i siak . Ale Cudak powiedz mi inną rzecz - dwa razy już mi się zaciął :/ tzn nie reagował na żadne przyciski - dopiero domoym sposobem przez wyciągnięcie i włożenie jescze raz baterii podziałał . Mam nadzieję , że to nic poważnego - w sumie z komórką też mi się tak kilka razy stało i jest ok ;)
Co do Trasy Podskarpowej , to niestety Zbyszku nie ejst gotowa ani w połowie . Zdjęcie jest z pierwszego etapu , który pozwolił ominąc najstarszą dzielnicę Stalówki , Rozwadów przez ciężkie samochody . Budowany jest na szczęście już drugi etap , który ma się zacząć od Agatówki ( od strony Sandomierza ) i dochodzić ma do istniejącej części . Co do trzeciej i czwartek części to jestem nastawiony sceptycznie - są one najbardziej efektowne , ale władze stwierdziły kiedyś , że nie są aż tak bardzo potrzebne :bash: Z tymi władzami co teraz , to raczej nie zawojujemy :(

·
Moderator
4,126 Posts
Discussion Starter #6
Kubster said:
Z nowych inwestycji to Zus najladniejszy.
Widzisz - u nas też króluje kolor zielony :D A tak na serio to tak średnio mi on się podoba - najgorsze jest to , że jest jakby tyłkiem wypięty do ulicy głównej . A naprzeciw tego biurowca miał powstać budynek sądu , który to ukradł nam Rzeszów ( było o tym na forum niedawno ) :bash:

·
Registered
3,984 Posts
No no :) Ale wypas az w morde strzelil takie extra zdjecia. Normalnie pierwsza klasa super hiper. Imo widac ze Oral jest urodzonym fotografem i kazda dziura na jego fotkach przedstawia sie niczym Paryz.
Jeszcze raz chce pogratulowac z calego serca. Fotki wspaniale :D

·
Moderator
4,126 Posts
Discussion Starter #8
rcube said:
No no :) Ale wypas az w morde strzelil takie extra zdjecia. Normalnie pierwsza klasa super hiper. Imo widac ze Oral jest urodzonym fotografem i kazda dziura na jego fotkach przedstawia sie niczym Paryz.
Jeszcze raz chce pogratulowac z calego serca. Fotki wspaniale :D
Nie podlizuj się - i tak nie dostaniesz tego buziaka :D :D ;)

·
Registered
8,897 Posts
Ja przez Stalowke bardzo czesto przejezdzalem w drodze do Krakowa. Najbardziej pamietam ten najwyzszy budynek mieszkalny bo jest przy dworcu PKS. Calkiem ladny on, wyroznia sie wsrod wszechobecnej wielkiej plyty.

·
Moderator
4,126 Posts
Discussion Starter #11
Yeapcoque said:
ZUS jak zwykle najładniejszy ;) Stalowa Wola nie ma czegoś w rodzaju starówki? tylko bloki tam macie? :crazy:
Drogi Marku , jak miasto ma nieco ponad pół wieku , to trudno o starówkę ;) Stalowa Wola powstała w tym samym okresie co Gdynia i tak samo jak ona dzięki Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu - tam powstała stocznia , u nas huta i tak to się zaczęło .

·
Moderator
8,041 Posts
oralB said:
Stalowa Wola powstała w tym samym okresie co Gdynia i tak samo jak ona dzięki Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu - tam powstała stocznia , u nas huta i tak to się zaczęło .
hop siup zmiana dup. teraz zamiana ;)

Zaskoczony jestem. SW wyglada niczego sobie. Jedyny widok SW jaki znam osobiscie - podczas nocnych przejazdow przez SW po drodze w Bieszczady - widok huty (chyba).

pzdr

·
Moderator
4,126 Posts
Discussion Starter #14
talkinghead said:
Jedyny widok SW jaki znam osobiscie - podczas nocnych przejazdow przez SW po drodze w Bieszczady - widok huty (chyba).

pzdr
hmm , huta nie jest położona przy żadnej głównej ulicy przelotowej , więc wnioskuję , że raczej była to Elektrownia Stalowa Wola ( no chyba , że sobie błądziliście po zatorzu :) ) .

·
Moderator
8,041 Posts
oralB said:
hmm , huta nie jest położona przy żadnej głównej ulicy przelotowej , więc wnioskuję , że raczej była to Elektrownia Stalowa Wola ( no chyba , że sobie błądziliście po zatorzu :) ) .
yyyy jechalem pociagiem - jakeis 10-15 laty temu :D

·
Moderator
4,126 Posts
Discussion Starter #16
talkinghead said:
yyyy jechalem pociagiem - jakeis 10-15 laty temu :D
No więc tak - jak jechałeś na wschód i twarzą do kierunku jazdy , to jak popatrzyłeś na prawo , to mogłeś jakoś dojrzeć hutę , a jak na lewo , to pewnie była to elektrownia :D :D ;)

·
Registered
2,566 Posts
Yeapcoque said:
Kurde nie wiedzialem ;)
Tak, Stalowa Wola to jedno z miast COP-u ( Centralnego Okregu Przemyslowego) Powstalo w okresie miadzywojennym w ramach planu ministra gospodarki - Kwiatkowskiego - budowy rodzimego przemyslu.

·
Krakus rodowity
5,749 Posts
Witam kolejną osobę ze Stalowej Woli :bowtie:
OralB, już nie jesteś sam ;)

1 - 20 of 224 Posts