SkyscraperCity banner

181 - 187 of 187 Posts

·
Registered
2,169 Posts
Wizki ekstra :) w jakim programie to robiłeś? :) Powierzchni biurowych jest tyle co pies napłakał więc na 100% by sie przydały :) Chociaż dworzec ja bym widział w koncepcji bardziej nowoczesnej + lekkiej ( szkło + metal) z zachowaniem budynku dworca :)
Dzięki. Modele robię w 3ds maxie i lekki post-processing w Photoshopie.
Jeśli chodzi o budynek PKSu, to chciałbym go zachować, ale w obecnej formie jest po prostu niepraktyczny (ze względu na powierzchnię i brak pomieszczeń na gastronomię, handel i poczekalnię). Może kiedyś wrócę do niego i opracuję dokładniej żeby się lepiej wyróżniał :)
A skoro jest przejście podziemne to pomyślałem, że można także przenieść między te budynki peron PKP. Wizka trochę niedokładna bo zapomniałem dorobić wystającej platformy, która wystarczałaby na wsiadanie do wszystkich wagonów :doh:

·
Registered
1,788 Posts
Jakie będzie centrum miasta
Niewykluczone, że już w następnym roku na placu przed kościołem pw. św. Floriana rozpoczną się prace nad stworzeniem niewielkiego ryneczku. Jasne, że bez ratusza, ale zawsze to coś, bo Stalowa Wola nie ma prawdziwego centrum.

Czy stanie się nim teren, który z jednej strony zamykać będzie budynek biblioteki akademickiej i ZUS-u, z drugiej Pałac Sprawiedliwości i poczta, a z trzeciej zabytkowy kościółek?

- Trwają właśnie prace koncepcyjne nad zagospodarowaniem tego terenu. Myślę, że w ciągu najpóźniej do końca 2012 roku ta koncepcja powinna już być – mówi „Sztafecie" prezydent Andrzej Szlęzak. - Czy uda się zrobić tu centrum? Klasyczne pewnie nie, nie przy tym układzie urbanistycznym. Jednak taki centralny plac miasta może w tym miejscu powstać. Będzie to o tyle łatwe, że miasto jest właścicielem większości gruntów. Prace nad zagospodarowaniem terenu mogłyby się rozpocząć już w 2013 roku. Ale jak wiadomo, wszystko zależy od funduszy w budżecie miasta. Na stworzenie centralnego placu w mieście potrzeba będzie, z grubsza biorąc, kilku milionów złotych.

Trzeba będzie pogodzić różną architekturę w tym miejscu. Kościół jest drewniany, z początku XIX wieku, budynki sądu, ZUS-u i biblioteki powstały niedawno, budynek poczty jest obskurny, i każdy z obiektów ma różną kolorystykę. – To kościół będzie determinował charakter tego miejsca. Chociażby w taki sposób, że nie będzie tu placu na zabawy plenerowe czy koncerty. A co z robić z niszczejącym budynkiem poczty? Rozmawiałem w sprawie przejęcia budynku z Telekomunikacją Polską, która jest właścicielem obiektu, ale to komunistyczna firma. Odsyłano mnie od Annasza do Kajfasza, więc zarzuciłem te rozmowy, tym bardziej, że patrząc na nasze kurczące się możliwości finansowe, nie miałbym dla TP dobrej oferty – mówi prezydent Szlęzak.

Czy miejsce przed kościołem św. Floriana będzie centralnym placem Stalowej Woli? O tym tak naprawdę zdecydują ludzie, którzy będą lub nie w tym miejscu przebywać...
źródło:http://www.sztafeta.pl

·
Malkontent
262 Posts
^^ Już widzę te tłumy klientów ZUSu i sądu (a także pobliskiej Biedronki), które po załatwieniu swoich spraw gromadzą się popatrzeć na kościół zza ul. Floriańskiej i postać na kostce Bauma :lol:

Jak tu ma być centrum miasta, jak nie ma ani jednego lokalu gastronomicznego, budki z lodami ani nic podobnego?

·
Człowiek z branży!:)
984 Posts
Discussion Starter #184
Dokładnie, nie ma tam żadnych generatorów ruchu, czegoś co by przyciągało klientów, zatrzymało ich na chwilę...

z tego typu rzeczy to mamy tam:

Kościół - przyciąga na mniej więcej godzinę, a odległość "stania" od samego budynku kościoła jest wprost proporcjonalna do wieku i zaangażowania w odbywającą się Mszę Św.

Poczta - przyciąga na tak długo jak długo trwa załatwianie sprawy w okienku, bo żeby ktoś dzwonił z budki telefonicznej to nie pamiętam...

ZUS - przyciąga w godzinach pracy - a o zostaniu tam na dłużej nie ma mowy no bo i po co??

Sąd - przyciąga, czasem nawet nie z własnej woli...ale generatorem raczej nie jest...

Biblioteka - przyciąga ale do środka, a po oczytaniu się to raczej wraca się do domu...chyba że wymyślą jakąś fajną akcję czytaj z piwem w ręku w co nie wierzę :)

Reasumując - co przyciąga i pozwala zostać na dłużej? Np. Kanjpy, restauracje, punkty gastronomiczne, obiekty kulturalne, place gdzie można się napić kawy, piwa w ogórku, drinka, miejsca gdzie jest po co przebywać, a nie miejsca do których się przychodzi i potem czym prędzej opuszcza...patrz jak wyżej...

Więc jakby to powiedzieć - POWODZENIA...Targ w sobotę bardziej przyciąga niż sztucznie kreowane CENTRUM...zwłaszcza, że centrum to nic nie oferuje...może tylko zamknięte i opustoszałe biura...

·
Registered
2,169 Posts
Może tak zebrać ludzi z forum i zmontować coś na szybko, zanim "władza" się za to zabierze ? :)
Ludzie tutaj mają chyba większe pojęcie o poczuciu estetyki i pomysły.
Skoro nie ma miejsca na nowy obiekt, to może by zrobić tak, jak w innych miastach i zrobić restaurację z salą wystawienniczą (mini muzeum) pod ziemią a cały plac udekorować roślinnością, fontanną i ławkami?

·
Registered
1 Posts
Witam wszystkich (pierwszy post na forum :p)!

Temat mojego miasta rodzinnego leży mi na sercu i studiuję architekturę, więc już dłużej nie mogłem być biernym obserwatorem i muszę odkopać temat. :D Temat dosyć pobieżnie przeanalizowałem, więc nie wiem o wszystkim o czym tutaj pisaliście. Zgadzam się z miejscem gdzie powinniśmy mieć jakieś centrum z tym, że bardziej skłaniam się w stronę ulicy Okulickiego i domu kultury, niż przed Florianem. No i jestem przeciwnikiem tworzenia "starówek" i historyzacji. ;)

A żeby tu trochę rozruszać temat daję link do swojego projektu studenckiego sprzed roku. Od razu zaznaczam, że w moim mniemaniu wypadł dość słabo i za mało się do niego przyłożyłem, więc to raczej w ramach nierealnej ciekawostki i pretekstu do dyskusji daję.

Można się śmiać i szydzić! :D

https://www.dropbox.com/sh/rnqd75ns9bkeib9/mk9U8dE8wt

181 - 187 of 187 Posts