SkyscraperCity banner

1 - 20 of 448 Posts

·
que conoce muchos idiomas
7,028 Posts
A co tam będzie stało w zamian? Zero info :eek:hno:

·
Registered
369 Posts
Jeśli zdecydują się na sprzedaż, potencjalnie może to być jedna z najdroższych nieruchomości we Wrocławiu cena/metr kwadratowy.

Długo myślałem, że PZU czeka z tą decyzją do momentu likwidacji przejścia podziemnego, aby sprzedać działkę jak najdrożej (byłoby miło). Teraz obstawiam, że ktoś im złożył po prostu bardzo dobrą ofertę np. Skanska.

·
Registered
2,641 Posts
Jeśli zdecydują się na sprzedaż, potencjalnie może to być jedna z najdroższych nieruchomości we Wrocławiu cena/metr kwadratowy.

Długo myślałem, że PZU czeka z tą decyzją do momentu likwidacji przejścia podziemnego, aby sprzedać działkę jak najdrożej (byłoby miło). Teraz obstawiam, że ktoś im złożył po prostu bardzo dobrą ofertę np. Skanska.
Nie sądzę aby sprzedawali, sami inwestują poprzez spółki zależne w budowę biurowców (np. na Komandorskiej) albo w istniejące biurowce (jak Green Towers) więc byłoby dziwne gdyby sprzedawali żeby później kupić coś innego.

·
Registered
369 Posts
Nie sądzę aby sprzedawali, sami inwestują poprzez spółki zależne w budowę biurowców (np. na Komandorskiej) albo w istniejące biurowce (jak Green Towers) więc byłoby dziwne gdyby sprzedawali żeby później kupić coś innego.
Działalność deweloperska nie jest podstawową działalnością grupy. PZU zainwestowało ostatnio sporo środków na przejęcia innych podmiotów. Były to decyzje polityczne, a nie racjonalne działania biznesowe, dlatego też nie sądzę żeby mieli teraz szczególnie duże możliwości inwestowania mając do wyboru upłynnienie aktywu.

Zgadzam się, że może to się wydawać dziwne, ale w kontekście ich ostatnich dziwnych działań biznesowych już niekoniecznie.

Jednak wycofuje się ze spekulacji, że to Skanska złożyła ofertę kupna- spojrzałem na działkę w systemie informacji przestrzennej i jest zdecydowanie za małą żeby wycisnąć z niej GLA atrakcyjne dla podmiotów typu Skanska czy Echo.

·
Michał
3,984 Posts
Proszę państwa, 12 grudnia 2016 roku PZU złożył wniosek o pozwolenie na rozbiórkę biurowca przy ul. Oławskiej 35.

http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wniosek/fe76d662-5f5d-498a-bedc-726e15e42fff/
Proponuję nowy wątek :)

@alsen strasse 67
- Gazeta Wrocławska już wyczaiła Twój post ;)
Biurowiec PZU przy pl. Dominikańskim zostanie wyburzony
(...)
Co powstanie przy pl. Dominikańskim oraz kiedy ruszy rozbiórka (zakładając, że nadzór budowlany wyda pozytywną opinię)? PZU na razie nie odpowiedziało na te pytania.

http://www.gazetawroclawska.pl/wroclaw-sie-zmienia/a/biurowiec-pzu-przy-pl-dominikanskim-zostanie-wyburzony,11573500/

Wycinek z MPZP

Dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami 4U/1,
4U/2, 4U/3, 4U/4, 4U/5 i 4U/6 ustala się przeznaczenie:

1) usługi centrotwórcze;
2) usługi ogólne;
3) usługi kultury;
4) nauka;
5) usługi towarzyszące;
6) pracownie medyczne;
7) szpitale;
8) mieszkania towarzyszące;
9) skwery;
10) telekomunikacja;
11) infrastruktura drogowa;
12) główne punkty zasilania w energię elektryczną;
13) urządzenia infrastruktury technicznej.

2. Na terenach, o których mowa w ust. 1, obowiązują następujące
ustalenia dotyczące ukształtowania zabudowy i zagospodarowania
terenu:
(...)
3) dla terenu 4U/1 wymiar pionowy budynku lub budowli przekrytej
dachem, mierzony od poziomu terenu do:
a) najwyższego punktu pokrycia dachu, nie może być większy niż
28 m;
b) górnej krawędzi gzymsu wieńczącego, ściany zewnętrznej lub
attyki, nie może być mniejszy niż 23 m;

3. Na terenach, o których mowa w ust. 1, obowiązują następujące
ustalenia dotyczące systemu transportowego:

1) dojazd do terenu 4U/1 dopuszcza się wyłącznie od terenu 6KDW (uliczka od strony fosy)

8) na terenach 4U/1, 4U/4 i 4U/6 obowiązują miejsca postojowe dla
samochodów osobowych towarzyszące poszczególnym kategoriom
przeznaczenia terenu co najmniej w liczbie ustalonej zgodnie z
następującymi wskaźnikami:
a) dla biur - 5 miejsc postojowych na 1000 m2 powierzchni
użytkowej,
b) dla obiektów hotelowych - 30 miejsc postojowych na 100 pokoi
hotelowych
9) miejsca postojowe, o których mowa w pkt 8, dopuszcza się
wyłącznie na terenie, na którym usytuowany jest obiekt, któremu
te miejsca towarzyszą.
http://uchwaly.um.wroc.pl/uchwala.aspx?numer=XLV/1370/10

·
Registered
3,154 Posts

wolałbym i2 dev.

·
Registered
1,056 Posts
Szczerze mówiąc nie jestem pewien, czy to dobra wiadomość. Dlaczego? Liczyłem na to, że jak się wreszcie uda zwęzić trasę WZ, to również uda się zamienić "lotnisko" między Dominikańskim a obecnym PZU do miejskiej ulicy. I wtedy bardzo by się przydało przesunięcie południowej linii zabudowy na północ :/

·
Registered
101 Posts

·
que conoce muchos idiomas
7,028 Posts
^^
Też mnie się nie podoba ten MPZP z dziwną kreacją tej ściany. Trzeba będzie poczekać na projekt...

·
bezrobotny
7,166 Posts
Nie mam czasu, ale przeczytajcie co jest w tym wydzieleniu wewnętrznym B. Prawdopodobnie dopuszczalne nadwieszenie?

·
Michał
3,984 Posts
Nie mam czasu, ale przeczytajcie co jest w tym wydzieleniu wewnętrznym B. Prawdopodobnie dopuszczalne nadwieszenie?
z MPZP :
§ 22.1. Dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami 4U/1,
4U/2, 4U/3, 4U/4, 4U/5 i 4U/6 ustala się przeznaczenie:
(...)

2. Na terenach, o których mowa w ust. 1, obowiązują następujące
ustalenia dotyczące ukształtowania zabudowy i zagospodarowania
terenu:
(...)
10) dopuszcza się udział powierzchni obszaru zabudowanego B w
powierzchni działki budowlanej mniejszy lub równy 100%
.

1 - 20 of 448 Posts