SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 103 Posts

·
Administrator
41,006 Posts
5.01.2018 - decyzja o pozwoleniu na remont, przebudowę i rozbudowę banku na Centrum gospodarczo-kongresowe, adres: ul. Wita Stwosza 33-35, inwestor: Dolnośląskie Inwestycje
Koszyki ;)

·
que conoce muchos idiomas
7,140 Posts
^^
Tzn, coś więcej w tym temacie?

·
Registered
31,252 Posts
Albo, że to ten sam inwestor.

·
7,140 Posts
^^
Wszystkie trzy opcje są możliwe. Choć sam klimat koszykowy ciężko mi sobie wyobrazić w obecnym budynku.

Tak patrzę na te budynek w 3D view i tam jest niska kondygnacja dachowa... coś czuję, że tam będzie jakaś pokaźna narośl.

·
Registered
2,628 Posts
Patrz: funkcja.
Mam nadzieję, że nie chodzi o sposób adaptacji bo Koszyki praktycznie rozebrano i wybudowano od nowa. Ciekaw jestem jak sobie Koszyki i podobne koncepty poradzą z niehandlowymi niedzielami. Sklepy tam stanowią sporą część najemców.

·
super&megatalls fan
4,244 Posts
^^
Wszystkie trzy opcje są możliwe. Choć sam klimat koszykowy ciężko mi sobie wyobrazić w obecnym budynku.

Tak patrzę na te budynek w 3D view i tam jest niska kondygnacja dachowa... coś czuję, że tam będzie jakaś pokaźna narośl.
A ja od zawsze liczyłem, że kiedyś nastąpi uzupełnienie prawego skrzydła na wzór lewego, ale widzę, że to dziwne obniżenie i cofnięcie fasady od strony BWA było najwyraźniej od początku istnienia budynku, a nie od czasu wojny, jak do niedawna sądziłem:

No chyba że konserwator zgodzi się na takie zwiększenie kubatury i PU obiektu, bu jego prawe skrzydło wyglądało (bardziej) kompletnie. Oczywiście jedyny sposób, to IMO dokładna kopia stylu dotychczasowej fasady, żadne tam przeszklenia czy inne narośle :eek:hno:

·
Registered
2,636 Posts
Mam nadzieję, że nie chodzi o sposób adaptacji bo Koszyki praktycznie rozebrano i wybudowano od nowa. Ciekaw jestem jak sobie Koszyki i podobne koncepty poradzą z niehandlowymi niedzielami. Sklepy tam stanowią sporą część najemców.
Sklepy? Największy ruch w Koszykach generuje gastronomia, w sklepach jeszcze niedawno nie było zbyt dużego ruchu.

·
jestem Ott'em tego czatu
ZJE D N O C Z O N A O P O Z Y C J A
9,819 Posts
Hala Targowa powinna być na rejestrze z zawartością :)
Nie obraziłbym się zaś na "Koszyki" w Podwalu i Feniksie, bo tym domom przydałoby się mocne odświeżenie.

• Like
Reactions: Michał78

·
7,140 Posts
^^
Feniks zostawić jako DH, to jedyne miejsce w samym centrum, gdzie można kupić spożywkę a zarazem artykuły papiernicze, chemię gospodarczą, kosmetyki i AGD w jednym miejscu.

·
Administrator
41,006 Posts
A nie mówiłem?

Tajemnica długo się jednak nie utrzymała. Warszawska spółka Granice Smaku, która zajmuje się doradztwem gastronomicznym, ogłosiła, że w budynku przy Wita Stwosza powstanie galeria restauracji. - W stolicy mamy tylko jedno takie miejsce, w Hali Koszyki. We Wrocławiu będzie to pierwszy taki kompleks - mówi Maciej Rogowski, szef firmy. - To coś jak galeria handlowa, tylko zamiast sklepów są restauracje. W dawnym banku powstanie ich około dziesięciu. Każda będzie serwowała dania z innego regionu świata. Zajmą cały budynek, każda będzie miała swój metraż i urządzi lokal zgodnie ze swoim designem i menu.

Jak przekonuje Rogowski, dla klientów to wygodne rozwiązanie, ułatwia wybór, bo wszystko jest pod jednym dachem. Do tego gdy w jednej restauracji brakuje miejsc, można iść do innej. - Z myślą o Wrocławiu zorganizowaliśmy na prośbę inwestora dwie restauracje - ukraińską i wegańską. Nie mogę zdradzić nazw, ale jedna z nich zajmie największą powierzchnię przy Wita Stwosza i to naprawdę znana marka - mówi doradca. - Inwestor zapewnił mnie, że będą to lokale dostępne dla każdego portfela.

Według wiedzy Rogowskiego, galeria restauracji ma zacząć działać pod koniec 2019 roku.

Spółka PKO Bank Polski zdecydowała się sprzedać swoją siedzibę przy Wita Stwosza, bo - jak tłumaczy - w ostatnim czasie modernizuje sieć oddziałów i przenosi je do nowych atrakcyjnych biznesowo lokalizacji. - Sprzedaż dużych, w tym zabytkowych budynków, wpisuje się w strategię banku, która zakłada m.in. optymalizację powierzchni oddziałów i dostosowanie jej do zmieniających się potrzeb klientów. Coraz więcej osób korzysta z alternatywnych form kontaktu z nami np. przez internet czy Contact Center - wyjaśnia Iwona Radomska z PKO BP. - Warto pamiętać, że w przypadku każdej nieruchomości znajdującej się w strefie ochrony konserwatorskiej, a tak jest w przypadku tej nieruchomości, wszelkie zmiany wprowadzane przez właściciela wymagają zgody konserwatora zabytków.
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/...izowa-siedzibe-w-centrum-kupil-ja-tworca.html

·
Registered
31,252 Posts
^^To pora na zmianę nazwy ;)

1 - 20 of 103 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.