SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 164 Posts

·
The Stargardshire Terrier
Joined
·
11,592 Posts
Discussion Starter · #1 ·
BUDOWA FABRYKI CARGOTEC

Serwis samorządowy o Cargotec:

Kierunki Prezydenta dla projektu inwestycyjnego

Rada Miejska jednogłośnie (22 głosy za) podjęła uchwałę w sprawie ustalenia kierunków działania polegających na tworzeniu sprzyjających warunków do realizacji projektu inwestycyjnego firmy Cargotec Poland Sp. z o.o. na terenie Regionalnego Parku Wysokich Technologii w Stargardzie. Projekt inwestycyjny firmy Cargotec polegać ma na wybudowaniu montażowni maszyn przeładunkowych.W roku 2008, podjęte zostały działania zmierzające do zaoferowania terenów inwestycyjnych nowym inwestorom. Działania te prowadzone były przez Gminę Miasto Stargard Szczeciński wspólnie z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Intensywne działania oraz negocjacje doprowadziły do wyrażenia przez firmę Cargotec intencji realizacji projektu inwestycyjnego w Stargardzie Szczecińskim.

Inwestor zamierza dokonać inwestycji w Polsce, a Stargard Szczeciński został wybrany na lokalizację przedsięwzięcia. Projekt inwestycyjny ma być zlokalizowany na działce o powierzchni 40,98 h stanowiącej własność Miasta objętej statusem specjalnej strefy ekonomicznej, zarządzanej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną Sp. z o.o.
Korporacja Cargotec notowana jest na giełdzie w Helsinkach.

Całkowita wartość sprzedaży korporacji w roku 2008 wyniosła 3.399 mln Euro, a zysk operacyjny wyniósł 173,3 mln Euro. Liczba zatrudnionych osób osiągnęła w końcu 2008 roku 11.826 (średni poziom zatrudnienia – 11.777 osób).

Inwestycja obejmować będzie budowę montażowni szerokiego asortymentu maszyn przeładunkowych oferowanych przez inwestora. Będą to głównie wózki widłowe, dźwigi suwnicowe, wozy bramowe i ciągniki terminalowe. Planowana inwestycja jest inwestycją typu greenfield, realizowaną od podstaw, i jako taka spełnia warunki nowej inwestycji określone przez Wytyczne w sprawie krajowej pomocy regionalnej oraz warunki pomocy regionalnej.

Przedsięwzięcie inwestycyjne zakłada budowę kompleksu budynków na potrzeby zakładu produkującego urządzenia przeładunkowe. Kompleks składa się będzie z montażowni, magazynów, malarni, stref testowania gotowych urządzeń, biur i pomieszczeń dla personelu. Projekt zakłada także budowę dróg wewnętrznych, placów manewrowych, składowisk i prakingów a także podziemnej infrastruktury wodociągowej, przeciwpożarowej, kanalizacji sanitarnej, odprowadzenia wód deszczowych itp. Konieczna będzie także budowa dróg łączących drogi wewnętrzne z drogami publicznymi wraz z infrastrukturą naziemną i podziemną oraz przyłącza do wodociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Inwestycja zostanie zrealizowana w dwóch etapach, a szacunkowa całkowita wartość projektu to 64,4 mln. Euro. Etap pierwszy będzie realizowany w latach 2009-2010 i jego szacunkowy koszt wyniesie 39,8 mln Euro. Etap drugi planowany jest na lata 2011-2012 i zamknie się szacunkową kwotą 26,4 mln. Euro.
Inwestor planuje stworzyć co najmniej 400 stałych miejsc pracy (340 dla pracowników manualnych i 60 dla kadry kierowniczej) do końca roku 2013.

Zakład w Stargardzie będzie miała pozytywny wpływ na gospodarkę regionu z uwagi na fakt, że będzie odbywał się tam montaż urządzeń, a niezbędne elementy dostarczane będą przez lokalne podmioty gospodarcze. Działalność taka wpłynie na wzrost zatrudnienia w firmach kooperujących.

Biorąc pod uwagę ponadregionalne znaczenie lokalizacji inwestycji firmy Cargotec w Stargardzie, Gmina - Miasto Stargard podjęła działania mające na celu umieszczenie na Indykatywnej Liście Projektów Indywidualnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013 projektu dotyczącego dofinansowania ze środków zewnętrznych infrastruktury drogowej "Budowa komunikacji pomiędzy terenami Regionalnego Parku Wysokich Technologii a krajowym systemem dróg - wraz z uzbrojeniem terenów inwestycyjnych w Stargardzie Szczecińskim".
http://www.stargard.pl/index.php?idg=news&idnw=stnd&idn=1623

Firma Cargotec - światowy lider w zakresie transportu towarów – wybuduje zakład montażu w Stargardzie Szczecińskim. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 64 mln euro. Planowany termin rozpoczęcia produkcji w nowej placówce fińskiej firmy to drugi kwartał 2010 r.

„Firma Cargotec ma zamiar wybudować nowy zakład montażu w Polsce. Firma zdecydowała się na realizację planu inwestycyjnego dotyczącego budowy zakładu montażu w Stargardzie Szczecińskim (północna Polska), dążąc do zwiększenia globalnego wolumenu dostaw na rynek. Szacunkowa wartość obrotu gotówkowego, zrealizowanego w związku z inwestycją w 2009 r., wynosi ok. 20 milionów euro” – komunikat takiej treści ogłoszony został dwa dni temu na Giełdzie Helsińskiej.

Dziś szczegóły inwestycji poznali zachodniopomorscy dziennikarze podczas konferencji prasowej, w której udział wzięli: Witold Jabłoński – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Harri Ojala – Wiceprezes Cargotec, Sławomir Pajor – Prezydent Stargardu Szczecińskiego i Iwona Grajewska – Dyrektor ds. Marketingu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obecni byli także przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Powiatu Stargardzkiego, Gminy Kobylanka oraz Miasta Szczecin.

- Poziom obsługi inwestorów w naszym regionie jest bardzo wysoki – nie krył satysfakcji wicemarszałek Witold Jabłoński.

Na dowód swych słów przytoczył statystykę podsumowującą półtora roku przygotowań do umiejscowienia inwestycji w Stargardzie Szczecińskim. Pracownicy Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta Stargard Szczeciński odbyli 138 spotkań w sprawie negocjacji z firmą Cargotec. Odbyło się 8 spotkań z przedstawicielami miasta Szczecina, 5 z gminą Kobylanka, 10 ze Starostwem Powiatowym w Stargardzie Szczecińskim, 15 z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, a przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych gościli w naszym regionie 7 razy.

- To sukces w kategorii Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego – podkreślał Witold Jabłoński.

- Kiedy zapadła decyzja o poszukiwaniu lokalizacji dla naszej nowej inwestycji, przeanalizowaliśmy dziesiątki rozwiązań. Wylądowaliśmy na około setce lotnisk i stało się oczywiste, że Stargard Szczeciński będzie najlepszy. Posiada wszystkie cechy pozwalające prowadzić działalność gospodarczą: bliskość do naszych europejskich klientów, port, autostrady, odpowiednie rozwiązania logistyczne i plany inwestycji drogowych – mówił Harri Ojala, Wiceprezes Cargotec. – Jestem także pod wrażeniem zachodniopomorskich ośrodków akademickich. Cieszy mnie perspektywa współpracy z nimi.

Nowy zakład montażu w Stargardzie Szczecińskim ma wspomagać produkcję szerokiej gamy urządzeń firmy Cargotec. Planowany termin rozpoczęcia produkcji w nowo wybudowanym zakładzie to drugi kwartał 2010 r., a poziom planowanego zatrudnienia ma wynieść 400 pracowników. W Stargardzie Szczecińskim rozpoczął się już nabór, który w fazie początkowej skupia się na pozyskaniu personelu kluczowego i organizacji szkoleń w zakresie montażu wyrobów. Docelowo potrzebni będą specjaliści różnych dziedzin: począwszy od kadry zarządzającej przez średni personel po operatorów sztaplarek, spawaczy, czy pracowników linii montażowych i kierowców.

Całkowita wartość inwestycji w Stargardzie Szczecińskim wyniesie 64 mln euro.

Firma Cargotec oferuje systemy transportu bliskiego oraz usługi związane z załadunkiem i wyładunkiem. Spółki wchodzące w skład korporacji Cargotec – Hiab, Kalmar i MacGREGOR – są liderami rynku światowego, zaś opracowane przez nie rozwiązania są wykorzystywane na lądzie i morzu, wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba przemieszczania ładunków. Usługi serwisowe świadczone są w szerokim zakresie oraz w ścisłym kontakcie z klientami, co zapewnia ciągłość eksploatacji urządzeń. Firma Cargotec jest liderem w dziedzinie technologii produkcji ww. urządzeń, a jej dział badawczo-rozwojowy skupia się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań, uwzględniających zagadnienia ochrony środowiska.

Wartość sprzedaży realizowanej przez Cargotec przekracza kwotę 3,4 mld euro, zaś poziom zatrudnienia w firmie to około 12 000 osób. Emitowane przez firmę Cargotec akcje klasy B są notowane na NASDAQ OMX Helsinki.

http://www.wzp.pl/wzp/biuro_informac...ktualnosci.htm
Panie i Panowie - Poloneza czas zacząć ;)

Widok w stronę Bydgoszczy na pas startowy na lotnisku w Kluczewie


I... widok w stronę Miedwia :D
Stąd cykałem zdjęcia :) - dobra miejscówa


 

·
Moderator
Joined
·
38,946 Posts
Ooo nowy wątek :D rozumiem, że gwarantujesz nam częste fotorelacje?:]
 

·
Stargard Son
Joined
·
427 Posts
Ja proponuje nazwę wątku Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii ... dlaczego? Inwestuje tam Bridgestone + Kooperanci no i oczywiście CARGOTEC + KooperanciNo powyzsza wizualizacja robi wrazenie. Ciekaw jestem, kto jeszcze znajdzie sie w Parku Przemyslowym. Osobiscie jestem za tym, aby lokowalo sie tam jak najwiecej "Japonczykow". Naucza nas nowej kultury pracy, solidnosci, punktualnosci, odpowiedzialnosci i innych tego typu historii.

...A co do Cargotec, no to i mam to swoje "rozczarowanie" :D - BRAWA dla Skandynawow :applause: .
 

·
Registered
Joined
·
3,773 Posts
Czy mnie oczy nie mylą i widzę tam miejsca pod 2 lądowiska dla helikopterów ? :) (H)
 

·
Moderator
Joined
·
38,946 Posts
^^ Dobrze widzisz :)
 

·
Moderator
Joined
·
38,946 Posts
^^ Hahahaha to wykup ten pas. Nie bądź Nimba ;).
 

·
The Stargardshire Terrier
Joined
·
11,592 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Informacja o rozpoczęciu budowy fabryki Cargotec pochodząca ze portalu samorządowego www.stargard.pl

Cargotec rozpoczął inwestycję w Stargardzie

Fińska firma Cargotec - światowy lider w zakresie transportu towarów rozpoczął budowę fabryki w Regionalnym Stargardzkim Parku Wysokich Technologii. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 64 mln euro. Planowany termin rozpoczęcia produkcji w nowej placówce fińskiej firmy to drugi kwartał 2010 r.Na terenach dawnego lotniska wojskowego tuż za funkcjonującą już fabryką Bridgestone fińska firma Cargotec rozpoczęła budowę fabryki w Stargardzie. Na teren działki zakupionej przez firmę Cargotec wjechały maszyny i sprzęt budowlany. Rozpoczął się proces budowy montowni maszyn dla przemysłu przeładunkowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i drogową.

Jest to druga największa inwestycja w województwie zachodniopomorskim, po inwestycji koncernu Bridgestone, również zlokalizowana w Stargardzie.

Firma Cargotec oferuje systemy transportu bliskiego oraz usługi związane z załadunkiem i wyładunkiem. Spółki wchodzące w skład korporacji Cargotec – Hiab, Kalmar i MacGREGOR – są liderami rynku światowego, zaś opracowane przez nie rozwiązania są wykorzystywane na lądzie i morzu, wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba przemieszczania ładunków. Usługi serwisowe świadczone są w szerokim zakresie oraz w ścisłym kontakcie z klientami, co zapewnia ciągłość eksploatacji urządzeń. Firma Cargotec jest liderem w dziedzinie technologii produkcji ww. urządzeń, a jej dział badawczo-rozwojowy skupia się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań, uwzględniających zagadnienia ochrony środowiska.

Docelowo do pracy w firmie Cargotec potrzebni będą specjaliści różnych dziedzin: począwszy od kadry zarządzającej przez średni personel po operatorów sztaplarek, spawaczy, czy pracowników linii montażowych i kierowców.

Całkowita wartość inwestycji w Stargardzie Szczecińskim wyniesie 64 mln euro.


zdjęcia: T. Surma
 
1 - 20 of 164 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top