SkyscraperCity banner

1 - 20 of 2230 Posts

·
Banned
5,488 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Aktualności - 26.08.2005

Klippan Safety Polska buduje fabrykę w Stargardzie Szczecińskim

Szwedzki producent komponentów samochodowych rozpoczął w Stargardzie Szczecińskim budowę własnej, nowoczesnej fabryki. Przybliżona wartość inwestycji to 6,5 mln zł.

"Do tej pory firma korzystała z pomieszczeń wynajmowanych, po latach dojrzeliśmy do decyzji o budowie czegoś swojego", mówi Marek Pałac, Dyrektor Generalny Klippan Safety Polska. Nowa fabryka powstaje na terenie Stargardzkiego Parku Przemysłowego. "O wyborze takiej lokalizacji nowej fabryki zdecydowały przede wszystkim walory geograficzne - bliskość Niemiec i Skandynawii. Ogromne znaczenie miały również zalety samego parku przemysłowego, który położony jest na obrzeżach miasta (w sąsiedztwie drogi krajowej nr 10) i dysponuje dobrą infrastrukturą oraz odpowiednio skonstruowanym planem zagospodarowania przestrzennego", dodaje Marek Pałac.

Prace budowlane

Podwaliny pod nową fabrykę

Nieruchomość należąca do szwedzkiego inwestora to obszar zajmujący ok. 1,5 ha. Hala produkcyjna wraz z budynkiem socjalno - biurowym ma powierzchnię 3 200 m2. Zakończenie prac budowlanych i rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce planowane jest na grudzień 2005 roku. W związku z przeniesieniem produkcji do nowej hali, firma nie planuje na razie wzrostu zatrudnienia, które pozostanie na poziomie 120 osób.

Tablica informacyjna budowy

Klippan Safety Polska będzie wytwarzać w nowej fabryce przede wszystkim artykuły poprawiającej bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowców i pasażerów - pasy bezpieczeństwa oraz sieci zabezpieczające, a także systemy łóżek do kabin samochodów ciężarowych. Odbiorcami produktów szwedzkiej spółki są wszystkie największe koncerny produkujące samochody ciężarowe, m.in. Volvo Truck, MAN, Scania, VW, GM, Daimler Chrisler.

Teren budowy

Firma działa w Polsce od 14 lat, a jako Klippan Safety Polska - od 2002 roku, kiedy nowym właścicielem spółki została szwedzka grupa Klippan Safety AB. To właśnie nowy właściciel wprowadził do firmy nowe technologie, nowe maszyny i otworzył nowe rynki zbytu. Od 2004 roku Klippan Safety Polska posiada certyfikat jakości ISO/TS 16949:2002. Szczegóły dotyczące działalności firmy znaleźć można na stronach internetowych www.klippan-safety.se oraz www.klippan-safety.pl.

źródło www.paiz.pl

·
Banned
5,488 Posts
Discussion Starter · #2 ·

Powstaje sala widowiskowa

STARGARD SZCZECIŃSKI. Skomplikowane i czasochłonne procedury poprzedzające inwestycję spowodowały, że wykonawca przystąpił do budowy sali widowiskowej w Stargardzkim Centrum Kultury później, niż pierwotnie zakładano. M.in. trzeba było powtórzyć przetarg, bo podczas pierwszego potencjalni wykonawcy wycenili roboty na większą kwotę, niż zaplanowano na ten cel.

Miasto liczyło, że w tym roku wykonane zostaną prace o wartości prawie 6,9 mln zł. Tymczasem do końca lipca uporano się jedynie z robotami rozbiórkowymi i zdemontowano częściowo instalację sanitarną, co łącznie wyceniono na ponad 90 tys. zł. Znacznie został okrojony, do 1,74 mln zł (a więc prawie czterokrotnie) zakres robót zaplanowanych na ten rok. Zwiększono natomiast, aż do 9,2 mln zł, wielkość prac przewidzianych do wykonania w roku przyszłym. Stąd też prezydent zaproponował radnym dokonanie korekty tegorocznego budżetu. Chodzi m.in. o zrezygnowanie z wyemitowania w tym roku części obligacji komunalnych.

Czy opóźnione rozpoczęcie robót związanych z budową sali widowiskowej nie wpłynie na przesunięcie terminu przekazania tego obiektu do użytku?
Po konsultacji z Andrzejem Korzebem, wiceprezydentem miasta, Zdzisław Rygiel, rzecznik prezydenta odpowiada, że takiej groźby nie ma. Twierdzi, że sala na pewno zostanie oddana w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że budowa sali pochłonie w sumie blisko 11 mln zł, z czego prawie 7,5 mln zł pochodzić ma ze środków pomocowych Unii Europejskiej. Będą tu 392 miejsca, klimatyzacja oraz dwa rodzaje nagłośnienia: kinowe i estradowe.

·
Banned
5,488 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Autor: barnim; Źródło: ModehPolmo

Barnima/Wyszyńskiego - położenie

Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji inwestycji przy ul. Barnima/Wyszyńskiego w Stargardzie Szczecińskim. Działka na której firma nasza realizuje budynek usytuowana jest w samym centrum Stargardu Szczecińskiego.

Takie umiejscowienie budynku pozwala dobrze skomercjalizować obiekt, ponieważ ta część miasta uznawana jest za prestiżowy punkt handlowy. Powstanie tu obiekt usługowo-handlowo-rekreacyjny o powierzchni całkowitej 8 469,60 m2, czterech kondygnacjach nadziemnych z garażowcem w części podziemnej. W bliskim otoczeniu naszej inwestycji znajduje się infrastruktura komunikacyjna (stacja kolejowa PKP, PKS, ciąg komunikacji MZK), co przyczynia się do dużego natężenia potencjalnych klientów.
Budowany obiekt charakteryzować się będzie ciekawą architekturą jak i ciekawymi rozwiązaniami wewnątrz budynku. Na atrakcyjność obiektu wpływ będzie miała łatwa komunikacja między poszczególnymi kondygnacjami. Ruch osobowy pomiędzy parterem a pierwszym piętrem odbywać się będzie zarówno schodami ruchomymi jak windą osobową a pomiędzy kolejnymi kondygnacjami windą osobową.

Należy podkreślić, że w Stargardzie Szczecińskim brak jest inwestycji o podobnym charakterze. Handel w tym mieście rozproszony jest w różnych miejscach a nie skupiony w jednym, co daje naszej inwestycji duże możliwości.

Obecnie na tej inwestycji podpisane zostały umowy z następującymi firmami: RESERVED, ROSSMAN, NETTO, CROPP TOWN, WRANGLER –LEE, Kebab bar, MULTI-AGD/RTV, Blend of America, REPORTER, Adamus-buty, Wyposażenie Wnętrz – BOLAMIR II, Recman - konfekcja damska i męska, bielizna - La Channson.

Aktualności z placu budowy w Stargardzie Szczecińskim

Na budowie w Stargardzie Szczecińskim przy ul. Barnima/Wyszyńskiego dobiegły końca prace nad elewacją budynku.

Wewnątrz kończymy wylewanie posadzek. Rozpoczynamy równiez prace na klatkach schdowych i montaż witryn w lokalach usługowych.
Otwarcie obiektu przewidujemy na okres Świąt Bożego Narodzenia.

·
Moderator
38,472 Posts
co tu taka cisza ?:(. Nikt ze Stargardu nie przeleci się po budowach?:(

·
Registered
3,630 Posts
chcieliscie foty z budowy czegos w stargardzie to macie:

oto stary dom:

a tera na jego miejscu sie takie cos buduje :banana: :

a tuz przed nowo budowanym blokiem widok na moje nedzne podworko, ale wg planow zagospodarowania przestrzennego i zapowiedzi rzecznika miasta juz za 3 lata ma ono byc wizytowką stargardu :cheers: :

to by bylo narazie na tyle :) ale jak tylko zdam wszystko co z matura zwiazane wybiore sie z moim samsungiem x700 :D (sorry za low quality) na centrum. tam buduja 2 budynki naraz :cheers:

·
Registered
3,630 Posts
inwestycje w centrum

zrobilem foty najwiekszej (nie liczac fabryki bridgestone) obecnie inwestycji w mym mieście... są to dwa budynki ulokowane w centrum miasta (ul. Czarneckiego) foty sa oczywiscie slabe ale chyba nie ma lepszego miejsca do zrobienia niz tam gdzie ja stalem :D jesli jestescie zainteresowani to moge na ten temat zaczerpnac wiecej informacji;)

^^ widać tam również wizualki jak coś to moge wykonać ich foty z bliska:)

·
Wędrowiec do świtu
4,359 Posts
^^ Chcemy, chcemy :) Czekamy na więcej :)

·
Moderator
38,472 Posts
Ja to nawet kojarze, bo będąc w Stargardzie przechodziełem obok tej budowy i z tego co pamiętam budynek na wizualkach wygląda całkiem ok :)

·
Registered
3,630 Posts
^^ no spostrzegawczy jestes:) on juz jest na ukonczeniu ten hotel ale nie wiem kiedy otwarcie bedzie

·
Registered
3,630 Posts
Piotr Stettin zbadalem tamten teren gdzie mają powstać zabydkowe kamieniczki na starówce i miałeś racje:) jesli chodzi o tamten kwadrat co go zaznaczyles na fotce na poprzedniej stronie to zabudowa najprawdopodobniej obejmie również parking.. a tam gdzie miala byc biedrona to bedzie pasaż handlowy(tutaj to ktos inny wprowadzil mnie w błąd:D)

·
Moderator
38,472 Posts
^^ szkoda, że pasaż, a nie jakieś wyburzenie :(

·
Registered
3,630 Posts
Witajcie moi forumowi ziomale! :lovethem: :speech: (szczególnie ci z zachodniopomorskiego ;) )
chciałbym was poinformować, iż boom budowlany w moim mieście nadal trwa;) obecnie w budowie jest ok. 6 budynków (w tym jeden na ukończeniu) w związku z tym postanowiłem sobie obstrykać wizualizacje 3ech budynków:)

tutaj macie budowlany kompleks dwóch budynków które są budowane na ulicy czarnieckiego przez firmę Zedelski.. fote z budowy zamieściłem już wcześniej:

ten mi się chyba najbardziej podoba:

a tutaj budynek który dopiero zaczął się budować na ulicy Piłsudskiego (koło mnie) mieści się obok supermarketu Tesco- nie poprawiajcie mnie ze hipermarket bo to nieprawda... a w ogóle mam takie szczęście że teraz wokół mojego domu budują się 3 budynki :):)

noo to w sumie wszystko aham ten powyżej budynek ^^ jest wykonywany przez firmę modehpolmo ze Szczecina ... ta firma ma budować również duży kompleks kamieniczek w starym mieście.. powiem wam że widziałem ich wizualizacje i wygląda to przyzwoicie.. będą to kamieniczki w kolorze żółto-zielonym a w środku będzie się mieścił mały, brukowany plac z fontanną w środku :) wiele się u nas dzieje a więc przydałby się jeszcze ktoś do robienia fot z inwestycji .. hmm na tym forum jest jeszcze jeden kolega ze stargadu mjkuna czy jak mu tam.. mógłbyś troszke porobić fot bo mi się nie chce :D jak coś to na tych wizualizacjach macie podany nr na kupno .. to polecałbym jakiemuś forumowiczowi aby kupił mieszkanko w tym trzecim ... będziemy mieli blisko siebie :D

·
Registered
10,669 Posts
Ten pośrodku jest naprawdę fajny, szkoda, że taka mała ta wizualka :p pierwszy za to mi się nie podoba, za dużo tam wszystkiego :D a ostatni projekt też fajny, dużo jeszcze macie jakiś ciekawych projektów!? :) jako trzecie największe miasto w województwie, trzymam za was kciuki. STARGARD DO BOJU! :D

·
Registered
3,630 Posts
^^ ogolnie sie zgadzam:D ale z ostatnim zdaniem sie nie zgadzam:baeh3: bo w sumie teraz moje miasto sie szybciej rozwija niz szczecin :D:D mam nawet dowód ... 2 lata temu na tvp3 ogladalem ze przez to ze w goleniowie , stargardzie i jeszcze tam gdzies to szczecin bardzo stracil i my sie rozwijamy szybciej niz wy;)
p.s przykro mi :D no i mi sie tez ten drugi podoba;) ooo i jeszcze zauwazylem ze ten drugi budynek wykonuje firma marbud ..a wiec są to oddzielne inwestycje chyba

·
Moderator
38,472 Posts
1 - standard z lat 90 ;)
2 - jest ok
3 - jak wyżej :)

Co do boomu to w 2008 w Szczecinie będzie naprawdę sporo budów ;)

·
Registered
3,630 Posts
^^ zobaczymy zobaczymy ja niepozwole na wasze szczecinskie lobby , to ze jest was wiecej to nie znaczy ze jestescie królami :D nasze miasto jest takie jak male kraje taka estonia np.:lol: a wy jestescie taką Polską.. i kto ma wyzszy wzrost gosp. ? :D:D

·
Moderator
38,472 Posts
^^ mi tam zwisa kto ma wyższy wzrost ;) ja chcę, aby było ładnie w Sz-n i Stargardzie, który lubię i podoba mi się :)

·
Registered
3,630 Posts
ohoo widze ze macie pokojowe zamiary :lol: no dobra niech bedzie :):) hehe a no i hmm jeszcze zeby nie zbaczac z tematu to powiem ze coś robią na szczecińskiej w bylych warsztatach .. obiekty juz tam wyburzyli to byc moze dowiemy sie co bedzie z tym dalej (przypomne ze kupil je prywatny inwestor i mówi sie o restauracji i jeszcze tam czymś) hehh zeby nie bylo tak jak z nowym SCKiem ze bedzie stal i nic tam sie nie bedzie dzialo przez kilka lat:eek:hno:

1 - 20 of 2230 Posts