SkyscraperCity banner

441 - 460 of 4692 Posts

·
oд Донин&#1091
406 Posts
Црква је слична неким "типовима" православних цркава које је по свим крајевима земље градио Андросов. У духу је његове личне интерпретације српсковизантијског стила. Андросов је пројектовао огроман број црквених објеката и спомен обележја радећи као архитекта у Министарству грађевина пре рата. Пројектовао је цркву Светог Александра Невског и доградњу мермерног иконостаса истог храма на Дроћолу и Светог Ђорђа на Чукарици (обе у Београду), монументалну саборну цркву у Лесковцу, Ужичкој Пожеги, Ропочеву, спомен цркву у Костолцу, и мноштво других (око 150). Од неизведених цркава пројекотвао је конкурсни пројекат за Храм Светог Саве и изванредну спомен цркву у Приштини. Још једно велико дело Василија Андросова је зграда монументалне Поште број 2 у Београду. Преминуо је у току окупације у Београду и сматра се за једног од најпродуктивнијих црквених градитеља у Краљевини Југославији који никада није послове "жртвовао" квалитету дела. Сва Андросовљева дела потпуно су довршене уметничке целине.
Хвала на исцрпној информацији.

·
Registered
10 Posts
Sasvim slucajno trazeci stare fotografije grada Nisa, naisao sam na ovaj sajt.Sajt je odlican i nisam ocekivao da ovako nesto postoji na netu.Inace sam sam clan Udruzenja ljubitelja Niskih tramvaja gde obavljam povremenu tehnicku podrsku udruzenju.
http://www.tramvaj.org.rs/

·
Registered
2,223 Posts
Sasvim slucajno trazeci stare fotografije grada Nisa, naisao sam na ovaj sajt.Sajt je odlican i nisam ocekivao da ovako nesto postoji na netu.Inace sam sam clan Udruzenja ljubitelja Niskih tramvaja gde obavljam povremenu tehnicku podrsku udruzenju.
http://www.tramvaj.org.rs/

pa ok, nego nema nista na sajtu ili to samo meni nesto baguje....
:eek:hno:

·
oд Донин&#1091
406 Posts
Палата „Тричковић“

Објекат се налази у улици Николе Пашића, близу раскрснице са улицама Наде Томић и Косте Стаменковића. Старе нишлије и данас кажу да иду код Тричковића када иду у бакалницу која се налази у згради. Ову стамбену зграду је 1935-1936 направио Витомир Тричковић у стилу модерне. Провобитно је објекат имао два спрата. Након рата, 1960. године, зграда је релативно успешно надграђена када је добила трећи спрат.

·
Registered
22 Posts
Tramvaji u Nisu

Postovana gospodo,

imam zadovoljstvo i cast da Vam predstavim Udruzenje ljubitelja niskih tramvaja koje je osnovano pre 2 godine. O aktivnostima mozete videti na sajtu www.tramvaj.org.rs. Napominjem da samo jos nekoliko dana mozete videti ovaj sajt koji je vidljiv samo u Exploreru.

Preporucujem Vam dve adrese na YouTube gde mozete pogledati neke filmove o niskim tramvajima. Treci film, Savremeni tramvaji, je bez tona zbog autorskih prava ali se nadam da cu za nekoliko dana regulisati i taj problem.

http://www.youtube.com/watch?v=R7p9sRSN5YU

http://www.youtube.com/watch?v=Sly6QdNdN_U&feature=channel

S postovanjem,
Nish Trams Apprecitiacion Society
Chairman; Dragan Ilić
Vožda Karađorđa 96, 18 000 Niš, Serbia
Stat. +381 18 249 872
Cell. +381 63 813 68 60
[email protected]
www.tramvaj.org.rs

·
oд Донин&#1091
406 Posts
Фабрика дувана ("Нови монопол", Стара фабрика дувана)

Зграда Фабрике дувана је пројектована 1922-1923. године а изграђена је у периоду од 1924 до 1929. године по пројекту или арх. Ђорђа Мијовића или арх. Данила Владисављевића. Инвеститор је био Дувански монопол Краљевине Југославије. Ово је био један од првих модернијих индустријских објеката у Нишу. Објекат има карактеристике "Чикашке школе" индустријских и пословних објеката: поједностављени капители, конструкција од армираног бетона итд. За време "милосрдног" бомбардовања НАТО авијације и САД 1999. године објекат је страдао (западни део зграде) да би крајем 2004. био потпуно обновљен. Од 1987. године објекат је под заштитом.

·
Registered
2,548 Posts
Фабрика дувана ("Нови монопол", Стара фабрика дувана)

Зграда Фабрике дувана је пројектована 1922-1923. године а изграђена је у периоду од 1924 до 1929. године по пројекту или арх. Ђорђа Мијовића или арх. Данила Владисављевића.
Само да напоменем да је Ђорђе Мијовић био грађевински инжењер, а не архитекта.

441 - 460 of 4692 Posts