SkyscraperCity banner

1 - 9 of 9 Posts

·
Registered
3 Posts
Discussion Starter #1
Mám v záujme urobiť 3D model starovekého Bardejova. Momentálne vychádzam z dvoch verzií o starovekom Bardejove.
Miškovského plán mesta Bardejov z roku 1889.

Millyho, model mesta Bardejov z roku 1933.

Hľadám pomoc v zbieraní informácii o starovekom Bardejove, takže ak viete nejaké zaujímavosti alebo viete ako vyzeral Bardejov v stredoveku (hlavne rozmery), vďačne ocením ak ich tu napíšete.

·
Registered
3 Posts
Discussion Starter #2
Z modelom som už začal a vyzerá takto:

Najväčší problém mi robí terén. V obrázku je naznačené že to mierne klesá ale to je len odhadom. Ak by mal niekto nejaky nápad ako to vyšpekulovať do detailov budem rád.

·
Registered
9,874 Posts
^^ v akom robis programe?Lebo myslim ze google earth by ti mohol co sa tyka terenu pomoct,a ten sa da pouzivat s google sketchup,kde sa da pekne modelovat :)

·
Registered
1,571 Posts
Presiel skoro rok....je mozne vidiet nejaky update ? Ci nebodaj....aj vysledok ?

Este ma napadlo..... stredovek u nas je ohraniceny na rok 1526, ...teda dajme tomu, ze 1560 je este o tom istom a vzor sa moze pouzit.

Ale ta novoveka veza kostola v 3D modeli - z konca 19. storocia - velmi nepatri do stredovekeho modelu :) Mozno skor takto idealisticky, podla Miskovskeho.... aj tak to uz nikdy nedokazu, ze to bolo inak. Ale tazko v takomto prevedeni, ako to je dnes. :

A tiez by som v stredoveku asi nedaval kostol s vezou a zvonicou do jedneho obdobia.....Aj ked to v planoch tak je. Pokial viem, ono tu zvonicu postavili preto, ze ta veza spadla (r. 1725 - cize uz v novoveku} a museli niekam umiestnit zvony. Takze je kludne mozne (archeologiu k tomu miestu ale nepoznam) ze tam ta zvonica v stredoveku ani nestala....

No pozor, v povodnej vedute - Gasparovom plane z r. 1768 - nie je ziadna veza !

Miskovsky si ju dokreslil....

vopred vdaka

·
Registered
574 Posts
Som nevedel, ze kostol v Bardejove bol bez veze..je skoda, ze sa nezachovala rytina mesta kde by bolo mozne vidiet aspon ako ta veza vypadala a aku mala vysku..myslim, ze vyskovo neprekonala tu sucasnu neogoticku ta ma myslim nejakych 76 m ak sa nemylim...btw.tento thread by som skor nazval "Stredoveky Bardejov" nemyslim, ze v staroveku niekedy pred prichodom Slovanov stal nejaky Bardejov o ktorom sa tu bavime :D

·
Registered
1,571 Posts
Som nevedel, ze kostol v Bardejove bol bez veze..je skoda, ze sa nezachovala rytina mesta kde by bolo mozne vidiet aspon ako ta veza vypadala a aku mala vysku..myslim, ze vyskovo neprekonala tu sucasnu neogoticku ta ma myslim nejakych 76 m ak sa nemylim...btw.tento thread by som skor nazval "Stredoveky Bardejov" nemyslim, ze v staroveku niekedy pred prichodom Slovanov stal nejaky Bardejov o ktorom sa tu bavime :D
O to starovekum samozrejme suhlasim :lol: Možno to M4rek nevie... :)

A keby len bez veže....ten kostol, tak ako stoji, ma len asi 120 rokov. na prelome 19.a 20.stor. ho takmer cely rozobrali a postavili nanovo - ale uz v tomto puristickom neogotickom prevedeni.
Možno ako to videl Miškovský, možno niečo podobné krakovské veže, a možno niečo úplne iné.... To už asi nikto nezistí (pokiaľ nemá doba schovanú vedutu z tých čias).
:cheers:

1 - 9 of 9 Posts