SkyscraperCity banner
1 - 20 of 50 Posts

·
Banned
288 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Chcialbym wam pokazac Berlin z dwoch "egzotycznych" perspektyw.

1. Zdjecia ze statku wycieczkowego
W Berlinie mozna przeplynac po prawie calym zentrum statkiem. Kosztuje to 16€ za osobe. Bilety mozna kupic przy roznych przystankach gdzie statki zatrzymuja sie po drodze. Plynie sie przez Landwehrkanal i po Szprewie. Kazdemu z was ktory chce odwiedzic Berlin radze zainwestowac w ten "rejs". Z tej perspektywy widzi sie rzeczywiscie duzo ciekawej architektury i obiektow ktorych z ulicy ciezko zobaczyc. Pozatym caly czas kapitan informuje co widzimy i opowiada rozne anegdoty o Berlinie.

2. Zdjecia z balonu
Przy Potsdamer Platz startuje co chwile balon na 150m wysokosci. Dla studentow bilet kosztuje 10€, normalny 16€. Lot trwa okolo 20 minut z czego 10 minut na maksymalnej wysokosci 150m. Widoki z tej perspektywy sa o tyle cekawe ze widzi sie najnowsze i najwieksze inwestycje Berlina z najlepsziej mozliwej pozycji. Polecam ta przygode.

Noto odplywamy statkiem... :)

Widok z mojego balkonu na czekajacy statek

Orkiestra gra (muzyczna grupa szwajcarskich turystow zaczela z nudow grac przeboje lat 70tych przed boardingiem statku) :)

Spree-Diamant czeka (to jest Landwehrkanal)

Nowoczesny budynek na drugiej strony kanalu

Juz plyniemy: Bardzo dobrze wyremontowany budynek GASAGu

Zblizamy sie zabudowy Potsdamer Platz

Stare i nowe kolo siebie

W glebi widac Bahn-Tower

Na ten czerwony biurowiec kolo Bahn-Tower mozna za kilka €uro winda wjechac (tat u gory jest dwu-pietrowy taras widokowy) Polecam!

Dalej nowoczesna zabudowa blisko Potsdamer Platz

Przed mostami lepiej usiasc...

Widok do tylu, szwajcarzy nie boja sie o glowy :)

Po prawej Deutsches Technikmuseum

Przed nim jest zentrala BVG (Berliner Verkehrsbetriebe) przez ktora prowadzi linia metra

Ten samolot to chyba DC-3, dla berlinczykow "bombowiec rodzynkowy" (takimi typami amerykanie zaopatrywali zachodnia czesc Berlina podczas blokady sowieckiej)

Szkoda ze wlasnie nie jechal zaden pociag przez swoja zentrale

Ruchliwy ten kanal (z lewej remont dworca metra)

Wplywamy w bardziej zielone dzielnice

To jest taki maly dawny port (Kreuzberg chyba)

Czekamy az ten inny statek przejedzie, napewno fajnie tu sie mieszka

Cekawe rozwiazanie

Amsterdam czy Berlin? :)

Kula mieszkalna z widokiem

Czas na dobre rzeczy

Co chwile jakies parki z restauracjami przy wodzie

Nie bylo mostu pod ktorym nie trzeba bylo chowac glowy

Zeszlem do srodka statku gdzie znalazlem ta tabliczke (kapitan mi powiedzial ze statek dopiero od dwoch tygodni jest w sluzbie)

Na dole bylo ceplej i mozna bylo pod mostami stac :)

Osthafen, sedziba Universalu i M-TV (dawne spichlerze zaadaptowane na nowoczesne biurowce medialnych gigantow)

Widok wstecz, Allianz Tower, jakas skulptura i jeszcze jeden wiezowiec

Slynna Oberbaumbrücke (za czasow muru berlinskiego byla nie przejezdna, kilka lat temu wyremontowana)

Kapitan powiedzial ze tam sa najnowoczesniejsze studia telewizyjne europy

Zbliza sie pociag metra

Wyremontowane kamienice

Jeszcze jeden uratowany ex-spichlerz

Widok wstecz

Nasz kapitan ktory bardzo zabawnie pasazerow informowal przez glosniki o budowlach na brzegu (jak widac po nogach na pulpicie, takim statkiem kieruje sie napewno bardzo latwo :) )

Troche nowoczesnosci i Ferneshturm

Siedziba ver.di, chyba najwiekszy zwiazek zawodowy w niemczech

Berlinski falowiec :)

Stara ceplownia czeka na pomysly inwestorow

Nowa ceplownia stoi zaraz obok

Cekawe biurowce i tak zwane S-Bahn-Bögen (luki murowane dla S-Bahn i metra)

Najwieksza i najwazniejsza elektroceplownia Berlina (zmodernizowana za kilka miliardow euro)

Moj most :)

Na lewej stronie na tej betonowej promenadzie widzicie taka srebrna lawke, jest ich tam kilka, formuja je rury z goraca woda prowadzace od elektroceplowni, jak tam sie sedzi ma sie zawsze ceplo pod tylkiem

Po prawej ten bialy kolos to ambasada chin, to byl kiedys takzwany commiblock

Pociag regionalny gnie blisko wody

Ten czarny budynek po lewej to siedziba "Sozialverband Deutschland", w socialnym kraju jak niemcy socialne instytucie maja asocialnie duzo pienadzy

Wplywamy do sluzy, widok na lewa burte, tu nawet Berlin wschodni dobrze wyglonda, zdjecia powyzej to tesz prawie wszystko wschod Berlina

Nawet troche kaminic przezylo wojne

Kto zgadnie, co to jest za budynek? Wygral dosc wazna nagrode.
EDIT:
Jakub: Co do tego budynku, gdzie pytałeś się, kto zgadnie co to jest, to to jest Ambasada Holenderska, Rema Koolhaasa i wygrał Europejską nagrode Miesa 04'
:applause:

Sluza za nami. Zblizamy sie do ladnych budowli.

Nowe polonczone ze starym

Po prawej ladna kamienica z restauracja a z bokow duza plyta, z tylu Palac Republiki i Dom

Gdyby nie te commiblocks...

Troche dalej ta sama sytuacja. Przed wojna chyba cale stare zentrum Berlina wyglondaly tak ladnie jak ta i poprzednia kamienica. Jak bym tego Adolfa dopadl, to... :mad2:

Berliner Dom ktorego mogli by umyc

Na przeciwko Hotel Radisson SAS

Radisson SAS i nastepne budynki

Do tej restauraci pod hotelem wchodzi sie z promenady

Spree Palais (biura i mieszkania)

A tu teolodzy z Humboldt-Universität daja sobie wyremontowac zabytkowy budynek

Inne budynki sa juz gotowe

Znana Museumsinsel, tu sa najwazniejsze muzea calego miasta

ICE przejezdza wlasnie miedze Pergamon-Museum i innym museum

Berlinczycy relaxuja na "plazy"

Museumsinsel po lewej od "przodu"

Nowoczesne biurowce na Friedriechstraße ktora za chwile podplyniemy

Na drugiej stronie budowa hotelu Melia ****

Zabudowa Friedrichstraße z innej strony

Zniow udana kamienica z restauracja

Zmodernizowany dworzec Friedrichstraße

To jest nowa zabudowa otoczenia dworca

Zblizamy sie do Reichstagu

Media zaadaptowali stare budynki na swoje studia

Takzwany Band des Bundes, czyli biura Bundestagu ktore dwa razy przechodza nad szprewa jako symbol lacznosci zachodu z wschodem Niemiec

Reichstag z tylu

Troche dalej na prawej stronie nowoczesne biurowce (noca sa bardzo spektakularnie oswietlone)

Przedszkole dla dzieci pracownikow Bundestagu. Dach w formie holdu dla Violetty Villas. :)

Widok na najwiekszy plac budowy Berlina, czyli glowny dworzec

Praca wrze

Kancleramt, czyli siedziba Schrödera

Taras z tujami to mieszkanie Gerharda, pietro nizej mieszka opiekun budynku

Prezent USA dla Berlina, czyli Berlinski Palac Kultury ;)

W tych falowanych budynkach sa mieszkania dla poslow Bundestagu

Ladna promenada i w tle szkola w dawnym magazynie

Dwa zlonczone ICE pendza przez miasto

Ministerstwo wewnetrzne, to jest budowla w formie "U" a nie dwa budynki kolo siebie stojace

Troche kolorowo

Jeszcze wiecej kolorow

Poszlem na dol (za zimno o gory)

Jednen z najwiekszych salonow Mercedesa w niemczech, lepiej go widac z ulicy

Koniec rejsu po Berlinie

Takie jedno zdjecie z mostu pokazujace statke wycieczkowe przed Reichstagiem

Czas na lot balonem

Nasz statek powietrzny

Widok do gory

Jeszcze nie za wysoko, te pole tych slupow to nowo otwarty pomnik dla zamordowanych zydow europy

SonyCenter, Beisheim-Center, Marriott

Leipziger Platz: Historyczny oktagon jeszcze nie calkiem odtworzony

Ten duzy pusty plac zostanie w najblizszych latach zabudowany, powyzej budynek Bundesratu, nizszej izby parlamentu

Potsdamer Platz, te dwie kratownice sa wejsciami do podziemnego dworca ktory jest w budowie

Widok na Frankfurt nad Odra, Poznan i Warszawe (Rondo 1 tylko przy dobrej pogodzie widac :D )

Lotnisko Tempelhof, z prawej bialy Tempodrom (multifunkcjonalny arena)

Widok w dol, te biurowce stoja narazie w duzej ciesci puste

Jestesmy na 150m wysokosci, przy bramie brandenburskiej buduja amerykanie swoja ambasade

Widok na Tiergarten (bardzo duzy park w srodku Berlina) i Reichstag

Te dwa zolte budynki na srodku to jest philharmonia

Znow zdjecie na wschod

Nasza lina i nasze ladowisko

Ladujemy powoli

Zdjecie pod slonce - najgorsze co mozna zrobic z aparatem cyfrowym

Lehrter Bahnhof i Reichstag

Z tej gondoli jeszcze nikt nie wypadl

Przy ladowaniu trzeba sie troche trzymac

Koniec lotu balonem

W ten dzien otwarli ten pomnik dla zamordowanych zydow, to poszlem tam i porobilem troche zdjec

Dobrej jakosci beton

Niezle zdjecie co?

Koniec wycieczki po Berlinie. Jakub, mysle ze czekanie sie oplacalo. ;)

WAZNE: Mam tylko 1GB wolnego traffic, a te zdjecia to 18MB. To znaczy ze za dwa, trzy dni :redx: . :dunno:

·
...
12,159 Posts
Boże dotrwałem.... uffff
nie bede owijać w bawełne, prosto z mostu:
-zajeb... thread!!! jeden z lepszych jakie widziałem na SSC
-zajeb... miasto!!! od dzisiaj jedno z moich ulubionych
-zajeb...fotorelacja!!! pokazałeś całe miasto
-zajeb...fotki!!! co masz za aparat?
-zajeb...architektura stara i nowa
bosko...ide oglądać drugi raz...

dla Ciebie wielkie :cheers: :)

·
Registered
4,804 Posts
@ Deadeye-ciekawy pomysl z tym balonem-chyba sie wybiore.Wiesz moze czy sa tam kolejki,czy do balona wchodzi sie od razu?chcialbym dziewczynie zrobic niespodzianke :)
aha zapomnialbym o najwazniejszym-fantastyczne zdjecia!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek2:

·
mostowniczy
340 Posts
Szczęka lezy mi na podłodze do tej pory. Cudowne zdjecia, ujecia, budynki, architektura!! I pomyslec, ze Berlin lezy tak blisko mojego miejsca zamieszkania...

·
nec temere nec timide
2,535 Posts
no... miasto robi wrarzenie!!! Dzięki :cheers: :cheers: :cheers:

btw:

Nie jest to przypadkiem ta budowla, której dach (a raczej ten betonowy łuk) zawalił się kupę lat temu? Widziałem chyba coś o tym w TV...

·
Banned
288 Posts
Discussion Starter · #6 ·
@Raine: Danke. Moj aparat to Sony DSC-V1 (on ma 5mp i optyke od Carl-Zeiss)

@Piotrek///: Danke. Oprocz mnie w balonie byla tylko pani pilot i jedna para. Ja jeszcze tam nigdy kolejki nie widzalem. Czeba miec pecha zeby leciec w pelnym balonie.

@tvnmaniak: Danke. Kosztowalo mnie to tez "troche" roboty. ;)

·
Boxes rule
1,504 Posts
Za*ebista relacja :applause: Dzieks :master:

Niesamowicie ciekawe miasto. Kiedys tam bylem przez jeden dzien, ale wiekszosci budynkow tu przedstawionych jeszcze nie bylo na tym swiecie... Trzeba sie bedzie wybrac :)

Mimo tych wszystkich zmian, Berlin nadal nie robi na mnie dobrego wrazenia. Czuc jakis taki monumentalny chlod...

·
Я.
6,309 Posts
PIEKNY THREAD!!!

Pod względem jakosci i ilosci zdjęc, a takze dowcipnych komentarzy to jest najlepszy thread jaki do tej pory widziałem na sky!! Jesli bedzie głosowanie na forumowicza roku, poki co masz moj glos!! Dzieki! Zdjecia pozwole sobie zapisac na dysku;)

·
Registered
Warszawa
4,929 Posts
michau said:
Mimo tych wszystkich zmian, Berlin nadal nie robi na mnie dobrego wrazenia. Czuc jakis taki monumentalny chlod...
Cos w tym jest. Sczegolnie gdy sie chdzi ulicami to wali po oczach kontrast miedzy wspaniala nowoczesna architektura i miastem ktore wydje sie jakies takie... martwe w duzej czesci. Posepne, nieludzkie. I to zupelnie bez zadnych racjonalych przeslanek. Dobra architektura: jest, dobra urbanistyka: jest, kiepskie genius loci: jest. Jedno z najciekawszych miast na swiecie i jedno z ostatnich w ktorym chcialbym mieszkac na stale.

·
Registered
1,574 Posts
michau said:

takich klimatów brakuje mi w Posen, chciałbym mieć tu coś podobnego do Bramy Brandenburskiej, Pomnika Zwycięstwa, wieża Fernsehtum, tak fajnie zagospodarowne brzegi Warty i tyle starych dobrze utrzymanych budynków, fajne jest Centrum Sony i kilka innych, może kiedyś ;)

·
3D
7,274 Posts
Deadeye said:
Koniec wycieczki po Berlinie. Jakub, mysle ze czekanie sie oplacalo.
1 godz. : 10 min :) Nie mam wątpliwości, że jest to 'Największy thread wszechczasów o Ber. :)

Aż nie wiem co mam powiedzieć... Poprostu DZIEKUJE BARDZO, jesteś Wielki przez wielkie 'W' :D. Jak będzie konkurs na forumowicza roku, masz juz dwa głosy ;)

Zdjęcia są poprostu wspaniałe, Berlina i jego architektury nie komentuje bo
leider nur 10/10.

Mam tyle, pytań i komentarzy, że nie wiem od czego zacząć...

Dzieki Tobie wreszcie dokładnie wiem, gdzie jest Neue National Galerie Miesa van der Rohe. Już drugi raz otarłem się o Jego dzieło i nie zwiedziłem. Następnym razem nie popuszcze, do 3 x szt. :D

Poza tym zdjęcie które jest pod tym opisem 'Wplywamy do sluzy, widok na lewa burte, tu nawet Berlin wschodni dobrze wyglonda, zdjecia powyzej to tesz prawie wszystko wschod Berlina' ( nie chem wklejać zdjęcia jeszcze raz ) przedstawia taki budynek ( chyba Ambasada Brazylijska ) pierwszy od lewej i bardzo mi sie podoba, jest świetny. Możesz mnie jakoś nakierować, gdzie on się znajduje? :)

Co do tego budynku, gdzie pytałeś się, kto zgadnie co to jest, to to jest Ambasada Holenderska, Rema Koolhaasa i wygrał Europejską nagrode Miesa 04' no i właśnie też mam taki problem, że nie wiem gdzie jest :dunno:

Hauptbahnhof rośnie elegancko! Otwarcie planowane na 07, czy 06?
Dworzec przy Friedrichstr. jest wspaniały, podoba mi sie jeszcze tez bardzo OstBhf - taka epoka przemysłowa.

Radisson, jest świetny, katedra również. Wiesz moze, czy to akwarium w Hotelu jest dostępne ( przejazd windą w środku ) tylko dla gości czy dla wszystkich, czy płatne albo coś?

Ten dworzec na Potsdamerplatz, jest super, zarypiaście mi się podobają takie modernistyczne wejścia, a uroku dodają szyby na ścianch zamontowane pod kątem jak na Reichstagu.

Wspaniała perspektywa, świetnie było pooglądać foty z góry i z dołu. Ogólnie mówiąc Berlin jest wspaniały ( można się zakochać :D ), a Ty to wspaniale udokumentowałeś!

·
Banned
288 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Poza tym zdjęcie które jest pod tym opisem 'Wplywamy do sluzy, widok na lewa burte, tu nawet Berlin wschodni dobrze wyglonda, zdjecia powyzej to tesz prawie wszystko wschod Berlina' ( nie chem wklejać zdjęcia jeszcze raz ) przedstawia taki budynek ( chyba Ambasada Brazylijska ) pierwszy od lewej i bardzo mi sie podoba, jest świetny. Możesz mnie jakoś nakierować, gdzie on się znajduje?
Tak to jest ambasada brazylijska. Zeby tam dotrzec proponuje dojsc do katedry (Dom) i idac po stronie Radissona wzdluz rzeki miniesz po kilometrze albo dwoch wpierw holenderska, a potem brazylijska ambasade. (uzyj zdjec do pomocy). :)

Co do tego budynku, gdzie pytałeś się, kto zgadnie co to jest, to to jest Ambasada Holenderska, Rema Koolhaasa i wygrał Europejską nagrode Miesa 04' no i właśnie też mam taki problem, że nie wiem gdzie jest
Prawidlowa odpowiedz :master:. Drugie pytanie patrz do gory. :)

Hauptbahnhof rośnie elegancko! Otwarcie planowane na 07, czy 06?
2006 na MS w pilce noznej.

Radisson, jest świetny, katedra również. Wiesz moze, czy to akwarium w Hotelu jest dostępne ( przejazd windą w środku ) tylko dla gości czy dla wszystkich, czy płatne albo coś?
Akwarium jest dostepne dla kazdego, bilet kosztuje kilkanascie Euro. Wejscie jest na wschodniej stronie budynku. Zwiedzanie obejmuje najpierw Seaworld (akwaria z roznymi rybami i inne atrakcje dla "dzieci") a potem jedzie sie ta winda przez te duze akwarium w hotelu.

Dziekuje za pozytywna recenzje. :)

·
3D
7,274 Posts
Dzięki za odpowiedź. Co do ambasad, to zaraz sobie to rozgryze na mapie, teraz juz mam wskazówki ;), bo obie są warte zobaczenia.

Co do perspektyw, to pomyślałem, ze jeszcze bardzo ciekawa jest z pociągu. Jadąc przez miasto można co chwile oglądać coś pięknego.

·
Banned
288 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Apropos winda w akwarium (hotel Radisson SAS).

Znalazlem troche stare i niezbyt udane zdjecie jak tam bylem z rodzicami.

·
Banned
288 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Wy chwalicie a u mnie sie nic nie wyswietla :-/
Skonczyl mi sie darmowy traffic na ten miesanc (1GB).
Zdjecia pojawia sie znow 01.06.2005.

1 - 20 of 50 Posts