SkyscraperCity banner

961 - 980 of 6609 Posts

·
Registered
411 Posts
lepiej kierować się logiką a nie chwilowym oznakowaniem, osobiście zupełnie nie przeszkadza mi oznakowanie A18 jako autostrady, ale to kwestia umowna

a czy możnaby na mapkach przy nowo budowanych trasach zaznaczać przy okazji gdzieś obok planowany/spodziewany rok ukończenial?

(czasem coś takiego spotyka się w atlasach samochodowych)

·
Moderator
22,243 Posts
Od momentu powstania jezdni północnej droga ta powinna być oznaczona jako A18, no ale jesteśmy bogatem krajem i stać nas na częste zmiany tablic.
lepiej kierować się logiką a nie chwilowym oznakowaniem, osobiście zupełnie nie przeszkadza mi oznakowanie A18 jako autostrady, ale to kwestia umowna
Wedle art. 4 pkt 11 ustawy o drogach publicznych, autostrada to droga przeznaczona wyłącznie do ruchu pojazdów samochodowych, wyposażona przynajmniej w dwie trwale rozdzielone jednokierunkowe jezdnie i posiadająca wielopoziomowe skrzyżowania z wszystkimi przecinającymi ją drogami transportu lądowego i wodnego; droga zaś to budowla wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi, urządzeniami oraz instalacjami, stanowiąca całość techniczno-użytkową(...). W tym wypadku całością techniczno-użytkową są obie jezdnie DK18.

Nie można znakować całości jako autostrady, bo południowa jezdnia nie spełnia norm przewidzianych dla autostrady.

I nie można oznaczyć samej północnej jezdni jako autostrady, bo oznakowaniu podlega cała droga, a nie wybrana jezdnia.

Aha i proszę mi tu nie gadać o A4 Wrocław-Legnica, że też nie spełnia norm, a jest oznaczona jako A. Bo nie powinna.

Nie widzę powodu, żeby zmieniać oznaczenie dla A18. Czy tak samo powinniśmy zmienić oznaczenie dla A6 między węzłami Kijewo i Rzęśnica? Tam obie jezdnie są w takim stanie, jak tylko jedna jezdnia A18. I chyba nie ma ogrodzenia...
Tam juz nie ma A6 tylko S3/DK6.
Obie jezdnie na tym odcinku pochodzą jeszcze z lat trzydziestych i mają adekwatny do wieku stan. Ogrodzenia nie ma.

Droga nie powinna być znakowana jako S3/DK6 tylko S3/S6. Rozważaliśmy to w wątkach o A6 Szczecin-Kołbaskowo i S3 Szczecin-Świnoujście.

·
Registered
3,006 Posts
Discussion Starter #964 (Edited)
Ja mam takie pytanie. Dlaczego A18 jest zaznaczona jako istniejąca autostrada? Wiem, że jest to już prawie autostrada, ale jednak ciagle ma status tylko DK.
W statystykach zamieszczamy wszystkie odcinki drog klasy A i S, ktore w sa wybudowane w torach planowanej sieci autostrad i drog ekspresowych, nawet jesli sa one oficjalnie przez GDDKiA oznakowane jako DK.
Dodatkowo jest w statystyce wyszczegolnione, ktore odcinki sa oznaczone DK.
Na mapach zaznaczamy wszystkie, tzn. tez te oznaczone DK.
Wsrod autostrad jest to tylko ten jeden odcinek A18. Przy drogach ekspresowych jest ich wiecej, n.p. obwodnica Piask, czy ostatnio otwarta obwodnica Pulaw.
Jest tez tabelka pokazujaca ilosc drog klasy A i S oficjalnie oznaczonych A i S.

A18 jest wlasciwie gotowa, tylko jezdnia poludniowa wymaga generalnego remontu. A remont to nie budowa.

PS. Jesli ktos ma ochote, moze stworzyc oczywiscie mape pokazujaca tylko drog oficjalnie oznakowanych A i S. Chetnie ja obejrzymy. Jednak z punktu widzenia kierowcy aktualna mapa jest chyba najbardziej bliska rzeczywistosci.

·
Urban experience...
2,333 Posts
Wspaniała jest ta mapa- Gratulacje. Oglądając ją zastanowiła mnie jedna rzecz- Jak bedzie wygladala przebudowa Gierkowki na standard "A", gdyz przeciez zwezenie drogi do jednego pasa skonczy sie katastrofa (czy moze droga bedzie miala parametry 2x3 i najpierw dobuduja jeden pas, a potem przerzuca tam obie strony tworzac nieco zwezone 2x2- jak w Niemczech)?
Z gory dziekuje za odpowiedz.

·
Quasimodo
4,637 Posts
W statystykach zamieszczamy wszystkie odcinki drog klasy A i S, ktore w sa wybudowane w torach planowanej sieci autostrad i drog ekspresowych, nawet jesli sa one oficjalnie przez GDDKiA oznakowane jako DK.
To w takim przypadku Gierkówka od PT do Częstochowy powinna być oznaczona jak Olszyna-Krzyżowa

·
Registered
26 Posts
Witam,

Zauważyłem mały błąd na mapie stworzonej przez drugastrona.
Dotyczy on obwodnicy Torunia (S10 czy jak kto woli przyszłej A1).
Obecnie istnieje jezdnia wschodnia, natomiast budowana będzie jezdnia zachodnia (ta bliżej Torunia). Na mapce jest niestety odwrotnie.
Tak poza tym to wszystkie mapki i dane zebrane w tym wątku są rewelacyjne.

Pozdrawiam wszystkich maniaków drogowych :)

·
Registered
83 Posts
Mapki rewelacyjne, kolorystyka wg mnie też fajnie dopasowana, ale to kwestia gustów. Gratuluję i od razu jedno pytanie. Czy jest gdzieś zestawienie km A, Sx2, Sx1 przypadających na dane województwo, rozbite dodatkowo tak ja na mapce (wybudowane, budowa, przetarg, DŚU). Z góry dziękują za odpowiedź.

·
Moderator
22,243 Posts
Do uwzględniena.

A S3 urosła nam w przeciągu kilku godzin o całe... 4 kilometry :D Odcinek od węzła "Racula" do początku budowanej obwodnicy Nowej Soli został oznaczony jako droga ekspresowa.

·
HD Rider
2,787 Posts
Obserwuję ten wątek od dawna i jestem pełen uznania za wysiłek włożony w jego aktualizację.

:applause:

Co do DŚU znalazłem aktualne zestawienie wydanych decyzji i na mapce kol. drugastrona brakuje zaznaczonych:
1) DŚU dla obwodnicy Oleśna w ciągu drogi S11.
2) DŚU dla wschodniej obwodnicy Warszawy od węzła Marki do węzła Lubelska.
3) DŚU dla autostrady A2 od miejscowości Trzciel do Świecka

Źródło: http://www.oos.pl/dus2_drukuj.php?akcja=drukuj

·
Registered
265 Posts

·
Quasimodo
4,637 Posts
Nie lubię żółtego koloru na mapce drugiejstrony. Na szczęście od następnej mapki obwodnica Słupska zamieni się w czerwoną linię

·
Registered
3,006 Posts
Discussion Starter #979
@Białostoczanin Obwodnica Słupska to w końcu 1x2 czy 2x2?

Co do obwodnicy Słupska, przekrój 2x2, licząc od Reblinka 0+000km, na odcinkach:0+000 do 1+900km, 4+800 do 6+200 km, 10+800 do 12+500km, 14+300 do 16+200 km, łącznie ok. 6,900km na 16,300km obwodnicy,
jeszcze na 1+900 do 2+800 km będzie 1x2+1x1

na tej mapce jest błąd , obwodnica pójdzie na pn. od Widzina, przecina drogę łączącą widzino z 6 dokładnia na przejeździe kolejowym.
1x2 9,4 km
2x2 6,9 km
Razem 16,3 km

·
Autostradowy Leming
9,768 Posts
No to ja już nie wiem, jak z tą S-69: wg zestawienia ze strony GDDKiA: Żywiec -Browar i Browar - Przybędza - oddane do użytku; dalej: Przybędza - Milówka w budowie; dalej: Milówka - Szare oddany do użytku; dalej: Szare - Laliki i Laliki - Zwardoń w budowie; dalej: Zwardoń - Myto oddany do użytku

Czy jest gdzieś pomiędzy nimi jakiś fragment, którego nie ma w zestawieniu?
Na mój gust to wszystko, więc nie ma fragmentu, gdzie nic się nie dzieje

961 - 980 of 6609 Posts