SkyscraperCity banner

1381 - 1400 of 1590 Posts

·
Registered
Użytkownik chory na głowę
Joined
·
7,474 Posts
^^A widziałeś skrzyżowania jednopoziomowe od węzła Kleszczów do Bytomia na DK88 ?:)
Czyli mam rozumieć że droga bezkolizyjna to nie jest droga z przedzielonymi pasami przeciwnych kierunków, tylko z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami?
 

·
Registered
Joined
·
6,988 Posts
Pani premier oglosiła dziś, ze przyjęto zmianę rozporządzenia dot. docelowego układu A/S. Jeszcze nie ma internetowego potwierdzenia informacji, ale zakładam, ze skoro przyjęto tą zmianę to zgodnie z jej projektem, który już był na forum
A zatem sprowadza się do tego, iż S5 koło Ostródy, inwestycje związane z DK16 i kawałek obw.Warzymic/Przecławia dostają oznaczenia ekspresowe. Wiem, że za nim fizycznie pojawi się znaczek samochodzika na odc.Barczewo-Borki Wielkie to trochę czasu minie, ale nie bądźmy juz takimi formalistami :)

PS. Kemo jest to jakis pomysl, pytanie czy ta dśu w ogóle ma jakiekolwiek szanse na spożytkowanie i czy oznaczanie tego nie zaburzy odbioru graficznego- przetestuje to w wolnej chwili
 

·
Obywatel Świata
***** ***
Joined
·
7,825 Posts
Pani premier oglosiła dziś, ze przyjęto zmianę rozporządzenia dot. docelowego układu A/S. Jeszcze nie ma internetowego potwierdzenia informacji, ale zakładam, ze skoro przyjęto tą zmianę to zgodnie z jej projektem, który już był na forum
A zatem sprowadza się do tego, iż S5 koło Ostródy, inwestycje związane z DK16 i kawałek obw.Warzymic/Przecławia dostają oznaczenia ekspresowe. Wiem, że za nim fizycznie pojawi się znaczek samochodzika na odc.Barczewo-Borki Wielkie to trochę czasu minie, ale nie bądźmy juz takimi formalistami :)
To jeszcze ładnie poproszę Igora o znaczki S5 (Obwodnica Ostródy) S16 (Barczewo - Borki Wielkie).:)

Nie wiem co zrobić w przypadku odcinka DK16 Nowe Marzy - Ostróda bo docelowo ma być S5 a jest w tej chwili DK16. Pewnie będzie zmieniany numer drogi krajowej na DK5 ale to dopiero pod koniec roku odpowiednim rozporządzeniem dotyczącym zmiany numerów dróg krajowych.
 

·
Moderator
Joined
·
16,551 Posts
PS. Kemo jest to jakis pomysl, pytanie czy ta dśu w ogóle ma jakiekolwiek szanse na spożytkowanie i czy oznaczanie tego nie zaburzy odbioru graficznego- przetestuje to w wolnej chwili
Koło Goleniowa pewnie nie ma, ale niedługo to oznaczenie może się przydać na A2 i A4 :)

Nie wiem co zrobić w przypadku odcinka DK16 Nowe Marzy - Ostróda bo docelowo ma być S5 a jest w tej chwili DK16. Pewnie będzie zmieniany numer drogi krajowej na DK5 ale to dopiero pod koniec roku odpowiednim rozporządzeniem dotyczącym zmiany numerów dróg krajowych.
To może zostać zrobione w dowolnym momencie na podstawie zrządzenia GDDKiA. Ale wydaje mi się że tak szybko to się nie stanie.
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
31,777 Posts
Tak dla porównania: zobaczcie sobie, kiedy została wpisana do rozporządzenia S61, a na jakim etapie jest obecnie realizacja tej drogi. Jedyne istniejące fragmenty były przygotowywane jako S8 (obwodnica Augustowa, niewielka modyfikacja jednego węzła po zmianie rozporządzenia) oraz DK61 (obwodnica z programu małych inwestycji drogowych w Polsce Wschodniej).
 

·
Registered
Joined
·
766 Posts
@IgorSel

Po obejrzeniu wizualizacji naniosłem na zakopiankę poprawki na odcinku Rdzawka - Nowy Targ. Wynika z niej, że w całości ma być bezkolizyjna. Dodatkowo należałoby poprawić łącznik z S7 do DK47, który też ma być bezkolizyjny do węzła w Chabówce.

PS. Teraz jeszcze zauważyłem, że zaznaczyłeś południowy węzeł w Myślenicach jako S, tak naprawdę on jeszcze jest przed samochodzikiem i odcinek nie ma parametrów eSki. Tę zmianę też naniosłem na obrazku poniżej

 

·
Registered
Joined
·
6,988 Posts
odcinke Myślenicki poprawiłem, co do wizualizacji to w cale nie musi być ona aktualnym planem, trzeba by znaleźć obecne założenia projektowe i na nich się oprzeć nie na wizualizacji, bo one często zakładają plan docelowy, który nie musi być realizowany

Druga sprawa jest taka, ze rozpocząłem przegląd obwodnic, które nie trafiły do nowego PBDK, w ten sposób znikneły ze względu na wygasnięcie DŚU:
-obw.Nowogrodu Bobrzańskiego DK27
-obw.Biedrzychowic, Chmielenia, Pasiecznika DK30
-obw.Turku DK72
-obw.Jaraczewa DK12

To na pewno nie jest koniec, będę dalej sukcesywnie sprawdzał te zapomniane obwodnice.
 

·
Autostopowicz
Joined
·
694 Posts
A nie myślałeś, żeby zmienić status realizacji S1 Dąbrowa Górnicza - Podwarpie z projektowania na tworzenie KP, skoro KP nie jest jeszcze gotowa?
 

·
Registered
Joined
·
6,988 Posts
A nie myślałeś, żeby zmienić status realizacji S1 Dąbrowa Górnicza - Podwarpie z projektowania na tworzenie KP, skoro KP nie jest jeszcze gotowa?
Myslalem nad tym, ale kontrakt jest na pelna dokumentacje tak jak bylo na S14, trudno bedzie wychwycic moment kiedy wykonawca przeszedl do PB, trzeba by ciagle do niego pisac, wlasnie zastanawialem sie jak rozwiazac taka syruacje. Obw Nysy miala byc bezkolizyjna w ciagu DK46 ale zmieniono koncepcje i zamiast wezlow beda ronda, pewnie znalazlaby sie wizualizacja z wezlami ale to nieaktualne
 

·
Registered
Joined
·
6,988 Posts
Widzę, że znalazłeś rozwiązanie. :) A jakby to wyglądało, gdyby znaczek KP wskoczył do środka prostokąta PB?
sprawdzałem- nieczytelnie wyszło

W związku z jutrzejszym dniem i zamknięciem pewnego 8 letniego okresu pokusiłem się o małe podsumowanie- oczywiście takie jak lubimy- czyli mapkowe.

Stan budowy dróg ekspresowych i autostrad z 21.10.2007


Stan na 24.10.2015
 
1381 - 1400 of 1590 Posts
Top