SkyscraperCity banner

601 - 620 of 635 Posts

·
Tromso/WAW/Slupsk
419 Posts
Jakieś wieści w w/w sprawie? :)
Dajcie mi jeszcze parę dni, robie to trochę od nowa, na nowym systemie, nowym sofcie do map, trochę jest też roboty z eksportem i aktualizacją bazy danych z ostatnich 3-4 lat.

·
Tromso/WAW/Slupsk
419 Posts
Mapa roboczo - testowa

Cześć,

wrzucam link do mapy roboczej, na razie tyle udało mi się zrobić, na pewno są jakieś brakujące rzeczy, więc prosze dać znać, nie jestem w stanie prześledzić całości wykonanych/ zaczętych robót.

Uprościłem legendę, na razie tymczasowa legenda opisowa tutaj:

zielone - odcinki linni zmodernizowane, po naprawie głównej. Nie biorę pod uwagę tutaj powierzchownych remontów typu wymiana paru podkładów czy itp.

czerwone - w remoncie, modernizacji

liczby na liniach oznaczają prędkość max/ prędkość docelową po modernizacji

dworce kolejowe:
zielone - po remoncie
czerwone - w remoncie

Wszelkie uwagi piszcie tu, po świętach zrobię poprawki.

·
Registered
650 Posts
LK25 na odcinku Dębica-Milec-Padew Narodowa jest modernizowana. Rozpoczęcie prac remontowych nastąpiło 1 marca 2019 roku. Zakończenie prac zaplanowane jest na grudzień 2020. Dzięki rewitalizacji trasy, pierwsze pociągi pasażerskie między Mielcem a Dębicą pojadą od grudnia 2020 r., z prędkością maksymalną 120 km/h.

·
adaś z gór
3,685 Posts
Wschodnia obwodnica Bydgoszczy byla/jest w remoncie. Są chyba jakieś prace na trasie Toruń Kutno (nie wiem jakie odcinki).
Od Bielska na południe trochę remontów skończonych.

·
Out of the Box
2,198 Posts
re-drum
Taka uwaga do mapy: lk 175 (Kluczbork-Strzelce Opolskie) jest w większości rozebrana (istnieje kikut na północ od Strzelec Op., do bocznicy do Kropospanu oraz Kikut w Fosowskim, po północnej stronie, do manewrowania, reszty nie ma).

·
Registered
4,705 Posts
Gorzów Wlkp - Kostrzyn jest po rewitalizacji do 120 dla SZT i 100 dla pasażerskich
Gorzów Wlkp - Zbąszynek po rewitalizacji do 100 dla SZT i 80 dla pasażerskich
Zielona Góra - Zbąszynek niby po rewitalizacji do 100, ale ciągle coś poprawiają (jak się mylę, to niech ktoś mnie poprawi, ale celują w 120?)

·
Lefebvrysta
13,241 Posts
Dąbrowa Oleśnicka - Grabowno Wielkie 120 km/h, remont odtworzeniowy (usunięcie ograniczeń prędkości), Grabowno Wielkie - granica IZ - Krotoszyn 120 km/h (od września 2019 podniesienie prędkości do Krotoszyna), Jarocin - Miłosław rewitalizacja toru nr 1 do 120 km/h, tor nr 2 remont odtworzeniowy do 80 km/h, Książno - Chwalibogowo rewitalizacja obu torów do 120 km/h (w torze nr 2 na razie obowiązuje prędkość 80 km/h do czasu stabilizacji toru). Września - Gniezno rewitalizacja toru nr 1 do 120 km/h, na torze nr 2 remont odtworzeniowy do 100 km/h.

·
Tromso/WAW/Slupsk
419 Posts
AKTUALIZACJA 3.10.2019

https://xmapy.files.wordpress.com/2019/04/xmapy-kolej-3.10.2019.pdf

W REMONCIE / MODERNIZACJI:
-średnica Krakowa
-Dębica-Mielec- Padew

PO REMONCIE:
-Pilawa - Dęblin
-Kraków- Balice
-obwodnica towarowa Bydgoszczy
-Słupsk - Ustka
-Słupsk - Miastko
-Włocławek Brzezie - Aleksandrów Kuj.
-Skarżysko Kamienna - Starachowice
-Kielce-Żelisławice (Włoszczowa)
-Gniezno-Września
-Dąbrowa Oleśnicka - Grabowno Wielkie
-Grabowno Wielkie - granica IZ - Krotoszyn
-Książno - Chwalibogowo

ROZEBRANE:
-Strzelce Opolskie - Fosowskie- Kluczbork

Uwagi piszcie w tym wątku

·
Registered
1,862 Posts
Ode mnie:
Pilawa - Dęblin od Garwolina przejezdna po obu torach, Pilawa - Garwolin tor nr 2.
Wschodnia - Otwock nie jest w modernizacji - może będzie niedługo ;)

Nie widzę oznaczeń Białej Podlaskiej, Małaszewicz i Terespola w modernizacji (LCS Terespol)

·
Registered
2,954 Posts
Tak na szybko:

W Remoncie/modernizacji
- Opolse Groszowice-Kędzieżyn Koźle
- Kraków Płaszów - Podbory Skawińskie
- Skawina - Sucha Beskidzka (prace etapowane)
- Chabówka zakopane (prace etapowane)

Zmodernizowane/Po remoncie:
- Chybie - Żory - Rybnik - Nędza/Turze (nr 140, 148, 157, 159, 173, 689, 691)
- Bielsko Biała Lipnik - Wilkowice Bystra
- Żywiec - Węgierska Górka

·
Registered
7,968 Posts
Statystyka prędkości na liniach PLK od 2005 roku do teraz:

Lub w innej formie: https://i.imgur.com/5nRf9Za.png

Jeśli kogoś interesuje dlaczego jest mniej linii >=160 km/h niż dwa lata temu to przyczyna tego jest że wykaz prędkości sprzed dwóch lat zakładał 160 km/h na zmodernizowanym odcinku lk 6 z Warszawy w kierunku Białegostoku czy lk 8 z Warszawy w kierunku Radomia, a obecnie jest tam odpowiednio 130 oraz 100.

601 - 620 of 635 Posts