SkyscraperCity banner
1 - 20 of 26 Posts

·
Registered
4,992 Posts
Discussion Starter · #1 ·
sorry z góry, jeśli taki tredzik już był, ale trochę mi się śpieszy

w przeciągu tygodnia chciałbym sprawić sobie nowy statyw, zrobiłem szybki wywiad wśród sprzedawców, ale nic konkretnego się nie dowiedziałem oprócz tego, że u co bym u nich nie kupił, będzie świetne

mam do wydania około 200 zł, nie ma znaczenia czy przez allegro, czy na mieście, jedyne kryterium to takie, by był ciężki i stabilny

tak więc:
jakiej firmy ?
czy moze być używany ?

·
Fortuna favet fortibus
2,920 Posts

·
ex Leshchoo
3,530 Posts
Zwróć bardzo uwage na mobilność głowicy, ja mam solidnego bydlaka, ale niestety tylko do zdjęć horyzontalnych :/ i nieporeczny jak cholera jest, wiec nie ma co przesadzac - mysle nad kupieniem czegos lżejszego.

Tomaso-> A ta "łabędzia szyja" to przypadkiem drgan dosyć dużych nie powoduje....??

·
Fortuna favet fortibus
2,920 Posts
W w/w Unomatach głowica "chodzi" całkiem całkiem. No i nie są zbyt ciężkie. To bardzo ważne.

·
Registered
4,992 Posts
Discussion Starter · #6 ·
dzięki, dzięki
napisałem ciężki i stabilny bo niedawno miałem okazję korzystać z ponoć 'świetnego' sprzętu
super niska waga i wogóle git, ale po zamontowaniu mojej króweczki (sony h1) nie mogłem zrobić żadnego zdjęcia powyżej 10 sekund, tak były rozmazane, że o mobilności głowicy nie wspomnę (zbyt delikatna konstrukcja...)

·
Fortuna favet fortibus
2,920 Posts
Z tego co sprawdziłem waga Canona G3 i twojego Sony jest prawie identyczna, więc Unomaty powinny być jak najbardziej OK.

·
Fook eet!
3,918 Posts
MAR_tm said:
mam do wydania oko?o 200 z?, nie ma znaczenia czy przez allegro, czy na mie?cie, jedyne kryterium to takie, by by? ci??ki i stabilny

tak wi?c:
jakiej firmy ?
czy moze by? u?ywany ?
Ja bym zwrocil uwage na:
-wysokosc (nie lubie sie garbic:))
-zatrzask na glowicy, zeby aparat dalo sie latwo od- i przyczepic
-mobilnosc glowicy
-no i wage - powienien byc na tyle ciezki, zeby nim byle wiaterek nie miotal, a jednoczesnie na tyle lekki, zeby sie go dalo nosic. BTW noszenia - dobrze, zeby mial uchwyt.

Statyw wydaje mi sie urzadzeniem dosc trudnym do zepsucia, wiec mozna kupic uzywany. Z drugiej strony - mozesz przy zakupie nie zauwazyc jakiegos wyrobionego albo peknietego zatrzasku i potem pluc sobie w brode. A ceny nowych nie sa az tak wysokie, zeby sie skusic na uzywany IMO...

Co do firmy - to chyba nie jest bardzo istotne, chyba, ze jestes snobem :) Ja mam Atlas Pro AM3 (do tej pory tego nie wiedzialem) i jestem z niego zadowolony. Kosztowal mnie 35 albo 40 euro, wiec miesci sie w podanym przez Ciebie przedziale.

·
Registered
4,992 Posts
Discussion Starter · #10 ·
^^ snobem nie jestem w żadnym razie, jestem amatorem
mam poprostu dosyć szukania odpowiednio ustawionych słupków, samochodów, śmietników, żeby zrobić dobre nocne zdjęcie :)

·
Człowiek Wschodu:-)
5,613 Posts
Kupiłem sobie kilka miesięcy temu - po długich przymiarkach do różnych typów, Velbona DF-60. Dałem za niego w sklepie 159 PLN. Niezbyt ciężki, ale wystarczajco. Mocny i stabilny, wysoki, 180 cm. Jestem z niego bardzo zadowolony. Utrzymuje również naprawdę ciężkie aparaty.
Od razu ważna uwaga: kilka miesięcy wcześniej oglądałem te same oraz statywy Hamy - akurat wtedy napolski rynek trafiły pierwsze z tej serii DF Velbona, które były, delikatnie mówiac nieudane, a bardziej dosadnie, sp...rzone. Główka nie trzymała poziomu - byla krzywa... W kilkunastu egzemplarzach różnych typów dwóch serii (CF i DF), które oglądałem. Później poprawili to i pojawiły się dobre - mój ma wsyzstko w porządku. Morał z tego taki, ze warto doklądnie przyjrzeć siestatywowi, który kupujesz, sprawdzić, czy główka trzyma poziom i pion itd. Niby to drobiazgi, ale każde obracanie zdjecia w kompie - to utrata jakości. Istotne przy zdjeciach cyfrowych - bo jakbyś robil tradycyjne, to i tak mógłbyś w powiększalniku wyrównać negatywem - ale przede wszystkim po co wydawać pieniadze na bubel?
W każdym razie ja ze swojego Velbona jestem bardoz zadowolony i szczerze polecam, ale proponuję dokladnie obejrzeć, zeby nie trafil sie jakiś nieudany egzemplarz.
Pozdr.

·
GeoS
476 Posts
Ja moge polecic bardzo dobrej jakosci sprzet Manfrotto. Sam mam do uzytku Manfrotto 190PRO tripod. Niestety nie jest tani, ale ilosc zalet, fakt dlugoletniej i jednorazowej inwestycji przemawiaja za takim zakupem.
Cala zabaweczke mozna z "bliska" obejrzec tutaj:
http://www.manfrotto.com/Jahia/cache/offonce/pid/2050?livid=69|70&idx=72
Ogolnie warto rzucic okiem na sprzet tej firmy.

·
Registered
696 Posts
Zgadzam sie z GeoSem. Sam tez mam Manfrotto i jestem z niego bardzo zadowolony. Maja bardzo bogata oferte takze kazdy cos dla siebie znajdzie. Lepiej kupic od razu dobry statyw zamiast jakiegos taniego badziewia ktore i tak po roku czy dwoch bedziemy chcieli zmienic. Jak ktos nie rozwali statywu, albo nie zgubi to jest to zakup na dlugie lata.

·
Miszcz Ortografi
2,795 Posts
Manfrotto ma tez serie statywow przeznaczonych dla aparatow cyfrowych mieszczacych sie cenwo ponizej 100,- €. Sa bardzo kompaktowe i stabilne jak na swoja klase, wszystkie maja glowice na kulke i najlepiej upolowac starszy bo najnowsze maja bardziej tandetny system aretowania. Sa oznaczone dodatkiem "digi".

Pzdr.

·
nec temere nec timide
2,535 Posts
Kiedyś też chciałem kupić sobie Manfrotto - jeśli chodzi o statywy to (chyba) nie ma nic lepszego - ale nie miałem tyle kasy. Kupiłem więc statyw za EUR 20,- i też jestem zadowolony. Niby totalny grat ale dla mnie absolutnie wystarczający. :)

·
Semper Invicta
26,720 Posts
Hm ja mam jakiś chiński - nie podam teraz aktualnie firmy - ogolnie się sprawuje... Nie narzekam... Co mogę doradzić... To znalezienie kompromisu pomiędzy wysokościa po rozłożeniu a wielkościa po złożeniu... mój ma 180 cm a złożony 40-50 cm - chodzi o to żeby spokojnie włożyć złożony statyw do plecaka np.. Wygodniej no i... w razie zdobywania jakichś bardziej strzeżonych budynków nie zwraca uwagi...

·
GeoS
476 Posts
Tuzin said:
Najlepszy statyw to taki ktorym mozna sprzedac bombe dresowi.
I powaznie, to tez jest jeden z czesto pomijanych argumentow. To sie na prawde czasem przydaje.
Poza tym manfrotto ma system wymiennych glowic, jak nie pasuje kulowa, to zmienia sie na zwykla. Jak plytka za mala, to biezesz wieksza itd. itp.

·
ɔıɔıɯʞ ʎuz&#596
1,639 Posts
jak to ma być dobry statyw to tylko manfrotto,
tyle że cena jest wysoka, statyw+głowica to ok 1000-1500, mimo wszystko polecam

1 - 20 of 26 Posts