SkyscraperCity banner
1 - 11 of 11 Posts

·
Banned
862 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Stragari, sumadija, na obroncima planine rudnik, 50km od kragujevca, oko 1000 stanovnika... Gradska opština Stragari obuhvata područja naseljenih mesta: Stragari, Veliki Šenj, Vlakča, Dobrača, Kamenica, Kotraža, Ljubičevac, Mala Vrbica, Masloševo, Ramaća i Ugljarevac. Prostire se na površini od 165 km2 i ima oko 4500 stanovnika.

Opsirnije informacije mozete naci na sajtu varosi, vrlo dobro uradjen sajt, cak odlicno za jedno selo velicine stragara... http://www.stragari.co.yu/

Nizbrdica koja vodi od groblja prema seluhttp://i225.photobucket.com/albums/dd89/ventilator_bgd/DSCN8133.jpg

Put za manastir Blagovestenje, koji je udaljen od sela oko 5 km, a negde na drugoj trecini puta nalazi se polunapusteno selo, stari stragari

Kuce maaaaleeee, krecene u beeeelooooo.... Takvo nam jeeee nekad bilo seeeeelooooo!!! :):cheers:

Manastir Blagovestenje, na obroncima rudnika, koji me je odusevio svojim prvim usponom. Priroda je neverovatna, a manastir je totalno izolovan. Pretpostavljam da tu negde prema planu treba da se gradi banja. Ako to bude, bice hit, jer ovo mesto zaista ne zasluzuje da bude odbaceno kao sto jeste. Ovo su slike iz februara, mogu da zamislim kako izgleda sada.

...

·
Registered
5,303 Posts
UaaaU, ovo je original stara srbija 19 vek. i crkva ona je soking... mesto sa jako lepim potenciajlom, samo da dodje kapital da se sve sredi :)

·
Banned
862 Posts
Discussion Starter · #4 ·

Opet stari stragari:

Povratak u varos stragari...

Jedna od 2 ulice u varosi (jedna upravna na drugu, "T"raskrsnica, ujedno je i centar sela, sto nije neuobicajeno)

Opstina ili Mesna zajednica, nisam siguran, a ujedno i dom kulture...

·
Banned
862 Posts
Discussion Starter · #5 ·

Spomenik Tanasku Rajicu, centar sela, tj. ona "T" rasksnica...

Put za kragujevac vodi dalje preko ramackih visova (ramaca-draca-sumarice-kragujevac) konkretno na sledecoj slici u daljini se nazire selo "ramaca". Priroda ostavlja bez daha...

·
Banned
862 Posts
Discussion Starter · #6 ·

Negde oko drace, pred sumarice...

Deleci isti datum, resio sam da sa sledecih par fotografija iz Kej dzija stavim u ovaj tread...

Sumaricko jezero...

Kod RK. Beogradjanska Kragujevcanka

Toliko od mene za sada, uskoro planiram da napravim jos jednu turu, pa ce tu biti i malo letnjeg materijala za sherovanje :)

·
Samo opušteno
4,699 Posts
Simpatično selo..
Rekao bih i da živi po malo.. Blizu je grada, vjerovatno zbog toga..
A jezero Šumarice je mnooogo dobro..
Hvala za slike..

·
██████ 100% Kr
KG City
4,470 Posts
Kej dzi... :lol:

Jezero jeste prelepo... a i svake godine je sve sredjenije...

Samo si zgradu Takovo osiguranja slikao u KGu (kej dzi)... 'ajde kad ponovo odes napravi malo opsirniju reportazu... :)

Stragari ce dobiti status opstine Kragujevca (jedne od 5 opstina)...
To je neko selo-varosica... u blizini je i banja... moze to dobro da se sredi...

·
Banned
10 Posts
[/QUOTE]

Evo sad gledam ove slike mog sela odusevljavajume.
Jos si uspeo da zakacis moju kapiju sa leve strane (zuto, plavo, bela metalna :) )
Ekstra slike svaka cast.

·
Banned
6,331 Posts
Heh, uspeo si da aktiviras tread od pre 5 godina :D

Pa ciji si ti zemljace? :) Moja kuca je sa druge strane sela, od pijace kad se predje most sa leve strane puta. Ne znam puno stragaraca osim svoje rodbine, a i mogu reci da sam retko svracao u selo, mnogo cesce kad sam bio mali. A u buducnosti mozda i isplaniram stvaranje uslova kako bi cesce dolazio.

Lepo je znati da jos neko iz stragara prati forum. :cheers:

1 - 11 of 11 Posts