SkyscraperCity banner
1 - 20 of 24 Posts

·
Registered
4,992 Posts
Discussion Starter · #1 ·
krótka fotorelacja z wycieczki do mieścinki trasą Wasilków ->> Nowodworce ->> Supraśl, czyli tą, jaką pokonał Makłowicz w jednym ze swych odcinków

przewiduję 8-9 odcinków ze zdjęciami

·
Registered
4,992 Posts
Discussion Starter · #2 ·
[część 1] dojazd

pobódka o 4:10 a słońca nie ma

opustoszałymi ulicami

w stronę Wasilkowa

duża amplituda w terenie zdradza przyszłe krajobrazy ;)

przez zachmurzone niebo o słońcu można tylko pomarzyć

zatrzymujemy się przed Nowodworcami
widoczna częściowa panorama Wasilkowa

i rozlewiska

w drodze

już w Supraślu nad Supraślą ;)

·
Registered
4,992 Posts
Discussion Starter · #4 ·
[odcinek 2] Klasztor

^^ dzięki :eek:kay:

----------

podzieliłem oddzielnie zdjęcia na pion i poziom dla wygody i estetyki oglądania, zatem nie ma chronologii

·
Registered
4,992 Posts
Discussion Starter · #9 ·
[część 3] bulwary przyklasztorne

-btw--- rozmiar fotek dziwnie zmieniony, najprawdopodobniej fotosik.pl coś nie działa prawidłowo

·
Registered
12,999 Posts
Mar_tm kolejny raz gratuluję , klimatyczne zdjątka , zwłaszcza te z kompleksu bazyliańskiego na doline Supraśli

·
Registered
815 Posts
WoW, krajobrazy i przyrodę macie przesliczną!!

ps. tylko co Cie zmusiło do wyjazdu o tak niebosko wczesnej godzinie!! :eek2:

·
Registered
200 Posts
Bardzo ładnie wyszły Tobie te fotki, Mart :). Błękit nieba złapałeś :D. Ale w sumie to dobrze, że trafilismy w naszych sesjach na dwie różne aury, ciekawy kontrast przez to wyszedł w ramach jednej miejscowości :).

·
---
2,970 Posts
Normalnie szalejesz, fotki rewelacyjne!
A miasto śliczne, uwielbiam takie malutkie, klimatyczne, "napakowane" zabytkami miasteczka. No i widać że o miasto się dba. Wstyd się przyznać ale nigdy nie byłem w tej części Polski, ale Supraśl i Tykocin na pewno kiedyś odwiedzę:)
Pytania:)
Na wikkipedii jest napisane że kościół ewangelicki obecnie jest nieużytkowany, na zdjęciu jest otwarty, to jak rzeczywiście jest?
Czy miasto żyje z turystyki? Czy dużo jest turystów i czy jest odpowiedznia baza dla turystyki?

·
Registered
4,992 Posts
Discussion Starter · #20 ·
^^ kościół otwarty, ale drzwi wewnętrzne faktycznie były zamknięte, co mnie niezmierni zdziwiło, ponadto 2 kościoły oddalone są od siebie o góra 200m, co także jest dziwne

miasto jest bardzo senne, ruch turystyczny panuje wokół klasztoru oraz przyległego zalewu - cały czas ktoś tam się kręci z aparatami, czasami pytają o drogę, zresztą to miasteczko jest pewnym punktem każdej szkolnej wycieczki z białegostku ;)
sam burmistrz zażeka się, że polityka, którą prowadzi jest proturystyczna i nastawiona stricte na gościa z białegostoku i okolic, ja się wypowiadać nie będę, bo byłem o porze, w której tylko fotografowie latają po ulicach, a każdy normalny człowiek śpi w domu

(pozdrawiam pana fotografa za praktikerem ;))

i wogóle dzięki za nieliczne komentarze :)

1 - 20 of 24 Posts