SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 111 Posts

·
Registered
Joined
·
1,873 Posts
Kilkanaście. Razem 42 MW mocy. Zakładając, że każda turbina ma około 2,5 MW, daje to 17 wiatraków. Dokładnych danych nie znam, ale będzie to jak na razie jedna z większych elektrowni wiatrowych w Polsce.
 

·
Registered
Joined
·
8 Posts
Witam. Oto mój pierwszy post na tym forum, które przeglądałem już od kilku lat, ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować.
Na początek kilka fotek:


Widok z bloku przy ulicy Daszyńskiego, daleko w tle, na pagórku widnieje wiatraczek. Trochę słabo widać, gdyż aparat słabej jakości:

 

·
Z-WZG
Joined
·
262 Posts
RWE zainwestuje w polską energetykę wiatrową około pół miliarda euro do roku 2015. We wrześniu br. odda do użytku pierwszą farmę wiatrową - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Kevin McCullough, członek zarządu RWE Innogy.

"Polska to dla nas jeden z najważniejszych rynków regionu - ma najlepsze warunki wietrzne w Europie Środkowo-Wschodniej do instalowania turbin wiatrowych" - powiedział McCullough. "Do roku 2020 Polska potrzebuje 15 proc. energii odnawialnej. Chcemy odgrywać znaczącą rolę w sektorze energii wiatrowej w Polsce" - dodał.

Do roku 2015 RWE planuje mieć podłączone lub w budowie 300 MW energii wiatrowej. W połowie kwietnia ruszyła pierwsza inwestycja RWE Polska w energetykę wiatrową - Park Wiatrowy Suwałki. "Pierwsze turbiny już stoją na terenie gmin Suwałki i Jeleniewo" - powiedział Kevin McCullough z RWE Innogy. Dodał, że co tydzień montowane są dwie, trzy nowe. Cała inwestycja to 18 turbin wiatrowych, każda o mocy 2,3 MW, co łącznie da 80 mln kWh energii elektrycznej rocznie. "To tyle, ile zużywa 40 tys. gospodarstw domowych o średnim statystycznym zużyciu, tj. 2000 kWh" - wyjaśnił McCullough.

Druga farma wiatrowa, jaką zbuduje RWE Polska, powstanie w Tychowie. Stanie tam 15 turbin o mocy 2,3 MW każda. Planowe zakończenie inwestycji to rok 2010. "Kolejne inwestycje planujemy na Mazurach, Pomorzu i w województwie wielkopolskim" - powiedział McCullough.

RWE należy do piątki największych firm energetycznych w Europie. Specjalizuje się w wytwarzaniu, przesyle, dystrybucji oraz sprzedaży prądu i gazu. Zatrudnia 66 tys. osób, zaopatruje 14 mln klientów w prąd, a 6 mln w gaz. W 2008 r. przychody RWE wyniosły 49 mld euro. Największymi firmami z grupy RWE w Polsce są RWE Polska (sprzedaje energię) oraz RWE Stoen Operator (zarządza warszawską siecią elektroenergetyczną).

onet.pl

tak wiec bedzie 18 a nie 17' zawsze to wiecej:banana:
 

·
Registered
Joined
·
106 Posts
Zbinku w Urzędzie Gminy Suwałki powiedziano mi ze wiatraków ma być 17, jakie są oznaczenia na drodze tego nie wiem. A w poście emigranta onet.pl pisze ze ma ich być 18, także nie wiem kto ma rację. Pewne jest jedno, pożyjemy zobaczymy, Pzdr!
 
1 - 20 of 111 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top