SkyscraperCity Forum banner

[Suwałki] Suwałki Plaza

683352 Views 2187 Replies 133 Participants Last post by  AdrianSuvalkai


Suwałki Plaza:

* powierzchnia łączna 40 000 m2
* trzy kondygnacje przeznaczone na handel i rozrywkę
* 500 miejsc parkingowych na 2 poziomach

W Centrum znajdą się:

* 100 sklepów uznanych marek w pasażu handlowo-usługowym
* delikatesy
* 4 sal kinowych Cinema City
* centrum rozrywki Fantasy Park z kręgielnią, bilardami, grami komputerowymi, placem zabaw dla dzieci, kafejką internetową i dyskoteką
* ogródek gastronomiczny

Do Centrum Suwałki Plaza można dojechać samochodem oraz komunikacją miejską.

* przystanek autobusowy przed wejściem do Centrum, linie: 2, 2 bis, 3, 3 bis, 5 św, 6, 8, 9 bis, 10, 12, 14, 15, 15 bis, 16, 17, 20
* dworzec Główny PKP, 4 minut spacerem
* dworzec autobusowy PKS, 2 minuty spacerem

Najwięksi inwestorzy w Suwałkach

* WKiZB WIGRY (grupa ATLAS)
* MALOW
* Porta KMI System
* AQUAEL-BIS
* FORTE S.A.

Strefa Zasięgu i oddziaływania

* 100 000 mieszkańców w promieniu do 15 minut dojazdu
* 205 000 mieszkańców w promieniu do 30 minut dojazdu
* 370 000 mieszkańców terytorium Polski do 60 minut dojazdu
* 450 000 wraz z terytorium Litwy
See less See more
2181 - 2188 of 2188 Posts
Euro RTV AGD w Suwałki Plaza jeszcze w tym roku.
Informacja prasowa:
Przed zbliżającymi się świętami odwiedzający centrum Suwałki Plaza będą mogli kupić prezenty dla swoich najbliższych w popularnej sieci Euro RTV AGD. To pierwszy sklep Euro RTV AGD w Suwałkach i czwarty w województwie podlaskim.

Sklep Euro RTV AGD powstaje na pierwszym piętrze galerii. Na 800 metrach kwadratowych powierzchni klienci znajdą około 10.000 polskich i zagranicznych produktów takich firm jak m.in. Panasonic, Philips, Sony, Thomson, Amica, Ariston, Indesit, Electrolux, Whirlpool, LG czy Samsung. Sieć posiada już 165 sklepów w 84 miastach na terenie całej Polski. Otwarcie lokalu w Plazie planowane jest na grudzień 2010 roku. Do tej pory suwalczanie, aby zrobić zakupy w sklepach Euro RTV AGD, jeździli specjalnie do Białegostoku.

- Otwarcie Euro RTV AGD, wiodącego dostawcy artykułów elektronicznych i gospodarstwa domowego znanych światowych marek, to dopełnienie oferty handlowej centrum Suwałki Plaza – komentuje Agnieszka Baczyńska, dyrektor Działu Najmu Plaza Centers Polska. – Bardzo nam zależało, by nasi klienci mogli kupić swoim najbliższym prezenty już w nowym sklepie. To szczególny okres, w którym dostępność i lokalizacja punktów handlowych ma wyjątkowe znaczenie. Zgromadzenie wszystkich najważniejszych marek w jednym miejscu w znaczący sposób poprawi komfort przedświątecznych zakupów – dodaje.
centrum handlowego sie im zachcialo
taki obiekt to tylko do BIALEGOSTOKU!
I budowa została zakonczona. Nie jest to zapewne jedyny obiekt jaki powstanie w Suwalkach. Od tego postu Krikerena powstało kilka galerii w Białymstoku. Niedługo powtaną tez w Łomży. miasta się rozwijają. mam nadzieje ze Krikaren zminił sposb swojego myslenia.
A ja mam prośbę do was. Czy ktoś wrzuciłby zdjęcia z dekoracji świątecznych i oświetlenia Plazy? bo nie ma mnie w Suwałkach i prędko nie będzie a jestem ciekawy czy nadano temu obiektowi świąteczny klimat :) z góry dziękuję :)
Szczerze to szału nie ma. Jakieś tam świecidełka na zewnątrz wiszą. Chociaż trochę przypominają zbliżające się święta ;)
Takiej fotki z okresu budowy Plazy chyba jeszcze nie było:
http://wrp.gr5.pl/details.php?image_id=19473
I budowa została zakonczona. Nie jest to zapewne jedyny obiekt jaki powstanie w Suwalkach. Od tego postu Krikerena powstało kilka galerii w Białymstoku. Niedługo powtaną tez w Łomży. miasta się rozwijają. mam nadzieje ze Krikaren zminił sposb swojego myslenia.
Na szczęście się rozwijają. W Polsce umiemy i lubimy narzekać, ale w międzyczasie tego narzekania mamy jednak też parcie do rozwoju. I dobrze, bo są rejony świata, gdzie co prawda tego narzekania jest mniej, ale i przez całe generacje niewiele się zmienia. A my pod względem tych zmian żyjemy tu w ciekawych czasach. Jeśli chodzi o centra, faktycznie budują nam się obiekty, które piętnaście lat temu nie śniły się największym polskim miastom. Mimo, że jesteśy "ścianą wschodnią".

Pozdrowienia z Łomży, gdzie wygląda to już mniej więcej tak :)


(miesiąc temu, od tyłu)

(kilka dni temu, front)
See less See more
2
Wyroki w sprawie Plazy

Współwłaściciele białostockiej firmy, która była odpowiedzialna za montaż rusztowań na budowie suwalskiej galerii handlowej Plaza, usłyszeli wyrok. Za nieumyślne spowodowanie śmierci 3 osób i narażenie na śmierć czwartej skazano ich na karę dwóch lat więzienia.

Wypadek w centrum handlowym Plaza zdarzył się pod koniec lutego 2010 r. Czterech robotników, którzy zajmowali się pracami wykończeniowymi sufitu, spadło z rusztowania. Trzech zginęło, a jeden z nich został ciężko ranny.

Sąd Okręgowy w Białymstoku wydał ostateczny wyrok w tej sprawie. Dwóch współwłaścicieli firmy, która projektowała i montowała rusztowania na budowie centrum, skazano na karę dwóch lat wiezienia w zawieszeniu na pięć. Nie będą mogli też przez najbliższe 3 lata prowadzić działalności gospodarczej związanej z rozstawianiem rusztowań. Trzecim skazanym jest brygadzista z tej samej firmy, który osobiście nadzorował prace. Mężczyzna usłyszał wyrok roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata i zakaz wykonywania zawodu przez 3 lata.

Współwłaściciele mają też zapłacić po 10 tys. zł na rzecz matki pracownika, który zginął wskutek ich niedopatrzenia. Do tego czeka ich kara w postaci grzywny – współwłaściciele po 18 tys. zł, brygadzista 4,5 tys. zł.

Sąd podkreślił, że w jego ocenie, pracownicy wykazali się dużą niewiedzą na temat wykonywanego zawodu i nie poradzili sobie z realizacją tak dużej inwestycji.

Trzy osoby zostały uniewinnione – pracownik odpowiedzialny za BHP, inspektorka nadzoru budowlanego oraz kierownik budowy. Decyzja sądu wskazywała na wiele zaniedbań z ich strony, ale do tragicznego wypadku przyczyniła się wyłącznie działalność współwłaścicieli firmy i brygadzisty.
źródło: suwalki.info
2181 - 2188 of 2188 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top