SkyscraperCity banner

1 - 20 of 180 Posts

·
Registered
1,841 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Cześć,
święta Bożego Narodzenia spędziłem w Suwałkach. Wrzucę trochę zdjęć, które zrobiłem w tym czasie. Nie będę się rozpisywał o Suwałkach, wszystko znajdziecie pod tym adresem http://pl.wikipedia.org/wiki/Suwałki. Zdjęcia są z zabytkowego, klasycystycznego centrum miasta. Są to okolice ulicy Kościuszki, parku Konstytucji 3 - go Maja, ulicy Chłodnej i konkatedry pw. św. Aleksandra. Jedno zdjęcie jest z okolic zalewu Arkadia, są też fotki z nową zabudową, to ulica Modrzewiowa. Niedługo, jak czas pozwoli, zamieszczę zdjęcia tych samych okolic wykonane jesienią 2007 przez moją koleżankę Jolę. Miłego oglądania.:)

[

·
Registered
62,877 Posts
ŁoŁ, ŁoŁ

Widzę, że Kolega ma sporo inwencji twórczej (w co poniektórych ujęciach) :applause:
BTW miasto prezentuje się FAJNIE :eek:kay:

·
Registered
1,841 Posts
Discussion Starter #5
Akurat czas miałem wieczorem, więc zdjęcia w zasadzie są z jednego wyjścia na miasto. W najbliższych dniach wkleję zdjęcia zrobione za dnia jesienią 2007 przez moją koleżankę (mam pozwolenie). Suwałki od kilku lat zmieniają się bardzo na plus oczywiście. Szczególnie w Centrum :banana:. Jeszcze kilka lat temu większość kamienic w tamtych okolicach była bardzo zaniedbana. Miasto wyremontowało chodniki i nawierzchnię jezdni, nowe oświetlenie, elewacje kamienic. To przynosi efekt. Ale jeszcze sporo jest do zrobienia. Program rewitalizacji suwalskiej starówki potrwa jeszcze kilka lat. Miasto wybudowało już blok komunalny do którego przesiedlono 40 rodzin z rewitalizowanych kamienic, a w budowie są kolejne 2 bloki komunalne na ponad 100 mieszkań. W odnowionych kamienicach miejsce znajdują oddziały banków, prawnicy, sklepy, biura. Oby tak dalej :cheers:

·
Registered
535 Posts
Czy w Suwalkach zapadla noc polarna?
Nie, codziennie wschodzi slonce ;). zamiescilbym kilka zdjec z tej samej okolicy robionych tez w swieta w dzien ale autor watku zabronil dodawania innych fotek. Moze kiedys zaloze inny watek o Suwalkach.

·
Registered
1,841 Posts
Discussion Starter #8
na forum praktycznie nie ma innych watków ze zdjeciami miasta, a Ty jeszcze hamujesz wklejanie kolejnych
:eek:hno: ;)
To można założyć kolejny wątek. Poznań, czy Warszawa ma ich z 10, Suwałki mogą mieć 2 :)

·
Registered
1,841 Posts
Discussion Starter #10
miną 2-3 dni, kiedy wątek utonie w czeluściach działu, zamiast być na powierzchni przez systematyczne uzupełniane fotkami...
Ok, jeżeli tak naciskacie, to wklejajcie zdjęcia Suwałk w ten wątek , pod jednym, ważnym warunkiem. Muszą być to zdjęcia autorskie, nie jakieś tam ściągnięte z netu byle co. Chcę, żeby wątek zachował poziom i żeby zdjęcia były na prawdę autorskie (tzn. osoba, która je wkleja jest ich autorem, lub ma pozwolenie właściciela zdjęć na ich umieszczenie) :)

·
Registered
1,841 Posts
Discussion Starter #12
Niestety brak czasu :eek:hno: zmusza mnie do odwleczenia terminu zamieszczenia tych zdjęć. Może do końca tygodnia się wyrobię :)

·
Registered
11,340 Posts

Czy to jest fragment wyłożonej granitem ulicy Kościuszki? Jeśli tak to jak długi jest to odcinek i czy odbywa się tam ruch samochodów?

·
Registered
1,841 Posts
Discussion Starter #14

Czy to jest fragment wyłożonej granitem ulicy Kościuszki? Jeśli tak to jak długi jest to odcinek i czy odbywa się tam ruch samochodów?
Tak, ten kawałek ma 0,5 km i ładnie to wygląda. Ruch samochodowy jest, ale dosyć powolny, gdyż przejścia dla pieszych są na wywyższeniach.

·
Registered
52 Posts
Owszem, Suwałki zmieniają się ciągle na lepsze. Jeszcze kilka lat i będą naprawdę czystym, fajnym miastem. Mam nadzieję że będą się rozwijały jeszcze szybciej niż dotychczas. To miasto ma naprawdę duży potencjał turystyczny, może nie samo w sobie ale dzięki otaczającej je naturze. Jest doskonałą bazą wypadową do wycieczek po pięknej krainie jaką jest Suwalszczyzna.

·
Registered
535 Posts
Kilka kolejnych zdjec

Pomnik, w tle XIX wieczna altana, ogólnie dostapna.

Główna ulica starej czesci miasta, ul. T. Kosciuszki

W miejsu parku byl kiedys rynek, ale zostall zamieniony na park. Po lewej konkatedra pw. Sw Aleksandra

Kilka ulic dalej

·
Registered
1,841 Posts
Discussion Starter #18
Fajne fotki (chcę powiedzieć - takie z życiem), a ja ciągle nie mam czasu, żeby się zebrać i umieścić resztę, którą obiecałem. Szkoda tylko, że nie było Słońca :bash:, cóż taką zimę mamy:eek:hno:

1 - 20 of 180 Posts