SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 25 Posts

·
Silesia Inferior
1,163 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witam!
Kolejny watek o Swidnicy :)
Fotki z dnia dzisiejszego, robione kilka godzin temu. W wiekszosci byly robione z samochodu, kilka z rynku sa normalne.
No to jedziemy:
Na srudmiesciu ;)

Glowny plac, grunwaldzki:

Gmach sądu:

100 m od rynku:

Gmach poczty glownej:

Brzozy a za nimi kamienice ;) (juz nie z samochodu)

Rynek:

Katedra:

Plac wolnosci:

Ta kamieniczke bardzo lubie :)

Droga E35:

Juz inna ulica i kamienice:

Fabryka aparatury pomiarowej PAFAL

Troche bloczkow:

Starostwo:

US

Bloczki przy E35 (ul. Zamenhoffa)

Wieza cisnien na os. Mlodych:

K O N I E C

·
Registered
6,474 Posts
Andrzej4001 said:
Swidnica jest śliczna raz byłem tam na wycieczce szkolnej i bardzo mi się podobało, a jeżeli chodzi o zaniedbanie to jest tak jak w każdytm polskim mieście, choć tu nie jest źle.
Dokładnie, nawet jest lepiej od średniej krajowej.

·
Silesia Inferior
1,163 Posts
Discussion Starter · #8 ·
blue_warsaw said:
Eh Swidnica traci troche w moich oczach ale nadal uwazam ze to piekne miasto :)
To zapewne wina tego ze fotki byly robione niekiedy pod slonce, przez szybe samochodu itd.
A wiadomo jak sie idzie spacerkiem to mozna pokombinowac aby ladne ujecie bylo, a jadac samochodem ciezko jest. Bo wiadomo w kazdym miescie sa obok ladnych miejsc i gorsze, brzydsze.
A i co do zaniedbania, to wcale nie jest zaniedbana. Od jakiegos roku, lub dwoch lat robi sie juz sporo przy rzeczach aby miasto wygladalo lepiej. Tez i prywatni wlasciciele kamienic zaczeli remontowac fasady, powoli cale srudmiescie pieknieje.

·
Registered
6,474 Posts
piter89 said:
To zapewne wina tego ze fotki byly robione niekiedy pod slonce, przez szybe samochodu itd.
A wiadomo jak sie idzie spacerkiem to mozna pokombinowac aby ladne ujecie bylo, a jadac samochodem ciezko jest. Bo wiadomo w kazdym miescie sa obok ladnych miejsc i gorsze, brzydsze.
A i co do zaniedbania, to wcale nie jest zaniedbana. Od jakiegos roku, lub dwoch lat robi sie juz sporo przy rzeczach aby miasto wygladalo lepiej. Tez i prywatni wlasciciele kamienic zaczeli remontowac fasady, powoli cale srudmiescie pieknieje.
Ja bym się nie przejmował uwagami blue. ;)
Miasto jest piękne z samochodu jak i z poziomu pieszego, naprawdę.

·
Registered
6,474 Posts
blue_warsaw said:
tozto sam piter89 to ci wytlumaczyl
Trochę to naciągane i bzdurne ale niech Ci będzie. Traci w Twoich oczach bo zdjęcia z samochodu i z nieprzygotowanej perspektywy, ehh trochę dziwne ale jak tak uważasz.

PS: Musiałeś poczekać aż piter odpowie bo nie wiedziałeś co wymyślić ;)

·
Registered
6,474 Posts
blue_warsaw said:
tak tak MIKI, wiem ze chowasz do mnie uraze za to ze nie lubie Lodzi, wybacz, ze nie kocham Lodzi no ale co moge zrobic. Nic, tylko pojsc do salonu i obejrzec Polska vs Azerbejdzan U-21.
Nie czuje urazy do Ciebie za to że nie lubisz Łódki masz do tego pełne nieprzymuszone prawo(przecież nie każdy lubi być na fali a niektórzy nawet mają chorobę morską ;) )ale niektóre twoje wypowiedzi mnie po prostu dziwią i tyle
Jutro będzie ciekawszy mecz :) (IMO)
:cheers:

·
Silesia Inferior
1,163 Posts
Discussion Starter · #15 · (Edited)
delfin_pl said:
dzieki za fotki, bardzo ladne miasto, ale zlituj sie z tym "śrudmiesciem" ,chyba niedlugo matura?
Juz pisalem w jakims watku ze Swidnica o tym. To ze nie ma podzialu administracyjnego na dzielnice nie znaczy ze ich nie ma. Sa ale wiadomo, w mniejszym formacie. Miejsce gdzie koncentruje sie handel, gestosc zabudowy itp w miescie to glownie tereny przedwojennego miasta. A ze w Swidnica przed wojna liczyla niecale 40 tys, a dzis liczy ok. 65 to znaczy nie rozrosla sie bardzo, bo nowe zabudowania (powstale po '45r) z zachodu, polnocy, wschodu i z czesci poludnia miasta to ok. 1 km. Przy czym sa tez miejsca gdzie miasto konczy sie tak jak w '45 roku. Wiec teren tego wlasnie sródmiescia jest duzy i zajmuje ok. 1/3 powierzchni miasta. A ogolem Swidnica odemnie, jak mieszkam na ostatniej ulicy od zachodu, to do wschodnich krancow, jest 6 km. Z polnocy na poludnie jest niecale 8 km. Wiec miasto tez nie jest takie male.
A poza tym jak inaczej okreslic tereny ktore ja nazywam sródmieściem wg Ciebie?
- - - - - - -
edit: ****, :bash: :bash: ale glupek ze mnie :bash: :bash:

·
Registered
3,931 Posts
a wlasnie dzisiaj bylem w Swidnicy na wycieczce :) Bardzo ladne miasteczko, szczegolnie podoba mi sie gotycka katedra z barokowym wnetrzem. Bardzo mnie cieszy, ze macie tak duzo odnowionych kamienic w centrum (nie tylko w Rynku). Sam Rynek i okoliczne uliczki tez sa super. :)

1 - 20 of 25 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.