Skyscraper City Forum banner
1 - 4 of 4 Posts

·
Death Magnetic
148 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Jak wiadomo na dzień dzisiejszy w budownictwie polskim jest obecnie tak, że np. firmy ociepleniowe wykorzystały limit zamówień na wełnę mineralną na ten rok (wełna skończy się w czerwcu); z betonem jest również źle bo mamy mało betonowni i na beton nieraz trzeba długo czekać. To tylko 2 przykłady.

Spotkałem się ostatnio z opinią, że jest to "sztuczne napędzanie ceny", że większość firm ma tutaj monopol na swoje produkty i właśnie tak zawyża ceny, że utrzymuje produkcje na poziomie niezbędnego minimum.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Aparat budownictwa pędzi strasznie do przodu, a jednak czegoś brak? :)

P.S. Chciałem zrobić ten post jako "sticky" ale nie wiem jak, ktoś może mi pomóc? :)

·
Registered
552 Posts
No moim zdaniem, najzwyczajniej w swiecie nie wyrabiaja się wszelakie zakłady produkcyjne - w zyciu nie mielismy takiej sytuacji, nigdy sie tyle i na taką skalę nie budowało uważam. Stwierdzenie żeby manufaktury windowały ceny i produkowały absolutnie minimum? nie chce mi się w to wierzyć ;) mimo wiekszej produkcji kazdy producent i tak i tak by sprzedał wszystko do ostatniej cegiełki z gigantycznym zyskiem i to jest fakt.

ja z kolei słyszałem opinię że producenci materiałów budowlanych produkuja "się" na 110% wydajności :nuts:

i co do przyklejenia postu, to tylko moderator ma do tego uprawnienia ;) napisz do kogoś kto tam jest naszym modkiem, i poproś o przyklejenie ;)

PS.
może temat by był lepszy do ekonomii i biznesu? :>

·
Registered
662 Posts
Nie ma materiałów budowlanych. W okolicach Siemiatycz wujek buduje garaż. Jeździł po wszystkich okolicznych składach i tylko w jednym znalazł ostatnią tonę betonu. Kupił ją i w promieniu 30 km nie było nigdzie betonu :O Wszystkie transporty jakie przyjeżdżają są już praktycznie sprzedane przed rozładowaniem.

·
Death Magnetic
148 Posts
Discussion Starter · #4 ·
vostel jest dokładnie jak piszesz, jestem również spod Siemiatycz i widziałem takie właśnie rzeczy... co do tej wełny jeszcze to jest tak, że jeszcze jej nie wyprodukowano a przydziały zostały już rozdane / sprzedane.

1 - 4 of 4 Posts