SkyscraperCity banner

1 - 20 of 41 Posts

·
...
12,138 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
http://en.expo2010.cn/

http://en.expo.cn/indexn.html?id=13100004

Wystawa światowa w Szanghaju otwarta.

World Expo 2010 - największe przedsięwzięcie tego typu w 160-letniej historii wystaw światowych - otwarte. Szanghaj liczy, że wystawę odwiedzi 70 mln osób - informuje bbc.co.uk.

Uroczyste otwarcie, tak jak obiecywali organizatorzy, było pełne przepychu. Wzięło w nim udział ponad 2300 artystów z różnych krajów.

Potem widzów czekał bajeczny popis świateł laserowych i fajerwerków.

W światowej wystawie bierze udział niemal 200 krajów - również Polska. Nasz narodowy pawilon zostanie otwarty w poniedziałek.

Wystawa ma potrwać 6 miesięcy.

Jej organizacja - jak informują media - kosztowała ok. 58 mld dolarów, więcej niż igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Polski pawilon, bardzo dobrze oceniany jako jeden z ciekawszych ;)

·
Registered
698 Posts
Bardzo mi się podoba koncepcja naszego pawilonu, jednak mam wrażenie ze na wizkach jest bardziej powycinany niż w rzeczywistości. Według mnie na tym traci bo wygląda jak bunkier, strasznie ciężki wyszedł.
Chyba, że z innych stron jest inaczej.

·
Administrator
36,956 Posts

·
...
12,138 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Bardzo mi się podoba koncepcja naszego pawilonu, jednak mam wrażenie ze na wizkach jest bardziej powycinany niż w rzeczywistości. Według mnie na tym traci bo wygląda jak bunkier, strasznie ciężki wyszedł.
Chyba, że z innych stron jest inaczej.
Projekt się zmienił, nie wiem w jakim stopniu pod względem "wycinanki" ale np. zmieniła się bryła- nie ma możliwości wejścia na dach jak to jest pokazane w modelu.

Jak narazie najbardziej rozpoznawalny (przynajmniej ja to tak widzę ) chyba najlepiej oceniany jest pawilon Wielkiej Brytanii

·
Maaarianozaurus rex
652 Posts
^^ Bo wszędzie tylko wrzuty z You Tube. Trzeba chyba jeszcze poczekać. W googlach ani po polsku, ani po angielsku pisząc tytuł nic więcej nie można znaleźć. Może by po chińsku spróbować. Trzeba to wpisać:波兰的历史, albo to:波蘭的歷史(tradycyjny chiński).:)

·
...
12,138 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Chiny

Dania

Korea Południowa

Meksyk

Portugalia

Rosja

Hiszpania

Wielka Brytania

Finlandia

·
.
5,007 Posts
Wielka Brytania najlpesza, świetny projekt, szkoda że taki mały, większy, bardziej zróżnicowany byłby lepszy. Polska, Portugalia, Dania, Korea, hHiszpania też dobre. BTW widzieliscie USA, szczerze mówiac to myslalem ze cos ciekawego zaprezentują, a tutaj wypisz wymaluj poziom marketów Walmart

·
Я.
6,309 Posts
Wrzucę później moje fotki:)
Moim zdaniem najlepsze pawilony to Dania, UK i.. Chile (czego się nikt nie spodziewał). Najgorsze: Pakistan, Kazachstan i.. Litwa (j.w.) :)

Pawilon duński powalił wszystkie inne na głowę ze względu na interakcję.. Można było złapać za rower i objechać pawilon w kółko – całkiem długa była ta trasa, bo pawilon to pętla Moebiusa:) W innych pawilonach najczęściej w środku były ulotki.
Polski pawilon wygląda w rzeczywistości trochę gorzej niż na renderach – głównie przez wykonanie – ale film Bagińskiego wyświetlany w środku rekompensuje wszystko – nie spotkałem osoby, która nie byłaby oczarowana filmem. Generalnie Polska na duży + - o wiele lepiej niż Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, a więc inne duże kraje Europy.

Inne spostrzeżenia: organizacja całej imprezy na 10/10. Chińczycy dali radę, o wiele lepiej jest to wszystko zorganizowane niż było w Saragossie hehhe:)

·
Moderator
12,000 Posts
^^ Z Twoich fotek wynika, że w duńskim basenie można pływać :)

Czy nie wydaje Wam się, że wycinanek jest kilka? Tutaj widzę Polskę, Rosję i Koreę Płd...

·
Miastolub
3,686 Posts
Polska w czołówce

Prawdziwe "perły" współczesnej architektury można znaleźć wśród pawilonów poszczególnych krajów biorących Expo działa. Polacy oblężeni.

Za jeden z najciekawszych uznawany jest polski. Pawilon przypominający konstrukcję origami wykonaną z tradycyjnych wycinanek łowickich robi prawdziwą furorę wśród gości wystawy i komentatorów. Tylko do wtorku (wystawa jest otwarta od soboty) zobaczyło go już ponad 28 tys. osób, a brytyjski "The Guardian" uznał go nawet za "najbardziej elegancki" pawilon na całym EXPO.

Setki kolejnych osób, które chcą zobaczyć nasz pawilon, gromadzą się przed nim jeszcze przed godziną 9.30 czasu miejscowego, gdy zostaje on otwarty. Czekają kilkadziesiąt minut w kolejkach. - Chińczycy są zafascynowani tą konstrukcją. Te wycinanki są równocześnie częścią kultury chińskiej, tak samo jak kultury polskiej. Nasz pawilon został wybrany do reklamowania EXPO na billboardach i plakatach wywieszanych na ulicach - mówi Andrzej Juchniewicz z sekcji polskiej EXPO.

Tysiąc lat w osiem minut.
"Historia Polski" na Expo

Zwiedzającym szczególnie podoba się wyświetlany w pawilonie film animowany autorstwa Tomasza Bagińskiego. Stworzony w technice 3D, przedstawia historię Polski "w pigułce". Po polskiej ekspozycji "oprowadza gości" m.in. multimedialny smok, który odpowiada na pytania dotyczące Polski. Organizatorzy przygotowali multimedialne prezentacje poświęcone polskiej gospodarce i przedstawiające najpiękniejsze zakątki kraju.
Pełen sukces :cheers: Polski pawilon jest piękny.

·
Maaarianozaurus rex
652 Posts
Już w tej chwili zaryzykuję stwierdzenie, że bryt. pawilon wejdzie do historii architektury i po latach będzie pokazywany w podręcznikach. Parę innych, w tym nasz, czy hiszpański jest świetnych, ale ten robi niesamowite wrażenie i szczerze mówiąc w życiu nie widziałem, choćby na zdjęciu, czegoś podobnego.

1 - 20 of 41 Posts