SkyscraperCity Forum banner
2601 - 2620 of 3749 Posts

·
Registered
18 Posts
Tłuczeń i szyny leżą już prawie 2 miesiące, wycinki drzew już zrobione, teraz tylko czekać aż ruszy budowa. Niestety na tą chwilę nic się nie zapowiada, od dłuższego czasu nikt w kamizelkach się nie kręci w okolicach torów.

·
Załomiak
3,500 Posts
Już była mowa o tym, że praktycznie wypadł program modernizacji torowisk, więc kolejna "dobra" informacja po ostatniej sesji RM:

Klęska programu modernizacji torowisk tramwajowych. Znika 250 mln zł. Miasto tnie też wydatki na SKM

[...]Magistrat uciął o połowę planowane wydatki na budowę węzłów komunikacyjnych przy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Planowane wydatki sięgały wcześniej 82 mln zł. Teraz to tylko nieco ponad 43 mln zł. [...]
Więcej: http://szczecin.wyborcza.pl/szczeci...wajowych-znika-250.html#s=BoxLoSzMT:undefined

Chyba nie chcę już mieszkać w tym mieście...

·
Registered
1,528 Posts
^^
... Magistrat uciął o połowę planowane wydatki na budowę węzłów komunikacyjnych przy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej ...
... Węzły – czyli przystanki, nowe pętle, parkingi park & ride ….
Chodzi o pętle i przystanki tramwajowe i autobusowe !

Torowiska i przystanki kolejowe budowane są na podstawie postępowań PKP / PLK - Miasto Szczecin nie ma nic do tego.

:cheers:

·
Moderator
38,797 Posts
^^ Krótkowzroczność władzy i ciasnota umysłowa w szpinakowym pałacu jest faktem, ale miasto jest fajne i nie jest wsią.

A mnie ciekawi co z projektem wiaduktów na Jagiellońskiej i Pomorskiej.

·
Trybunał Stanu
8,030 Posts
^^ Krótkowzroczność władzy i ciasnota umysłowa w szpinakowym pałacu jest faktem, ale miasto jest fajne i nie jest wsią.
Wcale nie krótkowzroczność ;)
Nie będzie infrastruktury przesiadkowej, to będzie mało ludzi, więc potnie się kasę na SKM jeszcze bardziej, a potem ją zamknie i problem z głowy ;)

·
Moderator
38,797 Posts
Aha. Skoro na takim etapie nie ma kasy to nie ma co liczyć na realizację przed uruchomieniem kolejki.

·
Registered User
660 Posts
Czy są jakieś przepisy, które mówią ile czasu po przejeździe pociągu powinno otwierać się szlaban? Bo zauważyłem, że na Pomorskiej i Wiosennej jak pociąg przejedzie to jeszcze długo nie są otwierane. Pytam dlatego, że w innym miejscu jak przejedzie ostatni wagon to rogatki już są otwierane. Nie wiem jak to jest uregulowane przepisami dlatego nie chcę pisać gdzie tak jest, żeby nie robić gównoburzy, bo zaraz ktoś doniesie do Czasu Reakcji.

2601 - 2620 of 3749 Posts