SkyscraperCity Forum banner
2621 - 2640 of 3786 Posts

·
Registered
4,612 Posts
Kiedyś spalila się wieża PKP na Pomorskiej. Urban story był taki, że to odwet kierowców za długie czekanie pod rogatkami :) A serio to chyba zależy od prędkości pociągów i klasy przejazdu.

·
Registered
133 Posts
Oj tam oj.

Co mają powiedzieć Włosi którzy są takimi samymi nerwusami na drogach jak nasza nacja?
Przynajmniej przejazd pociągu we Włoszech to ŚWIĘTOŚĆ.
Maszynista nie musi mieć pełnych gaci co przejazd i nie musi zwalniać pociągu.
A w Polsce czepialstwo o długie stanie przed przejazdem pociągu i po .

Polecam obejrzeć kanał fana który nagrywa przejazdy kolejowe w Polsce,Holandii,Niemczech,Danii,Szwajcarii i wspomnianych Włoszech.

Jaka kultura na przejazdach tyle czekania!

https://www.youtube.com/watch?v=AC3HY8kAK2Q

·
Registered
58 Posts
Już była mowa o tym, że praktycznie wypadł program modernizacji torowisk, więc kolejna "dobra" informacja po ostatniej sesji RM:

Więcej: http://szczecin.wyborcza.pl/szczeci...wajowych-znika-250.html#s=BoxLoSzMT:undefined

Chyba nie chcę już mieszkać w tym mieście...
Jeżeli już mają tnąć koszty to, moim zdaniem, lepszym rozwiązaniem byłoby zrezygnowanie z budowy kilku przystanków np Ku Słońcu czy Niemierzyńska. Odległość między stacja Turzyn a Ku słońcu to z 400 m, czyli pociąg ledwo ruszy i zaraz bedzie się musiał zatrzymać. To ma być nasz "s-bahn" czy taki dalekobiezny tramwaj.

·
.
1,846 Posts
Nie, lepsze jest ograniczenie rozbudowy infrastruktury drogowo-parkingowej. Z miasta większość i tak nie będzie się na stacje dostawać samochodami. SKM na lewobrzeżu i tak będzie działać raczej jako obwodowa linia tramwajowa, dobra dostępność pozostałej KM jest kluczowa.

·
Registered
4,232 Posts
Najlepsza byłaby zmiana priorytetów polityki budżetowej. Nic w projekcie SKM nie uważam za niepotrzebne lub nadmiarowe.

Część parkingów przy SKM może służyć za P+R. Dla przystanku Niemierzyńska nie ma alternatywy i jest dobrze ulokowana względem reszty KM. Ku Słońcu ma w zasięgu głównie uczelnie i nowe osiedla, jest faktycznie najmniej koniecznym przystankiem, ale rezygnacja z niego to też średni pomysł. Nie ma co w tej kwestii robić jakieś ustępstwa, taka polityka jest zła i doprowadzi do dalszej marginalizacji miasta.

·
Registered
3,488 Posts
Może między przyszłym przystankiem na Ku Słońcu a Turzynem jest 400 metrów... tyle, że torami. Jednak każdą inną drogą, dla mieszkańców okolic to jest nawet do 2 kilometrów, więc nie mówcie, że ten przystanek jest niepotrzebny.

·
Registered
18 Posts
Swoją drogą rezygnowanie z przystanków osobowych SKM nie uratuje budżetu miasta, bo nie ma z nim nic wspólnego. SKM sama w sobie to inwestycja realizowana przez PKP PLK i jej budżet a nie przez miasto Szczecin, które w tym projekcie jest tylko jej partnerem i ma się zająć budową węzłów przesiadkowych. Mam nadzieję że rozjaśniłem trochę kwestie związane z finansowaniem tej inwestycji.

·
Szczecinomaniak
55 Posts
Byłem się dzisiaj przejść na odcinku między stacjami Drzetowo a Żelechowa. Cisną wycinkę ostro.
Nie wiem, która część Was najbardziej interesuje to wrzucam minialbum na imgura.

http://imgur.com/gallery/AGEhNJG

Dworzec Żelechowa też cały powycinany, odsłonięte wszystkie stare tory i bocznice, ale już nie miałem czasu tam dzisiaj iść dalej, postaram się jutro.

EDIT: Nie spodziewałem się, że ze strony mobilnej nie łapie polskich znaków, sorki.

·
Registered
133 Posts
Miód na moje serce.
Coś pięknego zaczyna się dziać.

Ale już słuchacze donoszą do Czasu reakcji:
Słuchacze informują o wycince drzew i krzewów wzdłuż torów kolejowych w okolicach stacji Szczecin Żelechowo. Kto i dlaczego prowadzi wycinkę, o tym w jednym z najbliższych programów.

Nie wiem czy nasze społeczeństwo nie czyta jakichkolwiek informacji o powrocie SKM.
Znów będzie gó..oburza o drzewa które tyle lat wrastały w tory i nikomu to nie przeszkadzało...

Na trasie z Polic lament bo powycinano jakieś jabłonki drzewa do których nikt się nie przyznaje.
Teraz to widać jaka dżungla rosła hałdy drzew po wycince.

2621 - 2640 of 3786 Posts