Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 1988 Posts

·
SZCZECIN - HOMETOWN GLORY
156 Posts
Miasto ogłosiło konkurs na projekt 50 metrowego basenu pływackiego w Szczecinie

To pierwszy krok do realizacji długo zapowiadanej inwestycji, na którą oprócz szczecinian czekają nasi eksportowi pływacy z teamu trenera Mirosława Drozda, Mateusz Sawrymowicz, mistrz świata, Przemysław Stańczyk, wicemistrz świata i mistrzyni Europy Katarzyna Baranowska.

Uczestnicy konkursu muszą opracować koncepcję architektoniczną pełnowymiarowego, 50 metrowego basenu krytego z możliwością jego przedzielenia na połowę i trybunami na 1,5 -2 tys. widzów. Obiekt ma mieć niezbędne zaplecze - szatnie, sanitariaty, pomieszczenia administracyjne i odnowę biologiczną. Budynek powinien być powiązany funkcjonalnie z istniejącym obiektem Szczecińskiego Domu Sportu na ul. Wąskiej.

Do 3 lipca uczestnicy muszą złożyć wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie. Jeśli zostaną dopuszczeni, na złożenie projektu będą mieli czas do 6 sierpnia. 13 sierpnia poznamy zwycięzcę.

Autor najlepszego projektu dostanie 15 tys. złotych nagrody. Zdobywcy kolejnych miejsc 8 tys. zł (drugie miejsce) i 5 tys. zł. (trzecie miejsce).

Miasto chce do 31 marca 2008 roku mieć już gotowy projekt wykonawczy z kosztorysami.

Radni na projekt basenu zagwarantowali w budżecie 0,5 mln złotych.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć tu:

http://bip.um.szczecin.pl/showpage?chapter=11710&soid=A98A8C2BE4F1411CA9AF7BDE72B436E7

Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin

aktualizacja styczeń 2010

·
mies fan
5,253 Posts
Miasto ogłosiło konkurs na projekt 50 metrowego basenu pływackiego w Szczecinie

To pierwszy krok do realizacji długo zapowiadanej inwestycji, na którą oprócz szczecinian czekają nasi eksportowi pływacy z teamu trenera Mirosława Drozda, Mateusz Sawrymowicz, mistrz świata, Przemysław Stańczyk, wicemistrz świata i mistrzyni Europy Katarzyna Baranowska.

Uczestnicy konkursu muszą opracować koncepcję architektoniczną pełnowymiarowego, 50 metrowego basenu krytego z możliwością jego przedzielenia na połowę i trybunami na 1,5 -2 tys. widzów. Obiekt ma mieć niezbędne zaplecze - szatnie, sanitariaty, pomieszczenia administracyjne i odnowę biologiczną. Budynek powinien być powiązany funkcjonalnie z istniejącym obiektem Szczecińskiego Domu Sportu na ul. Wąskiej.

Do 3 lipca uczestnicy muszą złożyć wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie. Jeśli zostaną dopuszczeni, na złożenie projektu będą mieli czas do 6 sierpnia. 13 sierpnia poznamy zwycięzcę.

Autor najlepszego projektu dostanie 15 tys. złotych nagrody. Zdobywcy kolejnych miejsc 8 tys. zł (drugie miejsce) i 5 tys. zł. (trzecie miejsce).

Miasto chce do 31 marca 2008 roku mieć już gotowy projekt wykonawczy z kosztorysami.

Radni na projekt basenu zagwarantowali w budżecie 0,5 mln złotych.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć tu:

http://bip.um.szczecin.pl/showpage?chapter=11710&soid=A98A8C2BE4F1411CA9AF7BDE72B436E7

Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin
miesiąc na zrobienie projektu? gratuluję organizatorom rozsądnego podejścia... będzie bardzo mało uczestników i niski poziom prac.

dla porównania - na filharmonię było pół roku.

·
Moderator
38,514 Posts
^^ No niestety, będą jakieś powielane twory albo w ogóle nikt się nie zgłosi ;). Jeden miesiąc to jakis żart...Przecież i tak budowa nie ruszy w tym roku, więc nie wiem po co się tak gonić.

·
Szczecinomaniak
163 Posts
czemu ja nie mam uprawnien... taki fajne wizje....

·
Registered
10,671 Posts
Tak sobie pomyślałem, że to tylko basen pływacki z trybunami!? Po co robić konkurs, jak i tak z takim obiektem nie da się nic ciekawego zrobić, pewnie wszystkie propozycje będą takie same..

·
Moderator
38,514 Posts
^^ da się ;) zobaczysz jaka będzie pływalnia na igrzyska, które za rok odbędą się w Chinach...Szczęka ci opadnie :).

·
Registered
10,671 Posts
^^ no może i masz rację, ale Szczecin i Pekin to dwa różne światy, u nas raczej nie będzie Igrzysko Olimpijskich..

·
156 Posts
Discussion Starter · #12 ·
zakwalifikowalo sie 15 ekip (11 ze Szczecina)
1. BAMS
2. Jerzy Nowak
3. C+HO_aR SC
4. Studio AB
5. Piotr Fiuk
6. WIZART (Stargard)
7. Beata Fiuk
8. Hanna Balcerek
9. MXL4
10. Rafal Jacaszak (Olsztyn)
11. Plan IRPO (Koszalin)
12. FBA
13. Pawel Tieplow (Warszawa)
14. Orlowski, Szymanski - Architekci
15. DOMINO

·
...
12,178 Posts
Znam z tych tylko DOMINO i FBA, które prezentują wysoki poziom - zwłaszcza to pierwsze biuro i studio AB, które chyba projektowało Galerie Brama Portowa- tu z poziomem nie jestem pewien ;)

·
156 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Raine, nie jest tak zle. Ja widze co najmniej 6 dobrych pracowni, ktore stac na dobry projekt. poza FBA i DOMINO jest przeciez C+HO_aR, BAMSi, Orlowski i Szymanski, Piotr Fiuk - sam pewnie widziales, wszyscy procz BAMS robili filharmonie i raczej nikt sie nie skompromitowal. Z grupy szczecinskich biur architektonicznych brakuje mi A4 (Kondarewicz jest jednym z sedziow konkursu), URBICONu, MELLONów I DEDECO. Pozdrawiam cie.
Nie wiem czy znacie warunki konkursu, ale funkcja wymaga 1500-2000 miejsc na widowni, co z miejsca uczyniloby ze szczecinskiego basenu najwiekszy w Polsce. Jak wyczytalem w wikipedii niewiele basenow 50m na swiecie posiada taka duza widownie, na pewno te olimpijskie - Seul, Montreal itp.
Fajne, co?;)

·
156 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Wczoraj do godziny 16 składano projekty. Złożono ich 8. Wyniki w poniedziałek 13.08.2007

1 - 20 of 1988 Posts