Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 5867 Posts

·
...
12,224 Posts
Discussion Starter · #2 ·

Czerwona strzałka wskazuje teren przyszłego CH. Do Hiszpanów należy również działka po przeciwnej stronie (po lewej) od Al. Niepodległości, gdzie kiedyś miała stanąć jedna z dwóch wież przypominająca swym kształtem żagle.

·
...
12,224 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Ta ulica dopiero powstanie Torni ;)

Grzybek i kasy zamknięte, wywiesili kartkę, że przenoszą się "Pod Arkady" na Wyszyńskiego.
czyli? ...zaczynamy zabawe :D

·
Banned
94 Posts
Torney said:
Właśnie się dowiedziałem o istnieniu ul. Zgodnej w Szczecinie :laugh:.
Oby jak najszybciej przystąpili do budowy do tego świetnego,wtopionego doskonale w zabudowę śródmieścia, wspaniałego architektonicznie centrum handlowego.Życzę też 450 tysięcznemu Szczecinowi jak najszybszego rozpoczęcia budowy nowej wielkiej "KASKADY" przez hamburskiego kontraktora europejskich miedzynarodowych funduszy nieruchomościowych oraz licznych galerii handlowych ECE , oraz szybkiego rozpoczęcia ogromnej budowy największego w naszym kraju , wielofunkcyjnego molocha handlowego AUCHAN o łącznej powierzchni 180.000 metrów kwadratowych na przedmieściach miasta czyli w Kołbaskowie, obok autostrady STETTIN-BERLIN.SPACEJAHR 2038. ICH BEFINDE SICH AUF DEM BORD DER UNAUFHOERLICH AUF DER PLUTONORBITE ROTIERENDEN RUSSISCH-CHINESISCHEN RAUMSTATION "ROTER OKTOBER"... ICH TRAGE AUF MICH LUFTLEEREN KOSMONAUTENSKAFANDER... WENN ALLES SO DER RINGSHERUM MICH SCHOCKIERENDEN REALITAET SEIN WERDE ... UND WENN DIE RUSSISCH-CHINESISCHE TECHNOLOGIE ENDLICH ALLES BESIEGTE< - UNBESIEGBAREN IDEEN DES MARX, ENGELS UND LENIN WUERDEN GLEICHBEDEUTEND UEBERALL UND FUER DIE GANZE MESCHHEIT GEWONNEN HABEN...
:cheers: : :sleepy: : :bash:

·
Registered
160 Posts
Raine said:
Grzybek i kasy zamknięte, wywiesili kartkę, że przenoszą się "Pod Arkady" na Wyszyńskiego.
czyli? ...zaczynamy zabawe :D
A potem zostanie już tylko opracowanie fascynującej atrakcji turystycznej "Szlakiem szczecińskich centrów handlowych"...

·
Registered
1,396 Posts
Bolshevik i kgirl, czepiacie się. Mi też się nie podoba, że w centrum miasta jest tyle centrów handlowych. Ale o ile Galaxy to porażka przede wszystkim pod względem swojego rozmiaru (pod inntmi względami też ), to w tym projekcie nie ma się za bardzo do czego przyczepić. To nie będzie moloch, doskonale uzupełni puste miejsce a przede wszystkim za jego sprawą przybędzie kawał dobrej architektury. Bardziej martwi mnie wizja powstania ogromnej Kaskady. Skończcie więc tą nagonkę na dobry projekt.

·
bramaportowa.pl
11,073 Posts
Projekt wydaje mi się być bardzo dobry. Powierzchnia nie przytłacza, nie ma miejsca na hipermarket - także nie ma o co drzeć szat. A co do szczecińskich centrów handlowych to w przeliczeniu na głowę nie odbiegamy jakoś w żadną stronę od średniej krajowej ( gdzieś tu na SSC widziałem jakąś tabelkę ). Cieszy mnie zabudowa obsranego skwerku przy placu który jest środkiem miasta.

Co do Kaskady to podzielam zdanie, że ogromna Kaskada nie jest chyba najlepszym pomysłem. Zastanawiam się, czy zamiast scalać ten cały teren, nie lepiej by było poszczególne części wystawić inwestorom z przeznaczeniem na komercję na naprawdę wysokim poziomie a nie kolejne ECE/Echo z kserokopiarki.

·
Registered
160 Posts
radekmysza said:
Bolshevik i kgirl, czepiacie się.
To komplement ;) ?

Nawet nie wiedziałam, że skrytykowałam sam projekt. Wydawało mi się, że ograniczyłam się jedynie do pomysłu kolejnego centrum handlowego.

@ jacca: Nie chodzi o ilość centrów handlowych, ale o ich rozmieszczenie.
O darciu szat mowy być nie może. Za krótko się znamy ;).

·
bramaportowa.pl
11,073 Posts
kgirl said:
Wydawało mi się, że ograniczyłam się jedynie do pomysłu kolejnego centrum handlowego.

@ jacca: Nie chodzi o ilość centrów handlowych, ale o ich rozmieszczenie.
@kgirl:
Gubię się. Krytykujesz pomysł powstania kolejnego CH czy nie podoba Ci się lokalizacja? Jeżeli nie podoba Ci się lokalizacja CH o małej powierzchni bez hipermarketu w tym miejscu to dlaczego?

Co powinno powstać wg Ciebie na tej działce?

·
...
12,224 Posts
Discussion Starter · #14 · (Edited)
CH przy Bramie można porównać tylko do Domu Kupca, Galaxy to kompletnie inny kaliber ;)

ps. mam nadzieję, że nie zrezygnują z telebimów, w Polsce chyba mało ich jest, a może nie ma w ogóle.

edit:

·
THE FALLEN EMPIRE
805 Posts

^^^ Jak ladnie sprecyzowana nowa lokalizacja kas... "POD ARKADAMI"

1 - "Pod Arkadami" to dawna nazwa ksiegarni nie istniejacej juz od kilku lat.

2 - "POD ARKADAMI" bylo przy ul. Tkackiej - bocznej do Wyszynskiego

3 - po zamknieciu "POD ARKADAMI" same arkady rozebrano

·
Registered
4,237 Posts
^^ A może to chodzi o te "arkady" w południowej pierzei Wyszyńskiego?

A księgarnia była wspaniała, ech :).
jacca said:
Co powinno powstać wg Ciebie na tej działce?
Powinno się rozpocząć odbudowę Starego Miasta, od Niepodległości i Tkackiej na przykład.

·
Registered
160 Posts
@jacca: Po prostu nie podoba mi się pomysł budowy nowego ch w tym miejscu w Szczecinie. Z hipermarketem czy bez :). A nie podoba mi się, ponieważ moim zdaniem:

Torney said:
Powinno się rozpocząć odbudowę Starego Miasta, od Niepodległości i Tkackiej na przykład.
Ten Pan czasami umie czytać w myślach ;).

1 - 20 of 5867 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.