Skyscraper City Forum banner

?

1 - 20 of 62 Posts

·
Registered
10,674 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Myślę, że pierwszy budynek można już spokojnie dać pod ocenę forumowiczów ;)

BRAMA PORTOWA I

Inwestor: Swedecenter
Wykonawca: Hochtief Polska
Architekt: T-33 Architekci

Lata budowy: styczeń 2011 - 2012

Pow. biurowa: 3 966 m²
Pow. handlowa: 560 m²
Miejsc parkingowych: 22

Koszt inwestycji: 75 mln zł

fot. Piotr Krajewski

Z lotu ptaka:

fot. Cezary Skórka/4Dfoto

fot. Bobbomil

Więcej informacji: http://www.urbanity.pl/zachodniopomorskie/szczecin/brama-portowa-i,b4444

·
Registered
69,522 Posts
Każdy nowy budynek musi wylądować w Miss?

Niczym się nie wyróżnia - nie jest brzydki, nie jest też ładny. Niczym mnie nie urzeka. Ot, poprawny... Dobrze, że są 2 kolory - za to ma 0,5 pkt. Czyli 5,5/10.

·
Szymek
3,598 Posts
Takich budynków chcę w swoim mieście :) Ode mnie 10. Porządna, europejska i nowoczesna architektura. Nie nachalna, komponująca się z otoczeniem. Budynek nie krzyczy i jest elegancki.

·
Registered
16,214 Posts
Ja daję osiem. Budynek jest w tym miejscu bardzo dobrze dopasowany, według mnie, tym bardziej patrząc od strony Wyzwolenia w kierunku 3 Maja...spina cały ciąg budynków, nie robi za przerywnik typu "grzybek" (że o łączce z lat 60-tych nie wspomnę)...zdecydowanie dobrze, że nie wyróżnia się z otoczenia, nie "krzyczy"...

·
Piastów Avenue
951 Posts
Michał78;94437338 said:
Ale dlaczego osobno? Akurat ten budynek jest słabszy od drugiego. Gdyby były w pakiecie dałbym 8-9, tutaj tylko 6.
A dlaczego razem? Jedyne co łączy te 2 budynki to bezpośrednie sąsiedztwo i jeden inwestor.

Ode mnie mocne 8, takiej architektury w Polsce nam potrzeba. :) :cheers:

·
.
5,007 Posts
A dlaczego razem? Jedyne co łączy te 2 budynki to bezpośrednie sąsiedztwo i jeden inwestor.

Ode mnie mocne 8, takiej architektury w Polsce nam potrzeba. :) :cheers:
No to wydaje mi się, że jeden inwestor i sąsiedztwo wystarczą. To nie są dwa kompletnie obojętne sobie budynki, a tworzące wspólną całość. Poza tym są już w tym dziale całe osiedla z różnymi budynkami (różnych architektów i inwrestorów) więc wg mnie to żaden problem.

·
Idealista Szczeciński
10,246 Posts
8 - po jednym punkcie w dół za rozwiązanie elewacji ostatniej kondygnacji od strony Tkackiej (poszli trochę po kosztach), i za brak witryn do poziomu chodnika na parterze (który w ogóle jest trochę za wysoki moim zdaniem).

1 - 20 of 62 Posts