SkyscraperCity banner

1 - 20 of 138 Posts

·
Registered
Szczecin
14,668 Posts
Tylko dlaczego zdjęcia są z wczesnej wiosny, mimo to czekamy na kolejny wsad do pieca :)

·
Registered
169 Posts
jak zawsze piekne fotki ;)
PKO piekne to fakt
jednak to co wybudowali na bramie portowej przyprawia mnie o mdlosci.... ochyda blee
pasuje tam jak swini siodlo...

·
Andrzej
1,946 Posts

·
Registered
1,497 Posts
Discussion Starter #11
jak zawsze piekne fotki ;)
PKO piekne to fakt
jednak to co wybudowali na bramie portowej przyprawia mnie o mdlosci.... ochyda blee
pasuje tam jak swini siodlo...
Berlin Panie Berlin ;)

Świetnie zdjęcia. Widać, że Szczecin coraz piękniejszy... :)
Dziękuję.

Znikła niebieska ściana na BP.
... ale wypatrzył!

Wow, bardzo fajne zdjęcia,
http://i.imgur.com/uRd4n.jpg
to bardzo mi się podoba, tak wielkomiejsko. Gratuluję :)
Dziękuję.

Bardzo fajnie, że zdjęcia się podobają. Postaram się jak najszybciej o kolejne.

·
Registered
1,292 Posts
Bardzo małe aberacje jak na kitowy (mowa o nr 10). Ostatnio stwierdziłem zresztą, że obiektywy kitowe wcale nie są takie kitowe. Próbowałem znaleźć coś do siebie zamiast kita i po prostu się nie opłaca, bo wydatek minimum 1000zł, a jakość tylko w nieznacznym stopniu się poprawia :].

A co do miejsca. Muszę chyba więcej tam pochodzić, bo jakiś czas temu się tam kręciłem i na to miejsce jeszcze nie wpadłem :).

·
Registered
Szczecin
14,668 Posts
Bardzo małe aberacje jak na kitowy (mowa o nr 10). Ostatnio stwierdziłem zresztą, że obiektywy kitowe wcale nie są takie kitowe. Próbowałem znaleźć coś do siebie zamiast kita i po prostu się nie opłaca, bo wydatek minimum 1000zł, a jakość tylko w nieznacznym stopniu się poprawia :].
Ja mam szerokokątny ze stałym światłem 2,8, a teraz ciułam grosz do grosza aby zakupić lufę "stałkę" 2,8 taką do 300 mm. Kity przy takich parametrach wymiękają szczególnie przy słabym świetle.

·
Registered
1,292 Posts
No wiem, wiem. Kit nie jest najlepszym szkłem na ziemi, ale w stosunku cena/jakość zdecydowanie pozytywnym.

Co do stałek, potwierdzam, ponieważ sam posiadam 50 1.8 i to jest naprawdę świetne szkło (nie licząc jakości obudowy). W ogóle stałki mają świetną rozdzielczość optyczną. Jedyną ich wadą jest to, że są stałkami, ale w zasadzie ja uznaję to za zaletę, ponieważ trzeba myśleć nad kadrem, a zoom zawsze jest w nogach :]. Są osoby, które tylko stałkami się posługują. Muszę jednak przyznać, że moje fundusze nie pozwoliłyby mi na zakup stałki 300mm, tym bardziej z jasnością 2.8. Niemniej jednak takie szkło z telekonwerterem 1.4 może być bardzo ciekawe, szczególnie na cropie :].

·
Registered
Szczecin
14,668 Posts
No wiem, wiem. Kit nie jest najlepszym szkłem na ziemi, ale w stosunku cena/jakość zdecydowanie pozytywnym.

Co do stałek, potwierdzam, ponieważ sam posiadam 50 1.8 i to jest naprawdę świetne szkło (nie licząc jakości obudowy). W ogóle stałki mają świetną rozdzielczość optyczną. Jedyną ich wadą jest to, że są stałkami, ale w zasadzie ja uznaję to za zaletę, ponieważ trzeba myśleć nad kadrem, a zoom zawsze jest w nogach :]. Są osoby, które tylko stałkami się posługują. Muszę jednak przyznać, że moje fundusze nie pozwoliłyby mi na zakup stałki 300mm, tym bardziej z jasnością 2.8. Niemniej jednak takie szkło z telekonwerterem 1.4 może być bardzo ciekawe, szczególnie na cropie :].
Nie, nie, źle mnie zrozumiałeś albo ja za mało jasno się wyraziłem, mówiąc "stałka" akurat w tym wypadku miałem na myśli stałe światło 2,8 a szkło to Tamron 17-50mm. Natomiast co do "stałek" (tam gdzie zoom w nogach) to również posiadam jedną Nikona 35 1.8 i także zdążyłem poznać walory tego szkła - służy mi ono przede wszystkim do zdjęć portretowych :cheers:
I tak jak wspomniałem ciułam na lufę w zakresie około 70-300mm ze światłem 2.8 i na pewno nie będzie to Nikon bo ceny tej firmy są powalające niestety.

1 - 20 of 138 Posts