SkyscraperCity banner

1 - 20 of 946 Posts

·
bramaportowa.pl
11,003 Posts
Myślę, że jest to bardzo ważna inwestycja infrastrukturalna i warto poświęcić niej osobny wątek - w "Nowościach..." pamięć ludzka jest bardzo ulotna :)

Specjalne podziękowanie dla Piotra1234 za link :)

http://www.zut.edu.pl/fileadmin/pliki/zam/xZdzislaw_Maniakowski/CDBN/zal_7_CDBN-dokumentacja.pdf

http://www.zut.edu.pl/index.php?id=992

Przetarg nieogranicznony na wykonanie dokumentacji budowlano-kosztorysowej budowy "Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie" przy al. Piastów wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę

NOWY TERMIN 10.08.2009 r. do godz. 12:00

(...)

KAMERKA ZUT-u NA PLAC BUDOWY
http://jzbylut.zut.edu.pl/flv/

·
bramaportowa.pl
11,003 Posts
Discussion Starter #2
http://bip.um.szczecin.pl/umszczecinbip/chapter_11370.asp?soid=B0ADDCD59628467A827BC11C50F421F6

O B W I E S Z C Z E N I E

PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN
z dnia 11 sierpnia 2009 r.

Na podstawie art. 49, 61 § 4 oraz art. 10 §1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zmianami) oraz art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 208r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227)

z a w i a d a m i a s i ę

w s z y s t k i e s t r o n y w s p r a w i e,

iż na wniosek prof. Włodzimierza Kiernożyckiego Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, w tut. urzędzie zostało wszczęte postępowanie administracyjne, w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.:

„Budowa Centrum Dydaktyczno – Badawczego Nanotechnologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie”.

W związku z powyższym strony mogą zapoznać się z dokumentacją dotyczącą przedmiotowej sprawy w Urzędzie Miasta Szczecin, pl. Armii Krajowej 1, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, pok. 4 w godz. 10.00 do 13.00 oraz złożyć pisemne uwagi i wnioski w Urzędzie Miasta Szczecin, Biurze Obsługi Interesanta , sala nr 62, stanowisko nr 46.

Wniosek został zamieszczony w publicznie dostępnym wykazie danych, prowadzonym w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin.

Jednocześnie informuję, że organ wystąpi do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o opinię nt. konieczności przeprowadzenia w sprawie oceny oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko.

·
Registered
2,117 Posts
Hmmm świetne miejsce. Tam warto coś postawić, bo ten bałagan szpeci całą okolice.
Przed wakacjami ciągle tam coś mierzyli, zastanawiałem się czemu i to chyba jest odpowiedź ( bo pierwsze słyszę, że coś będą stawiać )

A to coś oznaczone na mapce przerywanymi kreskami? Co tam będzie, bo nie mogę się rozczytać?

·
Moderator
38,520 Posts
Oby nie oszczędzali na materiałach :)

·
The Patriot
1,085 Posts
Swojego czasu czytałem o jakimś superkomputerze dla wyższych uczelni szczecińskich, czy te projekty mają coś z tym wspólnego?

·
...
11,943 Posts
Hmmm świetne miejsce. Tam warto coś postawić, bo ten bałagan szpeci całą okolice.
Przed wakacjami ciągle tam coś mierzyli, zastanawiałem się czemu i to chyba jest odpowiedź ( bo pierwsze słyszę, że coś będą stawiać )

A to coś oznaczone na mapce przerywanymi kreskami? Co tam będzie, bo nie mogę się rozczytać?
studenci pobliskiego budownictwa uczyli się mierzyć :lol:

Wolałbym żeby ten budynek dociągneli do ulicy i nie robili żadnego placyku,
edit: skoro zakładają tam kolejny budynek to mówię czemu nie ;)
no i architektonicznie też mi średnio pasuje, ale sam nie wiem czy to jest koncepcja tylko, czy wizki konkretnego już projektu?
bo w sumie nie pamiętam żeby był jakiś konkurs na ten budynek.

·
Idealista Szczeciński
10,437 Posts
Skoro jest przetarg na dokumentację kosztorysową to chyba muszą ten kosztorys robić pod już jakąś gotową koncepcję? Tak na logikę staram się rozumować. Fajnie, że zabudują ten plac, taka wyrwa tam nie pasuje. Jeszcze tylko pogonić autokomis i będzie supcia :D.

Szkoda tylko, że US zaspał sprawę pieniędzy unijnych. Jakoś nie słychać, żeby coś dostali..

·
...
11,943 Posts
Skoro jest przetarg na dokumentację kosztorysową to chyba muszą ten kosztorys robić pod już jakąś gotową koncepcję? Tak na logikę staram się rozumować. Fajnie, że zabudują ten plac, taka wyrwa tam nie pasuje. Jeszcze tylko pogonić autokomis i będzie supcia :D.

Szkoda tylko, że US zaspał sprawę pieniędzy unijnych. Jakoś nie słychać, żeby coś dostali..
Mogą robić kosztorys pod koncepcje żeby wiedzieć ile taki budynek dokładnie kosztuje, by rozpisać projekt faktyczny już w którym określą do jakiej kwoty ma się faktyczny budynek zamknąć ;)

·
bramaportowa.pl
11,003 Posts
Discussion Starter #14
A czy jeżeli kosztorys miałby być pod koncepcję to czy można się zwracać o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia?

Ładna nazwa wątku. I taka dłuuuga... :)

Powodzenia.
Zastanawiałem się czy nie zastosować skrótu nazwy uczelni: ZUT - ale jakoś tak mi to ... no nie zabrzmiało :)

·
Moderator
38,520 Posts
Nazwa jest ok, ale jak trzeba będzie zmienić to nie ma problemu.

·
bramaportowa.pl
11,003 Posts
Discussion Starter #16
Wygrzebane z kwietnia celem uzupłenienia:

http://www.nauka.stetinum.pl/pl/wiadomosci/szkoly_wyzsze_wiadomoci/centrum_nanotechnologii_w_szczecinie

(...)
Jakie plany ma ZUT?
Projekt zbudowania centrum nanotechnologii to inwestycja o wartości 42 mln złotych. Dlatego Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny chce zdobyć środki unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura Środowiska.
W ramach inwestycji, przy al. Piastów obok budynku międzywydziałowego (gdzie obecnie znajdują się parking i komis samochodowy), powstanie obiekt o powierzchni 9800 m kw. Budynek ten zostanie wyposażony w aparaturę dydaktyczną oraz sieć informatyczną i telekomunikacyjną ICT. Znajdą się w nim: sala wykładowa dla 500 osób, pomieszczenia dydaktyczne, sale konsultacyjne dla nauczycieli akademickich i studentów. Będzie tam także dostęp do sieci bezprzewodowej, a wszystkie sale zostaną wyposażone w gniazda szerokopasmowego łącza internetowego. Na każdym piętrze znajdzie się pięć stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, do użytku studentów.
Centrum nanotechnologii będzie zespołem 72 laboratoriów dydaktycznych, do których przejdą naukowcy prowadzący dziś badania w wielu miejscach. Zgromadzenie ich w jednym budynku znacznie ułatwi współpracę i prowadzenie interdyscyplinarnych projektów badawczych. Planowany jest także zakup sprzętu i oprogramowania pozwalającego na uruchomienie nowoczesnej platformy komunikacyjnej, służącej do celów dydaktycznych i wdrażania nowych rozwiązań w zakresie kształcenia na odległość.
Z tych wszystkich rozwiązań skorzystają studenci kierunku nanotechnologia, który uczelnia planuje otworzyć w roku akademickim 2012/2013. W roku 2016 powstanie natomiast Wydział Nanotechnologii ZUT.

·
Registered
10,647 Posts
Łohoo, muszę tacie powiedzieć, że mu parking sprzątną i komis na którym stoi nasza Asterka :nuts: Ale dobrze, że coś się tam w końcu wybuduje, okolica wiele zyska, Piastów również, a i BMW (czy jak to tam się nazywało :nuts:) się zasłoni.

No i będę miał nową budową po drodze ze szkoły ;)

Aha i może by jednak wcisnąć ten skrót ZUT, bo nazwa może odstraszyć czytelników :p

·
Registered
652 Posts
Tej inwestycji w naszym mieście oczekiwałem już od 3-4 lat, kiedy to na uczelni pojawiały się pierwsze plotki na temat rozwoju biotechnologii i nanotechnologii i w związku z tym, że jestem z tego niezmiernie dumny, że zaczęło się coś w tej materii ruszać zostawiłbym pełną nazwę wątku, bez skrótów. :)

science-business bridge... coming soon ha!

1 - 20 of 946 Posts