SkyscraperCity banner

1 - 20 of 199 Posts

·
...
Joined
·
11,854 Posts
Discussion Starter #1
Nadszedł czas na kontynuacje najważniejszego mego wątku na tym forum. Rodził się w on mojej głowie od ponad roku. O co chodzi?
2005 roku wykonałem razem z tvnmaniakiem z niemal wszystkich wysokich bloków w Śródmieściu i Centrum panoramy naszego miasta. Osobiście uważam, że Szczecin wygląda z nich niezwykle miejsko i pięknie, po prostu zjawiskowo :) Zazdroszczę mieszkańcom takich widoków.
Zdjęcie niestety z powodu jakości sprzętu i moich nikłych uzdolnień w tej dziedzinie nie przedstawiają nawet w połowie tego co zobaczyłem.
 

·
...
Joined
·
11,854 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Na pierwszy ogień idzie wieżowiec przy ul. Felczaka naprzeciwko Urzędu Miejskiego
tu zaznaczony na mapie:

tu uwidoczniony na zdjęciu:

A naszym oczom ukazał się taki widokOd lewej PAM (jeszcze Nowe Miasto), kościół św. Jana Chrzciciela, szpital, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa , kościół GarnizonowyPrzesuwamy się bardziej w prawo. Kamienice rozciągają się po horyzont.Teraz w lewo z zamkiem Książąt Pomorskich. W tle rozciąga się Puszcza Bukowa.No i wyrasta nasz lokalny skyscraper

Koniec części pierwszej, ale jeszcze tu wrócimy z panoramami po drugiej stronie (Jasne Błonia, Urząd Miasta itd.)
 

·
...
Joined
·
2,116 Posts
Nie myslalem, ze Szczecin ma zachowane tak duze polacie przedwojennej zabudowy. Na tym zdjeciu lotniczym bardzo ladnie widac zalozenie architektoniczne. Niestety po wojnie budowano bardzo chaotycznie i ndal w duzym stopniu trwa to do dzis :(.
 

·
Registered
Joined
·
4,238 Posts
Papaj said:
Nie myslalem, ze Szczecin ma zachowane tak duze polacie przedwojennej zabudowy.
Na tym właśnie polega problem ewentualnych przyjezdnych ;). Widzą zrównane z ziemią Stare Miasto, zabudowane byle jak po wojnie, potem oglądają kawałek zniszczonej bombardowaniami jeszcze bardziej niż Stare Miasto dzielnicy Bolinko, czyli terenu na którym stoim Pazim i Galaxy, a o zachowanej architekturze dzielnic oddalonych od centrum wie niewielu. Na szczęście przynajmniej nasz układ placów jest rozpoznawalny dzięki zdjęciom lotniczym.
 

·
...
Joined
·
11,854 Posts
Discussion Starter #10 (Edited)
Lecim na Szczecin 2. Tym razem widoki z samego centrum śródmieścia.

Zdjęcie do zlokalizowania;)Zdjęcie zrobione w połowie drogi . Ok 5 piętro.Prace w kwartale nad kamienicami przy deptaku Bogusława XPiętro 7. Wyłonił się nasz PAZIM i część Radissona ;)
Wygląda troche to jak Złote TarasyWidok na nasz przyszły "Gwiaździsty Deptak"Bogusława!Zoom "!"Wały Chrobrego na horyzońcieStare Miasto i trochę NowegoCentralnie na lewo. Nasz drugi skyscraper

 

·
ex Leshchoo
Joined
·
3,532 Posts
No, duzo ladniejsze zdjecia :cheers:, widac ze lepsza pogoda byla i ze wiecej nad nimi popracowales :eek:kay:

szczecin, ma pewna ceche ktora mi go bardzo przybliza, srodmiescie szczecina wzasadzie = sródmiesciu wroclawia :). No i macie port ;).
 

·
...
Joined
·
11,854 Posts
Discussion Starter #14 (Edited)
wisza90 said:
A ten deptaczek to jedyny taki projekt w mieście??zapewne duza czesc kamienic może być troszke zdewastwoana??
Był jeszcze projekt rynku w kwartale, ale upadł i zostanie zabudowany Obecnie bardzo zaawansowany jest projekt powstania czegoś w rodzaju rynku na Starym Mieście.

wisza90 said:
zapewne duza czesc kamienic może być troszke zdewastwoana??
Duża część, a właściwie wszystkie kamienice (nie wyremontowane) są po prostu brudne, nie znajdziesz w śródmieściu ruder czy opuszczonych i sypiących się budynków.

Leshchoo said:
No, duzo ladniejsze zdjecia :cheers:, widac ze lepsza pogoda byla i ze wiecej nad nimi popracowales :eek:kay:
to był ten sam dzień i ta sama pogoda :D
kwestia aparatu i moich umiejętności, teraz się trochę douczyłem
 

·
Registered
Joined
·
4,238 Posts
^^ To nie będzie coś w rodzaju Rynku, bo to jest Rynek, tylko jakiś matołek nazwał to placem i to orła, który tam nie ma nic do gadania :).
 

·
ex Leshchoo
Joined
·
3,532 Posts
Nic? A kto jak nie orzeł biały wyzwolil rdzennie polska ziemie szczecinska od niemieckiej zarazy, konczac kilkuset-letni okres straszliwej okupacji?
 

·
Registered
Joined
·
2,476 Posts
wisza90 said:
kurde super te miasto , sdzczerze mówiąc nie wiedziełam że aż tak ciekawie sie prezentuje. A ten deptaczek to jedyny taki projekt w mieście??zapewne duza czesc ka ienic może być troszke zdewastwoana??
nie tylko to... jest jeszcze renowacja ul. Tkackiej
jest Podzamcze :)
sa kwartaly remontowane na Turzynie
TBS tez remontuje kamienice w zasadzie niedaleko od deptaka :)
 

·
Registered
Joined
·
1,396 Posts
Najgorzej sytuacja wyglada chyba w oklicach Pocztowej i 5 lipca. (na tym zdjęciu z góry na lewo od najbardziej położonego na zachód ronda). Tam na wielu kamienicach widac gołą cegłę. Generalnie jeśli chodzi o renowacje najwiecej dzieje się na ulicach przylegających do al.Wojska Polskiego. Niestety nie ma jeszcze w Szczecine takiego miejsca, w którym wszystko by bylo ładnie, pięknie, wystarczy bowiem zrobic parę kroków i juz napotyka sie na coś nadgryzionego zębem czasu. Ale juz niedługo...

Co do forotelacji opad szczęki i czapka z głowy, ale to zawdzieczamy Szczecinowi:)
No Rainemu troche też;)
 

·
Registered
Joined
·
4,238 Posts
radekmysza said:
Najgorzej sytuacja wyglada chyba w oklicach Pocztowej i 5 lipca.
Na pewno nie, rzekłbym że wygląda normalnie. Kamienica na rogu faktycznie pozbawiona jest otynkowania, ale nie żeby od razu najgorzej :).
 
1 - 20 of 199 Posts
Top